henett 2009 ápr. 12. - 19:44:15
(77/97)
Pontosan mit takar a Párhuzamos történetek? Nádas vagy egy kiállítás? esetleg a realizmus ecsetelése??? :)
henett 2009 ápr. 12. - 19:42:23
(76/97)
:)))

Ma is dolgozom, holnap reggel végzek és akkor indulok vissza vidékre! :)) És természetesen már túl vagyok a Húsvéti készülõdésen és idebent pihenem ki magam! És vajon mivel vígasztalódom? Chatelés és olvasás! Ezért a spanyol már egész jól megy! :) Anno egy 180 részes telenovellával kezdtem a ráhangolódást, amit most vetítenek újra Amerikában, így, amikor idõm engedi nézem élõben és nagyon sok mindent értek már! :)) A legfurább viszont az, hogy mikor azt hinnéd, hogy ez csak egy idétlen idõtöltés, rá kell jönnöd, mikor elõveszed Gabot eredetiben, hogy borzasztóan sok szót megtanultál! :))
danab1 2009 ápr. 12. - 19:18:39
(75/97)
Ez érdekes, mert nekem is.:-))) Ezért is örültem, hogy találtam ezt a linket.

Azért gyakran elõfordulok én is a számítógép elõtt - olykor sajnos.
Köszönöm, az ünnep egész szokványosan telik. A szünet természetesen rövid, és semmire nem jut idõ, amit elterveztem. Most épp még mindig a Párhuzamos történeteket nyüstölöm, mert továbbra sem értem a végére... De próbálkozom.
Remélem Nálad is minden rendben. Szép és békés húsvétot egyébkén!:-)
Hogy halad a spanyol nyelv elsajátítása?
Minden jót!
henett 2009 ápr. 12. - 17:55:36
(74/97)
:DDDD

Ha hiszed, ha nem, a napokban voltál eszemben! :))) Azon sajnálkoztam, hogy nem beszélünk túl sokat..., de tudom hogy te elfoglalt vagy, míg engem a munkám a gép elé szögez! :(

Köszönöm ezt a linket! :))

És remélem az Ünnep jól telik! :))
danab1 2009 ápr. 12. - 14:44:56 Előzmény henett
(73/97)
"Nemcsak hogy nem igaz, hogy nem írok többet, hanem biztosíthatok mindenkit: mást sem csinálok, mint írok. [...] Az én dolgom nem a publikálás, hanem az írás. Én tudom, hogy mikor készül el a sütemény a sütõben" - Márquez
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=478171
danab1 2009 márc. 13. - 15:49:08 Előzmény henett
(72/97)
Teljesen igazad van, abszolút jól látod a dolgot!
Te is nagyon érdekes és sokat adó szakot választottál.
Nagyon fontos, hogy az ember érezze, hogy értékes dologba vágott, hogy szívesen járjon be minden nap az egyetemre - vagy bárhová. Én mostanában egyre inkább ezt gondolom.

Olvastam Gabo betegségérõl. Azért én titkon bízom benne, hogy ír még nekünk valamit.
offtopic
henett 2009 márc. 10. - 06:08:46
(71/97)
Tanárkén végeztem Nyíregyházán, magyar-mûvelõdésszervezõ (médiapedagógus és nonprofit menedzser szakiránnyal) :) Azért szerettem ezt a szakot, mert mindenbõl megvannak az alapjaim! Kommunikáció különbözõ területei, esztétika, mûvelõdés- és mûvészettörténet, film- és színháztörténet... Fantasztikus tanáraim voltak magyarból, hihetetlenül sokat olvastam és most nagyon hiányzik! :)) Ezért, ha ezt hallom, hogy valaki ilyet tanul mindig megdobban a szívem, attól függgetlenül, hogy a piacképességével vannak próblémák... :( De mi lenne a mûvészvilággal (is), ha nem lennének gondolkodók???? :)) Fõleg egy jól képzett széles látókürû ember, aki képes eligazodni a különbözõ stílusok (pl) között és segítséget ad a földi halandóknak, hogy értelmezzenek, helyesen ítéljenek, jól befogadjanak! :)))
danab1 2009 márc. 09. - 23:30:40 Előzmény henett
(70/97)
OFF:
De jó, hogy ezt írod!:-) Amikor általában elmondom, hogy milyen területek felé érdeklõdöm, az a következõ kérdés, hogy és azokkal meg mire megyek?
Szeretek egyetemre járni; remek érzés ennyi mindenrõl hallani, új információk birtokába jutni. Tényleg kiváló tanárok tanítanak az ELTÉ-n.
Megkérdezhetem milyen szakon végeztél?
henett 2009 márc. 07. - 00:33:43
(69/97)
Nagyszerû kombinációt választottál! :) Kommunikáció és esztétika! :)) Annyira szerettem én is! :)) Remélem örömöd leled benne! Az ELTE-n nagyon jó tanárok vannak! :)) Én majdnem a Zrínyin kötöttem ki dolgozni, és igaz, hogy nem sikerült az interjú, de nagyon jó volt újra egy kampuszon belül lenni! :)))

Óh, és Gabo sapanyolul! :)) Ayy, que emoció! Mucho gusto para mi! :)) Isteni, és utánozhatatlan! :)) Mindig mosoly bújkál a szám szélen, ha olvasom! :)))
danab1 2009 márc. 06. - 20:49:17 Előzmény henett
(68/97)
Üdv!

Szívesen elmesélem. a szabad bölcsészet ebben a (fantasztikus) új rendszerben egy tulajdonképpen összeolvasztott szak. Több területet foglal magába; olyanokat, mint kommunikáció, filmelmélet, mûvészettörténet, filozófia, esztétika, vallástörténet, etika (legalább is az ELTÉ-n). Az elsõ félévben alkalma nyílik az embernek, hogy a legtöbbjükbe "belekóstoljon" egy kicsit, majd a 2. szemeszter végén kell szakirányt választani - én az elõzetes tanulmányok és sok egyéb ok miatt a kommunikáció felé tendálok. Hogy tovább bonyolítsam a helyzetet, egy tisztességes bölcsésznek fel kell vennie általában egy minor szakot is. Viszont ez bármi lehet - például japán is. Nekem ez remélhetõleg az esztétika lesz. Valami ilyesmi.:-)

Milyen Gabo spanyol nyelven olvasva?:-)
henett 2009 márc. 06. - 20:47:52
(67/97)
De gyönyörû köszöntõ! :)))
danab1 2009 márc. 06. - 20:40:11
(66/97)
Sok boldog 81. születésnapot kívánok Márquez-nek! Isten éltesse sokáig!

"Az idõt is érhetik zökkenõk és balesetek, miáltal darabokra törhet, és otthagyhatja egy szobában valamelyik örök szilánkját."
henett 2009 márc. 01. - 00:29:46 Előzmény danab1
(65/97)
Hali! :))

Ha egyszer idõd lesz ezt a szabad bölcsész szakot kifejthetnéd! :)

Nem tudok, modt linkelni, de majd beteszek egy-két youtube-os vidit Gaboról! :) Édes az eredeti hangja! :))

Mikor lesz meg már a második kötet az önéletrajzi regényébõl?!?!? :)
danab1 2008 dec. 13. - 21:18:44 Előzmény henett
(64/97)
Szia!

Való igaz!:-)
Igen, köszönöm, nálam minden rendben. Én pedig most kezdtem el a szabad bölcsész szakot és minden idõmet leköti.
Karácsonyra pont a Söpredéket kértem.:-)

Ez nagyszerû! A spanyol nyelv tényleg nagyon szép és engem is mindig érdekelt a kultúrával együtt. Márquez szeretette meg velem.:-) (bár tudom, hogy az inkább dél-amerikai) Legutóbb a Vicky, Christina, Barcelona c. film kapcsán kaptam belõle egy piciny szeletecskét.
Nagyon sok sikert kívánok a spanyol nyelv tanuláshoz és a könyv olvasásához! Biztosan nagyon élmény.
Üdv!
henett 2008 dec. 08. - 20:52:02 Előzmény danab1
(63/97)
Szia!

Nagyon régen nem jártam/tunk erre! :)
Remélem veled minden rendben! :)

Csak azért jöttem, hogy elmeséljem egy másik topik hatására elkezdtem spanyolul tanulni! Az elsõ dolgom volt, hogy beszerezzem a Cien anos de soledad-ot! :) Ma végre sikerült! Olvastam már részleteket belõle, megkerestem egy-két kedvenc idéztemet, de minél hamaramm neki akarok állni tüzetesen végigolvasni! :)) Vicces, hogy magyarul szinte kívülrõl fújom a Száz év magányt, spanyolul meg csak érzem, hogy hol tart a történet! :)))
danab1 2008 jún. 19. - 10:15:22 Előzmény henett
(62/97)
Köszönöm!:-)
danab1 2008 jún. 19. - 10:14:49 Előzmény henett
(61/97)
Igen, nagyon érdekes anyagok vannak a szinkronizálás történetérõl. Dallos Szilviának van egy kiváló, érthetõ, mégis átfogó könyve, mely a Magyar hangja - a szinkronizálás története címet viseli. Nagyon sokat segített a szakdolgozatban.
A folyamat is valóban meglehetõsen összetett. Az adott színész mindig csak annyit lát a filmbõl, amennyi az õ karakteréhez tartozik. Nagyon profik, hogy mégis gond nélkül összeáll a fejükben, hogy mirõl van szó.

A világon az elsõ hangosfilm Az éneklõ bolond volt 1926-ban, melyet feliratoztak.
Magyarországon az elsõ szinkron majd 10 évvel késõbb készült, egy német film, a Négy és fél muskétás formájában.
danab1 2008 jún. 19. - 10:07:45 Előzmény henett
(60/97)
Hm, nem is hallottam róla. Pedig nem is olyan messze lakom Szombatheytõl. Utánanézek.
henett 2008 jún. 18. - 10:29:19
(59/97)
Most már másodjára olvastam a szakdolgozatodat! :))

Legjobban a történeti áttekintés tetszett, nem tudtam mikor és hol szinkronizáltak elõször, ill. az is nagyon tetszett, ahogy leírod a különbözõ munkafolyamatokat. Sejtettem, hogy összetett dologról van szó, és Selmeczi Roland is mesélte, hogy csak az adott részeket látja, nem a folyamatos filmet, azt majd csak késõbb rakják össze.
henett 2008 jún. 17. - 13:41:57
(58/97)
Tegnap volt James Joyce napja Írországban és úgy hallottam Szombathelyen is megemlékeznek Bloom úról mostanában! :)