Téma: Fapad

10/10
DUNAWÖLD 2015 máj. 13. - 21:41:57 10/10
(94/114)
A mai rész is csúcs volt! :-))))
AKi ezt nem érti, az valószínûleg sok minden mást sem ért...
1/10
tibor0723 2015 máj. 11. - 14:09:06 1/10
(93/114)
Ez a vígjátéknak nevezett valami egy nagy NULLA!!! Pedig szeretem a magyar a filmeket...
Aspius 2015 máj. 09. - 00:22:28
(92/114)
Miért kell minden vágásban valami narancssárgának lenni?
(Álnaív kérdés volt)
Tíz perc elég volt.
1/10
Heide 2015 máj. 08. - 13:05:08 1/10
(91/114)
Nem értem ezt a fajta mûfajt, én nem tudok rajta nevetni, nagyon unalmas sorozat. Nem a színészekkel van baj, hanem a forgatókönyv íróval, itt még "fa"poénok sincsenek. :(
Sz Peter 2015 ápr. 22. - 17:49:53
(90/114)
Vagy te nem érted a szatíra lényegét/(jelen esetben) humorát! ;)
bsand 2015 ápr. 22. - 10:32:57 Előzmény airsheep
(89/114)
Szerintem neked olyan humorérzéked van, hogy ha felmutatnám az ujjamat, akkor is elkezdenél nevetni :)
airsheep 2015 ápr. 15. - 16:42:02
(88/114)
kegyetlen jó, végig röhögöm az egészet
10/9
1/10
vakkond 2015 ápr. 13. - 19:15:39 1/10
(87/114)
Ez egy poén nélküli vígjátéksorozat.
0/10
bsand 2015 ápr. 09. - 09:28:25
(86/114)
Tegnap végignéztem egy részt. Nehezen ment! Nem értem, hogyan lehet, hogy nem bukott meg az elsõ, na jó, a második résznél ez a ... ez a .... harmat gyenge izé?
10/10
DUNAWÖLD 2015 ápr. 06. - 17:57:26 10/10
(85/114)
A szellemi honvédelem jegyében:

Messzire kerültünk a Fapadtól-

ne várja senki tõlem, hogy hosszan vérezzen a szívem távoli országok szenvedéseiért. Rajtunk eddig ki segített?

Nigériát beszéld meg Nick Thorpe-pal (ahová a gyarmatosítók betették a lábukat, abból csak baj lett, meg amikor
kitették a lábukat, abból is). Amúgy nemcsak emiatt kerülnek a hírekbe, milliárdokat csalnak ki kapzsi balekokból
(nigerian scams, már vagy 15 éve megy). Csecsenföld a Kaszpi olajvezeték útjába "állt", Európát meg elárasztották a bûnbandái. Mindkét ország lakossága megszenvedi. Itthon kell elkezdeni a segítést.

Bal vagy jobb? Ha nem áradna olyan elemi erõvel a gyûlölet balról jobbra (megjegyzem, a szélsõbal meg a szélsõjobb a körben összeér, 360 fok, 6 óránál), ez itt a fórumon is megjelenik. Nekem jobban fáj, hogy az országban becsapott emberek öngyilkosok, a cégvezetõ elkövetõbõl pedig miniszterelnök lehet (1 ember halála a rideg statisztika szerint 1000+ életére negatívan hat). Szándékosan nem akarok idõszerû lenni. Következmények nélküli ország.

A Sólyom nemzeti légitársaságnak indult volna. AKkor miért lenne Fapad? Másrészt, nemlétezõ dolognak konkrét abszurdja? Elrugaszkodott a valóságtól. Megjegyzem, nem vettem észre benne politikát, de itt csakis amiatt támadják.

Hogy a Közmédia megrendelte volna a nemzeti légitársaság szatíráját...Wishful thinking. Hogy pénzt adna saját kritikájára :-) Rosszindulat...Belemagyarázás. Balról. A MALÉV profi volt, R.I.P. Szerintem éppen ezzel szemben neveti ki a fapadosokat.
Akiknek mindenrõl Mórizka jut az eszébe, az mindenben erre vél felfedezni utalásokat. Ne, ne, ne hidd el a sólyomról.

A ComeFlywithMe alkotói hónapokra beköltöztek egy angol fapados reptérre. Mindannyiunk örömére azt mutatják be,
amit tapasztaltak, humorral hatványozva. CSúcsteljesítmény. A Fapad is. Annyira rossz néha, hogy az már jó :-)
Ez az, amikor sírni tudnék, de nevetek :-)
Cordelia 2015 ápr. 04. - 21:15:20 Előzmény DUNAWÖLD
(84/114)
az infócsere jegyében:

a Boeingnak azért flexibilis a szárnya, hogy az utasok ne rázkódjanak annyira a turbulenciában, az Airbus-nak sem 100-ig merev, nyilván...

Annak a gépek (Airbus), Brazilia felett nem törött le a szárnya, csak már miután a vízbe csapódott. nézz csak utána, ne higgy a feltételezéseknek.

ezt az arab vonalat nem értem, én oroszokkal dolgozom mostanában, azok az aláírt szerzõdést semmibe veszik, csak a kézfogás számít, de garancia nincs semmire és biztosítás sem, nehéz velük, bizalmatlanok

de, de, a Fapad az a Sólyom szatírája, õk már állásokat hirdettek meg, sokan jelentkeztek is, hogyne jelentkeztek volna

ezzel a bulvár dologgal nem akartam beléd taposni, már bocsánatot kértem az indulatos hsz-ért, ugye nem kell soronként mindenért szabadkoznom, meet me halfway:)

nekem nincs olyan rosszkedvem a politikai helyzettõl, mint neked. nem tudod elképzelni, milyen szerencsés vagy, ahol csak ennyi a probléma, hogy ki a bal, ki a jobb és ki hová szakadt. egyszer menj el egy menekülttáborba és beszélgess csak két órát egy csecsennel vagy egy nigériaival. Azoknak az embereknek igazi problémáik vannak.
offtopic
blacknet 2015 ápr. 04. - 11:41:58
(83/114)
A Sólyom Airways akkora kamu volt, mint egy Boeing, élén a fõ szélhámos Welsz Tamással.
10/10
DUNAWÖLD 2015 ápr. 03. - 21:40:12 10/10 Előzmény Cordelia
(82/114)
Nem hiszem, hogy köze van a Sólyomhoz. Kevés lenne az ehhez. Fel sem szállt!!!
Az arab befektetõk miatt fuccsolt be, mielõtt még utasokat szállított volna.
Nagyapám (88) a Tungsram által ismerkedett meg velük vagy 30 éve, állítása szerint arab véna, hogy képesek megállapodni valamiben, majd másnap 180 fokos fordulat, minthe mi sem történt volna.
Pár éve én is ugyanezt tapasztaltam arab ügyfelekkel.

Abból látszik, ki a hazafi, hogy miként állt hozzá a Sólyom híréhez. A ballib média tele torokból köpködött, nem fájt nekik a Sólyom.
Én sajnáltam. Brüsszel engedte megmenteni a Cseh Nemzeti légitársaságot, NEKÜNK a magyart nem.
Geopolitikai üzleti támadás (nagyon bûzlik, nagyon mocskos).

Nagy-Birkániában évek óta futott egy sorozat, imádnivaló volt. Féltem is, hogy lekoppintja a Fapad, de nem az lett.
Nagyon magyaros lett. Az angol meg nagyon brit és annyira vitriolos, hogy utánozhatatlan.

Ja! És kikérem magamnak. nem olvasok bulvárt, sõt, direkt nincs TV2-retekklubom sem.

Csak ahhoz szólok hozzá, amit fontosnak tartok, de ahhoz markánsan. Ezt hívják szellemi honvédelemnek.

Ez egy kettészakadt ország, és nincs átjárás.
Cordelia 2015 ápr. 02. - 09:35:41
(81/114)
akár össze is barátkozhatunk - virtuálisan - kerülve ezt a témát. Nem ismerem a topic hijacking módszert mert sem idõm, sem energiám (sem kedvem) hosszasan fórumozni. A 80/90 hsz-re reagáltam, talán indulatosnak tûnt. Ezért elnézést kérek.

Akkor kezdjük újra a beszélgetést, cseréljünk infot, ahogy te is javasoltad:

- to the best of my knowledge a Fapad a madár elnevezésû, rövid életû magyar légitársaság próbálkozásról szól (aki nézi, annak tetszik. pilóták is nézik. az er-t és a grace klinikát is szeretik az orvosok.)

- a Boeing és az Airbus, hogy melyik a jobb - ez már majdnem ízlés dolga. ismerek olyat, aki repült mindkettõn és talált az airbus-on olyan megoldásokat, amelyek egy gombbal oldhatók meg, a boeing-on ehhez három lépés kell - de ez nem baj.

- as far as I know, minden fapados pilóta álma egy nagyobb légitársaság

- az a kettõ, ami most az országban mûködik tényleg kiváló pilótákat alkalmaz, nem könnyû bejutni. ismerek olyat, aki nem tudott idõpontot kapni a felvételi beszélgetésre sem, mert például nem tudott annyira sem angolul, hogy a kritériumokat megértse

Meg mielõtt elragadtatnám magam és bennfentes infok csúsznának ki a számon, abbahagyom

Üdv a kapcsolataidnak, én meg ápolom a sajátjaimat. Szeretem a kerozin illatát. Gondolom, te is, ha ide írsz.
10/10
DUNAWÖLD 2015 ápr. 01. - 21:33:17 10/10 Előzmény Cordelia
(80/114)
A módszered ismerõs: hijacking the topic. A téma: a FAPAD, és nekem tetszik, értékelem, ismert okok miatt.
Az olyan országokban, ahol több fapad is van, a fél ország rajtuk röhög, fõmûsoridõben.

Nem járok kocsmába, ezért csak itt, ezen a fórumon találhatsz meg. A USMC barátom, meg a többi is üdvözöl :-)
Cordelia 2015 márc. 30. - 14:05:00 Előzmény DUNAWÖLD
(79/114)
csak akkor váltok át read-only-ból, ha pontos, tényekkel alátámasztható ismereteim vannak a témáról.

a te hozzászólásaid a többi topikban is mások pocskondiázására irányulnak, mintahogy ez is itt:

"Röviden: hazug, hamis, történelmi tudása semmi, vagy a szemétrevaló történelemkönyvekbõl való, a magyar élethez sok köze nincs, szégyenszemre, hogy már 25 éve magyar kenyeret eszik."

Valóban nem vagy partner egy olyan témában, ahol hiányosak az ismereteid vagy "bragging in the bar" a forrásod.
10/10
DUNAWÖLD 2015 márc. 29. - 21:01:06 10/10
(78/114)
Nem ereszkedem a szintedre, nem fogom minõsíteni a hozzászólásaidat.

Talán kezdj el gondolkodni: hová lett a tönkrement légitársaságok személyzete? Elmentek péknek?
Más eddig feltett kérdéseimre is várom a választ.
A hasonlataid minden lábukra sántítanak.
Te honnan veszed a "szakértelmedet"? Mert én pilóták értékeléseit tolmácsolom (beleértve US Air Force), és karbantartó cégek tulajdonosait.

Cordelia. Over & Out.
Cordelia 2015 márc. 29. - 20:02:29
(77/114)
"Másrészt, a fapadosok azt is megteszik, hogy átveszik/elszipkázzák más légitársaságoktól a tapasztalt pilótákat" - ez sem igaz, egy fapadosnál nagyságrenddel kisebbek a fizetések, viszont felkészültebbek a pilóták, mert a tréningjeik sokkal erõsebbek, szigorúbbak.

Miért kell hülyeséget írni? Bulvárlapokból nem mûvelõdnék, meg mondjuk utasként sem bocsátkoznék feltételezésekbe olyan dolgokról, ami például nem a szakmánk. Majd megnézek pár szülést, utána meg le is vezetem. Vagy leflexelek pár lábat, mert a sebészek csak flexelnek.
Cordelia 2015 márc. 29. - 19:58:03
(76/114)
tényeket írok le, te pedig feltételezéseket

A Malévot inkább hagyjuk. Elsõ tiszt csak kihalásos alapon lehetett kapitány a Malévnél.
10/10
DUNAWÖLD 2015 márc. 29. - 19:14:43 10/10
(75/114)
Ja, elfelejtettem az AIRBUS-t. Elképzelhetõ, hogy az amerikaiak (szakemberek) patriotizmusa túlzó-részrehajló, de tudomásom szerint az Boeing szárnya az Airbus-hoz képest olyan flexibilis, hogy a tesztelések folyamán szinte összeér, "tapsolhatna". Másrészt pedig, nincs olyan, hogy öreg repülõgép, amíg új alkatrészek vannak.
Pár éve Brazília partjainál az AF Airbus szárnya letörött a viharban, ezért zuhant az óceánba.
Nem azért szólunk hozzá, hogy licitáljunk, hanem info-t cserélünk.
Másrészt, a fapadosok azt is megteszik, hogy átveszik/elszipkázzák más légitársaságoktól a tapasztalt pilótákat
(jónéhány légitársaság a példa: MALÉV, SwissAir, GlobeSpan stb.)