Téma: Fûrész 3D

Hungariancorazon 2012 dec. 01. - 06:02:55 Előzmény Geri23
(248/268)
A Tom és Jerryben ütik verik egymást, felrobbantják stb. Azt hiszem mégsem kezftük utánozni õket...
Hihi
agarik 2012 szept. 12. - 14:25:02
(247/268)
Megnéztem egybe az összeset, és hát nem vagyok elragadtatva tõle.
Az egész sorira adok mondjuk 4 pontot, 6-ot ha szereted a gore-t.

Kisebb SPOILER-ek elõfordulnak:
Az 1. rész agyas kisköltségvetésû horror volt. Túlságosan is kis költségvetésû néhol (a nadrágszárba húzott lábfej mint "levágott" alapvetõen kínos).
A 2. részben a "résztvevõknek" nincs elég idejük, és hiányzik Jigsaw mechanikus kiszámíthatósága attól, hogy az idõlimitet egy olyan bizonytalan valamire bízza mint egy lassan ható gáz.
A 3. rész egyenesen szánalmas attól, hogy az ~áldozatoknak esélyük sincs a menekülésre. És ahhoz képest mennyit szenved Jigsaw hogy "továbbadja az örökségét, hát a sori vége egy nagy kalap f*s. A végsõ felállás meg tetszett ugyan, de az nagyon nem hogy a köv. részben meggondolták magukat az alkotók a folytatás módjáról.
A 4. rész... Átláthatatlan. 3 idõsíkon játszódik, ami folyton összemosódik, csak utólag lehet rájönni hogy most mi van, és a két nyomozó TÖKEGYFORMA, így a különbözõ szálak szinte teljesen követhetetlenné válnak még DVD-n ide-oda pörgetve is. Gyakorlatilag nem is tekinthetõ önálló filmnek.
Az 5. rész csak egy nagy filler.
A 6. rész tulajdonképpen tetszett, de az nagyon lehúzza, hogy Jigsaw motivációját pszichopata pszichológiai kísérletbõl egyszerû mészárláshullámmá degradálja le. Ezzel szvsz a sorozat esszenciája veszik el.
A 7. rész meg mi? A Deathnote, a 13-as rendõsörs ostroma és a Fûrész3 van egybegyúrva. Hová lett az eredetiség? És a végén a "nagy csavar"... Hát eddigis voltak kisebb problémák a folyamatossággal, de itt ez minden alapot nélkülöz.
4/10
Sadenal 2012 júl. 18. - 17:28:19 4/10
(246/268)
Mind közül ez volt a legrosszabb. Rózsaszín vér? Ti meg mibe vagytok? Ez nem a 70-es évek, szerencsétlenek! Tán nem volt pénz mûvérre, úgy hogy az elõzõ részek visszahozták a kb. 10-szeresét a költségeknek? Hoffmann egyedül leöli az egész rendõrõrst? Ugyan már.....a vége meg. Megint egy újabb hej de nagy csavar. Ezt a részt már tényleg nem kellett volna erõltetni. Gordonért amúgy plusz pont.

4/10
1/10
beo71 2012 júl. 16. - 15:16:48 1/10
(245/268)
Ez egy aberrált foshalmaz.
Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen gondolat fog megfogalmazódni bennem:átkozom a pillanatot, amikor megszületett a filmkészítés.
A legszörnyûbb az egészben, hogy ezt a celluloidgyilkos szemetet igen sok ember nézi.o/10.
8/10
pillangókisasszony 2012 júl. 15. - 04:52:45 8/10 Előzmény ChelseaForce
(244/268)
***spoiler***
Csak azt nem értem,miért volt Hoffmann olyan meglepett,mikor meglátta Gordont.Nem létezik,hogy nem tudott róla...Lehetetlen.
***vége***
Bírom amúgy a történetben lévõ kis lyukakat :)
8/10
ChelseaForce 2012 júl. 13. - 14:25:30 8/10
(243/268)
Befejeztem a Fûrészt. Megnéztem ezt a legújabb részt is és azt kell mondjam, hogy hozza az elmúlt részek színvonalát, nem kapunk többet az elõzõeknél még így sem, hogy ez a bejfejezõ rész. Õszintén megmondom a legutolsó csattanónál én egy kicsit többre számítottam, minthogy

***SPOILER***

Dr. Gordon intézi el végül Hoffman nyomozót, mert számára is van egy videó, amit John hagyott hátra és Jill Tuck dobott be a rendelõjébe még valamelyik elõzõ részben. De szerintem Gordont nem úgy kell érteni, mint egy újabb tanítványt, hanem, mint azt az embert, aki lezárja a gyilkolászásokat azzal, hogy elintézi Hoffmant. Ezt John akarhatta így, miután mindenkivel „játszott egyet”, akivel korábban eltervezte.

***SPOILER VÉGE***

Én erre a filmre is nyolc pontot adnék, akárcsak a második résztõl kezdõdõen az összesre, de az elsõ rész miatt az egész Fûrész sorozatra az én értékelésem: 8,5/10!
6/10
arcansas 2012 febr. 25. - 02:29:22 6/10
(242/268)
Olyasmi volt mint a 3.rész,ez miatt adtam csak 6ost...
10/10
ghost_rider 2012 febr. 05. - 12:15:45 10/10
(241/268)
Én ezt a részt halloween-kor láttam. De akkor még csak az 1. részt és a 7.-et láttam, így nem értettem, mert 10 percenként be hoztak egy részletet valamelyik eddigi részbõl. Viszont azóta rendeztem egy "Fûrész hétvégét" és megnéztem mindet 2 nap alatt. Horror kategóriába nem sorolnám de egyébként a történet maga jó. Nem tudom hány olvasónak van Investigation Discovery-je de ha valaki szokta nézni akkor tudhatja, hogy tényleg vannak ilyen nem normális emberek. Nálam: 7 / 10
Bozótharcos 2011 okt. 24. - 15:53:58
(240/268)
Ez a rész meg néhány elõzõ már meghaladta a tûrõképességemet. Totál értelmetlen szadizmus az egész. Ennek a sorozatnak az elsõ részét szerettem, az inkább pszicho thriller kategória volt. De aztán az volt a cél hogy minél véresebb, minél brutálisabb agyrémeket találjanak ki. Akinek ez tetszik, az beteg. Ettõl függetlenül a történet helyén volt, csak amiatt voltam hajlandó végignézni.
10/10
Sheena_Wilde 2011 okt. 17. - 20:05:28 10/10
(239/268)
A horror a 2000-es években sajnos átlépett mészárlásba. Aki rettegni akar, az kifejezetten pszichohorrort nézzen, ne simát, mert ezek nem ijesztõk. Ez a sorozat zsenális - de tény, hogy nem horror. Az elsõ részben volt egy kis hátborzongató rész, de ezzel kifújt.
8/10
pillangókisasszony 2011 okt. 11. - 23:10:36 8/10
(238/268)
nem is az lényeg benne.szerintem ez nem horrorfilm.
8/10
pillangókisasszony 2011 okt. 04. - 04:36:17 8/10 Előzmény Sheena_Wilde
(237/268)
Én azt hittem biztos meghalt.Imádom az ilyen visszatekingetéseket régebbi részekbe a filmben.
8/10
pillangókisasszony 2011 okt. 04. - 04:35:27 8/10 Előzmény Sheena_Wilde
(236/268)
Értem köszi szépen!Semmi ilyesmi nem rémlik,nem tudom hogy kerülte el a figyelmemet.
8/10
pillangókisasszony 2011 okt. 04. - 04:34:32 8/10 Előzmény _Freddy_
(235/268)
pedig ez is segített rájönni hogy Hoffmann a ludas,mert akiket õ nyírt ki azokból másféle késsel volt kivágva a darabka.
10/10
Sheena_Wilde 2011 okt. 03. - 19:35:06 10/10
(234/268)
Nagyon ütõs a befejezése, és ad egy kerek lezárást a sorozatnak. Ráadásul végre megtudtam, mi lett Lawrence-szel - ez foglalkoztatott a legelsõ rész óta.

Ha lesz is nyolcadik rész, ezt semmiképp sem überelheti. Az elsõ rész után ez a második legjobb.
10/10
Sheena_Wilde 2011 okt. 03. - 16:21:09 10/10 Előzmény pillangókisasszony
(233/268)
Azért hívják Kirakósnak, mert minden áldozatából kivág egy ilyen darabot, még ha nem is említik. És azért vágja ki, hogy szimbolizálja az emberek rossz részét. Ez még az elsõbõl kiderül.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 02. - 05:01:02 8/10
(232/268)
már én is úgy gondolom, hogy lesz folytatása...de remélem lezárják a 8. résszel, bár úgyse fogják, The Final Chapter lett a 7. címe, tök jó azt hittem végre vége az egésznek, és megtudunk mindent, de nem...ha a végén nem csinálják ezt, hogy Hoffmann nem hal meg és még ott a 2 segéd, akkor úgy gondolom hogy talán le lehetett volna zárni tisztességesen
amit mondtál, hogy mindenkibõl kivágtak egy darabot, ilyenrõl nem is hallottam a filmben, lehet hogy én nem figyeltem
8/10
pillangókisasszony 2011 okt. 02. - 04:49:34 8/10 Előzmény _Freddy_
(231/268)
Hát...A péntek 13 filmek közül a 4.nek az a címe hogy a Final Chapter,és utána mégis megélt még számtalan folytatást :)
Megnéztem egyben az összes részt,és végre világossá vált a sztori,mert így külön-külön nem nagyon értettem.Úgy vélem simán be lehetett volna szûkíteni max 4 részbe ezt a történetet.Majdnem biztos vagyok abban hogy lesz folytatás,habár ebben nem voltak olyan egyértelmû jelek mint pl a 6.-ban,úgymint a barna boríték amit nem tudtunk kinek dob be Jill...stb.Tulajdonképpen a végtelenségig lehetne folytatni újabb és újabb társakkal.Volt Amanda,majd Hoffmann,aztán ez a doki,annak is a 2 társa...akár mégtöbb is lehetne :D:D
Azért sem volt jó ez folytatásnak mert nem zárult le a történet.Még mindig él Hoffmann,meg ott a doki aki folytathatja...nem jó ez így.Lekéne tisztességesen zárni végre.


Már csak egy dolgot nem értek.Mi a jelentõsége annak hogy kis puzzle formákat vágnak ki az áldozatokból???És nem is mindbõl,és nem is mindegyik részben.Mi a jelentõsége?Elvégre a pasit nem egyszer kirakósnak hívják...Lehet a bûvös 8. részbõl ez is kiderül??????? :)
idõjós1010 2011 szept. 20. - 19:25:54
(230/268)
Ami a vidit illeti igazad lehet, de egy cikket is olvastam a neten miszerint a 7. rész premierje elõtt már kész volt a 8. rész, részbenm vagy egészben, egy forgatókönyv formájában, aminek az elkészítését a 7. rész sikerétõl tették függõvé. Ami viszont úgy olvastam hogy meg is hozta a kívánt bevételt.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 18:20:03 8/10
(229/268)
ebben a videóban a 7. részbõl vannak benne jelenetek, a végén meg írják hogy SAW 8 október 21, és www.saw8.com oldal meg nem is létezik...ki tudja mi lesz :D ha folytatják akkor nem tudom meddig fog ez még tartani, vagy folytassák, legyen egy 8. rész, és zárják le az egészet normálisan, vagy nemtudom