6/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 01. - 21:04:31 6/10
(2/2)
Szerintem ez a film elsősorban a spanyoloknak fontos, én kissé eluntam a végére.
7/10
InteriorLulu 2023 jún. 10. - 00:38:40 7/10
(1/2)
Nem történelmi thriller, ahogy ezt az ismertető állítja, hanem megtörtént eseményeken alapuló színtiszta dráma, börtöndráma. A barcelonai fegyintézetben raboskodó főhős, Manuel sorsán keresztül mutatja be, hogy a Franco 1975 végi halálát követő szűk három évben az épp csak hogy kialakuló demokrácia és jogállam miképp viszonyult és mit tudott kezdeni a még a diktatúra idején bebörtönzött tömegekkel, valamint hogy maguk a fogvatartottak miképp próbáltak érdekeik, sőt egy potenciálisan elérhető széleskörű amnesztia érdekében megszerveződni és kiállni magukért. (A tartalomismertető annyiban is téved, hogy a politikai foglyok sorsa pont, hogy nem merült feledésbe: a film alapján a többiekkel ellentétben viszonylag hamar rendeződött a helyzetük).

Mérsékelten izgalmas film, nagyjából ugyanazokat a börtönös filmekből jólismert köröket futja újra és újra (legalábbis a viszonylag meglepő, mert a történet addigi alakulásából egyáltalán nem következő végkifejletig), viszont Manuel sorsának alakulása mégis mindvégig érdekes marad, részben biztosan az őt játszó színész kitűnó alakításának köszönhetően.