5/10
napraforgó 2017 jan. 27. - 05:34:40 5/10
(55/1535)
Én nem láttam a törököt, tehát nem emlékszem sehogy, csak olvastam a port, meg a holdpont ismertetõit. Vural akkor nem volt annyira részeg? õ mindenre emlékszik? De azért õ is volt olyan genya, hogy "beszállt a partiba"?
10/10
kikelet54 2017 jan. 27. - 05:25:15 10/10
(54/1535)
Jól emlékszel, és csak késõbb derül ki az igazság, amit csak Vural tud.
5/10
napraforgó 2017 jan. 27. - 05:16:16 5/10
(53/1535)
Így van, aki csak szinkronosan látja és megvágva, az nyilván így fogadja el a történetet.
Nelkem kicsit fura, hogy az ismertetõben azt olvastam, hogy csak a három gazdag ficsúr erõszakolta meg Fatmagült, Kerim csak bambán bámulta õket, mégis az õ nyakába varrták késõbb a felelõsséget. Itt meg a fiatalemberek beszélgetésébõl mégiscsak az derült ki, hogy "mind a négyen lehúzták a nadrágjukat", vagyis valamennyien megerõszakolták a lányt.... Vagy nem jól emlékeznek és majd csak késõbb derül ki az igazság?
offtopic
ildimix 2017 jan. 26. - 21:31:56
(52/1535)
Mivel én csak szinkronosan tudom követni a sorozatot nekem tetszik így is. Kár, hogy nem adnak belõle 1 egész török részt mert így lassú a sorozat menete.

Egyelõre nézem utána majd látom mennyire szabdalják el mennyire lesz vontatott az egész.

A végtelen szerelmet már nem nézem nem bírom a fõszereplõk szenvedését nekem õk túl sokak.
10/10
kikelet54 2017 jan. 26. - 14:42:21 10/10
(51/1535)
Mustafa igencsak morcos képet vág, amikor meglátja Fatmagült Kemirrel, de megbeszélik, hogy hajnalban találkoznak a kikötõben indulás elõtt.
Erre azonban nem kerül sor, mert a három városi ficsur és Kemir, aki eszetlenül megy utánuk, már betépve randalíroznak a parton, és szerencsétlen Fatmagül keresztezi az útjukat.
Mustafa hiába vár, elhajózik, miközben a menyasszonya a poklok poklát éli át.

Kerim nagynénje megtalálja és kórházba juttatja Fatmagült.

A városi haverok reggel úgy folytatják életüket, mintha mi sem történt volna, Kerim viszont ahogy kezd józanodni, úgy jutnak eszébe a dolgok, hogy mit is csináltak õk négyen azzal a szerencsétlen lánnyal. Mikor Rahmi tõle is megkérdezi, hogy nem látta-e Fatmagült, teljesen magába roskadva kiszalad a tengerpartra, ahol az éjszaka voltak.
5/10
napraforgó 2017 jan. 26. - 14:02:35 5/10
(50/1535)
Akkor azért volt annyira ismerõs Mukaddes!
A másik erõszakoló meg Güney a Kuzey-Güneybõl.
Érsekvári 2017 jan. 26. - 12:24:24
(49/1535)
Nagyon kedvelem Engin Akyüreket és ebben a sorozatban sajnos a hajával én sem voltam kibékülve , de ez van . Meg kell nézni egy késõbbi szerintem a legjobb Kara Para Ask címû sorozatába ahol nyomozót alakít rövid hajjal és ott nagyon elõnyösen a kinézete . Az összhatás azért mindenhol bejön !
A hangja akkor sem lett eltalálva , mivel Õ a leggátlásosabb , szerényebb a csapatban ez a hangszín pedig túl magabiztos mondhatnám hivalkodó hozzá . Ez inkább Erdoganhoz illene aki a hangadó és a legtörtetõbb nagypofájú az összes között . Még annak a hangja jobb lett volna Kerimhez .
Ezen már kár is lovagolni .......
Viszont , hogy megvágják az egyértelmû akárcsak az eddigi összes sorozatnál tették . Az igaz , hogy aki ezt a változatot látja eszébe sem jut nem így van , de így már sajnos nem hiteles , ha a törökök tudnák nem tudom mit szólnának ....?
SPOILER !!!!!!!! Arra kÍváncsi leszek azt benne hagyták e , hogy többen megerõszakolták . Sajnos ez a majom Kerim maga sem tudja mit csinált vagy mit nem csinált ! Õ is szenvedõ alanya a történetnek úgy mint a lány / szegény õ aztán igencsak / , és rajta verik el a port még nagyon sokáig , de aztán minden jóra fordul .....csak jó sokára !!!!!!
abisztriczky 2017 jan. 26. - 11:48:29
(48/1535)
Az egyik erõszaktevõt az a színész játsza, aki a már felnõtt Szelim herceget alakítja a Szulejmánban. Az a színésznõ is játszik benne, aki Cenettet alakítja a Szultánában.
9/10
kaboca12 2017 jan. 26. - 10:01:42 9/10
(47/1535)
Lehet, hogy magamra maradok a véleményemmel, de nekem ez a Kerim nem szép. Tipikus török arc az igaz, de nekem nem tetszik. Persze nyilván kinek a pap, kinek a papné, de akkor is.... nekem olyan kis buzis szegény, már bocsánat!! Én a Kuzey-Güneyben nem szerettem Bugra Gülsoyt, de ebben a filmben szerintem jól játszik. Mindezek ellenére tetszik a történet, kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog alakulni az egész. A tévében valóban nem olyan élvezetes, mint a neten reklámok és felaprítás nélkül, de szerintem sokaknak így van lehetõsége nézni. Ami engem inkább "zavar", hogy egy adott résznek olyan hirtelen szakad vége. Nézem és egyszer csak reklám van. De talán majd megszokom.
5/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 20:31:24 5/10
(46/1535)
Nem igazán szoktam megnézni az eredetit, de most belenéztem az 1. bölümbe még a sorozat megkezdése elõtt. Ahogy látom, a lány megerõszakolásának jelenetét gyakorlatilag teljesen kivágták, pedig nyilván érdekes, hogy a 3 részeg, betépett gazdag suhanc egyenként végigment szegény lányon, a negyedik meg részegen, idétlenül vigyorogva bámulta. Itt alig egy-két kockát hagytak meg belõle, csak az erõszak utáni jelenetet lehetett hosszan látni. Igen, tudom, délutás 5-kor nem lehet ilyen brutál jeleneteket adni, na de hát így meg kiherélték a lényeget. Az erõszakos jelenetek elhagyása sokakat arra késztet majd, hogy elbagatelizálják a történteket, "mit problémázik annyit az a lány, nagy kaland, megesett a dolog, na és." Holott épp a cselekmény erõszakossága, brutalitása, sokkoló volta a lényeg, ezen alapszik az egész történet.
susan55 2017 jan. 25. - 17:54:03
(45/1535)
Ritkán szoktam hozzászólni, de meg szeretném erõsíteni azt, amit Napraforgó írt a csordáról.
Én vidéken (falun) nõttem fel. 6 éves koromig nagymamáméknál laktunk. A tehenek a házuk mellett jártak ki a legelõre.
A szarvasmarhák csoportját hívták csordának, és valóban a falu lakói fogadták fel a felügyeletükre a csordást.
Nagymamám minden reggel kivitt megnézni a bocikat. Még emlékeim is vannak róla.
A tehenek pedig valóban hazataláltak, igaz a gazdák valameddig eléjük jöttek.
Mivel egy forgalmas úton haladtak haza az autók mindig félreálltak, amíg elvonultak a tehenek.
Sajnos kb. 15-20 éve már nem hajtják a teheneket, alig van pár család a faluban, aki még tart szarvasmarhát.
Szerencsére az egyik jó ismerõsünknél még van 3 tehén, és a mai napig onnan veszünk házi tejet.
10/10
kikelet54 2017 jan. 25. - 10:11:19 10/10
(44/1535)
Fatmagül és Mustafa nagyon boldogok, de az undok sógornõje, Mukaddes, mindig bekavar nekik. Folyton oktatja, kihasználja Fatmagült.

A 4 fiú már az eljegyzés elõtt is iszogatnak, Kerim igencsak a pohár fenekére néz. Másnap megint elhívják Kerimet szórakozni, de fõleg azért, hogy legyen aki vezessen. Útközben meglátják Fatmagült, amint a birkákat tereli, a 3 városi ficsúr rögtön megjegyzéseket tesz rá, Kerim, mintha segíteni akarna neki.
Az eljegyzésen Kerim összefut a lépcsõn Fatmagüllel, és igencsak rajta felejti azokat a gyönyörû szemeit.

Mustafa nagyon féltékeny lehet, mert számon kéri Fatmagülön, hogy mert vizes ruhában végig jönni a falun, szégyent hozva a fejére.

Az eljegyzésen a sok iszogatás után elõkerül a drog Erdogan zsebébõl.
10/10
kikelet54 2017 jan. 25. - 09:52:31 10/10
(43/1535)
A sorozatbaráton meg lehet nézni reklám mentesen, igaz, hogy nem másfél óra, de legalább kb. 40 perc egyben van.
Én elkezdtem nézni feliratosan, tényleg nagyon jó sorozat, most hogy nézem szinkronosan beugranak olyan részek is amit az olvasás miatt nem vettem észre. Valamit, valamiért.

Biztos sokan vannak, akiknek csak ez a szinkronos lehetõség adatik meg, ezzel kell nekik beérni, és örülnek, hogy így is megtudják nézni ezt a nagyszerû sorozatot.
kisbalaton 2017 jan. 25. - 09:27:54
(42/1535)
Korábban már végig néztem a sorozatot törökül. Lehet,hogy rosszul tettem,mert szinkronizálva nekem most élvezhetetlenné vált.Kerim,Rahmi,Mukaddes magyar hangja nem tetszik.Na és ,persze a rövidre vagdalt részek,a husszú reklámokkal ! Rémes! Nagy kár,hogy ezt a jó kis sorozatot a magyarok így elrontották.
5/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 07:03:35 5/10
(41/1535)
A tessenek persze két s, csak hát a klaviatúra nem mindíg engedelmeskedik.... én meg sietek és nem ellenõrzöm eléggé, elküldöm és csak késõbb veszem észre a hibát.
5/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 04:55:55 5/10
(40/1535)
Kiegészítésül a csordához annyi, hogy tehéncsordának azt a marhacsoportot hívják, amelyet reggelente kihajtottak a legelõre egy közösen (pl. faluközösség) felfogadott csordás felügyelete alatt és este a marhák szépen hazamentek a saját istállóikba. (én is láttam ilyet, a hazafelé tartó csordából minden tehén kivált a csoportból saját portájánál és beballagott a saját istállójába, a saját boxába!) Nem kellett õket terelgetni, mindegyik tudta, hol "lakik", hazataláltak.
A ridegen tartott, pusztán legeltetett marhák csoportját gulyának hívják és õrájuk a gulyás felügyel.

Ja, és mellesleg én Budapesten születtem, itt nõttem fel, itt is élek, vagyis nem vidéki lány vagyok, de le lehet ellenõrizni vidéki születésûeknek, életûeknek, hogy így van-e.
Hortobágy, Kiskunság, Nagykunság elõnyben... Tanyák, tanyabokrok, stb. tesenek utánanézni.
5/10
napraforgó 2017 jan. 25. - 04:45:14 5/10
(39/1535)
Én nem ismerem a szinkron színészeket, így Horváth Illést sem, de most rákerestem:
http://iszdb.hu/?szemely=16269&lap=hang Itt a fényképe is.
Akárhogy is, én úgy látom, hogy az arcformája nagyon is hasonlít a Kerimet játszó színészre, a színei igaz világosabbak. A hangjával sincs semi bajom, belenéztem az elsõ bölüm néhány párbeszédébe, én nem hallok akkora különbséget. Sõt.
Ha valaki, mint én eleve szinkronosan kezdi nézni, akkor neki ahhoz az archoz az a hang tartozik.
Engem pl. jobban izgat Berem Saat hangja, Vágó Bernadett, mert õ a Kösem szultánában sokkal erélyesebb, karcosabb, teljesen más, mint itt egy helyeske, kedves vidéki fiatal lány hangjaként.
Nem kell mindent szinkron nélkül nézegetni, ha meg mégis, nem kell számonkérni minden hangot a szinkronosban, mert tuti, hogy pont olyat mindig, minden szerepnél úgyse találnak a szinkronrendezõk. Ha igen, szerencsénk van, ha meg nem, akkor azt kell szeretni.
Érsekvári 2017 jan. 24. - 21:54:10
(38/1535)
Ahogy mondani szokták vannak " poéngyilkosok " akkor a tv2 -re nyugodtan mondható " sorozatgyilkosok " .
Így hazavágni ezt a sorozatot is , szörnyû és lehetetlen , kritikán aluli . Inkább adnák egyszer egy héten , de egy teljes részt film gyanánt . Viszont a reklám akkor is belerondítana .
Egyszerûen ennyi fele darabolni értelmetlen , alig halad elõre a cselekmény .......pedig az haladna , mert pörgõs normális körülmények között , de hát így ?????
Kerim hangja nagyon ellett rontva sokkal kellemesebb hangja van . Eddig úgy tudtam nem csak az eredeti hangszínt , hanem a színész külsejének hasonlóságát is figyelembe veszik , erre ez a Horváth Illés nevû ifjú aki a hangját adta , szõke és lehet kék szemû . Megdõlt az eddigi elmélet , viszont a hang sehogy sem passzol .
Még az a szerencse nem kötelezõ , máshogyan nézem .
5/10
napraforgó 2017 jan. 24. - 19:48:44 5/10
(37/1535)
Csorda: csoportban, seregben, falkában járó, legelõ szarvasmarhák és sertések sokasága. Van borjú-, tehén-, ökör-, disznó-csorda. - Csordás az, ki a C.-t õrzi.

Forrás: Pallas Nagylexikon

Nem a nyáj volt a kérdés, hanem a csorda. Mert ezt a fogalmat pont nem használják a juhokra.
5/10
napraforgó 2017 jan. 24. - 17:49:30 5/10
(36/1535)
Na, aki fordította, nincs tisztában azzal, hogy mi a csorda. Hát nem a juhnyáj. A szarvasmarhákból álló csoprtot hívják csordának, néha esetleg a sertéscsapatot is, bár az inkább konda.
Miért nevezi Fatmagül nénjének a bátyja feleségét? Az a sógornõje, vagy ha nagyon vidékiesen akarják hívni, akkor az ángya.