6/10
Neszfor 2007 okt. 20. - 10:10:56 6/10 Előzmény zszoltan
(5/45)
ááááh, mondjuk ezt az alkotást elsõsorban úgy kell nézni, hogy beleképzeled magad a 70-es évekbe, amikor még nem volt Jurrasic Park meg Terminátor. Ha ez sikerül biztosan jobban tetszene.

Mondanivaló? Kb valami olyasmi, hogy: kifigurázza a turisták mindenhatóságát, az illúziók befogadását. Tehát eléggé szatírikus élû, csak ugye ott vannak azok a B filmes sallangok, amik eléggé nehezen felfedezhetõvé teszik ezeket a cuccokat.

Úgy össz-vissz én sem ájultam el tõle, de érdekes pontja (amolyan microvilág microvilágának a pontja) a filmtörténelemnek. Ha valakinek van ideje rá azér' nézze meg...
zszoltan 2007 szept. 22. - 16:36:01 Előzmény Neszfor
(4/45)
Annakidején ezt is megnéztem. Az itt-ott B elég finom fogalmazás volt. :) Bár nekem semmi mondanivaló nem jött le belõle, így nem igazán tudhatom megítélni a valódi értékét. (Persze a 'Jurassic park'-ból sem, tehát az összevetés tartalmi szempontból számomra korrektnek tûnik. :) ) Úgy érzem, nyugodtan kihagyhattam volna az életembõl ezt a filmet.
6/10
Neszfor 2007 aug. 17. - 15:12:15 6/10
(3/45)
ma hajnalban sikerült megnéznem a TCM-en. Kicsit csalódtam, kicsit nem. De legalább az megvilágosult elõttem, hogy Cameron és Spielberg honnan nyúltak a filmjeikhez. Ráadásul van még egy jelenet, amit ötletként használhatott fel Scorsese a Taxisofõrhöz. Egyébként egész érdekes és a mondanivaló sokkal inkább elõtérbehelyezõdik, mint a Jurassic Park-ban. Itt-ott azért B film, de jó
6/10
Neszfor 2007 júl. 19. - 20:02:04 6/10
(2/45)
A film engem is érdekel, de csak nem sikerl megnéznem. Múltkor volt a TCM-en de egy idõben a Dr. Hous-zal és elfelejtettem felvenni. Pedig még angolul is megnéztem volna.
csiki 2006 aug. 30. - 18:46:47
(1/45)
Ez egy nagyon jó film.Én annak idején a második részét láttam a moziban.Kár ,hogy azt itt nem vetitik.Az is legalább ilyen jó mint ez.