8/10
livefast 2012 júl. 04. - 01:09:57 8/10 Előzmény YCE
(50/110)
SPOILER////

Nem lehet, hogy éppen 4 hónap az utazás?
És egyszerûen a "másik " életben a csaj saját jogon, az USA hivatalos ûrprogramjában vett részt?

Amúgy meg: lehet, hogy az alatt a 4 év alatt a Föld 2-n is történt valami a faterral, ha a baleset anno nem is esett meg.
Lehet, hogy a házfelújítás közben ráesett egy tetõgerenda, vagy mi. Akkor a Föld 2- n éppen kapóra jött az odalátogató Fater.

///
offtopic
Anditos 2012 jún. 06. - 11:13:32 Előzmény zsinike
(49/110)
---spoiler---

Én picit többet vártam tõle "misztikumilag", de a drámai része a lassúsága ellenére, vagy éppen azért, megfogott.
Elõször megdöbbentem a végén, de pont ezért volt ez a legjobb befejezés. A remény, hogy a Föld2-ön máshogy történnek a dolgok, szertefoszlott. csak annyi az eltérés, hogy az ottani lány nem adta át a helyét. Hogy most itt két lány, ott meg két férj él, ezen nem kell gondolkodni szerintem, mert nem ez a lényeg. Hanem hogy a Föld 2-n is ugyanazok a dolgok történnek meg mint itt, csak a döntések mások.
8/10
od.gszal 2012 máj. 31. - 23:16:09 8/10 Előzmény YCE
(48/110)
Spoiler!!!!

A másik földön NEM történt meg a baleset, mert a Föld a másik irányban látszott az égen, így észrevette a kocsit idõben.
Igaz, hogy két apa lesz a másik világban, hát majd csak megosztoznak asszonyon, gyereken.
Itt meg lesz két lány, aki nem omlott össze az segít, hogy kimásszon a gödörbõl a másik önmaga.
Mit nem lehet ezen érteni? :)
10/10
Sátán_Követe 2012 máj. 17. - 01:05:01 10/10
(47/110)
Csodálatos film, lenyûgözött, még mindig a hatása alatt állok! Nagyon szép volt a képi világa, egyedi a zenéje, a színészek játéka, az érzelmek viaskodása a filmben, úgy érzem minden a helyén volt, így tökéletes a befejezés, ami nyitva marad a nézõnek, további gondolkodásra sarkall. Nagyon jó volt ezt a két történetet egybeforrasztani, bár külön külön is megállta volna a helyét egy film ami a Föld 2rõl szól, és egy ami ezt a drámát dolgozza fel, így vegyítve a kettõ pedig zseniális volt!
7/10
YCE 2012 máj. 10. - 15:13:12 7/10
(46/110)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ejj, nem tudok itt szerkeszteni,
pedig az egyész egy nagy SPOILER!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7/10
YCE 2012 máj. 10. - 15:12:16 7/10
(45/110)
" amikor ez a kretén elkezdett hegedülni a fûrésszel, akkor már nem bírtam és kinyomtam a p*csába... " - ezen hangosan felnevettem :))) (amúgy a mûfaj valós, sõt nem is olyan rossz a fûrészhegedülés)

Nálam a Vágy és vezeklés viszi a prímet dráma kat.-ban, de ez is kellemes meglepetés volt. Egyébként szerintem a 4 hónappal késõbb c. fejezet inkább azt akarta ecsetelni, h John1 maga helyett küldte vissza Rhoda2-t. Ez több szempontból érdekes, ugyanis ha a baleset megtörtént Earth2-n is, akkor mi a frászt kezdene John1 John2-vel és minek küldené el Rhoda2-t? Ha meg a múltban játszódik az élet az Earth2-n, akkor most John1 és John2 egyszerre várja az Earth1 szerint elhunyt Earth2-es feleségétõl a gyerek megszületését, miközben halvány lila gõzünk sincs arról, h miképp gyõzte meg John1 Rhoda2-t arról, h Neki feltétlen vissza kell utaznia az ûrhajóval Earth1-re és találkoznia kell Rhoda1-gyel? Egy szó mint száz, sok érdekes dolgot boncolgat a kérdés, de még több olyan filmet láttunk ami sokkal jobban lett összerakva. A film maga azért nem tetszik, mert sok ilyen rossz elméletre fektetett filmet láttunk már amiben - most kövezzenek meg a többiek - de a film készítõjének az indítékai közt szerepel, h a nézõt elgondolkoztassa, miközben megsértõdne azon ha elmondanánk Neki, h az az életkorú, tapasztalatú, stb., stb. ember aki ezt a típusú filmet értékeli, az nem annyira hülye, h be lehet Neki adagolni a sok kérdõjel mellett feltûnõ logikátlanságokat. Ezt a film készítõje is nagyon jól tudta, éppen ezért hagyta meg nyitott kérdésnek, h most akkor mi is lett a végén. Én az ilyet viszont csak úgy tudom befogadni ha vannak ugyan alternatív befejezések, de mindegyik legalább annyira két lábbal a földön áll mint az alapsztori és nem a logikátlanságokat fogom keresgélni, hanem az alternatívák között vajúdok. Sok "oktató" filmet láttam már, de ez sajnos eléggé el lett pufogtatva, így szerintem is többet lehetett volna kihozni a sztoriból, dolgozni kellett volna még ezen.
8/10
od.gszal 2012 ápr. 23. - 15:56:37 8/10 Előzmény Papinzon
(44/110)
Nagyjából ugyanez a véleményem, mint az elõttem szólónak.
Inkább pszi-fi, kicsit lassú folyású dráma, átjön a kín és a szenvedés.
Papinzon 2012 ápr. 19. - 13:48:25
(43/110)
Nagyon mulatságos elolvasni a merev gondolkodással rendelkezõ emberek hozzászólásait :)
Én is kemény vonalas Sci-fi-s vagyok, és egyáltalán nem erre számítottam, de nagyon tetszett a film. Semennyire nem vágytam az Earth2-re és nem is értem azokat az embereket, akik egyszerûen vártak rá hogy átkerüljünk rá :) Mégis mit vártak, mi lesz rajta? :D Szerintem szükség van ilyen filmekre is, és nem csak a szétlátványos-akció, belenyomjuk a szátokba és meg is rágjuk helyettetek Hollywoody szuperprodukciókra, ahol egy jól bevált sablonra tapsol az ostobenko. És külön köszönet azért hogy ennyire minimálra fogták a CGI-t :) Végre nem egy szirupos giccs scifi, vagy egy csehov dráma :)
1/10
Nuts 2012 márc. 25. - 15:32:32 1/10
(42/110)
Most lehet, hogy néhány ember lelkébe taposok; de nekem nem tetszett a film. A sok logikai hülyeség melett a kézi kamerás filmeket nem kedvelem; illetve lehet ezt sokal-de sokkal jobban, nem ilyen B kategóriásan csinálni.
Hogy a csaj jó benne?! Két féle arca van: a bambán nézek magam elé, és a nyitott szájjal bambán nézek magam elé. Szerintem ezt így bárki eljátszhatta volna. A film vontatott, kiszámítható. Se fordulat, se mondanivaló. Nem értem, hogy kaphatott IMDB-n 7 pontot. Az elmúlt évek legnagyobb csalódása.
PlanetX 2012 márc. 24. - 21:10:11 Előzmény zsinike
(41/110)
Pont ezért jó ez a film. Mennyit lehet agyalni utána. Talán még álmodban is visszajön. A mûfajba abszolút belefér. Egyébként nálam is 10 pontot ér, annak ellenére, hogy soft sci-fi, én pedig inkább keményvonalas vagyok.
PlanetX 2012 márc. 24. - 20:57:55 Előzmény pathfinder
(40/110)
Nagyon korrekt a hozzáállásod. Kicsit elszomorít az, ha rögtön beledöngölnek a földbe egy mûvet csak azért, mert másra számítottak. De te annak ellenére, hogy nem igazán ez a mûfajod, mégis képes vagy elvonatkoztatni és meglátni az értéket. Pozitív.
zsinike 2012 márc. 20. - 17:15:14
(39/110)
Hát hát...furcsa egy film. Érdekes módon én nem tartottam sem unalmasnak, sem vontatottnak, de a befejezés nem tetszett

SPOILER

Logikailag is meg történetileg is szerintem az lett volna a legjobb, ha nem a Rhoda 2 jelenik meg a végén, hanem a John 2. Ebben az esetben tudnánk, hogy megtörtént a baleset és hogy a másik Rhoda is meghozta ugyanazokat a döntéseket. Innentõl lehetett volna a nézõre bízni, hogy Rhoda és Johnk2 kapcsolata hogyan alakul: közös életet kezdenek, vagy egyszerûen elmennek egymás mellett és élik tovább ugyanazt az életet. Véleményem szerint azzal, hogy a végén Rhoda2 jelent meg, megpróbáltak egy happy end-et kihozni a filmbõl, pedig nem illik hozzá. Gondoljatok bele: akkor a Föld 2-n most két John van? Az szuper család lehet: Papa Papa Mama gyerekek :-) És mint ahogy azt már egy korábbi hozzászóló is említette: ha nem történik meg a baleset és nincs priusza a csajnak, akkor hogyan nyeri meg az utazást a Földre?

SPOILER VÉGE
10/10
swallow18 2012 márc. 11. - 22:42:01 10/10 Előzmény spizzer
(38/110)
te tudod mi az a sci-fi? mert a kommentedbõl ítélve nem, kicsit olvass utána mielõtt ilyeneket írsz..
Nem is értem, h mire gondoltál ezzel, nem csak az a sci-fi ami ûrben játszódik és földönkívüliekrõl szól, az egy ágazat. A sci-finek több rétege van, ebben a filmben az alternetív valóságot szemlélteti a rendezõ (szerintem tökéletesen) ami mellé társul a még tökéletesebb drámai hatás, nálam abszolút 10pont a film.
Aki ért a sci-fihez az tudja értékelni, aki nem ért hozzá kíméljen minket az ilyen kommentektõl!!
10/10
sankara 2012 márc. 07. - 15:11:26 10/10
(37/110)
Vonakodtam, hogy megnézzem-e, de a K-Pax és a Forrás címû filmek említése nagyban befolyásolt. És egyáltalán nem csalódtam. Ha mûremeknek nem is mondanám, de egy különleges, jó filmnek igen, nálam ez 10 pont.
2/10
spizzer 2012 márc. 06. - 18:25:45 2/10
(36/110)
A mondanivalóját más filmek, például The Express, sokkal jobban kifejeezik. Erõltetés, ami errõl eszembe jut...
2/10
spizzer 2012 márc. 06. - 18:24:11 2/10 Előzmény .page.
(35/110)
Ebben semmilyen sci-fi vonás sincs, óriási csalódás volt a film. Aki valami Avatárosra várt, az inkább várjon tovább, senkinek nem ajánlom ezt a filmet. Még meghatónak se mondanám, egyszerûen katasztofális. 10/2
10/10
.page. 2012 márc. 05. - 09:03:32 10/10
(34/110)
.nagyon szép film.
Kicsit a K-Pax-hoz hasonlít, vagy a Forrás-hoz. A tér-idõ-tükörlét mentén alakul a sztori. Tényleg nem science, viszont eléggé fiction. :)

SPOILER

Szóval akkor a másik földön nem történt baleset? Én legalábbis ezt vettem ki abból, hogy onnan ide "õt", illetve a hasonmását küldik.
10/10
truck5 2012 febr. 26. - 22:08:09 10/10
(33/110)
Valóban inkább dráma mint sci-fi. Kiemelném viszont az operatõri/rendezõi munkát. Mike Cahill eddig inkább dokumentumfilmeket készített, ami szemlélet érzõdik is a filmen. Igazából ez még különlegesebbé teszi... Üdítõ látni azt is, hogy nem sablonokat használ ahhoz, hogy az nézõnek bemutassa a megjelenõ érzelmeket.
Kedvenc jelenetem amikor Rhoda elmeséli az elsõ ûrhajós történetét.
Szerintem zseniális film.
fraktál 2012 febr. 26. - 13:10:22 Előzmény Isub
(32/110)
Ez a film sokkal inkább dráma, mint sci-fi. A sci-fit abszolút csak ezközként használja, tulajdonképpen nem "tudományos"-fantasztikus, csak a szóösszetételbõl a második. Ha valaki szeretne egy kedves,kissé szomorkás, elgondolkodtató filmet látni, annak kitûnõ választás.
pathfinder 2012 febr. 26. - 03:30:03
(31/110)
Nagyszerû film. Mondhatni véletlenül botlottam bele és annak ellenére, hogy (én is) sci-fire számítottam, egyáltalán nem bánom, hogy nem egy látványos közönségmozi kerekedett belõle. Általában inkább a szórakoztató alkotások felé húzok a - fogalmazzunk így - mûvészfilmekkel szemben, de ilyen kitekintést máskor is szívesen teszek. Brit Marling (Rhoda Williams) elképesztõ alakítást nyújt - nem mellesleg a forgatókönyvírásban is részt vett -, érdemes rákeresni, nagy jövõt jósolok neki és ami nagyon fontos: nem 'pusztán', mint színésznõ, mert õ ennél többet tud.
A mondanivalót nem ragoznám, nálamnál jobb megállapítások is születtek az alábbi hozzászólások között, így csak annyi marad, hogy ajánljam minden nyitott gondolkodású nézõnek.