10/10
Segítõ Béka 2012 ápr. 12. - 16:43:09 10/10 Előzmény dantonb
(25/45)
de nem fogom elolvasni, ezért kérdezem
Jókai szórakoztat csupán, új ismereteket nem ad.
echte zsidón nem kell filózni.

a régi magyar filmek jobbak a kortárs mai filmeknél, ez tény, de a 2. vh elõtti filmek azért még kezdetlegesek, általában ez elõfordul. de "én ne értek hozzá, nyilván", csak egy nézõ vagyok
dantonb 2012 márc. 29. - 22:25:53 Előzmény Segítõ Béka
(24/45)
Talán ha elolvasnád ,akkor megtudnád hogy melyik a regényhû.esetleg tudnám ajánlani idõtöltésnek Jókait,ahelyett hogy azon filózol hogy ki az echte zsidó.
Ami arégi magyar filmeket illeti fényévekkel jobbak a maiaknál általánosságban ,bár Várkonyi, Zsurzs szintén profi a szakmában.Azzal együtt hogy pl az Egri csillagok óriási bukás volt.Éspedig azért jobbak a régi filmek ,mert azokat profi igazi forgatókönyvírók írták meg.nem beszélve aszínészekrõl,mert szerintem egy Kabos egy Páger egy karády egy Jávor,Latabár ma sincs hasonló sem.
Minden idõk legjobb magyar vígjátéka a Hyppolit az elsõ hangos filmek között rekordidõ alatt készült el pl.Vagy az Egy szoknya egy nadrág stb stb
A tempója tökéletes,a stílusa más ,túlnyomó többség szerint pont ez adja meg a különlegességét.Már azoknak ,akik értenek hozzá.
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 03. - 21:54:04 10/10 Előzmény kolakx
(23/45)
ez semmit nem változtat azon amit mondtam
10/10
Segítõ Béka 2011 nov. 03. - 21:51:39 10/10 Előzmény Francipapi
(22/45)
hol írtam rosszul?

a régi filmek is egy biznyos regényt dolgoznak el, ahhoz kéne hûnek lenni.
a jó film pedig halhatatlan, minden korban nézhetõ az igényes embernek.
kolakx 2011 okt. 31. - 17:59:53 Előzmény Segítõ Béka
(21/45)
Segítõ Békának! Mielõtt véleményt mondasz a háború elõtti magyar filmekrõl, nem ártana, ha utánanéznél hogyan készültek. Akkor maximum 30 nap állt rendelkezésre egy film elkészítésére az állami stúdió használatával. Mivelhogy az országot teljesen kifosztották az Antant részérõl, de leginkább a román csapatok 1 hónapos fosztogatásai alatt. Ehhez jön még a trianoni un ,,békeszerzõdés" -„Ez nem béke, csak fegyverszünet 20 évre.” ahogy Foch marsal francia tábornok is mondta. A ,,jóvátételi" kártérítés, és az 1 harmadára lecsökent országban magánvállalkozók sem tudtak volna állami segítség nélkül filmet gyártani. Amihez a forgalmazás a csonka Magyarországon a bevétel nem volt nyereséges a film készítõjének. Az USA-ban (magyaroknak vetítve) és más, külföldi (pl német verziós)forgalmazások tették csak nyereségessé a filmeket, természetesen sokszor csak több év után. Ez az egyik ok a sokszor gyenge alakításoknak. A színészek a színházi szerepléseik után megmaradó ,,szabadidejükben" forgattak. Jávor rendszeresen segített a mûszaknak pakolászni kábelt, lámpát, diszletet stb.. Az akkori filmkészítõ garnitura sajnos az amcsi nyálas leutánzást produkálta, ami ellen késõbb még a háború elõtt már beindult egy ellen filmkészítés. A már befutott színészek sem tartották igazán komolynak a filmkészítést. Akik meg, mint pl Sárdy János a film tette országos hírûvé (mert az Operaházban elnyomták) azok természetesen karrierjük kezdetén ezzel sokkal jobban prodikáltak és alakítottak.
A háború után már hatalmas költségekkel, elõkészületekkel nem 1 hónapig készültek a filmek - természetesen nem USA méretekben.
Jávor és sok más színész egyébként a filmekben nem azt produkálja amit a színpadi szereplései. Természetesen semmivel se voltak gyengébb színészek és elõadások a háború elõtt. Sajnos ezekrõl szinte semmi nem maradt meg. Bárdy György, Gobbi Hilda visszaemlékezéseit kell meghallgatni. És a többi már háború utáni nagy ,,öreg" emlékeit, akik a még látták a háború elõtti színészeket és egyértelmûen nyilatkoznak arroól, hogy mennyit tanultak tõlük. Sõt! Pontosan az õ szerepléseik láttán mentek sokan szíésznek. Ha nem lettek volna ennyire jók a háború elõttiek, ennnyi embert nem vonzott volna ez a pálya, ugyanis nagyon kétes anyagi egzisztencia volt.
Sajnos sok 60-as évektõl készült filmben is az utószinkront (saját színésszel) alkamaztak. Mivel így olcsóbb a filmgyártás, mintha a hang is eredezi lenne - színész szöveg-ejtés-alakítás. A jó mikrofon felvétel elkészítése is, az annak technikai megvalósítását is a magyar költségvetés már nem biztosította. De gondoljon bárki, hogy Bessenyei, Sinkovits, Darvas stb idejû szinkronok nem 2 hét alatt készültek a külföldi filmekhez. Igaz ezen színészek és társaik is 10-20x annyit dolgoztak ejjel nappal a nyugati színészekhez és 10-100ad annyi honoráriumért.
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 17:29:32
(20/45)
Így van.
10/10
Francipapi 2011 okt. 31. - 15:10:21 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(19/45)
sEGÍTÕ bÉKA!

Ha már a magyar helyesírásról amúgy is meglehetõsen hiányosak az ismereteid, legalább a neveket írnád helyesen.
A régi filmek pedig a régi kornak íródtak, el kell fogadnunk, hogy ma már más az élet, más a tempó, mint 70-80 évvel ezelõtt.
10/10
Francipapi 2011 okt. 31. - 15:05:31 10/10
(18/45)
Ez a filmet a tévé mindig két részben vetítette. Ezzel nem "szétdarabolták" a filmet, csak megszabadítottak egy két és fél órás film megnézésétõl...
Csak nyugi, semmi habzás...
10/10
offtopic
csikosi 2011 okt. 31. - 13:35:08 10/10
(17/45)
szétvagdosni szényen a TV-re
10/10
offtopic
csikosi 2011 okt. 31. - 13:32:32 10/10
(16/45)
Én igazából egyben szerettem volna látni, nem több részben!
10/10
Segítõ Béka 2011 szept. 18. - 10:56:12 10/10
(15/45)
két fekete gyémántok c. film van. az egyik 1938-as jávor pállal (berend ivánt játssza), a másik várkonyi zoltán rendezésében 1976-os, huszti péterrel (berend iván), konczal, haumannal, págerrel, tordy gézával.


1938:

a lány lemegy a tárnába, mikor elfogy a levegõ, mert aggódik a szerelméért, jávorért. jávor nem foglalkozik vele kezdetben
árva a lány, egy öccse van

1976:

huszti akar adni neki duplabért, õ szeret bele a lányba. beteg az anyja a lánynak, ezért duplázza bérét
régi- evila énekel, újban evila táncol

Jókai mit írt? melyik az igazi?

38-asba szaffrán eléggé gyenge, jellegtelen, koncz pedig brillírozik szaffránként
nem vagyok elégedett jávorral se:
- hogy hívják? megszöktette evillát
- úgy kell neked!

abban a korban lehet jó színész volt, de ma már több kell, nincsenek érzelmek, nincs jellemváltozás, szerelmes: kész, ennyi.

a régi kaulmann félix és társa echte zsidó, haumannál ezt ennyire nem tûnik ki.

a várkonyi-változat vége nagyon szomorú, ez nem jellemzõ Jókaira
a 38-asban viszont boldog a vég, most hogy azt láttam, jobban tetszik a várkonyi féle változat.

eléggé érdekes arcú szereplõket válogattak be a 38-asba. szó mi szó elég gyenge film.
a 76-os sokkal, de sokkal jobb.
cika 2010 nov. 27. - 16:22:37
(14/45)
Csodálatos érzés tudni, hogy van igazi,szép és jó magyar film.
Egyébként most volt az Uránia filmszínházban A föld szeretõje c. film bemutatója. Sunyovszky Szilvia most is olyan szép (élõben)mint régen.
10/10
toshiba321 2010 febr. 16. - 10:54:07 10/10
(13/45)
szerintem nagyon jó :))))
marie1 2008 dec. 26. - 12:23:03
(12/45)
Ma, karácsony másnapján volt szerencsém a teljes filmet megnézni. Mondhatom, rendkívül pezsdítõ szórakozás volt.
Jókai itt is örök érvényû mondanivalót boncolgat. Ragyogó színészek játékában gyönyörködhettem, s az akkori kor méltóságában, amikor a férfiaknak és nõknek még volt karaktere. (Tartása ugyan nem mindegyiknek.)A díszlet és jelmez tökéletes kivitelezés, és maga az egész film mestermû.
offtopic
atomasd 2008 dec. 26. - 07:59:03
(11/45)
Úgy tûnik már 65 percbe is belefér :(
CtrlAltDel 2008 aug. 10. - 17:19:12 Előzmény cegi
(10/45)
Én szerencsés voltam, felvettem az elsõ adást, akkor leadták a teljes DVD-t. (Egyébként 990.-Ft a DVD; meg kell venni.)

Azért vettem fel, mivel az ATV mindig a DVD-t adja le, és majdnem napra pontosan egy évvel ezelõtt az MTV-n két részben lement ez a film. Most készítek egy összehasonlítást, mert gyanítom, hogy az MTV egy másik vágású filmet adott le.

Még nem vagyok teljesen kész vele, de már az elsõ 10 percben találtam olyan jelenetet, ami a DVD-n nincs rajta.

A dunai hajósról is készítettem hasonló összehasonlítást, mert ott egyértelmû volt, hogy van egy TV és van egy mozi változat.
Úgy látszik abban az idõben (1974-1976) még adtak az ilyenre.
feeco 2008 aug. 05. - 13:27:18
(9/45)
Ezt nem hiszem el!! Pedig nekem is eszembe jutott, hogy ma délelõtt felveszem.. (Még jó, h nem így tettem..)
No comment.. Ennyit az ATV-rõl..
cegi 2008 aug. 05. - 11:29:28 Előzmény CtrlAltDel
(8/45)
Sajnos!!!!! rászoltál CtrlAltDel !!!! Tényleg csak 115 percet adtak le a a keddi ismétlésnél mert hétfõn néztem é kedden meg felakartam venni de a végkifejlet amiko ........... nemirom le mert lehet hogy valaki még nem ismeri bár kétlem ))) lemaradt csak arobbanásig megy a film utána meg már hasimgyakorlatokat kell nézni(((( a jó magyar film hellyet . háááááát nem is irom le mit gondolok a müsor szerkesztöröl, grrrrrrrr. Valaki nézte hétfõn akkor leadták végig???? Üzenet ATV felé: legalább jelezzék valahogy hogy csonka filmet adnak le.........stb..... füty.... füty.

CTRL..... : te meg légy szives máskor neszámolj ilyen jól -))) mert látod már vették a lapot az atv-nél is hogy túl hosszú ez a film nekünk. hm. na ennyi.
CtrlAltDel 2008 aug. 04. - 21:59:57
(7/45)
Köszönet FEECO-nak a javításért. Úgy látszik nem véletlenül buktam meg matematikából ... :))
feeco 2008 aug. 04. - 20:24:57 Előzmény CtrlAltDel
(6/45)
20:00 és 22:55 közé szerintem 166 percnyi film is befér, nemcsak 115..;-)

sõt, szerintem az ismétlés is 166 perces lesz, csak utána kezdõdik majd a 'fontos' reklámmûsor..

Szóval semmi gáz.. :)