Téma: Feszültség

DUNAWÖLD 2021 aug. 17. - 14:17:38
(18/18)
I love you -
Ez a kifejezés olyan, mint az Aloha.
Mondják találkozáskor, búcsúzáskor, elköszönéskor, telefonba, előtte, utána, közben, helyette.
Minél többet emlegetik a szeretetet, annàl világosabb, hogy az a deficit.
Nem szeretni kell annyit hanem rendesen bànni mindenkivel, amennyire csek lehet.
A sok Coelho, Hallmark meg romkom török sorozat helyett.
6/10
Dörflinger 2021 febr. 18. - 21:32:36 6/10
(17/18)
Ha ez egy igaz történet alapján készült alkotás, akkor eléggé hozzá nemértők emberek hétköznapjaiba kaphattunk bepillantást. Ennyire felelőtlenül és ésszerűtlenül nem hiszem, hogy embereket hagynak vihar idején ténykedni. Travolta megoldása a végén egy vicc volt konkrétan. Unaloműzőnek egyszer elment. 6/10
Nadinka 2020 júl. 09. - 17:11:45 Előzmény sexykex
(16/18)
Teljesen egyetértek!
offtopic
sexykex 2020 márc. 10. - 15:30:01 Előzmény Péterrrrrr
(15/18)
A szeretlek, egykor a szerelmesek szava volt, családon belül inkább a tisztelet, találkozáskor a puszi dívott. Azonban olyan sokáig csodálhattuk az egymásra boruló amcsikat, hogy elkezdtünk okkal, ok nélkül ölelkezni. Ma már a kutya is azt ugatja a cicának, hogy szeretlek, de utána felzavarja a fára. Apa legalább tízszer rebegi el a szeretlek szót anyának, miután hazajött a szeretőjétől. Mindenki szeret mindenkit verbálisan, de a testvérek azért elég rendesen csépelik egymást és anya gondolatban rendszeresen fojtogatja az anyósát. Ráadásul a búcsú és üdvözlés szava lett a szia helyett, a szeretlek.
Én az igazság pártján állok. Jobban szeretem, ha az mosolyog rám, aki valóban örül a találkozásnak és nem az, aki akar tőlem valamit. Ha a szavak mögött nem húzódnak tettek, akkor az egész hazug színjáték többet árt, mint használ. Más kérdés, hogy én annak se mondogatom ezt a lestrapált szót, akit valóban szeretek. Ha nem érzi a szeretetemet, akkor valamit nagyon rosszul csinálok. (Arról viszont inkább ne beszéljünk, hogy ki kit lát szerencsétlennek és miért.)
Péterrrrrr 2020 márc. 06. - 12:02:40 Előzmény sexykex
(14/18)
Elcsépelt szó az, hogy szeretlek? Hát szerintem meg túl keveset mondjuk, és túl keveset mosolygunk másokra, és én egészen mást látok szerencsétlennek, nem azt a szót, hogy "szeretlek".
5/10
Dr. Classic 2019 szept. 30. - 15:47:24 5/10
(13/18)
Travolta talán eddigi leggyengébb filmje. Nem akarom lelőni a poént de elég nagy baj ha az első percben tudja az ember hogy mi lesz a vége. Mondjuk a végletekig kiszámítható klisékkell teletűzdelt forgatókönyv nem a főszereplő hibája, de ha összehasonlítjuk a Mark Wahlberg fémjelezte Mélytengeri Pokollal akkor ég és föld a különbség, és nem Travolta ék javára...
10/10
Abcd amsk 2018 aug. 02. - 18:54:18 10/10
(12/18)
Nekem tetszet
sexykex 2018 jan. 05. - 16:27:18
(11/18)
Annyira elcsépelt szóvá vált ez a szerencsétlen SZERETLEK, hogy szinte már sajnálom. Ez egy jobb sorsra érdemes szó volt, igazán kár érte. Méltó társa a fogpaszta reklámba illõ hétmérföldes mosoly, amibõl viszont keveset látunk ebben a filmben.
Na, persze! A kábelesek sûrûn halnak. Ha ennyire elavult a technika és a munkavédelem, akkor nem is csoda. Gyengusz egy film ez.
5/10
idõjós1010 2017 aug. 09. - 21:06:23 5/10
(10/18)
Értem én, hogy szegény kislánynak meghaltak a szülei, és hogy ez egy igaz történet, de ettõl még nem fog érdekelni a romokban heverõ szerelmi élete. A film 70%-át erre tették fel. Kár érte, mert egyébként egyben lett volna ez. John Travolta érdekes volt a szerepben látni.
10/10
LanyUs 2017 máj. 21. - 21:23:27 10/10 Előzmény stupek2
(9/18)
Akkora film végén elhunyt szakemberek tömege is "csupán" szakmaiságtalanságból ( helyesen szakmaiatlan ) maradt ott? Ennyire szerintem az amerikaiak sem hülyék, hogy ne tudnák azt, amit mi itt a kis elmaradott országunkban... üzemirányítás kikapcsolja a hálózatot...
Riccs89 2017 máj. 06. - 22:43:08
(8/18)
Borzalmasan vontatott. Az izgalmas jeleneteket is sikerült jól eltolni.
Spoiler!

Kidõl az oszlop. Pont a sínekre. Kisiklik a tehervonat. Amire odamennek a villanyászok. Hogy a nagybácsi megmenthesse a csajt szeretõjét. Akit a nagybácsi véletlenül pont tökre nem szeret. eközben tök véletlenül meglövik a csajt. Beviszik a kórházba ahol tök véletlen elmegy az áram. Meg tök véletlen még a tartalék generátorok is besz..nak. Hogy aztán a véletlenüpont l nem mûködõ transzformátorállomáson John Travolta feláldozhassa magát.... :D .
Na jó. Ez a film már annyira borzalmasan lineáris, és annyira borzalmas az egész forgatókönyv hogy az már siralmas...
És a film elején elhangzik... Igaz történet alapján!!! Max az elsõ 10 perc. Ami 99-ben játszódott. Senkinek sem ajánlom. Idõpocsékolás.
10/10
LanyUs 2017 ápr. 28. - 22:35:22 10/10 Előzmény Sharxxx
(7/18)
Gyakorlat volt, feltételezem locsolták alulról. Ennyire egyszerû. Számomra érdekes élmény volt!
1/10
stupek2 2017 márc. 15. - 10:13:32 1/10
(6/18)
Próbáltam valami szakmaiságot felfedezni a filmben. Jól hangzik a félmillió Volt, és hogy szigetelõkesztyû nélkül ment dolgozni. Nos , nálunk Magyarországon vagy kikapcsolják elõtte az egész hálózatot és le is földelik több helyen, vagy nagyon érzékeny mûszerrel van felszerelve a hálózat és több méteres szigetelt manipulátorokkal dolgoznak a szerelõk, DE SOHASEM VIHARBAN! A viharban bármikor kialakulhat villámcsapás, és természetesen a távvezetékbe fog csapódni, ahol EMBEREK NEM DOLGOZHATNAK! Csak ennyit a szakmaiságtalanságról!
2/10
Sharxxx 2017 febr. 28. - 13:18:55 2/10
(5/18)
Ez siralmas volt... :D Nagyon rég láttam ennyire rossz filmet ebben a kategóriában. És még ezzel az alaphanggal is Travolta volt a kirívóan rossz az egészben... elment az életembõl másfél óra, és még csak nem is élveztem. Az a jelenet megvan, mikor a póznán megcsúszik a csávó? Az hogy van, hogy akkor zuhog, mikor a földön levõket mutatják, de a póznán levõ srácnál nem esik?
6/10
kinguci18k 2017 febr. 24. - 20:34:53 6/10
(4/18)
Igen.Hogyha tényleg ennyire veszélyes szakma.És ennyi halálos áldozattal járt eddig.Akkor mindenképpen megérdemelt egy filmet róluk és a munkájukról.
A film pedig az egyszer nézhetõ kategória.Se több se kevesebb.És tényleg nem kaptunk választ mindenre.Mintha kicsit összecsapták volna.Az egyetlen robbanós jelenetet pedig szépen le tudták egy mû,gagyi számítógépes trükkel (vonat kisiklás,robbanás).Travolta pedig jó színész.
6/10
filoszemitabéluska 2017 febr. 24. - 13:31:53
(3/18)
Az a baj a filmmel, hogy a legtöbb embert rohadtul nem érdekli az amerikai távvezeték építõk küzdelmes élete. Bár fontos új információ, hogy az USA-ban réklámszakembereken kívül is léteznek foglalkozások. Szokatlan volt, hogy egyetlen lendületes ívû prezentációt nem láttunk a filmben. Sõt annyiban is újszerû volt, hogy egyetlen olyan L-alakú takaró sem volt benn, ami az amerikai filmekben az ágyban fekvõ szerelmespárok közül a nõt eltakarja, a férfi felsõtestét szabadon hagyja.
7/10
alien1976 2017 febr. 24. - 05:56:56 7/10
(2/18)
Nem is tudom............
Nem volt risz film, a drámák között egyszernézhetõnek elment. A történet még jó is volt, de valahogy az egész döcögött. A karakterek nem jöttek át eléggé. sok minden zavaros volt. Nem derült ki, hogy a fõhõs nõ miért is volt fasírtban a párjával. A végén nem is lett elvarrva minden szál. Gondolok a volt katonára és feleségére, vagy az anyukára.
Nekem kissé elnagyolt lett, de mindezek ellenére le a kalappal a munkájuk és a kitartásuk, elszántságuk elõtt.
4/10
pdincsi 2017 febr. 22. - 07:09:40 4/10
(1/18)
Mivel igaz történeten alapul, ezért vélhetõen nagy tiszteletet állít a korábban \"vezetékesként\" elhunyt embereknek, de a film maga nagyon unalmas, nem köti le az embert. A sztori is kicsit darabos, összefüggéstelen sokszor. Nekem sajnos 10/4.