Téma: Fûrész 3D

Riqa-kn 2010 nov. 02. - 14:52:21
(128/268)
fogják adni a mozikban 3D-ben ugyis, h magyarul, vagy csak feliratosan?
ba0805 2010 nov. 02. - 14:50:57
(127/268)
kérdés továbbra is az , hogy kerültek a foggyökérre a számok?.....lehet a 8.részbe derül ki :)
Charles Foster Kane 2010 nov. 02. - 14:49:28
(126/268)
Félreértelmeztem, amit írt. Fõleg azért, mert Õ arra alapoz, hogy ezek a saját fogai. Én meg nem, mivel erõsen arra emlékszem, hogy azt mondják a fickónak, hogy kicserélték a fogait.
d112 2010 nov. 02. - 14:35:11
(125/268)
A "fogas" jelenet nem valós,tényleg arra hivatkoztál hogy a filmben megcsinálták és ezért igaz?
5/10
ShelbyGT0303 2010 nov. 02. - 14:33:53 5/10 Előzmény nerocaptain
(124/268)
Egyetértek. Amúgy a Lelki gyomor c. fenti kritika tökéletesen fedi azt, amit én gondolok errõl a filmrõl. Kilógó belek, 2 percenként a nézõ képébe röpülõ húscafatok és végtagok (végül is kell valami, hogy a 3D-nek értelme legyen), hát nagyjából ennyi. Története már rég nincs, ahogy az elõzõ részeknek se, elvégre ha a fõhõs már a 3. részben meghal, akkor csak mondvacsinált indokokkal lehet még ennyi részt összehozni. Az elsõ rész briliáns volt, még a 2-3. is nézhetõ, de a többi... Nem éri meg az 1800 Ft-ot a 3D-s mozi, elég lett volna letölteni késõbb. Történet nulla, tele logikátlan részekkel, de egyszer azért jó. És biztos vagyok benne, hogy lesz 8. rész is (meg még ki tudja, hány - lassan már évadokban számoljuk a Fûrészt).
5/10
Charles Foster Kane 2010 nov. 02. - 12:11:46 Előzmény ba0805
(123/268)
Mivel a számok - te is láthattad - rajta voltak, ez önmagában bizonyíték, hogy meg lehet csinálni. Ha van egy fogód, akkor meg miért ne tudnád kitépni a fogaidat? Még a láb lefûrészelésnél is egyszerûbben kivitelezhetõ.
ba0805 2010 nov. 02. - 10:19:26
(122/268)
hát a fogas rész számomra is érthetetlen volt, hogy tudott a foggyökérre ráírni számokat ? és ezek eredeti fogak voltak, nem implantátum, az nem így néz ki, és ki se tudná húzni magának....
9/10
Tibet 2010 nov. 02. - 07:38:10 9/10
(121/268)
Én nem vennék rá mérget, szándékosan hagytak olyan szálakat elvarratlanul, amiken el lehetne indítani egy 8. részt is, és a film ha jól tudom eddig arat a mozikban, szóval nem csodálkoznék, ha jönne a bejelentés, hogy 2011 októberében Fûrész 8 3D...
10/10
tyrichie 2010 nov. 02. - 00:12:39 10/10
(120/268)
Az sg.hun eléggé lehúzzák a filmet.
10/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 02. - 00:09:40 10/10
(119/268)
Szerintem nem.
akos19930306 2010 nov. 01. - 22:28:49
(118/268)
Szerintetek lesz 8?:)
nerocaptain 2010 nov. 01. - 22:09:15
(117/268)
Sziasztok. Nyomon követtem a Fûrész sorozat eseményeit, ennek fényében leírom, hogy ez a film miért bukott meg minden téren.

!SPOILER!

1. jelenet. két palira vett srác és egy játszadozó ribanc. egy kijózanító beszélgetés helyett jigsaw barátunk egy brutális szerkezetet épített. tök komolytalan. amúgy az egész jelenetnek semmi köze a történethez.

2. a rasszisták csapdája. a Jigsaw elmélet ugye az, hogy megváltoztatja a túlélõk életszemléletét és felébreszti az életösztönüket. a rasszizmus nem tartozik abba a kategóriába amit ezzel a terápiával kezelni lehet. maximum összeszarják magukat.

3. A fõ száll. Lényegében hasonló, mint a Fûrész 3, opcionálisan megmenthetõ emberek. A Jigsaw eszme szerint mindenkinek van választása. A teljesen ártatlan, mitsemtudó, jóravaló feleség ennek ellenére a sorozat egyik legbrutálisabb kínhalálát halja abban a szükségtelenül bonyolult, szinte scifi szerû elagabalusi csapdában. A férjnek esélye sincs megmenteni, mert a mellizmok nem tartják meg a súlyát. Beakaszthatta volna a lábát (FAIL).

4. Hoffman (aki azért került be fûrész követõi közé, mert bosszúból olyan csapdát csinált, amibõl nem lehetett szabadulni) nem tanult semmit, egy légmentesen lezárt hullazsákból kiugorva (Megfulladt volna FAIL, irreálisan hat hogy nem csekkolták le még párszor.) torkonszurkálja az ártatlan boncolókat és lelövi a rendõrt, aztán stílusosan kivégzi John spicli nejét, amivel tönkreteszi azt az eddig ijesztõ képet, hogy Jigsaw tökéletesen elõrelátott mindent. Mert az biztos, hogy nem így akarta. Aztán a rosszfiú utód lazán lelép a boncterembõl, semmi nem állja az útját, és felrobbantja a rejtekhelyét. Szóval Hoffman egy beteg szadista állat, ismét csak megbukott az utódkeresés. De itt a mentõöv, mert persze az elsõ rész túlélõje, Dr. Gordon, ahelyett hogy a családjával foglalkozna szintén felcsapott játékmesternek, ami szerintem lenyelhetetlen. Megmondta Johnnak, hogy rákos és meg fog halni. Mást tehetne egy orvos ? Ezért John lemetéltette vele a lábát. Semmi oka nem volt csatlakozni a játékhoz, ráadásul ez már a harmadik eset, hogy a túlélõbõl tanítvány lesz. Az lett volna a csavar, ha nem ez történik.

5. A ködös jövõ. Dr. Gordon mellett ott áll még két malacállarcos segítõ. Lehet tippelgetni. Valamelyik eddigi szereplõ, akinek a halálában még nem lehetünk teljesen biztosak. Mondjuk a 4. rész fõszereplõje? vagy a 2. részbõl a fiú? vagy John Kramer eddig ismeretlen okokból nemlátott elsõszülöttje? Egyik lehetõség nevetségesebb mint a másik. A 8. rész cselekménye lehet egy véres trónviszály köztük, meg biztos Hoffman is lerágja a lábát és bosszúra éhesen biceg majd feléjük.

6. Az elsõ részben a legbonyolultabb a fordított medvecsapda volt, ami könnyen megvalósítható egy stopperral összekapcsolva, a többi is reálisan hatott és katartikus volt a film végi csavar. Ebben a részben a csapdákat vagy egy orvos (Dr. Gordon) vagy egy nyomozó (hoffman) vagy a két ismeretlen rakták össze és rohadt körülményesek és bonyolultak, elveszik az egész realitás ízét.

7. Jigsaw összedõlt eszméje. John Kramer végül sokkal többet ártott, mint használt. Egy rakás ártatlan ember halálát okozta, a túlélõi száma alacsony és nem is mind látta meg a 'fényt'. A követõi mind meghibbantak. A hõn szeretett felesége a reverse bear trap elsõ áldozatává lett. Így oda a méltósága, a végakarata az ellenére fordult, Kramer így már csak egy szerencsétlen pszichopata.

SPOILER! vége

ezen okok miatt a film ócska volt.
9/10
Tibet 2010 nov. 01. - 20:52:46 9/10
(116/268)
És igeeen... sikerült megnézni, kösz a tanácsot.

Tény, hogy nem a legjobb darabja a sorozatnak, de:

1. a tucatszámra gyártott gigagagyi horroroknál ezerszer jobb, és hatalmas felüdülés

2. itt is megvolt a szokásos Fûrész feeling, lehetett kapaszkodni a karfába, és lélegzetvisszafojtva követni az eseményeket

igaz a 3D lehetett volna sokkal-sokkal jobb is, de ez van... tõlem nyugodtan jöhetne egy 8. rész is :)

9/10.
10/10
bercesnagy 2010 nov. 01. - 18:05:35 10/10
(115/268)
Ultra brutális film ! Sok kemény horror filmet láttam már, de ez mindent üt! Többször is a hányinger kerülgetett.
akos19930306 2010 nov. 01. - 12:23:55
(114/268)
Kiváncsi leszek lesz e 8:D
9/10
Tibet 2010 nov. 01. - 12:18:27 9/10 Előzmény Mr. D
(113/268)
Igen, ebben 100% - osan egyetértek. Nem az ember korától függ, hogy rosszul lesz e egy Fûrésztõl, vagy sem.
Nekem azzal még nincs is bajom, hogy ilyen a korhatár besorolás, állapítsák csak meg nyugodtan, hogy 18 éven aluliaknak nem AJÁNLOTT, vagy csak felnõtteknek AJÁNLOTT, érdekel is az engem, vagy bárki mást... ha ettõl jobban érzik magukat csinálják. De az, hogy bizonyos filmekrõl csak úgy kitiltanak egy bizonyos korosztályt, mert NÉHÁNY 18 éven aluli gyengébb gyomrú társam nem bírja a vért, vagy úgy en bloc a horrorfilmeket az nevetséges és felháborító.
9/10
Tibet 2010 nov. 01. - 12:09:46 9/10 Előzmény akos19930306
(112/268)
"Mennyi a jegy 1500? vagy 3000?:D"

Addig nem jutottam el, mert rögtön lekapcsoltak a korom miatt :)
d112 2010 nov. 01. - 12:01:04 Előzmény Mr. D
(111/268)
Tegnap néztem meg ,voltak benne elég zavaros és érdekes jelenetek is,
Spolier:pl.: egy foghúzásnál ennyi vér? simán bele halhatott volna, a számot hogy rakta a fogra? Ma már van fogbeültetés is?

A film amúgy teljesé teszi a soroztatott az eleje elég jól lett megcsinálva, de ha a film alatt lett volna több hasonló jelenet, lehet hogy többek a moziba behánytak volna.
Durva volt hogy azok a bizonyos jelenetek után síri csend majd "úristen" te jó ég" kijelentések hangoztak el.
A 3d-s elemek nem voltak nagy számban jelen, inkább a térhatásokra helyezték a hangsúlyt.A beles jeleneteket kihagyatták volna.
Összességében még ha nem is zárja le a filmet a film, sok dologra most világít rá és végsõ soron méltó befejezése lett a fûrész sorozatnak.
Mr. D 2010 nov. 01. - 10:31:01
(110/268)
Szerintem meg egyszerûen hülyén van megcsinálva ez a korhatár-besorolás. Nem értem, mi lehet egy filmben, amit egy 18 éves kibír, de egy 16 már nem. Emlékszem, én 14 voltam, amikor megpróbáltam jegyet venni A Kaptár 3.-ra, és mondta nekem a nõ, hogy húú az annyira durva, hogy felnõtt emberek rosszul lettek tõle...az lehet, de ez meg nem a kortól függ, hanem attól, hogy kinek milyen a gyomra...abban a filmben én pl. semmi olyat nem láttam, ami miatt rosszul kéne lenni. A Fûrész VII. már persze gyomorforgatóbb, de kötve hiszem, hogy egy 16 éves lelki traumaként éri meg. Fõleg ma, a torrentezés világában már nem úgy mûködnek a gyerekek sem, mint régen, szerintem már egy 12 éves is lazán kibírja a filmet...hát még egy 17.
akos19930306 2010 nov. 01. - 09:02:45
(109/268)
Mennyi a jegy 1500? vagy 3000?:D