Téma: Gran Torino

9/10
csizirita 2009 máj. 12. - 08:29:26 9/10
(105/405)
Szerintem fantasztikusan jó film! Ajánlom mindenkinek!
sipka 2009 máj. 11. - 13:43:18
(104/405)
Clintben még sose csalódtam. Az egyszerû monoton történeteket is olyan szinten valósítja meg, hogy érdekfeszítõvé válik minden egyes filmkocka. Próbálom a seggnyalást visszaszorítani, de nem megy!
Sokan az utóbbi idõkben leforgatott (kritikusi sikerekben tobzódó) filmjeit hozza fel példaként, pedig már régebben is rengeteg színvonalas mûvet alkotott: Bird, Az elefántvadász, Tökéletes világ, Szív hídjai stb.
A munkásságában csak úgy egymás mellett sorakoznak a jobbnál-jobb szerepek, és életregények.
A "Gran Torino" vázlatilag nem nyújtana sokat, hiszen láthattunk már hasonlót, de ahogy Clint hozzáér az adott sztorihoz, az valahogy felejthetetlen élményé teszi az egészet. S végre az amerikai zászló feltûnése se okoz hányingerbe hajló giccs érzetet, mint például az "Orvlövész"-ben, vagy a "Pókember 3"-ban. Szépen lengedezik, szerepét teljes mellszélességgel kitöltve.
Néhányan megemlítették Clint karakterének zavarba ejtõ jellemváltozását, mint elfogadhatatlan és kiküszöbölhetetlen csorbát. Az emberi természet szerintem annyira labilis és változó, hogy nem érdemes ilyeneken problémázni.
SPOILER
A barátságos közeledés, egyébként se zajlott le hiper-fénysebességgel, hogy csodálkozni kéne. A gyepvédelem nevezetû jelenetet nem igazán számítanám bele, sokkal inkább azon szcéna mutatta be a kommunikáción belüli egyetértést, és azonos hullámhosszot, amikor Walt (önértékelést végezve) kimenekíti a hmong csajszit, a fekete trió mancsai közül. Megtehette volna, hogy nem segít, de akkor az nem õ lenne. S így önkénytelenül elkezdõdött egy ismertségi kapcsolat, ami szinte kötelezõnek tekinthetõ egy ilyen (majdnem baljós végkimenetelû) eset után. Majd a leányzó beprotezsálta az öcsét Waltnál, hogy milyen rendes. Késõbb kiderül: tényleg az (segít a szomszédnõnek felszedni a szétgurult gyümölcsöt, illetve kiderül, hogy a többi fiú kényszerítette a kocsilopásra). A többi meg már történelem, tehát nem kell ezen hitetlenkedni.
A filmvégi rendõrök elõtt tényeket fosó tanúk láthatatlan rengetege szintén azon (kérdések zömét elindító) csoportba tartozik, amin nincs értelme vekengeni. Elég egy darab telefonhívás valahonnan, és kész. Jönnek a zsaruk beviszik az elkövetõket, majd pedig kikérdezik az embereket. Nem kell ide a felesleges aggodalom, hiszen sokan látták a bûntettet, és így a bosszútól való félelem igencsak lecsökken.
SPOILER VÉGE
Ha már mindenképp bele kéne kötnünk valamibe, az nem más mint Clint érdekes elterülése a földön. Nem ismerõs valahonnan? A széttárt karok, a csuklónál lefolyó vércsatorna, az összezárt egyenes lábak. Na, kit juttat az ember eszébe?
A megfejtéseket a következõ címre küldjétek: Port-Mozi-Fórum-Gran Torino topicja :)
A nyeremény nem más mint egy darab smiley jel :P

Végezetül: A film szép volt, jó volt, és méltó módon lezárta Clint színészi karrierjét, a maga egyszerû realista szerénységével. Így most már csak a rendezõi útjának további fejleményeiért lelkesedhetek.
Menj tovább Clint és ne állj le! :)
9/10
bbohun 2009 máj. 09. - 20:26:31 9/10
(103/405)
Clint a legnagyobb! megint összehozott egy nagyon jó filmet :)
10/10
Sunday3 2009 máj. 09. - 18:01:09 10/10
(102/405)
Nem sok hírverés elõzte meg ezt a filmet, én is véletlenül bukkantam rá, és nagyon örülök, hogy megnéztem. 10/10.
10/10
lng 2009 máj. 05. - 18:05:39 10/10
(101/405)
Véleményem szerint az öreg Clint jelenleg a legjobb drámai rendezõ!
10/10
Mannings 2009 ápr. 30. - 19:56:21 10/10
(100/405)
Tökéletes film a mestertõl, Clint megmutatja hogy régen kit neveztek férfinak. Állj ki magadért és akik fontosak neked.
9/10
ultio 2009 ápr. 28. - 15:30:13 9/10
(99/405)
gyönyörû film
9
Okos Tóni 2009 ápr. 28. - 10:16:37
(98/405)
Sztem aki ezt az egészet képre vitte, nem látott még közelrõl nemzetiségi-kisebbségi problémát.

Nem látott még lumpen bevándorlót, és elõítéletes gondolkodó embert sem.
10/10
prunco 2009 ápr. 27. - 15:01:59 10/10 Előzmény barbarossa86
(97/405)
Én inkább nemzetiségieknek nevezném õket.
8/10
Garfimacs 2009 ápr. 26. - 22:24:01 8/10
(96/405)
Nekem bejött ez a film Clint összes manírjával együtt. És a vége miatt volt jó. Szerintem. ( és szerintem szerinte is ) Egy remek fejlõdéstörténet Dirty Harrytõl egészen idáig.
barbarossa86 2009 ápr. 26. - 19:00:55 Előzmény Bigpapa
(95/405)
Ezért a hsz-ért érdemes volt benéznem, rég nem röhögtem ennyit. :) Nagyjából egyet is értek.
Az integrálódást azért a "kisebbségnek"(hivatalosan etnikum) is akarnia kéne, de nagyrészt nem akarja. A magyar az egyik legbefogadóbb nép. Ahogyan egy bizonyos Joachim von Ribbentrop mondotta:"....Magyarország a németség legnagyobb temetõje.......". A Szent István-i törvények is tartalmazták a népek szabad letelepülését, lásd:kunok, jászok, bolgárok, németek, örmények stb....
10/10
csokismuffin 2009 ápr. 25. - 21:32:24 10/10
(94/405)
Mivel ez volt valószínûleg Clint Eastwood utolsó színészi alakítása, rendezni még talán lehet h. fog. Szerintem egy iszonyatosan jól felépített film és ezzel mégjobban bebizonyította Clint h. igen õ egy zseniális szinész és rendezõ.( és a halál a végén azt jelképezte h. ezzel õ itt befejezte pályafutását is) Minden elismerésem az õvé.
10/10
Bigpapa 2009 ápr. 25. - 09:28:42 10/10
(93/405)
**********SPOILER****SPOILER********SPOILER******SPOILER****
NE OLVASD EL,HA NEM LÁTTAD MÉG A FILMET!!
A vége azért zseniális, mert pont erre nem számítasz. Tudod, hogy a leletek ledöbbentik, a vér is, ami a zsepiben landol mindig. Tudta, hogy a családdal úgy sem tudja rendezni a dolgait, hiszen ehhez a családhoz neki semmi kötõdése. A templomban is inkább napalmot öntene az unokáira :))))Csak ezzel a húzásával tudta megállítani a bandát és rávenni a helyi lakosokat, hogy ne dugják a homokba a fejüket. Amikor a kiscsaj hazaért, a rendõr azt mondja, nincs tanú, ezek nem tanúskodnak. A végén pedig, hogy most rengeteg szemtanú volt. Megváltoztatta a környék lakóit.
********SPOILER VÉGE*************SPOILER VÉGE**************
Azért egy dolgot figyelembe kell venni. Ez a film dráma, nem az Egy maréknyi dollárért. :))))Attól, hogy tele van jó szóviccel, az alap hangulata még sem egy akció film.
vidra25 2009 ápr. 25. - 02:40:16
(92/405)
Sziasztok

Nem tudom, de amikor jó filmet nézek a végén átérzem. Ennek a filmnek a végét nagyon elrontotta Eastwood. Igaza volt egy elõttem szólónak, a film végét ki kell hagyni. Egyébként a leghatásosabb jelenet amikor a csajszi hazaér. Nagyon durva rész.
Ennél a filmnél a véres munka címû alkotás érdekesebb.

Gergõ
kisbogáncs 2009 ápr. 23. - 10:40:59
(91/405)
ha Magyarországon ha levetítenének egy ilyen jellegû filmet moziban, ahol a rasszizmus mégiscsak megvilágításba kerül, hát nem tudom.. itt már abból is balhé van, ha valaki kimondja,h cigány.. azért az usa akármilyen prûd állam, valahogy mûködik a szabad vélemény nyilvánítás, de itt az emberek még egymást sem tolerálják. én ezzel a kérdéssel úgy vagyok, h tökmind1 milyen színû,fajú,vallású,etnikumú stb valaki - akár a szomszédom - a lényeg,h milyen ember... jó vagy rossz. egészen primitív módon.:) a filmben nyilván ott volt a koreai háború emléke, de nem is igazán a faji különbözõségekrõl szól itt a dolog.. inkább az erõszakról,aggresszióról, s szerintem valamilyen módon a magányról és a toleranciáról.
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 23. - 10:38:47 10/10
(90/405)
Az érzés kölcsönös, én meg úgy éreztem, mintha egy vaknak akarnám elmagyarázni Michelangelo alkotásainak szépségét.
Neked is szép napot.
10/10
offtopic
Bigpapa 2009 ápr. 23. - 10:37:48 10/10
(89/405)
Ergo, aki most vándorol ki, az illeszkedjen be a társadalomba. Te olvasol,de nem érted,amit olvasol.Sajnálom. Befejeztem veled a kommunikálást,mert értelmetlennek tartom.
Szép napot! ;)
10/10
offtopic
Bigpapa 2009 ápr. 23. - 10:36:08 10/10
(88/405)
Veled kicsit olyan kommunikálni, mint ha a siketnek szeretném elmagyarázni, hogy Bach zenéje milyen szép. Fel is adom. Ennyi!
A válasz pedig.Ha a nem roma szomszéd dajdajozik, neki normálisan is lehet szólni, mert felfogja, hogy hagyja abba. Mi pedig nem dajdajozunk, mert figyelek arra, hogy ne okozzam kellemtelenséget a szomszédaimnak. Érdekes módon,ha építkezik a szomszédom, átjön és szól, hogy X nap múlva lesz egy kis zaj,de igyekeznek minél hamarabb végezni. Hétvégén bármilyen munkát, ami zajjal jár, délután 5-ig befejezik.De inkább hétköznapra idõzítik a zajongást, amikor nagy átlagban dolgoznak a népek.
Ha én csinálok kerti sütögetést, meghívom a szomszédokat is, független attól, hogy milyen alkalomból sütögetünk. Ez egy gesztus. Nincs is semmi bajom a szomszédokkal. Sõt!Segítjük egymást.
Bennem határtalan nagy tolerancia van,de meghúztam egy határt.Aki azt átlépi, az megismerkedik a másik oldalammal is.
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 23. - 10:26:16 10/10
(87/405)
Ergo aki most vándorol ki (legyen orvos, vagy gyári munkás) húzzon el a francba? Hogy jön ahhoz, hogy egyáltalán be merje tenni a lábát Amerika szent földjére? Ezt remélem, nem gondoltad komolyan! Az általad leírt életmódot én sem tolerálom, de ezért "leírni" egy egész népcsoportot?
Egyébként ugyanazt a filmet láttuk? Kowalski lengyel bevándorló, a borbélya olasz, az építkezési vállalkozó ír - ennyit a "tiszta Amerikáról"
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 ápr. 23. - 10:23:08 10/10
(86/405)
És ha nem roma származású szomszédaid dajdajoztak volna éjjel 1-kor? Hozzájuk is bseball-ütõvel mentél volna át rendet teremteni? Vagy ha ti buliztok véletlenül éjjel 1-kor, mit szólnátok hozzá, ha hasonlóan felfegyverzett romák állítanának be?
Még a nemlétezõ szõr is feláll a hátamon az írásodból áradó rasszizmus olvastán - nem szeretnék a szomszédod lenni.
Iszonyúan hiányzik a tolerancia ebben az országban - és ez romákra, nem romákra is érvényes!