offtopic
hErO 2009 aug. 13. - 01:30:31
(492/772)
Magamtól inkább csak elborzadni tudok.:)

Eddig csak jót írtál róla. Egyébként miért is pont 8-as azon 10-es skálán?:D
hErO 2009 aug. 13. - 00:54:28
(491/772)
Akkor ezt most benéztem.:) Ettõl függetlenül zavaró az a tánc, nekem sehogy sem illik oda.

Persze, szerintem sem kell ezt agyonbonyolítani. De mégis egy komolyabb témával foglalkozik a történet, úgyhogy van miért elmélkedni a filmrõl.
offtopic
hErO 2009 aug. 13. - 00:04:09
(490/772)
ezzel=ennek :)
hErO 2009 aug. 13. - 00:02:15
(489/772)
Szerintem a fiú döntése volt a lényeg és nem az, hogy nyer-e vagy sem.
Lehet, hogy túl egyszerû vagyok, de én inkább csak erre a karakterre koncentráltam, ami természetesen tiszta morált képvisel.
Abban egyet értek, hogy talán kissé túlságosan is törekedtek arra, hogy fogyasztható legyen a nyugati ember számára. (az az idióta tánc is a legvégén gondolom ezt a célt szolgálta)
De valahol mégis fontos, hogy az elkényelmesedett, álomvilágban élõ embereknek fogyasztható legyen, mert (mint írtam) a film lehet egy szembesítés pont ezzel a kényelmes életmódnak.

Akkor csak annyit tudok ajánlani megtekintésre váró topik látogatóknak, hogy kicsit kevesebb ésszel és több érzéssel nézzék a filmet, hogy az említett problémát kompenzálják.
4/10
delamico 2009 aug. 12. - 23:29:12 4/10
(488/772)
Én ezzel egyet is értek, és ennek értelmében gondolom, hogy jobb lett volna, ha az utolsó kérdést elbukja. Elég szerencse volt, hogy addig csupa olyan kérdés volt, amit tudott, mert találkozott vele. Ez fehéren tartotta volna az így rágórózsaszín felhõket, amik a film végén szállingóztak.

Szerintem nem a tudásról, vagy tanulásról, vagy emberi értékekrõl vagy élettapasztalatról szólt a film: nekem úgy jött le, hogy arról beszél, hogy - lecsupaszítva - egy jó (=fentiek) koldusból lehet királyfi és -elnézést a kifejezésért- a nyugat megb__hatja a tanult és pénzelt következõ generációját. A dologgal az a baj, hogy valóban abszolut irrealisztikus, de legalábbis ez a kontextus azzá teszi. És ezzel a nyugat el sem gondolkodik, mert megállítja ott a lusta hamburgerizált agyát, hogy jeeej, de szép mese vót...
hErO 2009 aug. 12. - 23:12:35
(487/772)
Ha nem éltél ott, akkor jó lenne ha nem ítélnéd el ilyen könnyedén az ottani emberek döntéseit, akik foggal-körömmel harcolnak egy elfogadható élet megteremtéséért.

Az élet tanította meg számos dologra, amiket megjegyzett és visszamondott a kvízjátékban.
Egyébként a kvízjáték jelképesen ezt igazolja, hogy az egyszerû, tanulatlan ember sem feltétlenül segghülye, megvan a maga tudása.
Az meg, hogy van meseszerû rész a történetben, nem felróható.
Biztos vannak dokumentumfilmek a témában, ha ennyire hiányzik az életszerûség.

Szerintem meg pont ezeknek az értékeknek a felmutatásáról szól a film és nem arról, hogy mekkora egyetemes tudásra tett szert.
***SPOILER***
A film végén elmondja: nem azért jelentkezett, mert a tudását szeretné próbára tenni hanem, hogy a lánynak üzenhessen a tévén keresztül. A pénz nem is érdekli, hiszen a végén vaktában jelöl.
***SPOILER***
2/10
d4rk1ord 2009 aug. 12. - 21:23:59 2/10
(486/772)
Nem éltem indiai gettóban, de gondolom igen kevesen vannak ilyenek itt a fórumon... Az a véleményem, hogy igen, szorgalmas tanulással (és persze némi szerencsével, stb., nyilván nem önmagában) elõrébb lehet jutni. Nem old meg mindent, de jár elõnyökkel, többel, mint a tanulatlanság.
A film akkor lett volna realisztikus, ha legkésõbb a 3. kérdésnél kiesik a srác, mehet vissza teát hordani, és sajnos a leányzót sem kapja meg. (vagy kapja meg na, szöktesse meg kalandosan, legyen happy end) Akkor nevezném szembesítésnek, így egy torz mese, amelyben a gettó valamiféle díszlet, éppen annyira fûszerez, hogy a nyugati ember még ne szégyellje magát túlságosan, inkább csak szórakoztassa. A végén minden rendbejön, így el is lehet felejteni az egészet.
Önzetlen, õszinte.. Jó, de nem errõl szól a film. Szerintem.
offtopic
hErO 2009 aug. 12. - 20:12:01
(485/772)
Nem tudta, hogy hova írja az IQ-ját...
hErO 2009 aug. 12. - 19:55:56 Előzmény d4rk1ord
(484/772)
Uramisten! Te egy indiai gettóban éltél?! Azt hiszed, hogy szorgalmasan tanulsz és minden megvan oldva? A film e téren igenis realisztikus.
Nem feltétlenül példának jött létre ez a történet, hanem inkább szembesítésként.
És a fiú igenis képvisel jelentõs emberi értékeket, mint az önzetlenség és az a fajta õszinteség, ami a szuper fejlett országokban kihalófélben van.

Egyeseknek olyan beszûkült a látókörük, hogy az borzalom...
9/10
offtopic
1asokközül 2009 aug. 12. - 18:06:24 9/10
(483/772)
Na igen, hozzászólása alapján nem lehet több 11-12 évesnél...:)
9/10
1asokközül 2009 aug. 12. - 18:05:25 9/10 Előzmény maja31
(482/772)
Azért kifejthetnéd bõvebben, hogy mi volt a problémád a filmmel! Van akinek "limonádé"... neked mi?:)
tündemamusz 2009 aug. 12. - 10:06:21 Előzmény d4rk1ord
(481/772)
limonádé, de kellemes! :)
maja31 2009 aug. 12. - 07:46:40 Előzmény d4rk1ord
(480/772)
ez akkora hülye film volt !!! én nem ajánlom senkinek sem !!
2/10
d4rk1ord 2009 aug. 10. - 13:12:00 2/10
(479/772)
lekvar15:
A kitartás sok mindenben megnyilvánulhat, például a tanulásban is, vagy valaminek a keresésében. Szerintem ha már belekeverték a gettót, akkor kiútként a szerencse és a bûnözés mellett felmutathattak volna más alternatívákat is (például a tanulást).
A mûsorvezetõ már megnyerte ezt a játékot, feltételezem nem végtelen mázlival. Ebbõl a szempontból érthetõ a felháborodása, hogy ez a kölyök, aki életében egy könyvet el nem olvasott, és még az országa zászlajával sincs tisztában (csak egy szerencsés véletlen folytán) ugyanazt az eredményt produkálja mint õ, mintegy jelentõsen csökkentve az õ érdemét. Irígység, kapzsiság, mondhatod, hogy nem szép dolog, de azért ne legyünk már képmutatók, a legtöbben ugyanígy éreznénk, valahol jogosan.
A film egyértelmûen limonádé, ne tévesszen meg az indiai hangulat.
lekvar15 2009 aug. 10. - 00:55:24
(478/772)
Húúú...de nem érted a lényeget.A kitartás nem abba nyílvánul meg hogy mennyire tanul valaki.Hisz nézd meg magyarország diplomásait akik ma este is az utcán alszanak.Hanem hogy mit tennél meg azért hogy boldog legyél és szerintem igen kitartó volt a jamal karaktere hogy hetekig kereste a lányt egy indiai városban mert azt ne mond hogy ez nem a kitartás és az akart jele hogy végre együtt legyen a szerelmével.És a nagy okosok tudják már hogy sokszor az életben a kitartás nem mindig kifizettendõ.szoval szerintem nagyon jó kis film.És végre nem egy amerikai limonádéról beszélünk.Egyébként szerintem a mûsorvezetõ egyáltalán nem kitartással és tanulással kapta meg a pozícióját.bizonyítja az hogy a filmben be akarta csapni jamalt így nyílván való hogy akkor munkát is valahogy ilyen módon szerzhette meg.
10/10
CsengoZoli 2009 aug. 08. - 13:17:43 10/10 Előzmény pacica
(477/772)
Ajánlom neked a Playboy villa lányait a Viva-n!
Ott csupa szipi-szupi, ciki-cuki EMBERREL találkozol majd, az a neked való...
lng 2009 aug. 07. - 16:18:51 Előzmény pacica
(476/772)
Pedig sajnos ez az indiai valosag...
9/10
1asokközül 2009 aug. 05. - 15:34:07 9/10
(475/772)
Na, most jutottam el odáig, hogy megnézzem a filmet és én is a többséghez tartozom, vagyis azokhoz akiknek tetszik. Nem mondom, hogy mostanában megnézném még egyszer... de késõbb biztosan. Az egyetlen ami nekem sem jött be az a végén a tánc, nem illik oda és elég röhejes :). Nagyon szép operatõri munka, a színészek is jól játszanak ahhoz képest pláne, hogy nem képzettek. A zene is bejövõs. A történet egy mese, az igaz de ezzel szerintem nincsen semmi baj, még akkor sem ha a filmben ott van a Legyen Ön is milliomos... nem hiszem hogy ezzel azt akarták üzenni, hogy "nem kell tenni semmit, bele kell törõdni mindenbe, ha úgy van megírva úgyis jó dolgunk lesz. Majd mellénk szegõdik a szerencse." Álmodozni még lehet...:)

***SPOILER***
A tesója szerintem azért engedte ki a csajt a végén, mert megszólalt a lelkiismerete, kb. ugyanaz volt a lényege, mint amikor megmenti az öccsét a vakítástól.
Azon én is drukkoltam, hogy rontsa már el az utolsó kérdést, szerintem is értékesebbé tette volna a történetet. A válasz a végén, hogy miért nyer Jamal a film lezárása, hiszen kiderült végül hogy meg volt írva (nem csalt, meg mit tudom én mik voltak még a választási lehetõségek)... a Legyen Ön is milliomosban is megkapod a választ a kérdésre a végén. Ennyi.
CrazyBoy 2009 aug. 04. - 22:50:00
(474/772)
Indiánok vannak benne.
10/10
NADALFAN 2009 aug. 04. - 22:34:32 10/10 Előzmény CsengoZoli
(473/772)
a tavalyi hullagyalázó oscar film után ez a film kellemes meglepetés.lehet egy film jó "sztárocskák"nélkül is .tényleg le a kalappal a rendezés,és a fantasztikus zene elõtt-végre egy közönségdijas oscar film!!!