10/10
borzi84 2017 szept. 09. - 20:56:21 10/10
(10/10)
Csak a pontosság kedvéért: A filmben Spitzhase szerepében MÁLY, - s nem May - GERÕT láthatjuk, aki valóban örmény származású volt.
1884-ben született Székelyudvarhelyen, s 1952-ben, New Yorkban halt meg.
Én is kedvelem, szerintem kiváló komikus volt.
Sajnos az USA-ban õ sem tudott karriert csinálni, kb. ugyanolyan nyomorban tengõdve halt meg, mint korábban Kabos Gyula. :-(
orgyen 2017 szept. 09. - 19:43:19 Előzmény Segítõ Béka
(9/10)
"a régi kaulmann félix és társa echte zsidó, haumannál ezt ennyire nem tûnik ki."

A társa, May Gerõ örmény származású.

Törzs Jenõ, Jávor Pál, Csortos Gyula lehet hogy jók voltak a színpadon de filmen gyengék. Persze ez lehet rendezés és forgatóköny hibája is.
Haumann, Huszti, Somogyvári szerintem jobbak voltak ezekben a szerepekben.

May Gerõt kedvelem, de ebben a szerepben Miklóssy jobb volt.

Greguss jó színész de ez a szerep nem fekszik neki, Koncz sokkal jobb.

Szeleczki Zita ebben a fimben sem tetszik, voltak abban az idõben sokkal jobb színésznõk, azok közül kellett volna választani.


Hja, igen, azokban az idõkben minden filmnek boldok végkifejlete volt. Közelezõ volt a "kincstári optimizmus".
Ezért van hogy akik akkor éltek és azokon a filmeken szocializálódtak, az évtizedekkel késõbbi filmeket befejezetlennek érezték: "Hol a boldog befejezés?"
4/10
Segítõ Béka 2011 szept. 18. - 10:55:51 4/10
(8/10)
két fekete gyémántok c. film van. az egyik 1938-as jávor pállal (berend ivánt játssza), a másik várkonyi zoltán rendezésében 1976-os, huszti péterrel (berend iván), konczal, haumannal, págerrel, tordy gézával.


1938:

a lány lemegy a tárnába, mikor elfogy a levegõ, mert aggódik a szerelméért, jávorért. jávor nem foglalkozik vele kezdetben
árva a lány, egy öccse van

1976:

huszti akar adni neki duplabért, õ szeret bele a lányba. beteg az anyja a lánynak, ezért duplázza bérét
régi- evila énekel, újban evila táncol

Jókai mit írt? melyik at igazi?

38-asba szaffrán eléggé gyenge, jellegtelen, koncz pedig brillírozik szaffránként
nem vagyok elégedett jávorral se:
- hogy hívják? megszöktette evillát
- úgy kell neked!

abban a korban lehet jó színész volt, de ma már több kell, nincsenek érzelmek, nincs jellemváltozás, szerelmes: kész, ennyi.

a régi kaulmann félix és társa echte zsidó, haumannál ezt ennyire nem tûnik ki.

a várkonyi-változat vége nagyon szomorú, ez nem jellemzõ Jókaira
a 38-asban viszont boldog a vég, most hogy azt láttam, jobban tetszik a várkonyi féle változat.

eléggé érdekes arcú szereplõket válogattak be a 38-asba. szó mi szó elég gyenge film.
a 76-os sokkal, de sokkal jobb.
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 15. - 16:29:15
(7/10)
Engem is behúztak a csõbe. 17:40-kor (amikorra eredetileg ki volt írva) elkezdtem nézni az Ábel a rengetegben-t. Pont akkor kezdte. De egy idõ után kezdett gyanússá válni a dolog. Akkor esett le, hogy 17:40-kor már a 2. rész kezdését láttam, nem az elsõét... Tetûség.
CtrlAltDel 2008 júl. 15. - 15:43:13 Előzmény Oldtimer
(6/10)
Persze hogy ismétlik, majd a következõ utáni vizilabda EB alatt, hogy lehessen jó kis mûsorváltozással nézhetetlenné tenni.

De akkor is csak olymódon, hogy a "teljesen váratlan" vizilabda közvetítésnek ne úgy csináljunk helyet, hogy az utána következõ mûsorokat toljuk egy kicsit késõbbre. Áhh, ez amatõr megoldás...

Úgy kell csinálni, mint ahogy most is csinálták: a "váratlan mûsor" ELÕTT(!) vegyünk ki egy két mûsort, és közben gondosan ügyeljünk arra is, hogy más mûsorok meg fél-egy órával ELÕBB(!) kezdõdjenek.

A dilettantizmus magasiskolája amit az MTV-ben mûvelnek.
Oldtimer 2008 júl. 15. - 08:20:28 Előzmény CtrlAltDel
(5/10)
Üdv.
Én is emiatt maradtam le róla :(

Remélem ismétlik valamikor.
CtrlAltDel 2008 júl. 13. - 18:34:18
(4/10)
Igen, elõbb kezdték, a teletexten ott a mûsorváltozás.
Nekem csak az a bajom, hogy ez a tetû PORT meg képtelen követni a mûsorváltozást.
Ezzel az erõvel akár a nyomtatott sajtóból is nézhetnénk a mûsorrendet.
Innentõl kezdve hanyagolni fogom a PORT-ot !
kevinspéci 2007 márc. 16. - 10:42:12
(3/10)
Nem vettem föl, ha ez érdekel.

Amúgy teccett. Bírom az ilyen õskõkori magyar filmeket.
Jermann meg Szeleczky nagyon jól nyomták egykoron.
clientus@freemail.hu 2007 márc. 15. - 20:39:31 Előzmény kevinspéci
(2/10)
Mivel az ATV igen ritkán tûz mûsorára filmeket, így elkerülte a fgyelmemet ez a film. Ha kérhetném a segítségedet, írj a clientus@freemail.hu email címre. Elõre is köszönöm.
kevinspéci 2007 márc. 15. - 12:03:46
(1/10)
Mi a fene? Ehhez az õsrégi változathoz még nem volt eleddig szerencsém.
Jermann Pali jó színész volt. Remélem, jó ez a filmje is.