Téma: Gladiátor

10/10
Dudlicsek 2010 okt. 24. - 16:13:17 10/10
(241/521)
Proximo volt Oliver Reed utolsó szerepe.
az utolso szamuráj 2010 okt. 24. - 16:06:20
(240/521)
Vér van benne épp elég.Ráadásul fröccsen is,elég csak ilyen pillanatokra gondolni,mint Zimmer ritmusos zenéjére ahogy crowe átlovagol két szekér közt,és ahogy kardja villan,a vér az átvágott husból fröccsen,mire bevágják Phoenix-et,ahogy kezét ritmusra billegteti.Marha jól nézett ki.
Amellett Scott volt a második rendezõ,aki elérte,hogy a gyilok egyszerre gyönyörû legyen ,lásd az elején a csatajelenetet.Mûvészi szintre emelte a vérontást,igaz ehhez kellett Zimmer zenéje is,ahogy pedig az belassul és a képi világ is szürkélsebbre,szemcsésebbre esik szét-szintés sok lassítással-Crowe meg üvölti felemelt karddal,ki gyözött,überkirály pillanat volt.Aztán rá a császárra a kamera,aki behunyja a szemét,elég a vérontásból,belezésbõl,elég mindenbõl...a zene pedig egy utolsó futammal isiklik.pazar.
Mindamellett,van olyasmi is,hogy 100 millás költségvetésnél,egy éppen bukdácsoló rendezõnél-Scott ilyentájt kisebb válságban volt,legalábbis bevételügyileg,mondjuk a G:I: Jane huj de rossz volt...-még nem világsztároknál a fõszerepben,egy halott mûfajjal azért remegtek ,remeghettek az alkotók,producerek picit,nem kívántak kockáztatni.Ha meg nagyon brutkó lesz,magasabb korhatárbesorolás,nem pitlák lovénak mondanak bucsút,szóval,van kompromisszum.
10/10
RoKKfish 2010 okt. 24. - 15:55:59 10/10
(239/521)
Ami azt illeti sawyerx kifogása nem egyedülálló. Több kollégámmal és barátommal is keveredtem már vitába, akik hiányolták, hogy nem elég naturalista a harci jelenetek ábrázolásmódja. Szerintem pedig éppen ettõl kivalló, hogy képes anélkül is fenntartani feszültséget, hogy nem "trancsíroz" látványosan. Ez nem valami kib*szott horrorfilm. Mûvért fröcsögtetni, meg végtagokat hajigálni tud mindenki, ahhoz nincs szükség alkotói fantáziára.
az utolso szamuráj 2010 okt. 24. - 15:38:02
(238/521)
akkor nem egy filmet láttunk.
6/10
sawyerx 2010 okt. 24. - 15:14:51 6/10 Előzmény az utolso szamuráj
(237/521)
mindenhol, ahol vérnek kellett volna loccsannia. direkt a kép szélét vették, vagy más szögre váltottak egybõl.
i'mperfect 2010 okt. 22. - 23:09:15
(236/521)
unalmas. háromszor próbáltam végignézni, egyszer se sikerült
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 22. - 20:57:39 10/10 Előzmény sanothiel67
(235/521)
Igazad van, nem tudom én sem elképzelni, hogy hogy lehet átlagos egy ilyen remek film.
az utolso szamuráj 2010 okt. 19. - 16:39:00 Előzmény sawyerx
(234/521)
Nem tudom,hol rántották el a kamerát?
6/10
sawyerx 2010 okt. 19. - 09:14:39 6/10
(233/521)
számomra az. megértem én a drámaiságát is, de számomra az.
10/10
sanothiel67 2010 okt. 18. - 19:03:42 10/10 Előzmény sawyerx
(232/521)
Sima, átlagos film? Ez? Végül is te tudod, de szerintem ez a világ egyik legjobb filmje. Nem akarlak letámadni a véleményed miatt, csak szerintem ez a film messze nem átlagos.
6/10
sawyerx 2010 okt. 13. - 16:50:46 6/10
(231/521)
jópár éve láttam egyszer, akkor sima, átlagos filmnek találtam, ma megnéztem még egyszer, most is annak találom. a története sablonos, mint a legtöbb hasonló filmnek, a jelmezek nagyon jók, az akciók nem a legjobbak, ha valami gyilok van, elrántják a kamerát, hogy ne lehessen pontosan látni a durvaságot. ha nem Russel Crowe és Phoenix játszana, talán meg se nézném.
8/10
compactegon 2010 okt. 04. - 20:57:09 8/10
(230/521)
nem rossz. 9-est kapott volna, ha nem Rásszel Kró a fõszereplõ, aki sajna nem túl változatos színész.
10/10
sültkrumpli 2010 aug. 19. - 23:11:36 10/10
(229/521)
Ez valami vicc? Szerintem te másik filmet néztél..., ennyi ember nem tévedhet....
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 14:59:05 9/10
(228/521)
Isteni film!!:D
10/9!
Nagyon szeretem!
10/10
Bountyhunter 2010 aug. 01. - 09:32:07 10/10 Előzmény Gabi'91
(227/521)
Bizony.
10/10
Bountyhunter 2010 aug. 01. - 09:31:45 10/10 Előzmény matuschkapista
(226/521)
Le legyél irigy :D
(poén)
Gabi'91 2010 júl. 31. - 20:28:34
(225/521)
Imádom, hihetetlenül mozgalmas film. Azt hiszem, hogy századik nézésre is ugyanúgy izgulnék, mint legelõször. A környezet, a kosztümök és a színészek is tökéletesek, végig érzi az ember, hogy minden a helyén van.
A zene pedig egyszerûen... tökéletes!
matuschkapista 2010 júl. 31. - 19:50:21
(224/521)
Szexinek találod a nyúlszájat? Bár elég szépen korrigálták, azért látszik.
10/10
Bountyhunter 2010 júl. 31. - 19:41:20 10/10
(223/521)
Holywood-i mérföldkõ.
10/10
Bountyhunter 2010 júl. 31. - 19:39:35 10/10
(222/521)
Hibátlan!!