Téma: Gladiátor

pozsizsuzsi 2009 márc. 13. - 15:17:47
(121/521)
Persze hogy többször is bátorkodtam. Mindíg úgy gondolom, hogy ilyen sok ember nem tévedhet egyszerre (olyan nagyot)... De mostanra beláttam, hogy ami nem megy, az nem musz és kész.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 13. - 12:13:16 10/10
(120/521)
Ezért a filmért akkor is zsebre raktak az alkotók 5 oscar-díjat, és 5 osra-t azért nem nyer minden film. Az pedig hogy szerinted a legjobb filmnek járó díj nem szakmai szempontok szerint lett kiosztva, háááát, érdekes elmélet.
A legjobb rendezés díját nem nyerte el, ezt nem kétlem (nem tudom), azt sem hogy ez csalódás volt a rendezõnek, viszont nem hinném hogy kudarcnak élte volna meg egy olyan film rendezését, mely 5 oscar-t nyert el.

Igen sok film kimaradhatott egyébként az életedbõl, ha nálad ilyen magasan van a léc.
Fuszer 2009 márc. 13. - 12:08:42
(119/521)
Akkor Neked a High Scool Musical-lel kéne próbálkoznod.

Én különben a Colombo epizódokon tudok nugodtan elszunyókálni. Sok máson is, de azokon nyugtalanul...
Fuszer 2009 márc. 13. - 12:04:56
(118/521)
Febkaa ! Jól beszéltél !!! Szerintem is a nyúlszájú imperátornak járt volna egy "oszi" !
De két veterán -az öreg császár (R. Harris) és a forgatás közben meghalt Oliver Reed - is kiváló arc volt.
James Dean-nek: oké, rendicsek ! Amennyiben Ridley Scott a direktori munkáért szakmai okok miatt nem kapott Oscart, akkor James Cameron a Titanic-ért miért ? Szegény Scott annyi nagyot összerakott már (Thelma és Louis, Szárnyas fejvadász, 1492, Alien stb.) Mikor jár neki majd ? Ha megcsinálja a G.I. Jane 2-õt ? Persze Scorsese sem a legjobb munkája miatt érdemelte ki. A Téglánál azért ütõsebbeket is rendezett párat.
És Hans Zimmernek ugyancsak járt volna. Ahogy korábban írtam: több helyrõl is visszaköszönnek ezek a
dallamok és a betétdal sem olyan csöpögõs, mint a Celine
Dion féle jéghegy olvasztó patetikus nyálcsorgatás.
A Ben Hur-t meg a'szem nem kéne egy kalap alá venni a Gladiátoral csak azért, mert korban és földrajzilag (Római Birodalom) megvan a párhuzam. A Ben Hur inkább egy másik sorba illik: Tízparancsolat, Exodus. A Hollywood-ot irányító felekezet mozgóképes önmegvalósításának egyik igen átlátszó eszköze.
10/10
febkaa 2009 márc. 13. - 11:32:52 10/10
(117/521)
Én személy szerint Joaquin Phoneix-nek adtam volna az Oscart! Nagyot alakított :)
10/10
igorrr 2009 márc. 13. - 10:51:21 10/10
(116/521)
mármint mintha amatõr színészek játszanák a szinkronosat. bocs az elírásért
10/10
igorrr 2009 márc. 13. - 10:48:38 10/10
(115/521)
na, fél szemmel megnéztem tegnap este is a filmet, de én már nem is emlékeztem rá, hogy a szinkron ennyire rossz -- legalábbis az eredetihez képest. teljesen élvezhetetlen volt a számomra, ha összevetjük az eredetit és a szinkronosat, akkor az utóbbit mintha nem amatõr színészek csinálták volna.
pozsizsuzsi 2009 márc. 13. - 03:36:03
(114/521)
Meglehet, meglehet, mert addig a 20 percig viszont határozottan idegesített. Nem is értem, hogy lehet idegesen elaludni. :D
pozsizsuzsi 2009 márc. 13. - 02:26:59
(113/521)
Én nem pontozok, mert még többedszerre sem sikerült végignéznem a gladiátort. max. 20 perc után menthetetlenül bealszok...
10/10
robert19900222 2009 márc. 13. - 01:15:08 10/10
(112/521)
Életem egyik legjobb filmje már nagyon sokszor láttam csodálatos történet, szép látvány, nagy csaták, meghato jelenetek, nagyon jo szinészek, egyszerüen tökéletes!
Aki fikázza az csak azért teszi mert jo dolog szemben lenni a többséggel, és okoskodni.10/6-ot adni erre a filmre rosszindulat, vagy csak szimplán provokácio... :)
10/10
udyanna 2009 márc. 13. - 00:56:30 10/10
(111/521)
Jól van James Dean, nem lehet mindeninek egyforma az ízlése. És igen,lehet hogy van abban valami amit mondtál, hogy Ben Hurt nem éri utol, meg hogy régen még tudtak filmeket készíteni.
Számodra lehet, hogy sablonos a történet, és élvezed, ócsárolni a filmeket ami neked éppenséggel nem tetszik.(persze ócsárolni mindig könnyebb)
Kit érdekel, hogy nem nyert annyi Oscart?...a többségnek tetszik, és ez a lényeg. Szórakoztatásra teljesen tökéletes. (és ne feledjük, hogy történelmi alapja van!)
Valaki írta elõttem, hogy milyen értékek vannak: küzdelem a becsületért, szeretért, szerelemért és a másik oldala a gyûlölet, a hatalomvágy és a teljes erkölcstelenség. És ezt a film nagyszerûen tálalja, mutatja be.
szerintem 10 nézõbõl van max 2 ember aki erre a filmre azt mondja hogy rossz.
szerény véleményem szerint egy film akkor szar, ha unalmas, nincs semmi mondanivalója és egy értelmes mondat nem hangzik el benne.
ennyi.
köszönöm azoknak, akik elolvasták.
6/10
James Dean 2009 márc. 13. - 00:27:46 6/10
(110/521)
Amúgy, ha a legjobb film oscar díjasa nem kapja meg a legjobb rendezés díját is egyben, az többnyire - filmtõl függetlenül - burkolt üzenet a zsûri részérõl, h a legjobbb film kiválasztásánál nem feltétlenül szakmai zempontok játszottak szerepet.

Nem véletlen, h a legjobb film rendezõje szinte mindig csalódottan éli meg, ha nem kapja meg a legjobb rendezõ díját is. Tudják ezt õk is.
6/10
James Dean 2009 márc. 13. - 00:22:27 6/10
(109/521)
Persze h nem.
Nem rosz film, ezt írtam.
Ha valakinek ez egy tízes film, az adjon rá tízest, nincs ezzel semmi baj.
Nálam ez csak hatos - ezzel sincs.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 12. - 23:48:29 10/10
(108/521)
A filmszakma is elismerte, több ízben is.:
5 Oscar-díjat nyert a 73. Oscar-gála díjkiosztón, beleértve a legjobb film díját is.
Vannak felhasználók akik más szempontok szerint osztályoznak, de ettõl még a film nem lesz rosszabb.
Attól pedig egyik sem lesz jobb, ha ugyan ezen emberek más filmekre jobb pontszámokat nyomnak.
Anteris 2009 márc. 12. - 23:45:54 Előzmény James Dean
(107/521)
szakma...baloldali buzeráns kommunisták gyûlekezete..
10/10
Zitike 2009 márc. 12. - 23:17:45 10/10
(106/521)
Mert mi nem szakma vagyunk, mi csak élvezzük. :D
Akik meg nem képesek élvezni, azok meg irigykednek ránk. :P
(Én lettem a 200. szavazó! XD)
10/10
idõjós1010 2009 márc. 12. - 23:15:18 10/10 Előzmény James Dean
(105/521)
Erre a filmre igen sokan adtak tíz pontot, és én sem hiszem hogy véletlenül.
6/10
James Dean 2009 márc. 12. - 23:08:30 6/10
(104/521)
Semmi baj nincs azzal, h te tízest adsz erre a filmre.
Nálam magasabban van a léc, ennyi a különbség csupán.
6/10
James Dean 2009 márc. 12. - 23:05:57 6/10
(103/521)
Így van.
Azért a szakma se sorakozott be a film mögé, s ez jelzés értékû.
smartdrv 2009 márc. 12. - 22:59:24
(102/521)
az sokat elárul, hogy az öt oscarból csak kettõ komoly. még a rendezõ sem nyert