Téma: Forróság

hanguktaekwondooo 2012 nov. 15. - 22:04:18
(6/6)
ez a film nagyon állat. szaglik a föld, még így feketefehérben is. semmit nem ront rajta szoc.szürreál még valóságosabbá teszi. milyen jó filmeket hoztak ki az Urálon túlról akár 50 éve is. olyan jókat hogy még ma is dugdossák.
9/10
adamnagysweetmovie 2011 aug. 22. - 11:23:41 9/10 Előzmény feketevipera
(5/6)
Hát a történet távol áll napjainktól, traktoros film, de az olvadás jegyében kritikusan áll hozzá a korábbi termelési lázhoz. Szóval van benne ideológia, de nem ítélkezik egyik nemzedék felett sem.
Mind a kiégett traktoros, mind a humánumot hiányoló fiú komoly állításokat fogalmaz meg, de a "mondanivaló" nem nyomja el nagyon a filmet.
Egyfajta apa-fiú konfliktus, a rendezõnõ nem kendõzi el a nyers erõszakot sem, ami kiemeli a kor filmjei közül. A montázzsal és a döntött-expresszív képekkel is gyakran él, és az emberek a végtelen tájban.
Nekem sokkal jobban tetszett, mint a késõbbi sikerfilmje, a melankolikusabb Szárnyak.
feketevipera 2011 aug. 21. - 20:24:39
(4/6)
Szerintem kiemelkedik a nagy átlagból, fõleg a fényképezés miatt (legalábbis úgy vélem). Az emberek általában húzzák a szájukat, ha a Szovjetunióban készült filmekrõl van szó - a sokszor dogmatikus, sematikus alkotások miatt ez nem is csoda -, viszont a Forróság szerintem a kvalitásosabb mûvek közé tartozik, bár már régen láttam.
Ford Mustang 2011 aug. 21. - 20:20:42
(3/6)
A jó filmeket elb..ák hajnalra, lassan reggel kezdõdnek majd. Észbontó.
9/10
adamnagysweetmovie 2011 aug. 21. - 17:42:32 9/10 Előzmény feketevipera
(2/6)
Sepitykó, újhullám, olvadás, nem lehet rossz! Várjuk, ha nem is éb(er)en!
feketevipera 2010 ápr. 12. - 11:50:10
(1/6)
Vajon látta a filmet az, aki az ismertetõt írta? Mert hogy a fõszereplõ nem kislány, hanem fiú. Amúgy maga a történet nem volt rossz, fõleg a vége felé, amikor láthattuk két erõs akarat harcát. Na meg hát kirgiz filmet sem lát mindennap az ember, kivéve ha éppen Kirgizisztánban él, de a port látogatóinak többsége gyaníthatóan nem így tesz, úgyhogy egyszer-egyszer érdekes megnézni ilyesmit.