Téma: Gazemberek

walida 2021 aug. 13. - 07:38:15
(8/8)
Ez a film az eredeti. https://www.superfilm.hu/movie/85611 (The Stranglers of Bombay (1959)
10/10
cirmuli 2012 márc. 17. - 08:45:41 10/10
(7/8)
Meglepõen jó film! Eleinte csak Brosnan miatt néztem bele, aztán meg azért, mert nagyon szeretem Leslie Lawrence írásait és mintha neki is lett volna könyve a fojtogatókról. Szóval érdekes volt. Lehet, hogy voltak benne uncsibb részek, de egyben kell nézni. És nem belemagyarázni az "ideológiát". Mi is elítéljük, amikor arab országokban a nõket csador viselésre kényszerítik, elítéljük az infibulációt, ha a bûnöst megkövezik, ez nem a gyarmatosítók filozófiája, inkább az egyik civilizáció harca a másik "civilizációval". A fojtogatók pedig talán ugyanolyan bûnözõk, mint nálunk a betyárok voltak, õket sem fogadta el a társadalom.
stampo 2011 márc. 27. - 15:23:45 Előzmény far vik
(6/8)
Szerintem csak a film elejére igaz, amit írtál, és valószínûleg azért indul így, hogy legyen kontraszt az angol kultúrfölényen alapuló sematikus kép és a jóval bonyolultabb - meglehet, nagyon is brutális - valóság között.

SPOILER
A fõszereplõ angol katonát is kis híján beszippantja a szekta. Azt a jelenetet pedig, amikor csalódottan-dühösen eldobja a keresztet, semmiképpen sem értékelném a felsõbbrendûség megnyilvánulásaként.
stampo 2011 márc. 27. - 15:13:01
(5/8)
Az elsõ harmada pocsék, kapartam az arcom rendesen, a határán voltam, hogy hagyom a francba az egészet. Aztán kifejezetten érdekessé és élvezhetõvé válik.
far vik 2010 dec. 07. - 16:44:50 Előzmény kodelka
(4/8)
Olvasd el India történelmében az angol gyarmatosításról szóló részt, akkor talán megérted, mire szerettem volna utalni.
feketevipera 2010 dec. 06. - 19:21:44
(3/8)
Átlagos és sablonos kalandfilm, a tipikus jófiú-rosszfiú felállással. Egyszer megnézhetõ, ha az embernek nincs jobb dolga, de amúgy semmi különös nincs benne.
kodelka 2010 dec. 05. - 23:45:14
(2/8)
namer engedni kéne az emberevést is :) Javasolom ,hogy téged fojtson meg egy tug.
far vik 2010 dec. 05. - 22:36:02
(1/8)
Megint egy film a felvilágosult, jólelkû angolokról, akik megpróbálják beleverni a civilizációt a tudatlan barbár hinduk (mohamedánok, buddhisták) fejébe. Elszántak és kitartóak, ha nem sikerül a felvilágosítás, még ágyú elé is kötik õket. Csupa felvilágosultságból.