Téma: Für Anikó

Katalin93 2020 dec. 01. - 21:20:59
(17/17)
Színészként jó, de szinkronszínészként megoszja a véleményemet. Egyes színészekhez nem illik a hangja, de mégis erőltetik (pl. Cameron Diazhoz nem passzol), de a Shrekben vagy a Született feleségekben Linette hangjaként tökéletes volt.
Tassonyi Zsolt 2014 ápr. 21. - 13:42:21 Előzmény Kulcskészítõ
(16/17)
Kedves Anikó!
Ismét írok Neked! Jaj de jó! Kívánok Neked és színész és színházi kollégáidnak Kellemes és Áldott Húsvéti Ünnepeket, így a Húsvét vége felé!
Szeretnék gratulálni rajtad keresztül direktor uratoknak, a nyilván megérdemelt Kossuth-díj átvételéhez. Olvastam MTI-nek adott interjúját az Interneten(Google keresõ:Mácsai Pál topik :-))) ) s abban felsejlett számomra, hogy majd elindul az Örkény Színház kisszinpada is, mert ez Pál nagy terve, ahol a Hulla a lépcsõházban címû drámapályázatom is bemutatásra kerülhet. Ha így van, akkor kíváncsian várom ezt. Ha nem így van, akkor letargiába süllyedek, és továbbra is sajnálkozom. :-(( Ezzel kapcsolatosan eszembe jut, hogy egyszer Örkény Istvánt is rehabilitálni kell majd valamelyik kormánynak. A Coming Out címû filmmel kapcsolatosan írtam egy blogbejegyzést:www.adbrite-zsoltika42.blogspot.com. E két dolog a magyar társadalom és kultúra súlyos morális válságát mutatják.
Dolgozom egy nagy, fenntarthatósági online marketing projekten is, mellyel egyszer szeretnék majd bekerülni a Talpalatnyi Zöldbe. Majd évek múlva amikor ez realizálódik szólok ezügyben is.
Továbbra is nagy rajongód, és színészkollégáid rajongója vagyok. A napokban az utcán összefutottam valahol Máthé Zsolttal, köszöntünk egymásnak.
Üdvözöllek:Tassonyi Zsolt
10/10
521478963 2012 máj. 09. - 17:59:19 10/10 Előzmény Kulcskészítõ
(15/17)
Für Anikó elõször mutatja be idei koncertprogramját az Óbudai Társaskörben.
MÁJUS 17.
19h
Kulcskészítõ 2012 febr. 27. - 09:51:36
(14/17)
Isten éltesse Anikót!

Nem is látszik rajta, hogy ma éppen annyi, amennyi :-)

Imádom õt is, és a hangját is, bárki bármit mond.
elszabó 2010 dec. 27. - 11:30:49
(13/17)
Für Anikó legújabb lemezbemutatójával (Kitalált világ) a legfõbb probléma maga Anikó mûvésznõ! Mert a szövegek többnyire jók. (Noha Bereményi sem mindig elég szigorú magához.) A zene és a zenészek is megütik azt a szintet, amibõl egy jó hangú és egyéniséggel bíró énekes kihozhatna akár valami jót is. (Némely számnál elképzeltem, milyen lenne, ha Koncz Zsuzsa énekelné?) Sajnos Anikó mûvésznõ azonban roppant kevés, sõt helyenként idegesítõen nyálas. Pintér Béla most futó darabjának címét kölcsönözve: Tündöklõ középszer. Így azzal az érzéssel távoztunk, hogy legközelebb akár a Luxor-showra is mehetünk.
1/10
Batyumadzag 2010 dec. 15. - 18:20:31 1/10 Előzmény feketekave
(12/17)
Ami neked "furcsa", az másnak undorító és filmlerontó. ENNYI!
Cam Diaznak teljesen normális hangja van, hál' istennek köze sincs ehhez a malacvisításhoz, de ahogy érzed. A verseket imádom, de ebben az elõadásban messzirõl elkerülöm.
Részemrõl a vita lezárva.
10/10
feketekave 2010 dec. 14. - 09:52:37 10/10 Előzmény Batyumadzag
(11/17)
sajnálatos, hogy egyesek mennyire elítélik "furcsa" orgánuma miatt a mûvésznõt. Hallottátok már cameron diaz-t eredetiben? nagyon jól visszaadja az eredeti sipítozást, ami épp hogy Anikó színészi nagyságát mutatja.
A magyar szinkron világszerte az elsõ helyen áll, mert a színészeink nemcsak az orgánumukkal, de még a testalkatukkal, fizimiskájukkal is hasonlítanak az általuk kiváltott eredetire.
Hallottátok már Für Anikót verset mondani? rendkívül meggyõzõ élmény. Aki látta már színházban játszani, tudja mirõl beszélek. Csodás!
1/10
Batyumadzag 2010 nov. 19. - 08:02:15 1/10 Előzmény wonderbra
(10/17)
Nem véletlenül szólják le!!!
Ami neked egyedi, az másnak az undormányok felsõ foka. Ez a hang szerintem sem egyedi, hanem az elborzasztás és hányinger okozásának mintadarabja. Számomra minden film, amiben ezt a lényt alkalmazzák szinkronhangnak, élvezhetetlenné válik, nem bírom végig nézni és íme, máris elszállt egy amúgy hatalmas film egy ilyen síkító, vágási malac miatt.
Erre aztán reagálhattok, amit akartok, nem tud érdekelni, az viszont annál inkább, hogy ezt mûvésznõt rohadt messzirõl TILTANI kéne a szinkronhang-tevékenységtõl. Biztos jó színész, csak kussoljon be, mert okádék, tré, ganyé hangja van!
Gabriella54 2010 okt. 10. - 23:36:15 Előzmény lietta
(9/17)
Ugyanazt tudom elmondani, amit Ivánnál is, remek estét szereztek a nézõnek. Az már csak hab a tortán, hogy még tükröt is tartottak elénk!
lietta 2010 szept. 10. - 13:27:06
(8/17)
Für Anikó Fenyõ Ivánnal improvizál Bácskai Juli Pszichoszínházában október 10-én 20' kor az Eötvös 10-ben. A Hét Fõ Bûn c. elõadásban. www.pszichoszinhaz.hu
10/10
wonderbra 2010 aug. 18. - 00:53:09 10/10
(7/17)
Én nagyon szeretem a hangját és jó színésznek is tartom! Hihetetlen számomra, hogy itt mennyire leszóljátok, amikor nagyon egyedi a hangja, és profin bánik vele. Ha pl látta valaki a született feleségekben a nõt, akit õ szinkronizál az eredeti hangjával és Für Anikóéval is, az láthatta mennyivel izgalmasabb és jobb lett a szinkronhanggal.
charlena08 2010 ápr. 06. - 00:17:07
(6/17)
Nem is tudom. Sokat szinkronizálja pl. Bullock-ot, mint alattam is mondják. Valamiben jó, valamiben kevésbé tetszik... Néha egysíkúnak érzem a hangját, és picit "flegmának" v. nem tudom, h. fejezzem ki. :) 1 picit olyan "megfázós" is néha. Ha Sandra, akkor inkább a "lökött" vígj.-szerepekhez illik, a The Blind Side szinkronját viszont vele nem tudnám elképzelni....
Az biztos, hogy nagyon egyedi, azonnal felismerhetõ hang. Egyébként pedig kedves nõ, szimpatikus.
mulao 2010 ápr. 05. - 20:08:37
(5/17)
Õszintén nekem annyira nem jön be a hangja, szerintem túl erõs, F. H.-nak a Született feleségekben viszont jól áll.Egyébként jó színésznõnek tartom Für Anikót.
10/10
Lynettes 2010 ápr. 03. - 11:19:37 10/10
(4/17)
Kedves Ocsmárló!

Szerintem meg a legnagyobb magyar hang.És én speciel amikor meghallom hogy õ az egyik szinkronhang már tudom h jó lesz a film....pont azért mert az õ hangját csak jó filmekhez adják!
Amúgy lehet h neked van igazad, de azért lássuk be elég sok ISMERT amerikai színésznek adják szinkronhangként(sajnálatodra)... nem véletlenül.
Arról amit írtál hogy hogy lehet ilyen hanggal élni,csak annyit tudok mondani Õ ebbõl él.Szóval annyira nem lehet rossz.
Ennyi.És az utolsó kérdésedre választ adván........azért mert csak!!!!!!!!
10/10
crazyforyou 2009 okt. 02. - 21:52:33 10/10
(3/17)
Az egyik legnagyobb magyar színésznõ!! És ráadásként kedves elbûvölõ egyéniség.Szerintem csak szeretni lehet. A férfi akit szeretek-ben nagyon jó volt még anno kilencvenvalahányban a kisMadáchban.Zenés szerepe volt még az Utazás címû musical,ahol megmutathatta hangterjedelmét.
happylina 2008 nov. 01. - 12:31:58 Előzmény Marcellus
(2/17)
Szerintem mint színész is zseniális, meg mint énekesnõ, persze :D De én is fõképp a hangjába vagyok szerelmes :)
Marcellus 2008 szept. 17. - 23:21:13
(1/17)
Be kell látnom, hogy mint szinkronhangért, rajongok érte. Mi több, õ a kedvenc nõi hangom.
Ahogy Lynette-et szinkronizálta a Született feleségek tornádós részében... Zseniális. Emellett ott vannak a Sandra Bullock-filmek, amikben megszólalt... Õ a legjobb.