Téma: Farkas

offtopic
Sz Peter 2013 jan. 06. - 20:48:59 Előzmény Kukucsa
(15/15)
Ez nem egészen így van.
Ha egy állat összetöri az autódat (és tegyük fel, el is pusztul) nem kell fizetned a vadásztársaságnak, mivel a PTK szerint "veszélyes üzem"-nek minõsül mind a két fél. Ezért sem fogja a biztosító a károdat megtéríteni csak ha van casco-d. Kivétel ha személyi sérülés is történik.
8/10
NADALFAN 2013 jan. 06. - 20:39:46 8/10 Előzmény Kukucsa
(14/15)
lehet hogy nem életszerû de Norvégiában ez valóság,ezért akadtam ki én is.
de vannak elég sokan álszent állatvédõk , akik még támogatják is ezeket a történéseket.
5/10
Kukucsa 2013 jan. 06. - 16:08:08 5/10 Előzmény itsme1
(13/15)
Ez a film egyáltalán nem életszerû! Magyarországon sem normális az, hogy egy nyomorult õz, vagy szarvas összetöri az autódat, aztán még te fizess a vadásztársaságnak. Ha szabályosan közlekedtél, akkor sem téríti meg senki a károdat. Hol a francba élünk? Amikor az erdõbõl kifutó állat balesetet okoz, ne adj isten még meg is hal valaki a balesetben, akkor mégsem vonnak felelõsségre senkit! Most egy állat élete többet ér, mint az emberé? Hagyjuk már ezt az álszent állatvédõ dumát. Ne legyen így, de majd akkor szövegeljenek az állatvédõk, ha mejd velük, vagy rokonaikkal történik ilyen katasztrófa!
itsme1 2012 nov. 26. - 18:59:20
(12/15)
A fórumon kialakult vita a védett állatok kérdésérõl érdekesebb, mint a film. Szerintem középszerû alkotás, nem értem a lelkesedéseteket.
Farkas témában pedig csak annyit, hogy akár hóvirág körül is foroghatott volna a téma, nem az a lényeg. Én abban láttam a mondanivalót, hogy a civilizált társadalom íróasztal mellett megfogalmazott törvényei hogyan néznek ki terepen, hogy viszonyulnak hozzá az érintettek.
Tudtátok, hogy a hangya is védett állat? Ha esetleg többször is eltapostál néhányat, már visszaesõ vagy...
8/10
NADALFAN 2012 szept. 26. - 20:00:25 8/10 Előzmény Smalltom
(11/15)
én a filmben történõ eseményeket kritizáltam, mi köze ennek a te globális gondolataidhoz? semmi bajom farkasokkal de mégiscsak egy állat ,és ne legyen már annyi joga mint egy embernek. és ne essünk át a ló tulsó oldalára. mert ami a filmben történik arcpirító és vérlázító.
8/10
bakamb 2012 szept. 20. - 09:38:17 8/10
(10/15)
Szerintem ebbõl a sztoriból kihozták amit ki lehetett, nagyon jó film, a tárgyalás jelenetét nagyon eltalálták!
10/10
fenrir 2012 szept. 13. - 17:12:48 10/10 Előzmény Smalltom
(9/15)
azt hiszem ezzel összefoglaltál mindent... nagyon egyetértek
Smalltom 2012 szept. 03. - 14:58:48 Előzmény NADALFAN
(8/15)
Állatparkba..?! Néhány embert kéne inkább állatparkba dugni. Végül is miattunk kerülnek ezek az élõlények a kihalás szélére nem gondolod? Amúgy meg semmivel sem vérszomjasabb egy farkas mint te vagy én.. Azért mert mi késztermékként vesszük meg a húst a boltokban attól még tonna számra mészároljuk le az állatokat nap mint nap. Meg persze egymást is csak úgy, vagy érdekbõl, vagy pénzért. A farkasok ugyanúgy fontos részét képzik a természet kényes egyensúlyának, mint minden élõlény vagy növény. Ezért kéne védeni õket és ezt kéne vége mindenkinek megérteni.
8/10
NADALFAN 2012 szept. 02. - 22:43:37 8/10 Előzmény oncogito
(7/15)
elég sok állatfaj került a kiírtás szélére. mondjuk ha annyira fontos egy faj fennmaradása megvan a helye egy állatparkban. fõleg egy ilyen vérengzõ egyed minek hiányzik annyira a norvégoknak. egyébiránt a világban sokkal rondább dolgok történnek akár Ázsiában vagy Afrikában és csak asszisztálnak hozzá az illetékesek.
8/10
truth555 2012 aug. 18. - 21:31:44 8/10 Előzmény oncogito
(6/15)
Nem erre akartam célozni. A mértékkel van a problémám. Gyanítom hogy bizonyos társadalmi problémákra nem fektetnek akkora hangsúlyt mint a farkasok védelmére. Ettõl függetlenül persze, védeni kell a veszélyeztetett állatokat és növényeket, de azt gondolom hogy nem ez a megfelelõ mód rá.
oncogito 2012 jún. 13. - 11:24:32 Előzmény truth555
(5/15)
Szóval téged nem érdekelne, ha a farkasokat teljesen kiirtanák?
8/10
NADALFAN 2012 máj. 07. - 20:21:03 8/10
(4/15)
jó hogy nem csak nekem durrant be az agyam , de egyes emberek miatt akik meghülyítik a tömeget ( mondjuk egy farkas imádó) találnak ki ilyen törvényeket. mondjuk ebben amerika viszi a prímet ,de mint aktív cigis az is felháborító hogy lassan már saját lakásomban se gyújthatok rá - max egy nótára:))
8/10
truth555 2012 máj. 07. - 09:43:01 8/10
(3/15)
Igazi gyöngyszem a film. Csodálatos fényképezés, egyedi téma és feldolgozás, hiteles karakterek. Nem utolsósorban a mondanivaló a családon belüli összetartozásról. Nagyon szeretnék még hasonlókat látni.

***Spoiler***
Ijesztõ, hogy egy farkasból milyen ügyet képesek csinálni, hogy gyakorlatilag több joguk van mint egy embernek. Hogy helikopterekkel számolják õket, hogy külön nyomozók és bíróságok foglalkoznak egyetlen farkas ügyével, a híradóban hír értéke van ha láttak egyet a környéken és hogy mi történt vele. Itthonról ez elképzelhetetlen, de valószínû hogy ez is valami beteges ön-túlszabályozás eredménye.
***Spoiler vége***
8/10
sanderb 2012 máj. 02. - 18:25:46 8/10
(2/15)
Jó példa ez a film arra, hogy miként lehet átesni a ló túlsó oldalára. Vannak kérdések, amikre nem lehet egyértelmûen jól válaszolni, a film alapjául szolgáló is ilyen - szerintem.
Sajnálom, hogy a film egy kicsit súlyponthibás, nem került a lényeg kellõen kidolgozásra a kellõ idõben. 10/8
8/10
NADALFAN 2012 ápr. 13. - 22:50:48 8/10
(1/15)
maga a film nagyon profin van megcsinálva ,rendezés ,fényképezés ,10-es.
na de hát innen SPOILERES-- a témája ,hhmmm nálam kiverte a biztositékot.nagy bajok vannak ott Norvégiában is .azért hogy 2012 -ben eljutottak oda hogy egy farkasnak -ok. hogy védett állat de akkor is- annyi joga van mint egy embernek,egyrész érthetetlen és felháborító-(sõt még több is mert õ vérengzhet retorzió nélkül). fõleg ha valaki azért öli meg mert az állat jócskán megtizedeli a csordáját. mindenféle idióta szervezetek bevezettetnek ilyen törvényeket -gyomorfelforgató-pfujjj. ráadásul a történetben még jobban idegesítõ hogy aki elviszi a balhét nem is sáros!! remélem a rendezõ célja e torzulás bemutatása is.----SPOILER --VÉGE....