khajni87 2017 febr. 11. - 13:37:53
(155/1535)
na látod ebben teljesen egyetértünk.......levágnám neki / k érzéstelenitõ nélkül aztán tömény alkoholt-sót bele hogy marja.......azt is megbánná hogy megszületett....
5/10
napraforgó 2017 febr. 11. - 13:09:02 5/10
(154/1535)
Szomorú, amit írsz, fõleg az itthoni iskolai helyzetrõl. Ez borzasztó!
Én úgy általában nem kedvelem az önbíráskodást, de az ilyen eseteket "radikálisan" megoldanám. Az biztos, hogy az az illetõ többet nem erõszakolna meg senkit, mert nem lenne képes rá. Nem lenne neki mivel...
khajni87 2017 febr. 11. - 12:51:23
(153/1535)
Kétfélét nézek egyszerre, törökül ahogy facen fordítják ott a 21.résznél tartok, meg még a tv2-ön is, nekem mindkettõ tetszik ahogy az Igazgyöngy, Seyit & Sura , Felsõ tízezer is meg sok más török sorozat.
Ebben is idõ kell ahhoz hogy alakuljon valami ami értelmet ad az egésznek, ehhez meg türelem kell, egy török sorozattól mégsem várhatjuk hogy sitcom legyen és szórakoztató, fõleg ha ilyen témát dolgoznak fel benne
Pont a sorozat miatt olvastam 2 újságcikket amiben kitérnek rá hogy Törökországban még ma is az az általános vélekedés ( fõleg vidéken) hogy a megerõszakolt lányt ha feleségül veszi az erõszakoló az némileg lefedi vagy csökkenti a bûnt és így a bíróság sem ítéli el érte hiszen megoldja a helyzetet......Ilyen megoldást én nem akarnék inkább :(
Az is benne volt a cikkben hogy sok férfi akinek tetszik egy nõ egyszerûen megerõszakolja a kiszemelt lányt/ nõt és megerõszakolja még akkor is ha az áldozat nem ment volna hozzá és így biztosítja hogy elvehesse
Egyébként meg ne veszekedjünk mind mások vagyunk más szemszögbõl nézzük az életet, ezt is, és mást éltünk meg így természetes hogy mindent más szemszögbõl nézünk............
Pont pár napja mesélte a férjemék boltjában dolgozó diáklány hogy a sulijukban már nem mernek egyedül wc-re menni sem, múltkor meg ott befüveztettek valami kislányt és 6 fiú rámászott............aztán szegény már hagyta magát........a tanárok semmit se tettek :( szép kis helyzet.......és ez nem visszamaradott Törökország hanem ez itthoni helyzet Magyarország.............komolyan esküszöm hacsak egyszer is megtudom hogy az én lányomhoz nyúl 1 újjal is valaki hát nem marad következmények nélkül....szomorú helyzetek ezek, mindegy hol történik meg :(
5/10
napraforgó 2017 febr. 11. - 05:49:38 5/10
(152/1535)
Úgy tûnik, Törökországban, és talán másutt is teljesen általános, hogy egy szerelmes férfi erõszakkal "harcolja ki", hogy a lány az övé legyen, és akkor nincs más "orvosság", csak a házasság. (Olvashatjuk a Mikszáth regényben is - A Noszty fiú esete Tóth Marival - Máli tanti segítségével Noszty Feri kompromittálja Tóth Marit, ennek hatására az apja beleegyezik a házasságukba, amit addig annyira ellenzett - na de ez az 1800-as években játszódott Magyarországon!)
A legtöbb esetben egy húzódozó szûzlány szüzességét veszi el az udvarló, hogy rákényszerítse a leányt a házasságra. Szerintem ilyesmi itt nálunk Magyarországon is sokszor elõfordult kb.100 éve (na meg még régebben). Mert a lánynak akkor már nem sok választása volt, aki elvette a "becsületét", az állíthatta azt helyre a házassággal. Ha a lány ezt nem fogadta el, akkor a falu rüfkéjének tekintették. És egy egyedülálló lány, akit kiközösített a falu, nem sokat tehetett, nyilván belement a nem kívánt házasságba....
Törökország még mindig itt tart. És gondolom, az arab országok, akik annyira szeretik a fimjeiket, még itt se! Mert ott az apa, vagy a fivér megöli a meggyalázott lányt (pedig nem is õ tehet az esetrõl!!!)
abisztriczky 2017 febr. 10. - 20:46:09
(151/1535)
Na azon fennakadtam - mondjuk máson is -, hogy azt adták be a kamionos cégnél a kollégáknak, hogy Musztafa menyasszonyát megerõszakolták, és a lány meg !!!"összeállt" a tettessel. Méghogy összeállt!!?? Rákényszerítették! Musztafát meg a kollégáinak pátyolgatni kell, meg kísérgetni, nem hagyhatják felügyelet nélkül, nehogy hülyeséget csináljon. Mondjuk Kerimet már megfenyegette.
5/10
napraforgó 2017 febr. 09. - 08:39:45 5/10
(150/1535)
Most már mindenki ott van egyrakáson, Szelim, Erdogán, Vural, megjött Musztafa is.
Mukaddes le nem megy Kerim nyakáról. Fatmagül meg utálja az egész helyzetet, még jó, hogy ott van Rahmi és majd megjön Nine mama is. És ha mind ugyanabban a házban fognak lakni....
10/10
kikelet54 2017 febr. 09. - 07:49:44 10/10
(149/1535)
Mustafa is Isztambulba megy dolgozni, amit természetesen Münir intéz. A buszon megismerkedik Asuval, vagyis inkább Asu vele, mert Mustafa inkább csak hallgat.

Keriméknek lassan halad a házkeresés, Fatmagül legszívesebben otthagyná, de Mukaddes szerint kötelessége számukra egy házat keresni.
A közvetítõtõl tudják meg Galip mester halálát, ami Kerimet nagyon megrázza.

A falu nyomására és Galip halála miatt Nine mama is Isztambulba költözik Kerimékhez.

Csak azt nem értem, hogy miért kell az ellenségeket egy városba költöztetni? Elég nagy Törökország. Persze, az is igaz, ha nem lennének egy helyen, nem találkoznának, és vége lenne a sorozatnak, de így lehet tovább szõni a cselekményt.
5/10
napraforgó 2017 febr. 08. - 16:52:08 5/10
(148/1535)
Mukaddes tényleg ízléstelen, ahogy arra célozgat, hogy miért nem tudott aludni a lány az éjszaka.
Galip halálios balesete is elgondolkodtató, én úgy láttam, hogy nagyon erõsen fényszórózott a mögötte haladó autó, az esõ meg szitált. Így lehetett az baleset is, de mivel az öreg az utcán parkolt, akár meg is buherálhatták a kocsiját. Elég, ha elfolyik a fékfolyadék, vagy elvágják a fékvezetéket, akkor könnyen kicsúszhat egy kanyarban... Nem véletlenül merült fel Nine mamában sem, hogy szándékosan megölték.
(bár nekem fárasztó már a nõ óbégatása...)
10/10
kikelet54 2017 febr. 08. - 14:36:01 10/10
(147/1535)
Erdogan gyõzködi Kerimet az újság cikk miatt, de fõleg arról, hogy nehogy beszéljen Vurallal.
Érdekes módon Galip mestert halálos baleset éri a kirobbant botrány után.
Mukaddesék megérkeznek a szállodában, de már itt elkezd "viccelõdni" az egy ágy miatt, mintha nem tudná, hogy ez a házasság hogyan és miért jött létre. Persze Fatmagül ezt egyáltalán nem tolerálja, épp hogy neki nem esik.
Kemir sem ússza meg, lépten-nyomon követelõdzik, meg hogy nem hagyhatja õket el, amíg legalább egy házat nem szerez neki.
10/10
kikelet54 2017 febr. 07. - 14:58:45 10/10
(146/1535)
A fiatalok idegei már a pattanásig feszülnek, fõleg Fatmagülé, amin egyáltalán nem csodálkozom. Egy szobában lenni azzal, akit mélységesen utál, megvet, nem csoda, ha minden alkalmat megragad, hogy ártson Kerimnek.
Kerim próbál minél kevesebbet lenni a szállodában, ezzel is kerülni a feszültséget, próbál törõdni Fatmagüllel, de eredménytelenül. A boltban is elõször csak magának vásárolt, de aztán visszafordult és Fatmagülnek is vett ezt, azt, amit õ visszapakolt a szatyorba, és nagy ívben a sarokba hajított.

Hiába robbant az újság és az internet is, gazdagék és Münir a pénzzel és a hatalommal mindent úgyis eltussolnak. Mindenkinek hazudnak, csak hogy azt a három díszpintyet mentsék.

Mustafának a takarító bogarat ültetett a fülébe, de az ügyvéd pillanatok alatt megvette kilóra.
5/10
napraforgó 2017 febr. 07. - 05:10:26 5/10
(145/1535)
Nine mamát azért vetik meg a falusiak, mert hisznek az elterjesztett pletykáknak, miszerint Kerim erõszakot tett. Vagyis Meryem rossz embert nevelt a fiából, és ez õrá is árnyékot vet.
Azért úgy tûnik, hogy az a helyi újságcikk mégsem durrant akkorát, mivel az újság igazából nem tudja semmivel megerõsíteni, igazolni, hogy Jasaranék összefüggésbe hozhatók egy falusi lány megerõszakolásával. Az igaz, hogy Meltem, a menyasszony kiborult, na de õt meg együttes erõvel meggyõzik, hogy hazugság az egész. És hiába a lány 6. érzéke, hogy igaz a vád, nyilván hagyja magát meggyõzni. Azért azt érdekesnek találom, hogy nem az anyukák nyugtatgatják a menyasszonyt, hanem az apák cáfolnak.
Münir meg nagyon pofátlan, nem elég, hogy lehazudta a csillagokat is az égrõl, még õ vádaskodik, õ perli be az újságot.
Vural viszont úgy tûnik, eléggé észnél volt, õ emlékszik, tudja, hogy Kerim nem követett el erõszakot és ezt megosztja Erdogánnal, aki meg Szelimmel. Aztán úgy döntenek, hogy Kerim ezt nem tudhatja meg, mert akkor nyilván elárulná õket. Így egy a brancsból, de úgy meg obligón kívül kerülne.
offtopic
ildimix 2017 febr. 06. - 20:57:55
(144/1535)
Nine mamát nagyon sajnáltam kikezdték a falusiak. Õ ezt nem érdemli meg remélem az élete jobbra fordul majd.

Nekem Rami Fatmagül testvére egyre szinpatikusabb nagyon szereti a hugát.

A menyasszonynak most selimékre gondolok biztos bebeszélik, hogy Selim nem volt benne az erõszakolásba.
5/10
napraforgó 2017 febr. 05. - 13:11:19 5/10
(143/1535)
Bizony vettek mintát, és tudták is, hogy többen voltak... Meg is mondták Meryemnek, még akkor, amikor nem is tudták, kik voltak az elkövetõk.... Aztán hamisították meg az eredményeket - láthattuk, hogy az ügyvéd szép vastag borítékot adott át az orvosnak (nyilván õ volt a fönök). És aztán azt az elméletet erõlteték, hogy az egyedüli tettes Kerim volt és az sem volt erõszak...
Úgy tûnik, hogy ez az erõszakolós probléma teljesen általános Törökországban, én nagyon sajnálom az ottani nõket, ha ilyesmikkel keell szembenézniük....
kisbalaton 2017 febr. 05. - 13:08:44
(142/1535)
Egyetértek.Ez a Musztafa egy szánalmas alak.Jó kis jelenet volt,amikor bement a kórházba Fatmagülhöz,és ahelyett,hogy megkérdezte volna,hogy van szegény lány,.inkább jól megrázta és ordítozott vele ?hogy "ki tette ezt veled" stb.stb.
susan55 2017 febr. 05. - 11:02:58
(141/1535)
Vettek mintát, mert a doktornõ vagy ápolónõ mondta, hogy többen voltak.
Lefizették a kórházat, elhangzott valamelyik részben.
Egyébként nem tudták volna elhitetni a rendõrökkel, hogy csak egy ember volt és az sem volt erõszak.
Menzil 2017 febr. 04. - 21:50:33
(140/1535)
Sziasztok!

Látom azért van "néhány" hozzászólás....
Ezen nem is csodálkozom!
Így vagy úgy azért mindenkiben megindít valamit ez a történet.
Már nem dolgoztak hiába az alkotók, színészek, STB.
Én eddig a kosztümös Török sorozatokért voltam oda, Szulejmán, Kösem,,nem is gondoltam volna,hogy egy kortárs történet ennyire magával ragad!
Török írók, rendezõk,színészek mesterei annak,hogy a végletekig feszítsék a "húrt"!
Úgymond "nyomás" alatt tudják tartani folyamatosan a nézõket lelkileg.
Persze aki nem ilyen beállítottságú Õt nem de, Õ ne is nézze mert nem neki készült .
Rajongója lettem a sorozatnak,alig várom ,hogy felkerüljön az újabb feliratozott rész a netre! Magyarul,fõleg ahogy a TV2 tálalja(vágva,csonkítva,tele reklámmal) nézhetetlen.Eredeti nyelven
eredeti nyelvi gesztusokkal az igazi !
DcsabaS 2017 febr. 04. - 19:31:20
(139/1535)
Íme egy szép dal, amelynek hangulata illik Fatmagül helyzetéhez:
Sheena Easton - Days Like This (LaRCS, by DcsabaS, 1989 Arsenio Hall Show): http://www.youtube.com/watch?v=t-WkMb1wYbA
10/10
kikelet54 2017 febr. 04. - 16:07:17 10/10
(138/1535)
Csodálkoztam Fatmagülön, hogy mégis el akar menni Isztambulba. Aztán a reptéren elmondta a bánatos Rahminak, azért repül el, mert félti Mustafát, és nehogy baja legyen miatta, természetesen Kerim füle hallatára. Na innen elkezdõdik az örök harc, Fatmagül minden pillanatot, lehetõséget megragad, hogy elmondja Kerimnek, mennyire utálja, egyik ellensége a négy közül, gyûlölni fogja, míg lélegzik.
Kerim mindent lenyel, mert tudja, hogy bûnös, de a szállodában már nem bírja tovább, és megmondja, hogy neki sem tetszik ez a helyzet, de addig bírja ki, amíg megjön a testvére.

Húú, Mukaddest de gyûlölöm, milyen boldogan önelégült mosollyal simogatta a pénzzel teli borítékot? Szegény Rahmi meg sírdogált mellette.

A három úri fiú csak találkozott Kerimmel /mondjuk Kerim nem hagyott más lehetõséget/, aki eljutott odáig, hogy akiket eddig a barátainak gondolt, most már gyûlöli õket, és megmondta nekik, hogy soha többé nem akarja õket látni.
offtopic
ildimix 2017 febr. 03. - 18:53:45
(137/1535)
Ha Fatmagül megölte volna saját magát és Kerimet akkor most vége lenne a sorozatnak.

Nine mamát sajnálom, hogy Musztafa állat módjára összetört mindent nála. Az asszony nem érdemelte meg ezt a bánásmódot. Tzudom Kerim miatt csinálta de én elitélem ezt a viselkedést.
10/10
kikelet54 2017 febr. 03. - 17:22:34 10/10
(136/1535)
Az esküvõ, amit mindenki annyira várt, kivéve Fatmagült és Kerimet, ezt találták a legjobb megoldásnak gazdagék, hogy a fiaik megmeneküljenek. Úgy láttam, a "szertartás" alatt Mukaddes mintha még mosolygot volna, azt sugallva, hogy na ettõl is megszabadultam.
Aztán kapják a feketelevest, hogy Isztambulba kell repülniük, persze egyik sem akar, de amikor meghallják, hogy Mustafa tombolt Nine mamánál, Fatmagül mégis arra kérte Kerimet, hogy vigye el õt.