Téma: Foxcatcher

7/10
beo71 2015 márc. 03. - 20:25:23 7/10
(17/57)
Igen, az élet nagyobb sztorikat ír, mint a fizetett fk.írók. Steve Carell tényleg nagyon jó, a film sem rossz, de a hozsannákat túlzásnak találom.7/10.azért az Oscar messze van.Chaining Tatumról meg csak annyit : Miért van az, hogy Mark Ruffalo- ról ( picinyke szerepben ) egy pillanat alatt el hiszem, hogy egy fanatikus birkózó, míg Tatum-ról közel 2 óra alatt sem. Talán, mert az egyik színész, a másik meg jelenség.
3/10
Senhora 2015 febr. 27. - 17:29:18 3/10
(16/57)
Nagyon unalmas volt. Jó lett volna látni egy jó sportfilmet, de talán ha legközelebb mást teszek be, akkor az is meglesz. Lassú, vontatott, sportból keveset kapunk, Channing T.-t jó volt látni egy komolyabb filmben, de ennyi.
Közepesnél gyengébbre értékelem.
10/10
benvenuto1 2015 febr. 22. - 03:10:17 10/10
(15/57)
Channing Tatum végre kapott egy rendes szerepet egy kiváló filmben. A milliomos túljátszotta a szerepét, ez a modor ki lóg a filmbõl. A lassúság a film erénye, elgondolkodtató. Eltér a rutinos sportfilmkõl.
8/10
Sadenal 2015 febr. 21. - 15:45:33 8/10
(14/57)
Nem láttam, hogy Redmayne meg Benedict miket alakítottak, de Keaton helyett én is inkább Carellnek adnám az Oscar-t. Nagyon durva, hogy ez mekkora váltás a karrierjében, mert sok vígjátékban láttam (a Család kicsi kincsében is komolyabb karaktert játszott), és itt nagyon átjön a megfelelni akaró, kisebbségi komplexusos kissé õrült milliomos szerepe. A többiek is hoznak egy szintet, de Carell viszi a prímet egyértelmûen. A hosszal nem volt baj, bár nekem a Moneyball jobban tetszett, ez azért más témájú film.


8/10
8/10
Steel89 2015 febr. 18. - 23:08:34 8/10 Előzmény gyrsee
(13/57)
SPOILER!!!

Valamit nagyon félreértettél. A végén kiírják, hogy halála után bekerült a Hírességek Csarnokába. "He is survived by his wife and two children" magyarosítva annyit jelent "nõs, két gyermek édesapja volt" szó szerinti fordításban "Õt túlélte felesége és két gyermeke". Ilyen filmek után érdemes megnézni a szereplõk önéletrajzát.
gyrsee 2015 febr. 15. - 20:09:05
(12/57)
Nyomasztó sporttörténelmi dráma. Nagy csalódás. A történet súlyos, de elég zavaros, az ok-okozati összefüggések nem igazán világosak. Egyébként vontatott és unalmas. Hiába a jó (de szerintem túlértékelt) színészi alakítások (Steve Carell, Mark Ruffalo), ettõl a film még nem vált élvezhetõvé. 6/10
A film leírása az oldalon spoiler-es, ráadásul téves is.
gyrsee 2015 febr. 15. - 20:06:30 Előzmény krisztamozi
(11/57)
SPOILER!

nem halt meg
buddyisrael 2015 febr. 08. - 20:21:57
(10/57)
akkora spoiler van a leírásban hogy azért ütni lehetne. oké hogy megtörtént de bameg nem mindenki ismeri.
6/10
krisztamozi 2015 febr. 08. - 20:01:27 6/10
(9/57)
Névrõl nem ismertem fel ki ez a Steve Carell, most néztem meg a porton, és besz*ás hogy elmaszkírozták!! Legalább két filmben láttam már, és nem ismertem fel :)
Lehet én csak mûkedvelõ vagyok, nem mûértõ, de nem ezt vártam a filmtõl a kritikák alapján. Viszont az valós hogy Steve Carell és Mark Ruffalo alakításáért érdemes beülni a moziba.
Nekem annyira bugyuták voltak a párbeszédek, és szegény Channing Tatumnak az a bugyuta fej a mit végig vágott...
Lassú volt nagyon az egész....
Persze fel lehetett fogni így is mindenkinek a lelki dolgait, de nekem lehet jobban bejött volna ha szájbarágósabb valahogy.

spoiler
Borzasztó kiábrándító, hogy pont az az ember hal meg aki normális az egész filmben, meg családos ember... :(
8/10
NN153 2015 febr. 01. - 22:31:36 8/10
(8/57)
Jó kis film volt ez, remek színészekkel, sok feszültséggel, kevés zenével. Önmagában is érdekes, de tudván, hogy tényleg meg is történt, az ember még nagyobbra értékeli. Utána is olvastam a karaktereknek. Ez a Du Pont két tucat madárfajt fedezett fel, múzeumot alapított. A birkózó testvérpár pedig aranyat és ezüstöt szerzett budapesti világbajnokságon. Ezért is furcsa, hogy nem hallottunk róluk eddig. (8/10)
8/10
bee eater 2015 jan. 31. - 02:07:21 8/10
(7/57)
Steve Carell nagyon jól játsza az ellenszenves, hóbortos multimilliomos John duPont-t. Elsõ perctõl kezdve antipatikus, gyanús, érezni, h vmi nem stimmel vele. Nagyon jól sikerült a sminkje is, alig lehet felismerni. Spooky!
Csiraf 2015 jan. 30. - 09:15:00 Előzmény arcansas
(6/57)
SPOILER

Nem azért fordult el tõle, mert kapott egy pofont. Azért, mert addig a pontig Du Pont volt az elsõ és egyetlen ember az életében, aki elhitette vele, hogy ki tud lépni a testvére árnyékából. Apai/testvéri/edzõi szerepben manipulálta, ráadásul nagyon mélyen.

Aztán amikor úgy hozta kedve, megvette a testvérét és attól kezdve õ megint másodhegedûssé vált. Ezt nem tudta Mark elviselni, ezért roppant össze teljesen és ezért is adta fel a küzdelmet az olimpián - nem adta meg Du Pontnak a hõn áhított vágyát, hogy olimpiai aranyat szerzõ birkózó edzõje legyen.
arcansas 2015 jan. 09. - 17:56:27
(5/57)
Köszi szépen a választ. Persze ez érthetõ, hogy õ mentora, barátjaként segítette a srácot, hiszen nélküle nem lett volna lehetõsége felkészülni a versenyekre. Majd amikor a srác megszegi az edzéstervet, akkor csattan az ostor. De ez rendjén lett volna, hisz az edzésen kívül "barátok" voltak, a teremben pedig csapattársak.
SPOILER
Ha jól emlékszem, volt az a jelenet, amikor DuPont elmeséli, hogy az egyetlen gyerekkori legjobb barátjáról is kiderült, hogy az anyja pénzelte. Én ekkorra tettem volna inkább a törést...
Redfield 2015 jan. 09. - 05:34:50
(4/57)
Hát egész más lehet, ha azt érzed, hogy valaki a bizalmába fogad és a fiaként kezel, majd pedig úgy bánik veled, mint mindenki mással, mint a tulajdonával, illetve rosszabbul. Persze az õ karaktere valóban nem volt túl mély, kb: mint egy gorilláé, sõt, láttam már gorillákat mélyebb személyiséggel. :) De Carell azért igenis megérdemli, nem csak az elmaszkírozás miatt, a mimikája, a beszéde, a mozdulatok, minden közre játszott abban, hogy egy végletekig ellenszenves, de mégis szánalmas figurát hozzon, aki mint egy, a saját nacionalizmusa és becsvágya által kódolt ember: zavart viselkedést tanúsít és kiszámíthatatlan. Abszolút nem játszotta túl, a figurából áradt, hogy a vagyona nélkül a semminél is kevesebb lenne, egy lassan öntudatra (õrületre?) ébredõ idõzített bomba és ehhez nem kellettek látványos dührohamok, sem drámai sírógöcsök. Emlékszem Isabelle Huppert sötétben remegõ állára A zongoratanárnõben, amikor már ki-kiszaladt belõle az õrület, ahhoz volt hasonlatos az a kielégületlen perc, amikor Du Pont szétkergette a lovakat. Én az eddig látottak alapján neki szavaznám a díjat.
arcansas 2015 jan. 09. - 05:15:30
(3/57)
Kicsit wtf volt számomra a film.


SPOILER
Mintha egy csapat hillbilly-t láttam volna,vagy legalábbis mongol idiótákat(külsõre, mozgásra mindenképp).Egyrészrõl :) Na de másrészrõl egész nézhetõ a film, tényleg lassan halad a történet. A karakterek nem lettek jól kidolgozva,sablonosak voltak. Mark a tipikus bugyuta sportoló, Dave a keveset beszélõ, jószívû testvér. Steve Carell tényleg hátborzongató, de ebben azért elég nagy szerepe volt annak, hogy rendesen elmaszkírozták. A tipikus kiismerhetetlen pszichopatát játszotta. Szerintem mindenki túljátszotta a szerepét.
Számomra nem volt egyértelmû, hogy mi miatt tört meg a barátság. Az, hogy a csapat nézte a sportközvetítést, és ezért Mark kapott egy pofont, meg egy kis megalázást, szerintem még nem indok arra, hogy minden meccsen/edzésen idegbeteg legyen és elforduljon az edzõjétõl. Pláne, hogy a legtöbb filmben pont az ordibáló, zsarnokoskodó edzõket mutatják ...
Redfield 2015 jan. 08. - 21:44:45
(2/57)
Már csak azért is érdekes a film, mert Mark Schultz idegbajos lett azért, ahogy a rendezõ ábrázolta õt, és arról áradozott a twitteren, hogy ki fogja õt csinálni ezért, tehát vagy az egész ferdítés, mint ahogy õ mondja, vagy jóval "igazabb" az õ verziójánál. Ami biztos: 9/10 nagyon érdekes, nem valami gyors, nagyjából a megszokott tempó, pl: Moneyball, de annál jóval ütõsebb annak ellenére is, hogy nem sokkal lendületesebb vagy eseménydúsabb. Az atyai-anyai képpel való viszony, a büszkeségért folytatott küzdelem... nos elgondolkodtató, nyugtalanító és tragikus története. A média ügyesen van beúsztatva.

És Steve Carell. Ha neki adja az akadémia a díjat John Du Pont megformálásáért, akkor az lesz olyan szép, mint D Day-Lewis a Vérzõ Olajért, ugyanis Carell félelmetes, egyedül Brando-hoz lehet hasonlítani A keresztapában.
somersby 2014 jan. 16. - 23:39:13
(1/57)
A megtörtént esetet feldolgozó Foxcatcher középpontjában egy olimpiai aranyérmes birkózó testvérpár, Dave Schultz és Mark Schultz (Channing Tatum és Mark Ruffalo) állnak, akiket John DuPont (Steve Carell), a DuPont vegyi birodalom zavarodott elméjû örököse által szponzorált Foxcatcher csapat tagjaivá válnak. 1995-ben John DuPont teljesen érthetetlen módon egy fegyverrel megöli David-et, tettére a bíróságon sem tud semmiféle magyarázatot adni. Az ügyész azonban elutasította a mentális betegségre való hivatkozást és börtönbüntetésre ítélte – 4 évvel késõbb itt is halt meg.
Dave Schultz örökségeként az amerikai birkózószövetség évente emlékversenyeket szervez.

A produkció 2014 során kerül a tengerentúli mozikba Steve Carell, Channing Tatum és Mark Ruffalo mellett Sienna Miller, Vanessa Redgrave és Anthony Michael Hall közremûködésével.