Téma: Felhõatlasz

2/10
NADALFAN 2013 szept. 26. - 20:22:23 2/10 Előzmény berkolaszlo
(440/580)
én nagy filmzabáló vagyok de vannak filmek amik megakadnak a torkomon:)
na ez ilyen! nagyon fárasztó volt , és 120. percnél fel is adtam.
addig is érthetetlen volt az egész , de ahogy látom nem sokat vesztettem.
de hát sokaknak nagy élményt nyújt a film -én irigylem õket:)
berkolaszlo 2013 szept. 26. - 00:01:52
(439/580)
A képi világ! A maszkok! A színészi játékok! Az ide-oda-össze-vissza utalások! A dramaturgiai csavarok! A vágások! A vágások (ez tényleg csúcs)! Ez mind pazar, remek, kolosszális!

De mirõl szólt?
Mi volt a mondanivalója?

A szerelem mindent túlél? (sajnos nem)
A hõsies és erkölcsileg igaz, ám kilátástalan harcért megéri feláldozni mindent (a mai egyszerélünk-fogyasztói társadalomban?...)

Vagy ez csak egy kliséhalmaz volt szép csomagolásban?
borkasztik 2013 szept. 25. - 20:31:44
(438/580)
Ez a film hatalmas. Engem ledöbbentett. Elsõnek egyszerûen nem tudtam hova tenni aztán összeállt a kép ebben az látszólag össezvisszaságban. Ezt a filmet nem szabad úgy nézni hogy közben mást csinálsz, mert akkor tényleg nem fogsz semmit megérteni belõle. MInél többszr nézem meg annál jobban tetszik és annál jobban értem ^^ A zene a színészek a hangulat a történet vezetés. Rég láttam ilyen érdekes filmet.
Superalonso 2013 szept. 25. - 11:21:31 Előzmény melody03
(437/580)
Az már a te bajod, ha nem értetted barátom......
1/10
melody03 2013 szept. 13. - 18:41:00 1/10
(436/580)
Õszintén bevallom, hogy nem értettem ebbõl a filmbõl semmit. Valószínûleg túl fáradt is voltam hozzá, így többször bealudtam, a végéig pedig el sem jutottam. Szerintem iszonyú nehezen emészthetõ hablaty az egész. Van valami mondanivalója? Ha valaki venné a fáradtságot és nagy vonalakban elmagyarázná hogy mi értelme volt ennek az egésznek, hogy én is átlássam mi ebben a nagy durranás -azt megköszönném. Modernkori Ember tragédiája?
Superalonso 2013 aug. 30. - 18:31:29
(435/580)
Hát számomra ez a film a legjobb, legösszetetebb, amit valaha láttam eddig. Minden benne van szinte, ami az életünket irányítja, befolyásolja vagy befolyásolhatja (sõt még annál is több). Szinte minden mondatnak van valamilyen mögöttes jelentése: pl. amikor az öregotthonban megkérdezi az öreg, hogy az a kérdés elég szemfüles-e? Mit is jelent ez: azt hogy az életben szemfülesnek, talpraesettnek kell lenni (szemesnek áll a világ) vagy különben jobb, ha felkötöd magad, vagy fejbelövöd mint szegény Frobisher, akinek félresiklott az élete, ha esetleg nincs igazam szóljon valaki nyugodtan....Lehet, hogy közhelyekkel van tele, de szerintem ezt azért csinálták ilyenre, hogy minden suttyó paraszt megértse a filmet, szomorú hogy ennek ellenére ez sokaknak nem sikerült. A Django valóban jó film na de nem Oscar-díjas könyörgöm, egy síma western-akció-vígjáték nem több. A 2012-es év legjobbja számomra még a Pi élete, Amour és a The Master volt (az is egy nagyon jó film), sajnálom, hogy nem jelölték a Felhõatlasz-szal együtt a Best Picture kategóriában.
A Felhõatlasz egyszerûen zseniális, mestermû 10 pont. Én pl. már 5-ször láttam és nem lehet megunni....
1/10
Silkent 2013 aug. 26. - 01:48:15 1/10
(434/580)
A filmet nézve, és amúgy sok filmben a "varázst" a "képet" megértve azt kell mondanom, hogy ez a film egy hatalmas öngól...
Alapjában véve jó lenne az idõsíkok ilyenforma "egymásra terítése", de mivel az egyes szálaknak se eleje, se vége, hanem csak cselekményeket látunk összefüggéstelenül, az az érzésünk, amit egy egyszerû parasztgyerek mondana a film megnézése után: bef*stak az erõlködéstõl...

Akartak egy jó kultuszfilmet csinálni - amolyan Mátrixosat. Nosza, vegyünk hát egy jó alapot, ugráljunk ide-oda, és süssünk el kliséket, kajolja a nép ezt a "nagy dolgokra utalunk" maszlagot.

Látható, egyesek kajolják is. Hogy hol van ez a film a valóban újszerû Mátrixtól? kb. mint a rendezõ Francis Ford Coppola Geszti Pétertõl.

A filmre adok egy 8/10-est. Erõs osztályzat ugye az elõzmények után?
Nos a szereplõgárda, a rendezés, a képi világ, menti az egészet. A film maga ugyan nem rossz, de a klisé már bántó...
5/10
offtopic
Kis Pal 2013 aug. 19. - 09:54:34 5/10
(433/580)
Mostanság már azt lehet mondani, hogy "Oscart kapott, ennek ellenére jó a film". Ez félig talán vicces, de félig meg komoly. Szóval röviden, az Oscar már jó ideje nem igazán tekinthetõ mértékadónak.
Leen 2013 aug. 18. - 14:32:51
(432/580)
Vagy ha nem is ez lett volna az év filmje (az igazat megvallva nálam itt egy hajszállal a Django nyert), de legalább a vágást vagy a nagyon ügyes sminket díjazták volna! Ajánlom mindenki figyelmébe Szirmai Gergõ kritikáját a filmrõl: http://www.youtube.com/watch?v=7_kt5mwGnTs - ez a srác fantasztikusan mondja el a lényeget!
Mikor megláttam, hogy 3 óra hosszú, bevallom kissé megijedtem. De ez így volt kerek és egész. Egyáltalán nem vett el az életembõl, sõt!
wtundi 2013 aug. 18. - 14:09:39
(431/580)
Egyetértek! Nekem is nagyon tetszett :) A legjobb film volt az évben ;)
És könyvben még jobb ;)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 aug. 18. - 09:57:21 10/10
(430/580)
az a baj, hogy sehova...Golden globe jelölést kapott csak, szám szerint egyet
pedig szerintem simán jelölhették volna akár legjobb filmre is, nekem tavaly ez a film jött be a legjobban, imádom
Leen 2013 aug. 17. - 23:54:33
(429/580)
Hova a bánatba rakták ezt a filmet az Oscar-díjátadón?
9/10
M.Zs.F 2013 aug. 16. - 18:55:38 9/10
(428/580)
Háááát......nem most láttam, de még mindig gyakran jut eszembe hogy mirõl is szólhatott. Összességében nekem tetett még ha nem is értettem meg mindent teljesen. Azt hiszem nagyon sok embernek soha nem lesz ennyire nyitva az elméje, hogy ezt képes legyen befogadni és kezelni hogy mit is látott. Én magamról pedig azt gondolom hogy nem vagyok benne biztos hogy megértem még mindehhez, de efelé tartok, ez a látásmód ami fekszik nekem. Meg fogom még nézni az évek folyamán az biztos.

10/9
10/10
kisssmary 2013 aug. 13. - 19:53:45 10/10
(427/580)
Nagy film!
1/10
CsabiBp 2013 júl. 22. - 16:16:38 1/10
(426/580)
Sajnos azokra kellett volna hallgatnom, akik egy unalmas, semmitmondó ostoba filmet vázoltak, de a Watchmen-en nem tesz túl, ezért 10/2. Hanyagoljátok :)
9/10
beveri Hills 2013 júl. 20. - 22:33:10 9/10
(425/580)
9/10. Óriási "kliséhalmaz", de hát pld. Shakespeare vagy Mozart is az... ;))
10/10
molnibalage 2013 júl. 17. - 19:55:27 10/10
(424/580)
Kijött már a rendezõi változat? Állítólag valami 5 órás alkotás lesz. (Lesz?)
1/10
jack_bauer_ctu 2013 júl. 13. - 00:19:26 1/10
(423/580)
Sokan dicsérik a filmet. Nekem/Nekünk nagyon nem jött be. Aki nem szeretné szidni magát, hogy eltapsolt bõ 2 órát az életébõl az inkább hagyja ki ezt a filmet.
9/10
kleavenae 2013 júl. 04. - 02:59:39 9/10
(422/580)
ok, megoldódott, megvan a 9/10 :)
Ennyit csak megérdemel...
9/10
kleavenae 2013 júl. 04. - 02:54:47 9/10
(421/580)
Háát, nehéz helyzetben van, aki véleményt akar mondani errõl a filmrõl, úgyhogy inkább egy kritikus véleményébõl indulnék ki: "A Felhõatlasz a legjobb dolog, ami az elmúlt tíz évben a mozikban történt, jelentõsége valószínûleg csak a Mátrixhoz mérhetõ, nem véletlenül."
Nos, a Felhõatlaszban fantasztikusan össze volt rakva a történet, nagyon tetszett, ahogy egy-egy kis, jelentéktelen elem összekapcsolja az idõsíkokat. Tetszett a színészi játék, habár volt pár dolog, ami irritált, vegyük például a nyugdíjasok szórakozottságát, az idegesítõ "újbeszél" nyelvet vagy "Smith ügynök" folytonos feltûnését a színvásznon. Ezektõl eltekintve tényleg egy olyan filmet láttam, amilyet eddig még soha.
DE!
Az egy dolog, hogy nagyon egyben van a történet és fantasztikusan összekapcsolja az idõfonalakat, de a mondanivaló nekem sekélyes volt. Mégis mirõl szólt a film? Csak úgy elmesélte emberek életét, hogy ezzel vezesse fel a jövõt vagy kritizálja az emberiség hülyeségeit? Vagy minden a szerelemrõl szólt megfûszerezve egy kicsit ezzel a társadalmi hierarchiás marhasággal (rabszolgák, klónok, törzsek, stb)? Az biztos, hogy én "romantikus fantasy"-ba sorolnaám, ha van olyan. De nekem kevés volt.
A következõ mondataimat képletesen értsd:
Engem nem érdekel a szerelem vagy a társadalmi problémák. Sõt az emberiség hibái és bûnei sem. Ha már komoly témákat feszegetõ filmekrõl beszélünk, akkor nekem az kell, hogy megváltoztassa a nézetemet a világról és/vagy az életrõl! Egy ilyen filmtõl nem fogadom el, hogy emberi sorsokról, érzelmekrõl, egyáltalán bármi emberirõl szóljon. Elvárom, hogy váltsa meg a világot, vagy értelmezze át az életet. Ez az, ami miatt nem hasonlítható a Mátrixhoz! Az a világ megváltásáról szólt, igaz, hogy a végsõ cél mégis csak az emberek sorsának rendbeszedése, de mégis elég nagy cél, elég nagy mondanivaló ahhoz, hogy jobb híján beérjem vele. A Felhõatlasz mondanivalója nekem súlytalan és sekélyes.
Remélem üzenetem nem csak süket fülekre talál, és hogy lesznek páran, akik felfogják, mitõl lesz igazán jelentõs egy film! (Óvatosan megjegyezném: még nem igazán láttam olyan filmet, ami megfelelne az elvárásaimnak, de a Mátrix mellett meleg szívvel ajánlom a Sorsügynökséget és a Forráskódot. Ugyanakkor kijelenthetem, hogy ha film nem is, de könyv már megfelelt az elvárásaimnak: Darren Shan mûvei végre nem emberi témákat feszegetnek! És még hozzátenném, hogy egy jelentõs mûben nem fér meg az, hogy a fõszereplõ szerelmes lesz!)
9/10-et akartam adni neki, de véletlen mellényomtam, ezért lett 8/10