Lain 2009 ápr. 14. - 20:39:25
(373/773)
A héten megnéztem és egyszerûen magával ragadott... Nagyon sok film untat, de ennek meg van a hangulata és a történt maga sem hihetetlen. A film betétdalaiért is meg vagyok õrülve, egyszerüen...fantörpikus
10/10
e.x.i.m.ó 2009 ápr. 14. - 10:18:04 10/10
(372/773)
Fantasztikus az egész film remekül megcsinálták csak gratulûlni tudok:)
Angel20 2009 ápr. 12. - 12:00:40
(371/773)
Ez a film... Ez a film...Nem találok rá szavakat. DE nem is kell, mert önmagáért beszél. Mikor vége lett fél óráig meg sem tudtam szólalni, és fantasztikus volt, hogy ezt érezhettem. Mert ha nem láttam volna ezt a filmet, nem érezhetném azt, amit még a mai napig érzek:) Köszönöm Danny Boyle:) És természetesen A. A. Rahman-nak is. mert ilyen filmzenét, már rég csinált ember:)
btimko 2009 ápr. 09. - 16:15:26
(370/773)
Na de miert nem lehetett egyszeruen normal angol szinkronnal megcsinalni? Hiszen az indiaiak egymas kozott nem tort angollal beszelnek! En peldaul kifejezetten szeretem a magyar szinkront, szerintem nagyon szines es fantaziadus, es ha mondjuk szinkronnal nezem meg a Jottunk, lattunk, visszamennenket, nem jut eszembe hogy jaj, ezt most francia akcenttel kellene lokni.
Szerintem hitelesebb lett volna sima angollal.
9/10
Zempy 2009 márc. 27. - 01:47:57 9/10
(369/773)
Köszi mindkettõtöknek!
Nima24 2009 márc. 26. - 14:47:59
(368/773)
Nehezet kérdezel! Én elég sok filmzenéjét hallottam már A.R. Rahmannak, de azok fõleg amolyan tipikus hindi közönségfilmes zenék voltak, ebben pedig ez a stílus meg valami modern és újszerû érdekesen keveredik. Nem tudom, lehet-e erre megfelelõ szót találni.
Nima24 2009 márc. 26. - 14:42:19 Előzmény Siliana
(367/773)
Szerintem, attól függetlenül persze, hogy mennyire elterjedt Indiában az angol nyelv használata, azért mégis fõleg az lehetett a mozgatórugó, hogy minél kevesebb feliratból jöjjenek ki. Azért ez mégiscsak egy brit produkció. Engem mondjuk nem zavart volna, ha végig hindiül beszélnek, de gondolom a nemzetközi piac/nézõközönség követelményeinek jobban megfelel, hogy inkább az angolt használják.
9/10
Zempy 2009 márc. 26. - 13:14:17 9/10
(366/773)
Valaki aki jobban ért ehhez nálam: mûfajilag hova lehetne besorolni a film zenéjét, dalait? volt benne valami az egzotikus indiai zenékbõl felturbózva-modernizálva, de nekem nincsenek rá rendes szavaim :) azért kéne, mert ismertetõt írok a filmrõl egy újságba, és ki szeretnék térni erre a remek zenére. Aki tudna, segítsen! köszi! :)
offtopic
Siliana 2009 márc. 26. - 10:25:40
(365/773)
Akkor nézzük pl a határon túli magyarokat. mindent az adott ország nyelvén kell intézniük, de otthon valószínûleg magyaul beszélgetnek. tudom, hogy ez sem egészen ugyanaz a példa, csak arra akartam rávilágítani, hogy számomra kicsit kilóg a lóláb
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 26. - 10:21:21 10/10
(364/773)
Hát nézd,ha elfogadjuk,hogy ilyen nagy számban beszélnek angolul,akkor ez testvérek közt sem elképzelhetetlen.
Nem úgy állnak õk ehez a dologhoz,mint mi az Oroszokhoz :)
De vonatkoztassunk el Indiától.
Ha Dániában forgatnak egy filmet,az amerikai piacra,valószínûleg abban is angolul beszélnek a szereplõk :)
offtopic
Siliana 2009 márc. 26. - 10:21:13
(363/773)
én ezt értem és nem is ebben kételkedtem. hanem gynaús,hogy csak azért kezdtek hirtelen angolul beszélni egymás között a testvérek, hogy a kedves amerikaiaknak ne kelljen annyit olvasni (?)
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 26. - 10:17:01 10/10
(362/773)
Hát ezt elfogadom,akkor lehet,hogy tévedtem a közigazgatással kapcsolatban,bár ez szerintem az ország tájain változik,lévén,hogy kontinensnyi országról beszélünk,de mondjuk legyen,akkor sorry!
Annyit tudok mondani neked,hogy jártam kinnt,nem is egyszer és a legkissebbtõl a legnagyobbig mindenki beszélt angolul és minden ügyintézést angolul végeztem!
offtopic
Siliana 2009 márc. 26. - 10:14:36
(361/773)
vagyis az tök érhetõ, hogy azért beszélek egymással angolul egyesek, mert ezt könnyebb megtanulni, mint gymás nyelvét. nade etstvérek között?
offtopic
Siliana 2009 márc. 26. - 10:13:13
(360/773)
(Bár gyakran nem gondolunk bele, valójában semmi meglepõ nincs abban, hogy) ennek az Európával vetekedõ területû gigászi országnak nincsen saját, mindenütt használt nyelve. Az államigazgatás hivatalos nyelve az indoeurópai nyelvcsaládba tartozó <b>hindí</b>. Az ország gyakorlatilag minden területén akadnak olyan emberek, akik használható angoltudással rendelkeznek. Az angol nyelv ismerete státuszszimbólum is a <b>városi mûvelt rétegek között</b>, és továbbra is gyakorta ez a nyelv az egyetlen közeg, amelyen keresztül különbözõ anyanyelvû indiaiak érintkezhetnek egymással. A gyarmati múlt árnyékát eloszlatni próbáló mai adminisztráció hivatalosan <b>nem támogatja az angol nyelvet</b>, bár elismeri másodlagos összekötõ nyelvként. Helyette megpróbálják a hindí nyelvet propagálni, és az „állami nyelv” (rástra-bhásá) cím mellett ráaggatták az „érintkezés nyelve” (szampark-bhásá) címet is. Ez azonban egyes vidékeken – különösen a dravida nyelvcsaládba tartozó tamil nyelvet beszélõk között – jelentõs ellenállásba ütközik. Õk – jogosan – ilyesféleképpen válaszolnak: „A te nyelved nekem totál idegen, az én nyelvem neked totál idegen. Angolul mindketten tudunk. Miért tanuljam meg én a te nyelvedet? Vagy beszéljünk angolul, vagy te tanuld meg az enyémet.”
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 26. - 09:57:30 10/10
(359/773)
Mindenki beszél angolul, legkissebtõl a legnagyobbig.
És nem túrista eligazítósan,hanem mindenhol, szinte minden angolul van kiírva.
Náluk a gyarmatosítás azt okozta,hogy a hivatalokban is minden ügyintézés angolul folyt, szóval aki nem tanult meg,az konkrétan semmit sem tudott elintézni.
Nem nyelviskolákban tanulják tanfolyamokon,hanem természetes,hogy ezen beszélnek.
Döntõ százalékban :)
Hogy a gyerekek egyébként egymás közt,milyen nyelven beszélnek azt nem tudom 100%-san :) , de mivel Indiában is óriási sikert aratott a film, és ezen nem akadtak ki,ezért tételezzük fel,hogy ezt nem tartották irreálisnak és a gyerekek is beszélhetnek egymás közt angolul :)
Siliana 2009 márc. 26. - 06:16:15
(358/773)
tegyük fel, hogy hiszek a 99%-os számodnak, ami kicsit hasracsapásszerûnek tûnik. De talán nem vetted észre, hogy a filmben gyerekkorukban egymás között, a közösségben, az anyjukkal még nem angolul beszéltek. ezért kérdeztem, hogy mégis mikortól kezdenek el angolul beszélni merthogy nyilván a hindi az elsõ (anya?-)nyelvük. Szerintem ha két indiai testvér találkozik, ezen a nyelven kezdenek el beszélgetni a valóságban és nem (az angol nyelvû nézõk kedvéért?) angolul
9/10
Zempy 2009 márc. 26. - 01:20:11 9/10
(357/773)
Valaki aki jobban ért ehhez nálam: mûfajilag hova lehetne besorolni a film zenéjét, dalait? volt benne valami az egzotikus indiai zenékbõl felturbózva-modernizálva, de nekem nincsenek rá rendes szavaim :) azért kéne, mert ismertetõt írok a filmrõl egy újságba, és ki szeretnék térni erre a remek zenére. Aki tudna, segítsen! köszi! :)
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 25. - 22:56:19 10/10 Előzmény Siliana
(356/773)
-hány éves kortól kezdenek az indiaiak egymás között angolul beszélni? értem én, hogy angol gyarmat voltak, de otthon mi se beszéltünk oroszul a testvérünkkel.

A nulladik évtõl,ugyanis õk gyarmat voltak,(mi nem azok voltunk) a közigazgatásban stb mindenhol,mindneki angolul beszélt és beszél ma is, esetleg a hindi vagy más mellett.

-Mióta megy élõben a milliomos? és mióta beszélgethet "reklámszünetben" a mûsorvezetõ a klienssel a klotyóban?

Ezt nem tudom,hogy ott kinnt élõben megy-e,de mondjuk ne zárjuk ki és azt se,hogy a mûsorvezetõ az adás szünetében beszél a játékossal, akár itthon is.

-Miért angolul megy a mûsor?
Mert a lakosság 99%-a ezt a nyelvet beszéli

-Miért 95%-ban Indiáról kérdeznek benne? (a 20 millás kérdés színvonaláról nem is beszélve
A 20 millás kérdés csak nekünk európaiaknak egyszerû, olyan,mintha õk kérdeznék,hogy Síva Istennek hány karja van.
Ott ezt egy 5 éves gyerek is tudja,de kiváncsi lennék vajon te tudod-e :)

-hogy lehet túlélni vállporolással egy esést egy ekkora sebességgel közlekedõ vonatról?
Hát igen,ez már a film kategória,de szerintem nem kell ezen fennakadni.

Remélem tudtam segíteni! Üdv :)
8/10
alver 2009 márc. 25. - 21:51:19 8/10
(355/773)
Nem rossz film, egyszer szórakoztató,de számomra semmi több, simán jó.

A díjak miatt eleve nem számítottam kiemelkedõ alkotásra :)

Nem lesz klasszikus,de egyszer mindenképpen azért érdemes megnézni.
Nálam erõs 8as!
Siliana 2009 márc. 25. - 17:10:16
(354/773)
sorry ha már volt róla szó de számomra több sebbõl vérzik a sztori, persze ha valaki felvilágosít azt szívesen fogadom:

-hány éves kortól kezdenek az indiaiak egymás között angolul beszélni? értem én, hogy angol gyarmat voltak, de otthon mi se beszéltünk oroszul a testvérünkkel.

-Mióta megy élõben a milliomos? és mióta beszélgethet "reklámszünetben" a mûsorvezetõ a klienssel a klotyóban?

-Miért angolul megy a mûsor?

-Miért 95%-ban Indiáról kérdeznek benne? (a 20 millás kérdés színvonaláról nem is beszélve

-hogy lehet túlélni vállporolással egy esést egy ekkora sebességgel közlekedõ vonatról?

Most persze lehet mondani, hogy "ez csak egy film" de sok kitalált filmrõl inkább elhittem volna, hogy a valóságot látom
Túl sokat hallottam róla, túl sok 'oszkárt' nyert és azt kell hogy mondjam, túlértékelték. Lehet, hogy hülyeség, de ha 1 max 2 díjat kapott volna, sokkal jobban tetszett volna. Eddig mindegyik díjazott (bafta avgy oszkár) film, amit mostanában láttam jobban tetszett ennél

Ennyire nem kell hasraesni tõle szerintem, mint amennyire felkapták, de 500 pénzt megért, a zene szórakoztatott imádom a paper planes címû számot, de sztem nem illett oda ahová betették