9/10
kiskocka 2021 jún. 02. - 19:26:53 9/10
(28/28)
Érdekel a téma és unod az amerikai hőscsináló filmeket a gonosz ellenségekkel. AKKOR NÉZD MEG EZT!
Jó színészi játékok, érdekes élethelyzetek és életszag...ha megcsömörlöttél de vágysz a felfrissülésre ez a te filmed. Lehet még jó háborús filmet készíteni, csak ne amerikai legyen ez a lényeg.
10/10
baglama7 2020 nov. 24. - 12:19:18 10/10
(27/28)
Nem is értem, hogy kerülte el a figyelmemet ez a remek alkotás. Nálam 10es.
10/10
baglama7 2020 nov. 24. - 12:18:05 10/10 Előzmény Hanyasvagy_teDiszno
(26/28)
Ezen kívül a német katona nem a végtelenül hülye, aki direkt belerohan az ellenséges tűzbe, mint az amcsi filmeken
10/10
Gabó58 2020 márc. 31. - 23:12:38 10/10
(25/28)
Ez egy remek film.Számomra a legizgalmasabb a két testvér, valamint Charlotte jellemfejlődése volt.Wilhelm a rendíthetetlen katona,aki aztán rájön a háború értelmetlenségére.A fiatalabb fiú,aki kezdettől fogva ellenzi a háborút, s közben annyi kegyetlenséget tapasztal, hogy megkérgesedik a lelke. Charlotte,aki kezdetben jó hazafi akar lenni, majd rájön, hogy elsősorban embernek kell lenni.Mindenkinek ajánlom a filmet.
KamilloDove 2020 márc. 18. - 18:46:33
(24/28)
Sziasztok!
Ennek a filmnek az egyik férfi főszereplőjéről jellemzést kellene írnom kisesszé formájában.
Tudna nekem valaki segíteni?
Ha egy pár informácíót már ír az egyik férfi szereplőről akkor az már nekem egy hatalmas segítség.
És kérlek még ha mondanál valamit arról hogy mit gondolsz a filmről és az öt barát kapcsolatról.
Előre is köszönök minden minél hamarabbi segítséget.
10/10
perry99 2019 nov. 26. - 10:36:02 10/10 Előzmény Hellas 1903
(23/28)
Az értékelés javítható
9/10
utolsomagyar@citromail.hu 2019 szept. 02. - 23:35:15 9/10 Előzmény a bal mellsõ lábam
(22/28)
Nekem éppen az volt a véleményem, hogy ezek után arról beszélni még ma is, hogy németek nem néztek szembe a múltjukkal, vérlázító!! Ez a szélsóliberális "követelmény" úgy tűnik meg lesz még 100 év múlva... ismét bebizonyosodott, hogy németek sokkal jobb háborús filmeket készítenek, mint amerikaiak. csak, hogy pl a das Boot, a Sztálingrád, vagy Ameddig a lábam bírja. Ezek, szinte mesterművek a kategóriájukon belül.
10/10
Ferenc Nith 2019 máj. 03. - 00:23:19 10/10
(21/28)
Ritka jó film. Az első rész még kevésbé szomorú, abba még több jutott a jó értelemben vett életből, de végig eszméletlenül hiteles, emberi, megindító. Oszkárt érdemelne.
Akinek háborúzhatnékja támad, annak kötelezővé tenném a megnézését.
10/10
Gazsi0620 2018 máj. 21. - 09:40:10 10/10
(20/28)
A legjobb 2 világháborús film!
Egyszerűen imádom!
10/10
Hanyasvagy_teDiszno 2018 febr. 06. - 22:02:04 10/10
(19/28)
Zseniális sorozat. Közvetett módon, de lebilincselõ hitelességgel mutatja be a Hitleri propagandagépezet hatékonyságát, egyrészt azt, hogy a német társadalom \'40-41-re mennyire elkötelezetté vált egy sikeres háború megvívásában, másrészt pedig azt, hogy az antiszemitizmus a polgári német lakosság körében is addigra gyakorlatilag általánossá vált.

Mindemellett a keleti front történései is megrázó  hitelességgel kerülnek bemutatásra.

Szvsz a Dunkirk 100milliós f*stengerével szemben tizedannyiból a valaha volt egyik legjobb WW2 sorozatot/mozit sikerült a készítõknek összehozniuk. Egy mozit, ahol végre egy 2. vh-s Wehrmacht katonát nem feltétlenül vérszomjas zsidó tömeggyilkosként mutatnak be. Egy mozit, ahol a német kiskatona helyébe, és a háború értelmetlenségébe, kilátástalanságába képzelhetjük magunkat. Mindazonáltal Viktor, a zsidó szabó üldöztetése a másik oldalt is kellõképp hangsúlyozza.

Továbbmegyek, a karakteteken elképesztõ jellemfejlõdés tapasztalható. Különösképp Friedhelm története fogott meg. Nem mellesleg Tom Schilling színészi teljesítménye - de a többieké is - elsõrangú. Kedvenc jelenet: mikor Wilhelmet elküldik felgyújtani a tanyát. Az öregek meg teával kínálják, pedig látják a kezében a benzines kannát.

A háborús filmek/drámák kedvelõinek kötelezõ darab, természetesen eredeti német hanggal, felirattal.

Zárójelben: az SS-rúnás hajtókajelvényeket miért feketítették ki? Nem hinném, hogy ez jellemzõ volt, ráadásul az ezredes falomb jelzése már nem volt fekete.
cd196 2017 máj. 25. - 02:52:34
(18/28)
Az öt fõszereplõt nem sikerült eltalálni, piszok nehéz lehet a portosok munkája:

Volker Bruch Wilhelm Winter
Tom Schilling Friedhelm Winter
Katharina Schüttler Greta
Miriam Stein Charlotte
Ludwig Trepte Viktor Goldstein
8/10
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 09. - 15:29:52 8/10
(17/28)
Még egy kicsi az úgynevezett nélkülözhetetlen szembenézésrõl.

Vannak népek, amelyek egész jól elvannak a bûneikkel való szembenézés nélkül. Például a második világháborúban a Tiso féle szlovák állam mindenféle német megszállás és teketória nélkül bevagonírozta a felvidéki zsidókat, és deportálta õket Lengyelországba. De elõtte még megvetette a vonatjegyet mindenkivel, elsõ osztályra (!!), retúr (!!!)
Százezres népirtásról van szó, alsó hangon.
De
- ma ebben a kérdésben nincs szlovák felelõsség, mivel az a szlovák állam jogutód nélkül megszûnt
- csehszlovákként a szlovákok kényelmesen (?) belehelyezkedtek a gyõztes és áldozat szerepébe, ami mellett máig kitartanak (Benes-dekrétumok)
- nincs olyan szlovákiai populáció, aki napirenden tarthatná ezt a kérdést nemzetközi és hazai fórumokon (hiszen megsemmisült)
Mégis, úgy látom, Szlovákia és a szlovákok megközelítõleg sem számítanak a holokauszt bûnöseinek, sõt még bûnsegédeinek sem.
Folytassuk? Románia... Ukrajna... Horvátország... Franciaország...
Többé kevésbé mind megvannak a fenenagy szembenézés nélkül.
Lehet, hogy Németországgal kapcsolatban ez szükségszerûség, de nem pszichológiai szükségszerûség, az biztos.
8/10
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 09. - 15:18:33 8/10
(16/28)
A film jó. De azért néha idegesítõ.
Azt mondják, hogy "a németek bezzeg szembenéztek sötét múltjukkal...".
Pedig szerintem nem. Nem mintha nagyon kéne, az idõ szerintem így is, úgy is eltelik, generációk kihalnak, újak születnek, a dolgok elfelejtõdnek. A bûnök és a sérelmek csak úgy maradhatnak élõ emlékezet, ha állandóan felemlegetik õket, és ez ugyan ma kötelezõ lecke, mégis az a gyanúm, az új generációk új indokokkal újra belesétálhatnak ugyanazokba a helyzetekbe. A történelem sokmindent megtanít nekünk, de hogy tanulni kéne vagy lehetne belõle, azt kétlem. Új jó indok egy új népirtásra mindig volt, van és lesz.
Legfeljebb a mûveltebb, érzékenyebb emberek tanulnak a történelembõl, meg a többi bölcseletbõl. Mint például Friedhelm is. Meg a zsidó srác. Sokra mentek vele. A modern kor olyan, hogy a nép nagy tömegei útján gyakorolják a hatalmat felelõtlen kevesek. Hitler korában ehhez még népünnepélyek, megszállott szónoklatok kellettek. Ma elég a profi média. És a tömeg szíve egyként dobban. Elõttük pedig nem áll meg egy-két százaléknyi mûvelt elit. Ez a 20. század tanulsága.
Szóval ez alapján a film alapján a németek még csak most kezdenek szembenézni azzal a borzasztó múlttal, és ennek biztos jele, hogy ugyan vallanak a bûnrõl, de - egyébként precízen - bemutatják, hogy minél keletebbre mentek, annál eltökéltebben antiszemita népességgel találkoztak (lengyelek, ukránok). Amíg a hidegháború tartott, nem is kellett a németeknek szembenézniük semmiféle múlttal, jó szövetségesnek kellett lenniük, és fejlõdni, újjáépülni, hogy be lehessen mutatni: a nyugat az út, nem a kommunizmus. Csak 90 után indult a szembenézésipar. És csak mostanára kezd virágba borulni ez az egyébként terméketlen fa.
Az amerikaiaknak jók voltak a nácik is, és a lakosságnak is. SPOILER! Ahogy a film is szépen utal rá.

A film legnagyobb értéke szerintem ugyanaz, mint a Sztálingrád és a Das Boot értéke is: aki ezeket megnézi, annak egy életre elmegy a kedve a puskamarkolászástól, persze ha laknak odafönn...

A számomra legzavaróbb két dolog:
- A még az amerikai filmekhez képest is (szokásosan) erõs didaktikus jelleg
- Az életszerûtlen véletlen találkozások
- A Kis szívem mellé muszáj lett volna írni még egy-két "slágert", mert attól agylobot kaptam, amikor már tizenhetedszer csendült fel. Nem azt mondom, elsõre még oké volt valamennyire. De egy sztárkarriert egy számra építve bemutatni hiteltelen, igénytelen, amatõr.
10/10
wazzap 2016 jan. 18. - 19:18:07 10/10
(15/28)
Lenyûgözõ 10/10. Ettõl hitelesebb második világháborús filmet/sorozatot még nem nagyon láttam. Le a kalappal a németek elõtt mert nagyon jó minisorozatot készítettek. Jó lenne egy hasonló jellegû sorozat orosz vagy amerikai szemszögbõl is.
10/10
zoli50 2015 okt. 10. - 22:40:28 10/10
(14/28)
Nagyon jó háborús sorozat!! Most néztem meg mind a három részt! Végre egy háborús sorozat amit a németek csináltak német szinészekel és német rendezésben!! Szerintem az igazán reális II. Világháborúa filmeket a németek tudják megcsinálni!! Azért akkor nem minden katona volt náci és ne minden náci volt szadista!!
10/10
majorlacko 2015 jún. 30. - 10:05:24 10/10 Előzmény Hellas 1903
(13/28)
Hiába, a germánok tudják a leghitelesebb képet nyújtani a témában. Ha véletlenül nem találok egy részletet a YT-on, hallani sem hallok róla. Mondjuk ez az én hibám.10/10, egyértelmûen profi alkotás.
1/10
Hellas 1903 2015 jún. 14. - 23:26:52 1/10
(12/28)
Na végre egy jó kis háborús minisorozat ! ( Természetesen 10/10 , véletlenül egyest nyomtam )
9/10
grebel 2015 jún. 08. - 12:52:53 9/10
(11/28)
Még nem néztem végig, de valóban minden tekintetben fenomenális, nekem nem hiányzott a Hollywood-i költségvetés. Nem vártam, hogy a Kurszki csatát újból lejátszák. Igazából nyelvtanulás végett kezdtem nézni a YouTubon, de szinte nem lehet abbahagyni.
cd196 2015 febr. 26. - 00:00:09
(10/28)
Csak a fõszereplõk maradtak ki : )

Volker Bruch ... Wilhelm Winter (3 episodes, 2013)
Tom Schilling ... Friedhelm Winter (3 episodes, 2013)
Katharina Schüttler ... Greta (3 episodes, 2013)
Miriam Stein ... Charlotte (3 episodes, 2013)
Ludwig Trepte ... Viktor Goldstein (3 episodes, 2013)
Mark Waschke ... Dorn (3 episodes, 2013)
Henriette Richter-Röhl ... Hildegard (3 episodes, 2013)
Götz Schubert ... Dr. Jahn (3 episodes, 2013)
Hildegard Schroedter ... Oberschwester (3 episodes, 2013)
Christiane Paul ... Lilja (2 episodes, 2013)
moravia 2015 jan. 31. - 23:23:17
(9/28)
Majdnem egyhuzamban végignéztem, és nem, mert nem volt jobb dolgom.Ha valaki ez után még háborúzni akar, az gondolja meg, hogy leül beszélgetni egy pszichológussal.Szinte hibátlan színészi játék, erõs érzelmek. Jó film, na!