sylas 2009 jan. 03. - 21:02:18
(57/117)
megtudnátok mondani melyik az a film amelyiken egy pár hoz odaköltözik a a férfi jó barátja és megkeseríti a pár életét

azért írok ide mert azt hittem ez a férjek gyöngye fõszereplõjérõl jutott eszembe és gondoltam az a film de látom nem az
melyik lehet az amire gondolok?
idõjós1010 2009 jan. 03. - 20:40:58
(56/117)
Ez merész kijelentés.
gerrard_08 2009 jan. 03. - 20:39:28
(55/117)
Nekem nagyon tetszett a film, Adam Sandler legjobb filmje!!!10/110
mimoza777 2008 dec. 30. - 23:56:51
(54/117)
1x megnézhetõ. :-) És ezt most nem rossz indulatból mondom.
Suzy86 2008 dec. 28. - 18:08:00
(53/117)
Nekem tetszett. Könnyed, kétórás kikapcsolódás, végre egy vígjáték amin igazán lehet nevetni, megfelelõ mennyiségû humor - tanulság arány, ennél több nem is kell egy ilyen filmtõl.
Redfield 2008 okt. 11. - 17:27:49 Előzmény zee944
(52/117)
Tipikus Sandler-film, még a nézhetõbbek közül. Tökéletes, ha el akarjuk ütni valamivel az idõt, és talán nevetni is kicsit, meg ilyenek.

7/10
offtopic
zee944 2008 szept. 11. - 19:04:53
(51/117)
Meglepõ a sztori, mivel úgy tudtam, hogy 1-2 nevesített digitális mozi kivételével (MOM Park talán?) mindenhol hagyományos kópiáról vetítenek még mindig. Lehet, hogy átvertek. :)
9/10
MsAnnie 2008 aug. 23. - 23:46:22 9/10 Előzmény Gyuri04
(50/117)
Nekem nagyon tetszik a film, eddig 2x láttam.
Ritka a 2 ilyen jó barát!
2/10
Gyuri04 2008 aug. 16. - 18:08:51 2/10
(49/117)
Jobbra számítottam,egyszer nézhetõ,de azért a Távkapcs nyomába sem ér..
witty girl 2008 aug. 08. - 08:51:26
(48/117)
Nekem tetszett ez a film. Szerintem pont eltalálták a nevetés-mondanivaló arányt,hiszen ha hangsúlyosabb a mondanivaló, akkor az a humor rovására mehet.
Jó a szereplõgárda, érdekes téma, sok humor.
Egyébként nekem pont az tetszett, hogy bár a melegekrõl szól a film, de nem megy bele a témába komolyabban. Szerintem ezzel is arra akartak utalni, hogy nincs mirõl külön beszélni, hiszen õk is ugyanolyan emberek, mint bárki más.
10/10
leila0112 2008 aug. 05. - 19:37:47 10/10 Előzmény Miki1900
(47/117)
Szerintem jó nekem nagyon tetszett és vicces is.....:D
3/10
Miki1900 2008 jún. 06. - 22:33:24 3/10
(46/117)
A bemutató alapján jónak tûnt, de a film már nem az. Kezd a történet ellaposodni benne
starkadrienn 2008 máj. 13. - 21:16:42
(45/117)
szerintem nagyon nagyon jó film volt! óriásikat nevettem rajta, sehol nem éreztem erõltetettnek, mindenkinek ajánlom egy kis kikapcsolódásra!!
eugénia22 2008 ápr. 21. - 11:53:37
(44/117)
Én láttam a filmet,nekem tetszett.Vicces volt, ahogy a házzaspárt játszották.Néha olyan érzésem volt,hogy ötletesebb jeleneteket is írhattak volna,de nem rossz film.Szerintem, csak az nézze meg, akinek nincs elõítélete.
10/10
leroxa 2008 ápr. 21. - 09:18:16 10/10 Előzmény PiE137
(43/117)
Köszönöm szépen a választ!

Ez egy hasznos tanács volt és nem is tudtam hogy ilyen hasznos dolgok is vannak stáblistában:)
Akkor mostantól végignézem én is:)
Még 1x Kössz!
benzinkutas2 2008 ápr. 19. - 17:45:34
(42/117)
Valahogy úgy hozza a sors, hogy mindig belebotlok Adam Sandler filmjeibe, pedig esküszöm, nem tervezem tudatosan a teljes életmûvének kivesézését. Viszont ha már így van, be kell látnom, hogy minél több filmjét látom, annál inkább nem értem a hõzöngõket, akik olyan nagyon leszólják õt. Ezt a meg nem értésemet csak igazolta ez a film, amiben Sandler egy kifejezetten szerethetõ figurát játszik, kifejezetten szerethetõen. Az a tény pedig, hogy Kevin James a partnere, csak méginkább arrafele viszi ezt a filmet, hogy az „igenis jó” kategóriába soroljuk, mivel õk ketten együtt tökéletes párt alkotnak, s ezt most bármiféle áthallás elkerülése végett a színészi játékukra mondom.

Egy hangyányit a Zöld kártya címû klasszikus vígjátékra hajaz a történet, jócskán megfûszerezve „Ámerika” összes, a másság témakörében fellelhetõ sztereotípiájával. Néhol az az ember érzése, hogy talán komolyan kellene venni ezt az egészet és átgondolni, hogy ez akkor most egy „hasfogósan nevetõs” vígjáték vagy esetleg egy kicsit magát komolyan venni akaró vígjáték. Azt hiszem, ez az, amit nem sikerül a film majdnem két órája alatt eldönteni. Merthogy bizony vannak itt tényleg nagyon jó poénok, amiken igazán lehet szívbõl nevetni, s ami külön erénye a forgatókönyvnek, hogy a poénokat nem egy kupacba sûrítve kapjuk, hanem szépen elrendezgetve, hogy a film minden szegletébe jusson belõlük.S persze a poénokon felül van jócskán morális tanulság a barátság, a másság és szolidaritás témakörében, talán mindebbõl egy picit több is a kelleténél.

Sokan ráhúzták erre a filmre a „meleg –film” jelzõt. Nem kell nekik hinni. Messze nincsen errõl szó. Ez csupán egy remekbeszabott vígjáték, amiben történetesen két hetero jóbarát eleinte csak „ártatlan trükk - alapon”, késõbb pedig már mint „nincs más választás - alapon” élettársi kapcsolatra lép, csakhát történetesen a két jóbarát azonos nemû. Ennyi ebben a filmben az, amitõl „meleg-film”, s persze néhány, egy meleg rendezvényen játszódó résztõl. De mindezeken túl csupán egy vígjáték, ami a másság témakörében hatalmas poénokat durrogtat. De azért attõl még nem egy Túl a barátságon vagy egy Fiúk a klubból.

Ha nem is a legjobb Adam Sandler vígjáték, bár õszintén, jelen pillanatban nem tudom, jobb –e nála bármelyik is, de egy kétségkívül kellemes kikapcsolódést nyújtó, akár többször is nézhetõ, és rendkívül szórakoztató film, ami összességében , talán mégis azt hiszem, nem akarja magát túl komolyan venni,s ha felhõtlenül akarjuk élvezni, akkor nekünk sem kellene komolyabbnak akarni látni, mint amilyen valójában.

A dvd- kiadás különösebb extra meglepetéssel nem szolgál, viszont rossznak sem mondható. A borítót illett volna kicsit lektorálni, mielõtt a nyomdába kerül, így talán nem maradt volna rajta nem egy helyesírási hiba, s ha már a borítót említettem, a kétoldalas boírtó belsején is lett volna még mit csiszolni, esztétikai vonalon, bár örülhetünk, hogy egyeltalán kétoldalas és még jelentválasztó lista is helyet kapott rajta.

Miután végigszenvedtük az intelmet, hogy nem lopjunk, s fõként filmet ne, nagyon korrekt képminõséggel élvezhetjük a filmet, semmilyen zavaró képhiba, életlenség vagy szemcsésedés nincs rajta.

Mind az angol, mind a magyar 5.1-es hang korrektül kihasználja a házimozi nyújtotta lehetõségeket, bár egy vígjátéknál nem szokott annyira hangsúlyos lenni az 5.1-es hangzás, itt a tûzoltós jeleneteknél kifejezetten hatásos tud lenni.

Kétszer láttam a filmet, egyszer angolul, egyszer pedig magyarul és bevallom, nehezen tudom eldönteni, melyiket ajánlanám inkább. Vannak poénok, amik kétségkívül sokkal jobban átjönnek az eredeti szövegben,de más poénok pedig, míg angolul jellegtelenek, a magyar fordítással nagyon ütõsek lettek (gondolok itt a postás szavaira). Adam Sandler magyar hangja Csõre Gábor, s ez engem személyszerint azonnal elfogulttá tett, lévén eseti South Park nézõ, s ha abban a sorozatban van tökéletes magyar szinkronhang, az az övé. Sandler-t is tökéletesen szinkronizálja, a Kevin Jamesnek a hangját kölcsönzõ Gesztesi Károllyal együtt pedig aztán valóban tökéletes a magyar változat.Is.

Az extrák kicsit egyhangúra sikerültek, ám öröm, hogy minden extrához – még az audiokommentárokhoz is – választható magyar felirat. Nagyjából mindegyik kisfilmben forgatási jeleneteket és egészen rövidke intejúrészleteket láthatunk, kicsit tematikusan szétbontva. Az elsõ rövid extrában a poénosabb forgatási jelenetek, a másodikban a kicsit komolyabbak –no, sok ilyen nem volt – a harmadikban pedig a beugró „nagy nevekkel” készült rövidke intejúk láthatók, illetve egy újabb filmecskében betekintést kapunk még pár trükkbe és pár bonyolultabb jelenet elkészítésébe is, de szintén csak nagyon röviden.

Összességében egy kissé sok, ám tipikus sztereotípiával,de még annál is több nagyon jó képi – és verbális poénnal teli filmet kapunk, egy korrekt dvd-kiadáson. Érdemes a polcra tenni.
PiE137 2008 ápr. 19. - 16:08:24 Előzmény leroxa
(41/117)
LEROXA! Szerintem amire te gondolsz, az a következõ:
P.M.DAWN - SET ADRIFT ON MEMORY BLISS
Egyébként a stáblista végén megtekinthetõ az összes filmben elhangzott szám adata, én is mindig onnan nézem ki, ha egy adott filmben tetszik vmelyik track.
10/10
leroxa 2008 márc. 18. - 09:09:50 10/10 Előzmény NADAL14
(40/117)
Szerintem is nagyon király film, felhõtlen kikapcsolódás közel két órán keresztül!
Valaki nem tudja esetleg mi annak a számnak a címe, ami akkor kezdõdik amikor a betûk jönnek fel a végén? Egyszer a film közben is hallható.
Nagyon régóta keresem, de nem tudok róla semmit:)
Köszi!
10/10
NADAL14 2008 febr. 18. - 23:33:12 10/10 Előzmény hammer
(39/117)
sajnálom azokat az embereket akiknek nincs humorérzékük!tök jó a film az elejétõl a végéig ülnek a poénok lubickolnak benne a szereplõk,kell egy kis infantilitás hogy élvezhessük ezeket a filmeket,szuper kikapcsolódás!!!
10/10
Wicky 2008 febr. 10. - 10:19:04 10/10
(38/117)
Nem érdekel,hogy valaki leszólja!Nekem akkor is vidám perceket okozott és végre egy film amin jót nevettem!