Téma: Feledés

10/10
jmisi31 2013 ápr. 14. - 12:34:32 10/10
(48/428)
Nem értem a kedves filmnézõket, némely sci-fi rajongót, stb.!!!
Ez a film minden volt, csak nem nulla, meg szar, meg érthetetlen.... ez így a Prometheusra lenne inkább igaz, de még az is nyugodtan nézhetõnek és megosztónak nevezhetõ alkotás volt...
Ez a film az utóbbi évek sci-fi gyöngyszeme!!! A látvány, a zene, a cselekményvezetés és a színészi játék is a helyén volt. Én speciel sajnáltam, hogy véget ért... nekem nagyon átjött és igencsak a hatása alá kerültem! Ami már csak azért is nagy szó, mert nem vagyok kifejezetten sci-fi rajongó...
Aki nem értette, az nézze meg újra, mert teljesen érthetõ volt; kb. 5 perc az elején és néhány perc a közepén és máris teljes volt a történet!
Nálam a film 8-as, de 10-re értékeltem, mert érje csak el a neki járó 8,5-est az utóbbi évek szarabbnál szarabb hollywood-i sci-fi(Hold, Prometheus kivétel) baromságai miatt!!!
2/10
d112 2013 ápr. 14. - 11:11:23 2/10
(47/428)
Én nem szoktam a tömeg filmeket nagyon lehúzni mert többnyire általánosságában egyszer-kétszer elmegy kategória, ez a film szerintem egy gyenge kettest érdemel, de csak is a történet vezetés miatt, azt hittem ha Morgen benne lesz egy ütõs kis film lehet, de mégse. Egy kiszámítható egyszerû történet némi látvány világgal.
10/10
pumpika 2013 ápr. 14. - 10:17:16 10/10
(46/428)
mikor beültem megnézni, elõre direkt nem olvastam utána a filmnek, fõleg a szereplõk terén, mikor freeman szinkronhangja megszólalt és még nem láttam, akkor egybõl megéreztem, hogy ez õ lesz :) pedig nem is tudtam, hogy szerepel, annyira ki volt hegyezve az elõzetes cruise-ra, meg a két bébire
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 14. - 00:18:18 8/10
(45/428)
A film összességében élvezhetõ, de sok a beetetõ szöveg hozzá.

pl, hogy vannak csavarok fordulatok a filben. Ez így nem igaz. Ez marketing fogás. 100iq val minden kikövetkeztethetõ

pl nincs Mátrix, mint a Mátrixban

Hazudtak neked, ideje, hogy megtudd az igazságot. Szintén marketing fogás. Akkor egyébként már rég tudja. És semmi új nem derül ki.

Viszont vannak kisebb jó megoldások, pl a befejezés jobb minõségileg, mint amit várni lehetne.

A történet vezetés is jó.
4/10
wavrekordz 2013 ápr. 13. - 23:39:36 4/10
(44/428)
Sajnos csak egy újabb hollywoodi blöff... a látvány pazar, a sztori faék egyszerûségû, mindenhonnan összeollózott, mentes minden eredetiségtõl a történet hiányosságait pedig súlytalan, indokolatlan érzelgõsséggel próbálják elfedni, amit persze nevetségessé tesznek a színészi alakítások. Szegény Freemant sajnálom is kicsit, Tomikától mondjuk nem is vártam mást... a csajok legalább szépek voltak. Rég feszengtem ennyit filmen :P
9/10
_Freddy_ 2013 ápr. 13. - 23:38:59 9/10
(43/428)
Én is azok közé tartozom akiknek tetszett. Tom Cruise-nak mindig is jól álltak ezek a scifi-s szerepek. :D Az elején nehezen indul be a cselekmény, de aztán elkezd pörögni a film, egyik helyrõl ugrunk a másikra, Cruise nem áll meg. xD Olgy Kurylenko-n lepõdtem meg, hogy mond kb 5 mondatot a filmben, azon kívül remeg a feje meg mosolyog. De amúgy nem értem miért nem értitek azt, hogy hova lett az emberiség, ezt már a legelején elmondták amolyan alapozásnak, és a vége fele derül ki minden, én a vége fele jöttem rá, hogy ez egy nagyon jó film. Nem bántam meg, hogy megnéztem, látnom kell még legalább 2-szer, de majd ha kijön DVD-n. Morgan Freeman-t se felejtsük el, õ is jól játszott, mostanában megy neki a szekér ismét rendesen. :D Sok filmben kap szerepet. Megérdemli az öreg. :D Teljesen rendben volt ez a film, ja és kapott egy Függetlenség napjás lezárást, az tetszett. :D De 1-2 dolog nem volt oké, ezért csak 9 pont.

10/9
dekapetra 2013 ápr. 13. - 23:34:29
(42/428)
Kösz hogy leírtátok a tartalmát. Így már érthetõbb és élvezhetõbb a film.

Tudna valaki választ adni kérdéseimre. Logikai bakikat keresek hátha ezek azok...

SPOILER SPOLER SPOILER

Miért voltak õrszemek, minek törték magukat az idegenek a klónozással?

Miért nem küldtek egyszerûen több ezer dront a maradék túlélõ felkutatására kilõni a bunkerekben õket?

Miért csak egy hajójuk volt miért nem több. Szeretem az összes sci-fiben, hogy az un. gonoszoknak mindig van egy érzékeny pontjuk és ha az elpusztul akkor vége a filmnek.

Köszi
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 23:33:52 8/10
(41/428)
A film nézhetõ, nyugodtan ellehet rá menni, de extrát ne várjon senki.

Az elsõ perc egy szenvedés. Tom csattogós szinkronja sem jó. Szerencsére ez elmúlik. A filmzene általában nem kifejezetten jó. Az igazán jó képek kb 5 percet tesznek ki a filmbõl, szerintem kevésre sikerült. Inkább az olcsó, megoldások kötik össze a kevés jó jelenetet. Tom játéka néha erõltetett, néha mûanyag, a film fele elõtt ezek abbamaradnak. Nekem ami leginkább nem tetszett a zene. Emellett Andrea mûszempillái rémesen rosszul lettek megcsinálva, a vége fele egy fokkal jobbat tettek fel neki. Ezen folyamatosan megakadt a szemem és nem is értem.

Nem igaz, hogy logikailag minden a helyén van. pl: splr Miután átált az ellenállók oldalára és nem adta át a lányt, utánna beengedi magához egy szuperinteligens földönkívüli és elhiszi, hogy még is átadja neki. A többi lényegtelen ezután.

Vagy a lelõtt droidoknak mindig elég az aksit kicserélni és mûködik is. Ami pont a közepükben van. Az mellékes, hogy az érzékelõiket és a hajtómûvüket lövik szét.

Folyton gyilkolja a dögevõket, de soha nem látott még egyetse.

Sehol nincs sugárzásmérõ, de félnek a sugárzástól.

Mi a fenét esznek???

60 év alatt, hogy nem találták meg az alvó ûrhajósokat, és hogy tudtak azok leválni...

Amikor Tom nem engedelmeskedik és elkezd túl sokat tudni, miért nem lövik le egybõl, van belõle több millió.

Ha a lány élve kell, miért akarják lelõni a drónok.

Tomot és Olgát mindig 10 másodpercig próbálja beazonosítani, mielõtt lõne. Ez nagyon látványos, csak nem illik a gyilkológép képébe, amik pillanat alatt szétlövik máskor a dögevõket vagy az ellenállókat...

Az ellenállók miért nem képesek felvenni a kapcsolatot. Ez teljesen logikátlan.
3/10
elmouse 2013 ápr. 13. - 23:27:57 3/10
(40/428)
Egyértelmûen a zombisat.
Horcsogg 2013 ápr. 13. - 23:08:59
(39/428)
Nem tudom eldönteni, hogy ezt vagy az új zombis filmet nézzem a moziban :(
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 22:21:38 8/10
(38/428)
splr

Ha láttad a függetlenség napját, akkor képzeld el azt Tom cruise klónokkal.
9/10
Seemann 2013 ápr. 13. - 20:51:00 9/10
(37/428)
Ez a film fenomenálisan jó... Nem is értem a fanyalgást. Igen, hajaz korábbi filmekre, de az "átvett" ötleteket nagyon jó ötvözi (amennyiben persze "átvett"-nek nevezhetõ. Valójában már mindent egyszer elgondoltak, megírtak, sok gondolatot lelõttek, ezért nem annyira meglepõ, hogy egy adott megoldás, elképzelés már korábban itt-ott más filmekben is megjelent).

Az elképesztõ látványt szeretném kiemelni, ami szinte minden egyes másodpercben le tud kötni. Hasonlóképp a zene. A látvány, a zene és a történet tökéletes fúziója ez a film. Az izgalmat megfelelõen adagolja, elgondolkodtató, és közben nem unalmas; lassabb, ahol lassítani kell, gyorsabb, ahol gyorsítani kell. Nem ad annyira újat, de ahogy adja, az mindent megér.

A filmrõl kijöve egész délután a filmre gondoltam. Kevés az ilyen... fõleg a mai kínálat között.

Az origo meg egyéb portálok fanyalgó kritikái itt nagyon félrecsúsztak, jobban oda kellett volna figyelniük. Objektív szemmel egyszerûen érthetetlen az általuk megfogalmazott kritika.

A filmben megjelenõ technológia, a "drónok" félelmetes ábrázolása, a csavarok egyszerûen a maga "egyszerûségében" elképesztõen eltalált.

Tom Cruise színészi játékát külön ki szeretném emelni, mert vele kapcsolatban szinte már divattá vált a "fika". Nem ad sokat, de keveset se, teljesen középen mozog, kimérten, mégis abszolút a filmbe, a történetbe illõen.

Mindenkinek ajánlom a filmet!

SPOILER:
Érdekelne, hogy ki mit gondol Sally-rõl, tulajdonképpen errõl a földönkívûli "fajról", vagy Istenrõl, vagy mi ez???
tenerif78 2013 ápr. 13. - 20:13:21
(36/428)
Erre a filmre csak annyit tudok mondani, hogy nagyondenagyondenagyon... :)A látvány, a csavarok, a zene, a vége... Szép fokozatosan minden kérdésre megadja a választ. Régen volt rám film ebbõl a kategóriából ilyen hatással. Ne hagyjátok ki! :)
10/10
Findzs 2013 ápr. 13. - 19:28:23 10/10
(35/428)
ezt a filmet azok pontozzák le akik nem értették
az utóbbi évek legjobb sci-fi -je, a prométehus csak szeretett volna ilyen lenni mert ebben a filmben minden a helyén volt nem volta a történetben logikai buktató úgy mint a prométheusban


pedig nem olyan bonyolult csak oda kellett volna figyelni kicsit nem pedig a telefont nyomkodni (mellettem kétoldalt 2 fiatal pár volt mert egyedül mentem el megnézni és jobbról is balról is 1-1 csaj, mondanom se kell hogy mindketten többször elõvették a telefonjukat és az egyik még telefonált is 2x, na ezek adnak 3 pontokat egy egyébként jó filmre
)


más:
amikor én néztem akkor volt ott egy kiscsalád anyuka apuka egy kb. 7 és egy kb 3 éves gyerekkel
felháborító, hogy a mai szülõknek nincs ennyi eszük, hogy egy 12 éven aluliaknak nem ajánlott filmre bevisznek ilyen kisgyerekeket
a 3 évest sirva vitte ki az anyja 10 perc múlva

nekem is van egy 3 éves kisfiam de eszembe se jutna bevinni egy ilyen filmre
menyhard 2013 ápr. 13. - 12:48:19
(34/428)
Hatásvadász, tele klisékkel és a színészi játék pedig egy szappanoperához volt hasonló. A zenei aláfestés meg egyszerûen túl sokk lett, ahogy próbálták az érzelmeket fokozni szinte minden egyes történésnél. Egy nagy giccs, viszont manapság úgy látszik erre van szükség. A látványvilág viszont tényleg jó.
10/10
T3v 2013 ápr. 13. - 12:38:58 10/10
(33/428)
Spoiler lehet !



Hát b@szki legalább odaírtad volna hogy spoiler vagy ne írtad volna, hogy a Hold c. filmre emlékeztet. Ezzel legalább 70%-ban lelõtted számomra a poént :(
9/10
Viki1080 2013 ápr. 13. - 11:45:17 9/10
(32/428)
Nekem nagyon bejött a film,kicsit a Hold címû filmre hajaz a történet,csak "harcosabb"akinek az tetszett,annak ez is tetszeni fog.
Jó a története és van benne egy batár nagy csavar,ami nagyon megdobja,tény h picit hosszúra sikeredett,de megéri megnézni.
Én csak ajánlani tudom mindazoknak,akik szeretik a sci-fit és az elgondolkodtató filmeket.
8/10
Kulcskészítõ 2013 ápr. 13. - 11:39:55 8/10
(31/428)
SPOILER

Hangulatos sci-fi, jól hozza a poszt-apokaliptikus hangulatot, de ennél azért jóval több van benne. Borzasztóan tetszettek az aláfestõzenék, remekül passzoltak a látványvilághoz. Az ehhez hasonló romos, lepusztult világ kontra steril, jövõbeli otthon kettõse rám mindig olyan hatással volt, mintha egy idegen, másik dimenzió képeit látnám. A csavar bizonyos szinten meglepõ volt, azt mindjárt sejtettem, hogy a veszélyes zónába nem ok nélkül nem mehetnek, bár pont erre a megoldásra nem tippeltem. Azt tartottam elõször a legvalószínûbbnek, hogy õ is, és a lány is egy klón (ez bejött), hasonlóan mint a Hold fõszereplõje, és a zónán túl talán még mindig él az emberiség...
Tom Cruise amolyan szimpatikus, hús-vér Wall-E, azt pedig sajnálom hogy Morgan Freeman-nek nem jutott több szerep. Azt viszont nem igazán értem, miért van minden kritika hanyatt esve Olga Kurylenko szépségétõl. Andrea Riseborough számomra fényévekkel vonzóbb volt.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 13. - 02:28:51 9/10 Előzmény meeximus
(30/428)
Valld be, hogy nem láttad a filmet, csak valaki mesélte :))) vagy a bemutató alapján írtad. Mert ha láttad a filmet és nem érted, akkor mit csináltál közben? :) Az a fránya facebook mi? :)
Ahogy elõttem már Gunman-R leírta neked....,csak kicsit kiegészítem.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

1- Mi történt az emberiséggel? Nem tudjuk meg...annyit tudunk van pár túlélõ...de semmi mást.
Nos, elindított a NASA egy expedíciót a Titánra, de útközben belebotlottak ebbe az idegen mesterséges intelligencia - életformába. Harper az utolsó pillanatban leválasztotta az alvó legénységet - köztük a nejét - és csak ketten, Viktoriával együtt ragadta el õket az idegen gépezet. Megölte mindkettõt, de ugyan akkor klónozta õket. Harperbõl alkotott egy több ezer fõs hadsereget, akikben sem bûntudat sem könyörület nincs és a fejlett gépekkel visszajöttek a földre és elkezdték kiirtani azt a maroknyi túlélõ embert, akik túlélték a Hold szétrombolásával bekövetkezett természeti katasztrófákat. Miután gyõztek, visszatértek a hajóra,majd megjelentek a szivattyúk,amik a tengervizet szívták el. Ehhez több Harper és Viktória klón érkezett, akik már békés karbantartók. Itt qrva jó a fekete doboz szövege, hogy az utolsó rögzített beszélgetés és fotó alapján csinált a gép belõlük egy párt, azokkal a szövegekkel,amiket ott egymásnak mondanak. Jó csapat vagyunk, jó páros, stb.
A mese, ami az új tudatuk, hogy 5 éve teljes memóriatörlésen estek át és 2 hét múlva mennek a Titánra a többi túlélõ (akik nincsenek is) ember után. Csak a klónozott Harper tudata, szeretete a felesége iránt olyan erõs volt, hogy hiba csúszott a rendszerbe és ezért volt renitens.
2- Miért akarta egy szintén ismeretlen erõ a vizet elvinni a földrõl
Elmondják azt is, hogy ez a faj (ekkor még azt tudjuk a dögök azok) el akarták foglalni a bolygót, de az emberiség visszavágott, atommal is harcolt és hiába lakhatatlan a bolygó,de az emberiség nyert. Alig néhány dög maradt itt, akikre a drónokkal vadásznak. Az igazság, hogy ez a mesterséges életforma bolygóról bolygóra jár, hogy elszívja az adott bolygó teljes energiaforrását. Itt a víz fúziós energiája miatt. Mivel a föld legnagyobb része víz (volt) hihetetlen energiaforrás.
3- Miért vannak fák és madarak egy oázisban, máshol pedig sivatag
Pár napja a History channel-en volt egy kisfilm, mi lenne, ha a hold elpusztulna. Gyakorlatilag leállna a föld magmájának a forgása, ami miatt földrengések lennének, vulkánkitörések, a légkör megváltozna, ahogy a gravitáció is. Itt részben pusztult el a hold, így tsunamik lettek, viharok, földrengések. ATOMROBBANÁS nem volt. Azt csak Cruise mondja a film elején, hiszen az a mese. Valójában olyan hirtelen csapott le a Hold megsemmisülése után az idegen klón csapat, hogy már nem volt mit bevetni ellenük, hiszen a természet addigra hazavágta a földet és a teljes katonai arzenálunkat.
Ha megváltozik a klíma, globális felmelegedés, lehûlés, bármi,akkor ahol eddig sivatag volt, lehet, ott havazni fog, vagy zöldellõ területek alakulnak ki, ki tudja. Itt egy komplett völgy volt egy hatalmas szakadék végén. És egy oázis szerû terület, amin látszott hogy hatalmas.
Amúgy a föld teljes területét nem láttuk, hiszen csak két Harper ellenõrzési területét láttuk, de ha az egyik 42-es, van 1-es ás lehet 1200-as is. Hiszen látható az a több millió klón a hajóban a végén.

SPOILER vége

Ha figyeltél volna, szerintem ezt simán megértenéd. Szerintem nézd meg megint a filmet és világosabb lesz :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 13. - 02:02:56 9/10
(29/428)
Nah, végre láttam a filmet. :) Nekem nagyon bejött!

A zenéje iszonyat szépen szól, nagyon jó. Tiszta Vangelis érzésem volt, olyan Szárnyas fejvadász feeling. A látványvilága is nagyon szép. Jól meg vannak tervezve a CGI dolgok, van benne feszültség, izgalom, szerintem érdemes megnézni moziban.
Nem értem, ki mit nem értett ebben a filmben? Hiszen a sztori szépen fel van építve. A fõhõs szemével kezdjük felvenni a fonalat, ahonnan õ látja, aztán vele együtt tudjuk meg, mi is van valójában. Semmi érthetetlen dolog nincs, választ kapunk mindenre. A szereplõk nagyon jól játszanak. Tényleg egy minimál szereplõs film, hiszen alig 6 szereplõ van és 40-60 statiszta, akik csak szaladgálnak :), de pont ettõl nagyon jó a film.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Iszonyat steril és már már idilli az a hely, ahol laknak Harperék. A romos bolygót leszámítva az is idilli, hogy hamarosan a Titánon kezdik az új életet az emberiséggel együtt. Aztán szép lassan, ahogy bontakozik ki a történet..,engem nagyon megfogott. Erre egyáltalán nem számítottam és rohadtul bele tudtam élni magam, ahogy Harper megtudja, hogy ki is õ valójában, ki a lány, kik azok, akikre eddig vadászott. Nagyon jól felépítették a sztorit és a zenével kiegészítve szerintem ütõs volt. Cruise jól játszott, ahogy Andrea Riseborough is jól játszotta a kimért, a szabályokat minden körülmények közt betartó "dolgozót". Freeman szerepét gyakorlatilag bárki eljátszhatta volna, de mégis kellett egy ilyen karakter, akinek elhisszük, hogy élõ egyenesben végignézte a föld pusztulását.
Nagyon jó volt a fordulat benne, ahogy kiderül, nincs sugárveszély, kamu minden ,amit eddig tudott és bizony nem csak a 42-es,meg 54-es Harper van, hanem több ezer. Belegondoltam, mi lenne, ha ezt én tudnám meg. Hát basszus :D
Jó volt, ahogy kitette a végén a mozaikokat, ahogy megtudtuk, mi is történt és a felismerés ami szinte agyonnyomta Harpert. Nem tudom, hogy én meg tudnék e hozni ilyen döntést, hasonló esetben. Remélem!
A vége is bejött, mert happy end is,meg nem is.
SPOILER vége

Az utóbbi idõben annyi mocskosul szar sci-fit láttam (Burok, Prometheus,stb) , hogy ettõl különösen rettegtem már, de kellemesen csalódtam. :)
Nem tudom, kinek ajánlom. Aki szereti Cruise-t, annak biztos. Aki szereti a szokványostól eltérõ sci-fit, annak is tutira. Van benne feszültség, lövöldözés, jó a története és ha odafigyelsz, meg is érted.

9/10