9/10
trudy 2015 okt. 26. - 22:26:12 9/10
(19/19)
Örülök, hogy rábukkantam erre a filmre. Most néztem meg épp és azt hiszem, hogy még eltelik majd pár nap amíg a hatása alatt leszek és bizonyos jeleneteit újra fogom nézni majd idõnként. Hans Matheson az egyik kedvenc színészem és imádom amikor véletlenül találok egy filmet és kiderül, hogy õ szerepel benne. Ráadásul ebben a filmben a többi szereplõ is nagyon jó és senki sem túl híres ahhoz, hogy elvonatkoztassa a nézõt a filmbéli karakterétõl. Az elején kicsit féltem attól, hogy csak a szegény, feltörekvõ tehetséges fiú és a már ünnepelt, gyönyörû férjes mûvésznõ közötti szerelmi háromszögrõl fog szólni a film és ismét csak egy klisés romantikus katyvaszt látok de hálistennek ez annál egy sokkal komplexebb történetbe megy át és ezt nagyon jól kiegészíti a zenei aláfestés. Ha a film nem csak a 30. perctõl vált volna teljesen lebilincselõvé hanem az elsõ perctõl fogva, akkor hibátlan lenne, de így is benne van a kedvenceim között. Az a jelenet pedig amikor az éjszakai hegedû-párbajukkal õrületbe kergetik az iskolai tanárokat zseniális!
10/10
pzuzi 2010 ápr. 24. - 22:50:31 10/10
(18/19)
Uffff én nagyon bõgök amikor meghallom a fordított kánon zenéjét...elképesztõ h milyen hangot lehet kihozni egy tárgyból ami így megérinti az ember, még magamon is meglepõdtem...és igen is az szép zene össze hozza az embereket...Én a könyvet nem olvastam szóval így hogy az "igazi" történetet nem tudom és csak a filmet nézem..10/10 ez a minimum már csak magáért a zenéért is háth még Hans Matheson alakításáért aki mellesleg szerintem nagyot alakított ebben is mint sok másban:)♥ a tekintete érdekes megfogja az embert áááááá ezt nem lehet elmondani látni kel szal aki még nem nézte meg az TEGYE MEG!!!! ajánlom mindenkinek;)
10/10
Mina20 2010 febr. 19. - 13:51:45 10/10
(17/19)
A youtube-on láttam.Be is linkeltem.(Nézz le!)
Mik1677 2010 jan. 30. - 17:53:19
(16/19)
Nnagyon szeretném régóta megnézni a Fordított kánon címû filmet. Szeretném megkérdezni,hogy hol sikerült beszerezned.
10/10
Mina20 2010 jan. 16. - 12:45:32 10/10
(15/19)
ajsa70 2009 dec. 30. - 21:23:32
(14/19)
Kedves Ritacava!

Szeretném megkérdezni,hogy a Fordított kánon címû filmet,hol sikerült beszerezned. Mert én nagyon szeretném régóta megnézni,de nem jutok hozzá.
Ajsa
lawcitrom 2009 okt. 11. - 22:22:42
(13/19)
Ritka jó film, kár hogy mostanság nem adják!
Daphne19 2009 jan. 09. - 17:03:03
(12/19)
Én még sajnos nem láttam a filmet, de nagyon érdekel. Nincs valakinek valami jó ötlete, hol tudnám megnézni vagy dvd-n megszerezni?
torrenten nem találtam :S
létezik szinkronizált változat?
elõre is köszi
pozsizsuzsi 2008 nov. 02. - 16:00:57
(11/19)
Bocsi, nem vettem észre az "eleje" szót.
pozsizsuzsi 2008 nov. 02. - 16:00:07
(10/19)
:D Hány pontot adsz egy olyan filmnek, ami igazán tetszik?
(Én mindíg bajban vagyok ezzel a 10-es skálával)
9/10
Mandzsi 2008 nov. 02. - 15:57:51 9/10
(9/19)
nekem õszintén szólva a film eleje nem igazán tetszett. Pontosabban az a kissé ideggyenge zenészfigura, amit az elején hozattak a fõszereplõvel, de aztán egy igen jó alkotás keveredett ki belõle. Nekem 9!pontos :)
pozsizsuzsi 2008 okt. 28. - 12:11:28
(8/19)
Még rövidebben, igen.
kapribogyó 2008 okt. 28. - 11:48:06 Előzmény Brambilla
(7/19)
Dióhéjban és fiatalosan fogalmazva:
Ez egy Qrva jó film!
Brambilla 2007 ápr. 04. - 21:59:13
(6/19)
Végre megszereztem ennek is a zenéjét, mármint a teljes "albumot", mindent ami elhangzik a remekmû alatt. Most, hogy meghallgattam kedvet is kaptam, hogy újra megnézzem a filmet.
10/10
anonymus75 2007 febr. 18. - 12:46:52 10/10 Előzmény lovejoy82
(5/19)
OFFTOPIC
lovejoy82, nagyon szépen köszönöm ezt a szép összevetést a könyv a film között! Nagyon tanulságos. És a konlkuzióval is egyetértek.
lovejoy82 2007 febr. 12. - 23:19:01 Előzmény anonymus75
(4/19)
Üdv! Néhány plusz info a fentebb leírtakhoz. A "Canone Inverso" valóban Morricone mûve, olyannyira, hogy a 2000 után megjelent, az életmûvébõl szemezgetõ válogatáslemezek szinte mindegyikén szerepel. Az alábbi linken le is tölthetõ:

<a target="_blank" href="http://www.ilvolodeigabbiani.it/web%20musik/canone_inverso.mp3" title="http://www.ilvolodeigabbiani.it/web%20musik/canone_inverso.mp3">www.ilvolodeigabbiani.it</a>

Ami a regényt illeti, arra nem azt mondanám, hogy jobb mint a film, hanem inkább azt, hogy teljesen más. Szinte csak a történet alapvonala egyezik meg, és a megközelítése is eltérõ. Maurensig regénye a narratív technikákkal való szövevényes játék: az elsõ narrátor egy idõs, gazdag üzletember, aki egy aukción vásárolja meg a hegedût. A szállodai szobájában felkeresi egy újságíró (a második narrátor), aki elmeséli, hogyan találkozott bécsi útja során egy magát Varga Jenõnek nevezõ, csavargó külsejû hegedûssel. Az újságíró elbeszélésében ismét új narrátor jelenik meg, ezúttal már a harmadik, maga Varga, aki az élettörténetét meséli el. A végén még két csavart tartogat a könyv, amelyeket bizonyos formában a film is átvett: kiderül, hogy Varga Jenõ valójában közvetlenül a háború után meghalt és barátja/féltestvére, Kuno Blau volt az, aki teljesen azonosult a halott személyiségével. A hegedût megvásárló öregúr pedig nem más, mint Kuno apjának rég elveszett testvére (a filmben itt egyszerûsítettek egy kicsit, az apa testvére helyett megelégedtek magával az apával). A könyvbõl hiányzik az a szenvedélyes szerelmi szál, aminek a filmben kezdettõl fogva kulcsfontosságú szerepe van. Maurensig mûvében Varga Jenõ személyesen mindössze egyetlenegyszer találkozik Sophie Hirschbaummal (aki a könyv szerint mellesleg több mint tíz évvel idõsebb nála), illetve egyszer jelen van az egyik koncertjén. Sokkal inkább egy megfoghatatlan eszményképként jelenik meg, mintsem hús-vér emberként. Napestig sorolhatnám még a regény és a film közötti eltéréseket, de ehelyett azt hiszem helyesebb, ha mindenki, akit érdekel megnézi a filmet és elolvassa a regényt. Ritkán születik olyan szép mese az életrõl, mint ez a film.
10/10
anonymus75 2007 jan. 28. - 15:56:17 10/10 Előzmény Brambilla
(3/19)
Bevallom, nem nagyon szerettem mostanság az olasz filmeket, de mindig akad néhány lenyûgözõ darab (mint pl. a 'Nem félek!', 'Maléna', stb.)... szóval, ha lehet inkább mégsem általánosítok. Ez a film, a hibákat leszámítva, valami csodás darab... és ebben tényleg a zenének nagy része van, óriási érzelmeket hordoz magában. A pontos választ én sem tudom, de valószínûsítem, hogy ez egy nem létezõ darab, illetve talán egy nagyobb szabású mû részlete átírva, vagy motívumai felhasználva (inkább az a kérdés, vajon idehaza megvásárolható-e a film hanganyaga?). Van egy olyan érzésem, hogy az zene épp oly kitalált, azaz féligazságokat tartalmazó, mint a személyek, akikrõl szólnak... de azt hiszem nem is ez a lényeg. Egy szép film készült a Maurensig írásából, s valószínûsítem, hogy a könyv jobb is... de Ennio Morricone zenéje nélkül még a szerelem és a nagy érzelmek interpretációja is más lenne. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a kerek, nagyívû, romantikus, megható egyben megrázó történeteket... és a remek képeken átívelõ, lélekmelengetõen gyönyörû zenét.
Brambilla 2007 jan. 28. - 12:58:51
(2/19)
Sziasztok! Szervezõdik egy fórumtalálkozó, hogy végre élõben is megismerhessük egymást. Ha érdekel titeket a dolog, látogassatok el az "A találkozó" címû film fórumoldalára, ott több infót találtok.
Brambilla 2007 jan. 15. - 09:54:47
(1/19)
Nagyon jó film. Sok olyan film van, ami legalább részben a zenérõl szól és mégis a zenével teszik tönkre a filmet. A megszokottól eltérõen Morricone itt nem annyira a saját zenéjét éreztette a filmen, de nagyon jó kíséretet adott. Egyébként érdekelne, hogy az a bizonyos fordított kánon valóban létezõ zene, vagy az is Morricone mûve, mert akkor feljebb nagy hülyeséget írtam.