Téma: Gattaca

offtopic
cellasto 2014 aug. 24. - 22:12:17 Előzmény breeder
(128/168)
ez meg milyen lista? :D

a mechanikus narancs sci-fi? jó tudni :D
(az imdb-n igaz"crime,drama,sci-fi" a besorolás,de ez tényleg vicc :)

a másik jó poén,hogy a 12 majom megelõzi a the thing-et és az alien-t :))

aki ezt a listát összehozta,nagyon nincs tisztába a dolgokkal.
10/10
breeder 2014 aug. 22. - 18:08:28 10/10
(127/168)
Igen, a Mechanikus narancsban engem is zavart az, hogy olyan közönséges alakok vannak benne, és még a ripacs jelzõ is illik a karakterekre, de ezt leszámítva az a film pont, hogy a megbotránkoztatni akar bennünket és nem tanítani.

A Vissza a jövõbe szöges ellentéte az elõbbi flmnek. Az inkább csak a szórakoztatásról, a nagy dumákról szól, és arról, hogy eljátszunk a gondolattal, hogy milyen lenne ha vissza illetve elõre tudnánk menni az idõben valamilyen közlekedési eszközzel, például egy autóval.

A Szárnyas fejvadász kérdésfeltevéseddel jól megnevettettél! :,D
De határozottan jó a kérdés! :)))

A Metropolis-t még nem láttam. Majd azt is lecsekkolom, hogy milyen. :)

A Gattaca-ról egyébként mi a véleményed?
boom48 2014 aug. 21. - 18:06:54
(126/168)
Ha tetszett A Dolog, javaslom megnézni az eredeti filmváltozatot 1951-bõl: http://www.imdb.com/title/tt0044121/
Sokkal jobb.
boom48 2014 aug. 21. - 18:04:13
(125/168)
a mechanikus narancs egy vacak film, túl hosszú, ripacs alakítások, puszán az öncélú csöcs-punci-fasz mutogatása miatt emlékezett rá bárki is.

a vissza a jövõbe az ILM-nek jó promófilm hogy fröccsöntött mcdonaldscuccokból is lehet filmet csinálni. amúgy sokat nem tud, egyszerû kalandfilm. Az idõutazás veszélyeirõl had idézzem magát a filmet: "ki nem sz*rja le?"

szárnyas s*ggvadász: a kiöregedett húzónévvel végigszenvedett, semmit nem produkáló, látványilag, technikailag vagy történetileg is a semmi szintjén álló diCaprió Titanic 2. Embermásolatokat akarsz? Mit szólsz hogy a témát már az 1920-as Metropolis feldolgozta?
csabaga 2014 aug. 21. - 17:10:46 Előzmény breeder
(124/168)
Érdekes lista,két filmet nem láttam róla.

A Dolog eredeti b filmes változata viszont kezd egyre jobban tetszeni.Talán mert nem veszi igazán komolyan magát.
Ott van egy kotnyeles sajtós is,nagyon jó figura.
10/10
breeder 2014 aug. 21. - 16:23:02 10/10 Előzmény -NOMAD-
(123/168)
Amiket felsoroltál, azok a filmek mûfajteremtõek (voltak)!!!

Mechanikus narancs - az agy átprogramozásáról szól.
Vissza a jövõbe - egy kalandfilm, ami az idõutazás veszélyeit tárja elénk
Szárnyas fejvadász - egy olyan korban játszódó film, ahol tökéletes embermásolatokat teremtenek.

Ezek a témák mindig is érdekelték az embert, talán azért lettek ezek a filmek annyira népszerûek a kritikusok és a filmrajongók körében.
10/10
breeder 2014 aug. 21. - 16:07:03 10/10 Előzmény -NOMAD-
(122/168)
Ha egy film sokféle stílusirányzatot foglal magában, akkor tényleg nehéz eldönteni, hogy hova sorolja az ember.
Ezzel együtt szerintem a Gattaca a tudományos-fantasztikus mûfajhoz áll közelebb, azért sorolják a sci-fi kategóriába. Most jó hogy dráma is van benne (mert hát miért ne legyen! :D), viszont ha már így témánál vagyunk, hadd kérdezzek vissza! Ha van akció-vígjáték, akkor miért nincsen horror-sci-fi, vagy dráma-sci-fi, vagy akció-sci-fi? :D Persze nem hangzanak túl jól ezek a szóösszetételek, de mint költõi kérdést, azért feltettem! :)))

Viszont itt egy kis rövid összefoglaló, hogy mit jelent vagy takar az a kifejezés (vagy szóhasználat), hogy sci-fi:

hu.wikipedia.org/wiki/Sci-fi
6/10
-NOMAD- 2014 aug. 21. - 04:33:30 6/10
(121/168)
ui.: A listát köszönöm. Rá is pillantottam ... . Kapásból a felét kukáznám. Többnyire túlmisztifikált, beharangozott "divatfilm"ekrõl van szó. Mechanikus narancs, Vissza a jövõbe, Szárnyas fejvadász ... De biztos csak a szerkesztõvel nem egyezik a véleményünk. :)
6/10
-NOMAD- 2014 aug. 21. - 04:22:44 6/10
(120/168)
" Viszont, igazából nem is a lista a lényeg, hanem az, hogy kinek mi tetszik, illetve hogy kinek mi a kedvence.... :-)" Na ez teli találat. Amúgy a besorolását nem értem igazán. Tehát ha arányaiban nézzük, akkor inkább dráma, mintsem sci-fi.
10/10
breeder 2014 aug. 20. - 23:42:08 10/10
(119/168)
Nálam a Gattaca egyértelmûen 10/10-es film! :-)
Elgondolkodtató, ötletes, és kellõen drámai alkotás.
Szóval ez egy olyan sci-fi, aminek súlya van, amire ha eltelik 10 év, akkor is emlékezni fogok.
Persze nem azért, mert olyan rossz, hanem azért, mert nagyon emlékezetes sztorija van. :)
10/10
breeder 2014 aug. 20. - 23:35:04 10/10 Előzmény -NOMAD-
(118/168)
Én anno egy oldalon találtam rá erre a filmre, amely oldalt úgy hívnak, hogy origo! :)
Ott a cikk szerkesztõje a valaha készült nyolcadik legjobb sci-fiként rangsorolta, amivel nagyjából egyet is értek.

Íme a cikk:

"Minden idõk tíz legjobb sci-fije"
http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/toplista/20120617-a-legjobb-scifi-a-vilagon-sztalker-szarnyas-fejvadasz-12-majom.html

Sõt, hogy továbbmenjek, számomra ez a fent linkelt iromány (mióta végignéztem az összes ott felsorolt filmet) egyértelmûen igazodási pont. Persze, szubjektív a véleményem, de szerintem is a világ legjobb sci-fijei közt a helye a "Gattaca"-nak!

Mondjuk olyan filmeket sajnálok, hogy kimaradtak illetve lemaradtak, mint a Terminator 1 és 2, a Solaris, a 2001 - Ûrodüsszeia valamint a Mátrix elsõ része. Viszont, igazából nem is a lista a lényeg, hanem az, hogy kinek mi tetszik, illetve hogy kinek mi a kedvence.... :-)
6/10
-NOMAD- 2014 aug. 17. - 21:13:03 6/10
(117/168)
Túlpontozottnak érzem.
Koránt sem annyira emlékezetes számomra, mint amilyennek beharangozták.

A legnagyobb hibája a mérhetetlen vontatottság az elsõ és az utolsó 15-20perc között ... Ezt próbálják némi feszültséggel feldobni igen sikertelenül.

A színészi játékok rendben vannak, a képi és zenei megvalósítás is teljesen jó, de a gyerekes testvérharc már szétrágott csont lett a film végére ... Olyan érzés, mintha kifogytak volna az érdemi ötletekbõl.

A mondanivalója szép és emészthetõ, de határozottabban és megfogóbban is át lehetett volna adni.

Sajnos mindezek miatt csúszik le a 7-rõl számomra és kapja meg a 6/10-et. Kár érte. De azért egyszer bõven nézhetõ.
Blindmouse 2013 okt. 13. - 19:33:49 Előzmény csabaga
(116/168)
***SPOILER PÓTOLVA***

Az orvos nem az apja.. csak egy ember, akinek a fiát szintén hátrányos megkülönböztetések érték, mert "nem olyan lett mint várták".. ergo egy egyszerû cinkos volt, akinek az volt a kicsinyes bosszúja a rendszeren, hogy átengedte Vincent-et.. aki eljutott addig..
barkiakarki 2013 okt. 13. - 19:23:31 Előzmény csabaga
(115/168)
***SPOILER PÓTOLVA***

Az orvos nem az apja, de mindegy!!!
csabaga 2013 aug. 27. - 16:40:30
(114/168)
SPOILER!

Jó film,de egy kicsit sok a valószínûtlen dolog.

A rendõr pont az öccse,az orvos pont az apja.A legvégén miért nem próbált csalni?Ha más az orvos...

A film egy jó érv,a természet rendjébe bele lehet avatkozni,de semmi sem garantált.A génekbõl következõ betegségek nincsenek eleve elrendelve,csak az esély nagyobb vagy kisebb.
Hú dejó a habos sütemény 2013 aug. 27. - 00:56:27 Előzmény niccy8
(113/168)
igen, jó film, leköti az embert
értelmes sztorit írt ez a Andrew Niccol
9/10
niccy8 2013 aug. 08. - 20:16:05 9/10
(112/168)
Ez egy igazán remek sci-fi! Érdekes belegondolni egy ilyen jövõ lehetõségébe. Természetesen lennének elõnyei és hátrányai is, ha megvalósulna a filmben vázolt kép. A szereplõk játéka tetszett. Végig izgalmas film egyébként, aki szereti a sci-fit, annak csak ajánlani tudom.
10/10
Nira1900 2013 jún. 14. - 00:59:41 10/10
(111/168)
Engem nem zavart, hogy öltönyben szállnak be az ûrhajóba, nem ez volt a lényeg, hanem a történés szimbolikája. Amúgy meg ki tudja, hogy nem jön el az az idõ, amikor valóban elég lesz az öltöny az ûrutazáshoz. :-) (Persze a mi életünkben már nemigen valószínû.)
wowow 2013 jan. 15. - 19:58:19
(110/168)
Merõben más utasként egy repülõgépen utazni, meg más ûrhajósként egy ûrhajóban egy expedícióval kutatásra indulni egy ismeretlen bolygóra. Talán nem kell részletezni, hogy nem az öltöny a megfelelõ öltözék hozzá :) Nem véletlen, hogy az eddigi ûrhajósok sem öltönyben ültek be az ûrhajóba :)
wowow 2013 jan. 14. - 22:59:47
(109/168)
Érdekes hangulatú film. Ez a furcsa hangulat tornászta föl nálam a pontszámot, kb 8/10.

A vége mekkora blõdség, hogy öltönyben szállnak be az ûrhajóba :D