kisbalaton 2017 jan. 30. - 19:48:53
(95/1535)
Egyetértek. Gazdagéknak mindenütt nagy a hatalma.Mindent és mindenkit megvehetnek.Még az orvost is.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 18:14:11 5/10
(94/1535)
Lehet, hogy Kerim nem erõszakolta meg a lányt, de õ kapta el! A flashbackben lehetett látni, hogy elkapja a futó nõt, valamelyik ficsúr kiabált neki: hozd ide, hozd ide! erre lefogta a lány karjait és vitte. Ha nem teszi ezt, a lánynak talán lett volna esélye elmenekülni a részeg ficsúrok elõl.....
Mukaddes milyen aljas némber, gyakorlatilag eladta a lányt Jasaranéknak. Nine mama meg most már teljesen letett arról, hogy vallomást tegyen a rendõrségen? A kórházi vizsgálati adatok sem számítanak?
Valóban kevéssé hihetõ az alapsztori, no nem az erõszakolás, hanem az, hogy ezt így el lehet intézni, el lehet simítani, mincs hivatalbóli nyomozás, vizsgálódás?
Magenta99 2017 jan. 30. - 17:44:10
(93/1535)
Nekem úgy tûnt a bemutatott képek alapján, hogy Kerim nem erõszakolta meg Fatmagült.
Ha õ még nem is emlékszik erre, úgy bedrogozott és berúgott, akkor sem életszerû, hogy egyedül
magára vállalta a tettet.
Az is logikátlan, hogy nem a helyszínelõk - akik ugyebár átkutatták a helyszínt - találták meg a gyûrût,
hanem az a gonosz boszorka sógornõ.
Az is elhangzott, hogy ujjlenyomatokat vettek a helyszínen szétdobált üvegekbõl, elvileg a kórháznak
is kellett mintát vennie, el is hangzott, hogy többen erõszakolták meg - akkor a rendõrség miért nem
mûködik együtt ilyen esetben a kórházzal?
Fura és életszerûtlen az egész sztori...
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 15:53:09 5/10
(92/1535)
50 évvel ezelõtt még Magyarországon is olyan büntetõtörvénykönyv volt életben, amely szerint a nemi erõszakra "gyógyír" volt, ha az elkövetõ feleségül vette a sértettet.
kisbalaton 2017 jan. 30. - 13:58:38
(91/1535)
Úgy tudom,hogy Törökországban nem túl régóta büntetik a nemi erõszakot,a családon belüli erõszakot pedig csak a 2000-es évektõl. Olvastam,hogy a Fatmagült "nevelési célzattal" (is) forgatták,és elõször be is akarták tiltani az országban,végül a török parlament is foglalkozott a sorozattal,és engedélyezte ama bizonyos "nevelési célzattal".Azért kiváncsi lennék,hogy a radikálisabb arab országokban - ahol a nõk megerõszakolása nem igazán büntetendõ - hogyan fogadták a sorozatot.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 12:41:12 5/10
(90/1535)
Ki tudja, hogy Törökországban milyen kötelezettségei vannak a kórházaknak. Amerikai filmekben látjuk, hogy a lõtt sebeket jelenteniük kell. Valószínûleg a késeléseket nem. És még hány másféle módon lehet megkísérelni az emberölést....
Hogy a nemi erõszakot kell-e jelenteni a rendõrségnek, ki tudja? Törökországban lehet, hogy csak feljelentés alapján üldözik... És itt a sógornõ kirángatja az ágyból a lányt és hazacipeli, pont azért, hogy ne vizsgálgassák tovább. Nine mama ott tüsténkedik, de majd õ is abbahagyja, ha megtudja, hogy a nevelt fia az egyik bûnös. Azt már itt is tudják, hogy többen erõszakolták meg a lányt, de ha nem tesznek feljelentést, lehet, hogy nem fogják beazonosítani a mintákat.
olahmiki1959 2017 jan. 30. - 11:39:21
(89/1535)
Ha van egy kutyusod, akit Fatmagnak hívnak, akkor, ha nagyon élénk a kutyus, és állandóan fel-alá szaladgál a szobában, nyugodtan rászólhatsz: Fatmag! Ül!
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 11:15:11 5/10
(88/1535)
Nagy valószínûséggel így lehet. De Fatmagül, mikor végre meg tudott szólalni a sokk után, mégiscsak azt mondta, hogy négyen voltak!!!!! Ebbõl azért nagyon úgy tûnik, hogy négyen erõszakolták meg....
Hogy Kerim mit gondolt elõtte, utána, meg közben..... engem nem annyira érdekel. Benne volt.
És a lány emlékezhet rosszul is, egyetlen erõszakoló is több a kelleténél....
kisbalaton 2017 jan. 30. - 09:34:59
(87/1535)
Egyetértek ! Az erõszak minden fajtája bûn ! És minden nõ megerõszakolása megbocsájthatatlan.( 4 lányom van,és még lány-unokám is.Én aztán tényleg nõ-párti vagyok!) De mi van,ha - a drog miatt - rosszul emlékeznek? Ha nem PONTOSAN úgy történt ,ahogyan mutatták? Illetve,ha történt ott még egy kis közjáték,amit nem mutattak?Bocsánat,talán nem szép tõlem,hogy - a történetet ismerve - felteszem ezeket a kérdéseket.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 08:29:25 5/10
(86/1535)
Én ezzel úgy vagyok, hogy áltatod magad (na ilyen azért már velem is elõfordult a 60 évem alatt ), meg fogyaszhatsz kábítószert is (na ilyen azért még soha), és ott van még eseteleg a hipnózis alatt elkövetett cselekmények is. És tt jön be az, amire gondolok. Ha hipnózis alatt nem lehet rávenni senkit, hogy olyasmit csinljon, amit normális állapotban nem tenne meg, akkor ez valószinûleg illik a mostani dologra is...
10/10
kikelet54 2017 jan. 30. - 08:11:26 10/10
(85/1535)
Ha gondolod, nézzed, és mindenre választ kapsz.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 07:06:22 5/10
(84/1535)
Hát én valahogy nem hiszem, hogy Kerim azzal, hogy elvállalja a bûntettet, és úgymond "jóvá teszi" azzal, hogy feleségül vesz Fatmagült, a "jó szívét" bizonyítaná.... Az elõzetesben lehetett látni, hogy Szemál gazdag apja lefizette Fatmagül családját, na itt biztos Mukaddes, aki számított, és talán sikerült lefizetnie Kemál nevelõanyját is..... Nine mama alapból valószínûleg nem hajlik a rosszra, de ha meggyõzik, hogy Kemál akarta..., meg netán csak õ volt az erõszakoló, meg szerelembõl tette, hát talán hagyja magát meggyõzni.... Nem tudom, nem láttam, csak hát az ember gondol ezt-azt...
10/10
kikelet54 2017 jan. 30. - 06:42:59 10/10 Előzmény napraforgó
(83/1535)
Most látom, mit indítottam el egy mondatommal.
Nyilván való, hogy az erõszak bûn, ezt nem vitatja senki, nagyon is elítélendõ.
De ez egy film, és azt boncolgatja, hogy hogyan alakul Fatmagül sorsa a történtek után. Ki az aki segíti, ki az aki magasról lesz*rja, és csak a saját bõrét menti bármi áron, mert van pénze és befolyása, és ki az aki anyagilag hasznot akar húzni belõle.
Eddig csak Nine mama segítette, ez már ugye nem titok. Az sem, hogy az úri csapat, úgy döntött, hogy Kerim vegye feleségül Fatmagült, így minden "rendben lesz".
Innen, ami történik, abból értelmet nyer az a bizonyos mondatom, hogy van szíve, és lelkiismerete. Nem akarom jobban részletezni, mert az már spoller lenne, de ha továbbra is nézed a sorozatot, megérted, hogy miért írtam ezt.
Hidd el, megéri nézni, minden pillanat, minden mondat nagyon lényeges benne, hogy hogyan alakul napról napra a szereplõk sorsa.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 04:07:33 5/10
(82/1535)
Nem nagyon hiszem, hogy Fatmagülnek bármi bûne lehetett, mert én szerintem még egy prostituáltat sem szabad megerõszakolni, ha õ "nem"-et mond.

És Kerim jószíve is, na hát... - elhiszem, hogy normális, ha nem iszik, nem fogyaszt kábítószert, akkor jószívû, dolgos ember. De ha valaki ennyire kifordul magából a szerek hatására, akkor az azért valamit jelez. Szerintem nem válhat vadállattá valaki, "csak, mert ivott"... ott már van valami jellemtorzulás.
És még akkor is, ha kiderül - mint ahogy itt állítólag kiderül majd, hogy õ maga nem erõszakolta meg a lányt... De könyörgöm, ettõl még õ is bûnös, mert nem lépett közbe, nem akadályozta meg, nem beszélte le a többieket róla, stb, stb, egyszóval nem védett meg egy ártatlan lányt a gyalázattól.
Csak nézem, hogy fogja a fejét és nem akarja hallani a vádakat, de hát ott volt!, tette, amit tett, nem úgy viselkedett, ahogy kellett volna!
A többi mocsok persze kimászik a szarból a sok pénzzel, de nyilván ettõl még nem válnak bûntelenné.

Azért vagyok kíváncsi a sorozatra, hogy az a meseszövés során ad-e majd valami elégtételt Fatmagülnek, megbûnhõdnek-e az erõszakolói? Remélem, hogy a rongy szüleik is velük bûnhõdnek, ha én lennék a forgatókönyvíró, biztos elszegényíteném õket, meg mindenféle más csapással is sújtanám õket.
5/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 03:43:55 5/10
(81/1535)
Nine mama, Marian Kerim nagynénje lenne? A flashbackben láthattuk, hogy az anyja öngyilkos lett, így maradt a kb. 5 éves kisfiú Nine mamára, de én nem vagyok biztos benne, hogy vérrokonok lettek volna. A nevelõanyja lett, ez igaz, de hogy a nagynénje volt? Bár azt nem tisztázták, hogy mit keresett nála anno Kerim anyja a gyerekével.... Lehte, hogy csak jószívûségbõl fogadta be a fiút.
offtopic
ildimix 2017 jan. 29. - 21:47:31
(80/1535)
Nem bántam meg, hogy elkezdtem nézni a sorozatot.

Fatmagül sógornõje 1 szemétláda nagyon utálom. Remélem Kerim és a lány nem fog velük lakni hanem elköltözik.

Kerim nagynénjét nagyon kedvelem õ 1 csupaszív lélek. Szerintem jól kifog jönni Fatmagüllel.
kisbalaton 2017 jan. 29. - 21:19:05 Előzmény napraforgó
(79/1535)
Kerimnek igenis van jó szíve,meg lelkiismerete is .A sorozat címe,hogy "Mi Fatmagül bûne?" Csak figyelj,és a legutólsó részben majd kiderül,hogy mi is volt Fatmagül bûne!(Már ha bûnnek nevezhetõ.Inkább talán átvitt értelemben .)
little23 2017 jan. 29. - 19:20:46
(78/1535)
köszönöm szépen :) kedves vagy
little23 2017 jan. 29. - 18:24:48
(77/1535)
Értem, köszönöm :) és azt még meg tudnád mondani hány naponta adnak ki kb új részt felirattal?
little23 2017 jan. 29. - 17:10:37
(76/1535)
Nem tudja valaki nincs e meg véletlen valahol végig magyar felirattal, vagy esetleg több mint a 17. bölüm?