Téma: Fegyverek

3/10
Ahoj poplacsek 2025 okt. 01. - 21:03:26 3/10 Előzmény ijklmn
(45/85)
ma bepótoltam, hát, nem volt nekem való, rontok is az értékelésen
3/10
Ahoj poplacsek 2025 okt. 01. - 15:09:16 3/10 Előzmény ijklmn
(44/85)
ncore-ról szedtem, és ha azt mondod, lehet, hogy adok neki még egy esélyt
10/10
ijklmn 2025 okt. 01. - 08:16:20 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(43/85)
Ha már kifizetted a mozijegy árát, akkor végignézhetted volna. A film második fele abszolút zseniális!
3/10
Ahoj poplacsek 2025 szept. 30. - 21:58:23 3/10
(42/85)
nézze tovább, akinek két anyja van

erősen indult, aztán átment unalomba

ez a párhuzamos fejezetekben mutatom meg ugyanazt klf nézőpontokból sztori meg bár nem új, de még mindig működne, ha nem csesznék el
9/10
The Cortez 2025 szept. 27. - 00:58:05 9/10
(41/85)
A cím erősen félrevezető, mivel akció- vagy háborús filmet sejtet, holott egy baszottul erős misztikus horrordrámáról van szó. Az alapkoncepció kiváló, bár nem túl újszerű, viszont a rejtélyes sztori több szálon fut, fejezetekre bontva több nézőpontot bemutat, és tarantinósan összevissza játszódik az időben (ráadásul néhol tarantinós váratlan helyzetekkel operál), miközben a történetívek ügyesen keresztezik egymást. Remekül épül fel, végül egy zseniális, érett művé áll össze.
A rejtély- meg karakterközpontú mozi drámában az elején a legsúlyosabb, ahol megidéződik a Vinterberg-féle A vadászat, illetve persze az utsó felvonásban, amelyben brutális horderejű családi drámázást kapunk. A jump scare-ek némelyike klisés, egyben hatástalan, ám a legtöbb a zsigerien para ötletekkel + a feszült jelenetekkel együtt, rohadtul működőképes. A finálé igencsak groteszkre sikeredett, mivel egyszerre őrült, vicces és keményvonalas gore-ban tobzódó.
A színészi játék erőteljes, de legfőképpen Amy Madigant kell kiemelni, aki hihetetlenül creepy, groteszk, bizarr alakítást tol. A fényképezés igényes, valamint művészi színvonalú, a zene hatásos, a háromszög stílusú stáblista pedig kreatív. A rendező előző, Barbár című alkotásával annyi a hasonlóság, hogy mindkét agymenés epizodikus szerkezetű, továbbá mind a kettőben fontos szerepet kap egy olyan pecó, ami valamilyen sötét titkot rejt.
1/10
Rotovics Kázmér 2025 szept. 26. - 20:18:51 1/10 Előzmény Pantagruel59
(40/85)
Teljesen egyetértek a kommenttel, amire válaszoltam. A nagy várakozások után az a film már az átbszs szintjét súrolja.
6/10
pihes 2025 szept. 19. - 14:33:41 6/10
(39/85)
Hogyha az pozitívum, hogy csak kerestem a miérteket, akkor nincs kérdés HAT/TÍZ
10/10
fafa46 2025 szept. 19. - 07:40:27 10/10 Előzmény Gulácsi Péter
(38/85)
Nagyon buzi dolog ilyet leírni...
1/10
Albeart 2025 szept. 18. - 18:55:22 1/10
(37/85)
Ritkán pontozok le ennyire egy filmet. 2 szinész is játszott benne akik jó filmekben/sorozatokban szerepeltek. Nyilván ez semmire se garancia. SPOILER:

Ha annyira beteg volt az öreg nő mit akart a gyerekekkel, miért tartogatta őket olyan sokáig? Nem láttam volna azt, hogy javult tőle valamit is.. Ezt az egész mágiás sátánistás részt nem értem minek bele tenni ha nincs benne előzmény, hogy meg is értsük. Egy dolog , hogy a nő beteg volt. Kicsit unalmas már ez a szektás/sátánistás szál a filmekben, hogy ezzel akarnak riogatni, A legvégén amikor széttépték az arcát az öreg banya nőnek. . Nagyon "horror" :D . Szánalmas. . Ezektől lesz igazán gagyi egy horror film.


Inkább horror vigjáték volt, mintsem simán horror. Szerencsére nem moziba néztük meg. 2 óra semmitmondó értelmetlen időpocsékolás ez a film. Egy két rész jumpscarel nem lesz jó egy horror film. Manapság úgy tünik, hogy sokaknak ennyi elég egy horrorhoz: értelmetlen szálak, nincs megmagyarázva semmi, + az idegesitő semmitmondó jumpscare jelenetek, és véres már-már undoritó gyomorforgató jelenetek . Történet? ,- na az meg 0.
10/10
pityukaroly 2025 szept. 15. - 19:20:39 10/10 Előzmény doricki23
(36/85)
Én tudom hova! Amint megjelenik Blu-ray kiadásban, vedd meg és tedd a polcra és bármikor megnézheted, ha egy szórakoztató és minőségi filmélményre vágysz.
3/10
doricki23 2025 szept. 14. - 15:58:19 3/10
(35/85)
Végignéztem, de ház nem tudom hova tenni.
10/10
joergie 2025 szept. 14. - 15:46:05 10/10
(34/85)
Szerintem Amy Madigan hatalmasat játszott benne. A film az egynek elmegy, nem vagyok egy horror fan, sőt, de ez nem is volt az. ez egy thriller kicsit túlspilázva.
8/10
Gulácsi Péter 2025 szept. 14. - 15:03:10 8/10
(33/85)
Mindenki szarozza, pedig kurvajó film.
Misztikus, rejtélyes, a végére pedig összeérnek a szereplők különálló történetei, amik egyébként több ponton keresztezik egymást.
Jók az effektek, a képi világ, a jumpscare-ek is lettek találva, itt-ott egész félelmetes.
A végén nem lett minden elmagyarázva, beleértve a főgonosz személyét is, és bőven voltak benne erős túlzások, a fegyverek meg elég béna cím volt, ami nem fedi teljesen a cselekményt.
Ja és utalás szinten megint bele kellett rakni buzikat ebbe is...
Ettől függetlenül nagyon szórakoztató és kimondottan jó film volt.
Aki theti nézze!
9/10
Andras11111 2025 szept. 13. - 22:24:35 9/10
(32/85)
nagyon jó, nézzétek!!
3/10
k11zoltan 2025 szept. 13. - 21:47:17 3/10
(31/85)
Mennyire vártam ezt a filmet a nagy "hájp" miatt...
Sajnos nem jó.

Horronak nagyon gyenge.
Pedig valaki a Barbarian-hez hasonlította. (Az legalább jó volt.)
1/10
Pantagruel59 2025 szept. 10. - 21:02:50 1/10
(30/85)
Mindig megígérem magamnak, hogy többé nem dőlök be a hype-nak, mert az általában erősen félrevezető, de sajnos nem mindig tudom betartani. Ez a mozgóképsorozat - mivel filmnek még jóindulattal sem merem nevezni - most megint megtanított erre a bölcsességre. És egyre gyakrabban futok bele mostanság - vagyis már évek óta - olyan alkotásokba, amelyeknek minden egyes momentuma idegesítő, a karakterek nagyjából nullák, és a történet nem tart semerre. Legutóbb az a szintén futtatott Hozd őt vissza volt egy tripla nullás vacak, de az legalább könyvben talán jó lehetne. Talán. De ez? Ilyen egy hitvány egy baromságot! Hogy mást ne mondjak, - SPOILER - az elméletileg haldokló banya úgy sprintel a végén a gyerekek, bocsánat, fegyverek (???) elől több száz métert, hogy az még egy olimpikonnak is a becsületére válna. Parafaktor nulla, idiótaságfaktor kimaxolva. Áhhh, ez még viccnek is rossz. Josh Brolin miatt akartam volna két csillagot adni, de ezt a nagyjából semmi szerepet tulajdonképpen bárki eljátszhatta volna, szóval marad a figyelmeztető, riasztó egy csillagocska.
7/10
APBT 2025 szept. 10. - 20:14:02 7/10
(29/85)
Egyedi és nyugtalanító film. Sokszor morbid, de nem rossz film.
1/10
Roberto DiCapribogyó 2025 szept. 10. - 09:55:07 1/10 Előzmény gerigeri173
(28/85)
Egy jófajta pszichiáter bármikor jöhet, bár mondjuk nem én kezdtem el prolizni a Port.hu kommentelőit ;-).

10/10-est keveset, mivel a horror mint műfaj, nem a kedvencem, ami beugrik kapásból az az Aliens.
De amik kellőképpen jók szerintem pl.: Vaksötét, Pandorum, Tűnj el! és hogy legyen mit köpködni, nekem az Alien: Covenant is kifejezetten tetszik.
8/10
TomiFilthX 2025 szept. 09. - 22:23:05 8/10
(27/85)
Érdekes film volt, (végre) nem egy tipikus Hollywoodi tucat horror látomásokból, rossz álmokból stb stb. Egyedi..
3/10
kalcium007 2025 szept. 09. - 17:38:48 3/10
(26/85)
Sajnos a mostani horror filmek ,rettenet gyengèk ...👎☹️ Îrok nektek jó horror filmeket: The Gravedancers 2009, Lásson 2018, Husk 2011, The Howl 2015, The Clown2014, Trauma 2017 .....ezek mind jó feliratos horror filmek....😀👍🔥