Téma: Fûrész III.

Quasistellar 2008 febr. 19. - 21:56:38
(174/294)
Munkám során olyan emberekkel is foglakozom, akik már öltek hidegvérrel. Az egyik közülük nagyon értelmesen rávilágított a dolgok gyökerére. "Ebben a kultúrában, a szabadság nevében egyre több mindent lehet, elfogytak esztétikai határok. Lassan az anti szociális lesz a szociális, és az emberek nem titokban mûvelik idióta dolgaikat hanem nagy nyilvánosság elõtt."
Quasistellar 2008 febr. 19. - 21:47:56 Előzmény Menta777
(173/294)
Igazad van! Annál is inkább mert ha a társadalom az öncélú mészárkodásra úgy tekint mint elfogadott mûfajra, ott nagyon nagy morális baj húzódik meg. Ezek a filmek antiszociális/elmebetegeknek valók, akiket gyógyítani kéne. Egészséges ember nem néz ilyen filmeket.
M.Shadows 2008 jan. 27. - 17:43:48
(172/294)
Azt nem értem hogyha az emberek hallanak rola hogy mien akkor minek nézik meg ha már elõtte szidják??? ez 1 nagyon jólsikerült horror és van alapja ne mondd hogy nem. és 1 ltalán nem durva és lehetne iet vetíteni mert sok ember szereti köztük énis.és nemaz hogy mien ember lehet az ien aki iet kitalál azért találja ki hogy minél nagyobb sikere legyen a filmiparban nem attolfügg hogy gyülölettle telivan vagy sem.nemkell megnézni és ennyi ............................... amugy nagyonjófilm a negyediket is láttam az mégjobb:)
1/10
real_madrid 2008 jan. 26. - 15:51:40 1/10 Előzmény Menta777
(171/294)
egyet kell h értsek! nem tudom mi ebben a jó film. szerintem egyeseknél fogalomzavar lépett fel, a horror az egy film mûfaj, ilyen formán szükség van horrorra is, de mi az a horror film? a Rettegés háza pl, na az nálam egy horror, vagy a mittomén pl a Viasztestek, és akkor most nem azon van a hangsúly, h milyen az a horror, jó-e vagy sem. de ez nem horror, ez egy gyomorforgató undormány. mi ebben a történet tulképp azon kívül h felvágják az ember agyát meg kibeleznek ezt meg azt? ez nulla, hasonló a Motelhez, bár az egy fokkal jobb, legalább van története, mégha az is undorító is.... de ez............................
Menta777 2008 jan. 25. - 22:07:54
(170/294)
Én is azon a véleményen vagyok, h ilyen filmeket nemhogy vetiteni, de még forgatni sem lenne szabad. Õszintén, akinek ilyen dolgok forognak az agyában, a lelkében, milyen ember? Mennyi gyûlölet, sötétség, az emberiség utálata lehet a szerzõben?
orwein 2008 jan. 25. - 14:56:12 Előzmény GlamHeavy
(169/294)
Ha nem is helyesli, de a bemutatásával és annak módjával reklámot csinál az erõszaknak. Talán nem is ezzel van a legnagyobb baj, hanem az inger küszöb növekszik a plafonig és egyre kevesebben csodálkoznak majd a brutalitás és embertelenség ilyen fokú megjelenésekor, ha az már a szomszéd ajtóján kopogtat.
Sem értelmét, sem pedig célját nem látom ennek a filmnek.
GlamHeavy 2008 jan. 23. - 22:41:33 Előzmény orwein
(168/294)
Arról, hogy a horrorfilmeknek, thrillereknek (vagy akár az agresszív zenéknek)milyen hatása van a gyermekek személyiségére, tudományos viták folynak. Nem lehet ezt biztosan kijelenteni, hogy a Fûrésznek vagy hasonló filmeknek kimutatható mértékû közük van a gyerekek által elkövetett erõszakhoz.
Az alkotókat elmegyógyintézetbe kellene zárni? Szerintem a film csak objektíven jeleníti meg az erõszakot, semmi utalás vagy sugalmazás nincs a brutalitás helyes, követendõ voltára.
Azt pedig te sem gondolhatod komolyan, hogy be kellene tiltani azt, ami a te rózsaszín angyalkás lelkivilágodnak nem felel meg.
orwein 2008 jan. 13. - 19:26:40
(167/294)
Borzalmas!
Az ilyen filmek miatt gyilkolásznak a gyerekek az iskolában.
Be kellene tiltani! Az alkotókat pedig elmegyógyintézetbe zárni!
Semmi köze a filmmûvészethez! Mocsok!
hcbaby 2008 jan. 12. - 20:49:36
(166/294)
oh, bocs a helyesírási hibákért...
tudjuk, hogy forgatják az 5. idén jön ki az is, a 4. meg hibás nekünk.
hcbaby 2008 jan. 12. - 20:47:38
(165/294)
Hali!
szerintem a Fûrész az egyik legjobb rendezésû film /horror film/.
Jelenleg 2 cím jut eszembe, ami viszi a prímet pillanatnyilag: a Magasfeszültség és a Fûrész.Biztos van még több is, de ezek jutnak eszembe.
Amiért regiztem, annak az oka, hogy a hosszászólások, általában és többnyire negatívak, most, hogy kíváncsiságból olvastam a Fûrész 3. hozzászólásait, már muszály volt megvédenem :-)
Nekem bejönnek.
marky 2008 jan. 12. - 18:24:17
(164/294)
Már az 5. részt forgatják!
Aki nem hisz nekem:
http://us.imdb.com/title/tt1132626/
...valaki... 2008 jan. 09. - 19:55:26 Előzmény zsozso89
(163/294)
fuu...ehhez már nem volt gyomrom megnézni,de tény,hogy feliratosan az elsõ jobb...szar mindig a szinkron mostanába
zsozso89 2007 nov. 11. - 13:00:46
(162/294)
a szinkronokat tényleg elb*szták minden részben. fõleg az elsõ rész végén, mikor ordítozik a csávó, hát az kegyetlen gagyi lett az eredetihez képest! meg ebben a részben is, mikor "k*rva anyád"ozik a csaj a jigsawnak... no comment
zsozso89 2007 nov. 11. - 12:55:17
(161/294)
nem tom mért van mindenki annyira elszállva a fûrészektõl. az elsõ részt csinálták meg a legjobban, többit, fõleg a másodikat nagyon összecsapták. nálam az elsõ kettõ egy szinten van, ezen meg majdnem elaludtam mikor másodszorra néztem. ha szóba jön a fûrész 3 nem a sztori jut eszembe, hanem mikor a csaj felvágta a pasi koponyáját meg mikor az a gép disznókat darált a pasira. az elsõnél meg az jut eszembe, hogy milyen jó új ötlet volt. ezt a részt nézve meg az, hogy hogyan lehet õket elcseszni.. kíváncsi vok a negyedik részre.
sipka 2007 szept. 01. - 09:08:07
(160/294)
Ez is egy "Fûrész 4" plakát.
zaharaz 2007 aug. 16. - 17:36:09
(159/294)
sipka 2007 aug. 16. - 12:14:00
(158/294)
Ez pedig egy másik (Fûrész 4) plakát.
sipka 2007 aug. 15. - 13:01:15
(157/294)
Nekem (úgy ahogy) tetszett az elsõ része. A második volt (szerintem) a legjobb. Mivel az annyira nem volt brutális (számomra). S azért állítom ezt, mivel tényleg csak olyan "kínzó" jelenetek voltak a filmben, amely akármilyen más "akció" mûfajú alkotásban megtalálható. Ilyen például amikor az a muksó bennragad abban a csõben, és szénné ég. Hány olyan filmben elöfordult már, hogy valaki "begyulladt", és halálra égett. Elárulom, hogy rengetegben. S ott van az a rész amikor a kis csajt belelökik a tûvel teli mélyedésbe. Hány olyan film van ahol egy drogos csoport, vagy egy remete kápszeres belövi magát úgy, hogy látjuk teljes premier plánba, ahogy belevágja azt a nyomorék tût a börébe. Sok ilyen film van. Vagy az elejét is megemlithetném, amikor is az ember kiakarja nyitni az ajtót. S erre a cselekedetre, az ajtó másik oldalán beindul a gépezet, és egy stukker szétlövi annak a hülye embernek a fejét. Felsorolni is nehéz lenne, hány akciófilmben elöfordult már, hogy egy embernek a fejét, térdét, kezét, mellkasát, illetve kisujját széjjel ne lõtték volna. Szóval csak azt akarom tudatosítani, hogy egy hasonló jelenetekkel teli akciófilmben nem szoktunk megbontránkozni a láttotakon, addig ezen a filmen sokan felháborodnak. (Legfeljebb azt a jelenetet lehet durvának nevezni, amikor is az egyik csaj keze beszorul abba a magasan elhelyezet, átlátszó, akvárium szerûségbe.)A Fûrész harmadik részét (furcsának fog hangzani), de még nem láttam. Akkor miért is írok én ide? Azért mert megtaláltam a Fûrész 4. részének a plakátját. Remélem sikerül felraknom....
petyu1 2007 aug. 09. - 16:42:12
(156/294)
Az elsõ még jó volt, lehetett izgulni, a 2. már sz*r, kiszámítható, bár a vége azért meglepett.. a 3. viszont egy rakás trágya.. akinek ez tetszett az elmebeteg.
El se tudom képzelni már, hogy mi lesz a 4.ben.......
MArci11 2007 aug. 09. - 13:20:01
(155/294)
undorító! Teljes météken egyetértek veled, ez nem nevezhetõ filmnek, mert egy elmebeteg csinálta, hogy ebben élje ki a perverzióját. Ha ez valakinek tetszett, akkor nagyon nagy szánaémat érzek iránta!