Téma: Gravitáció

4/10
jani-wan 2014 jan. 17. - 22:04:19 4/10
(371/791)
Kovács Bálint kritika az origón:
"Soha olyan valóságos filmet nem forgattak még a világûrrõl, mint amilyen a Gravitáció"
Szegény Bálint nem látta az Apolló 13-at.

***SPOILER is van benne***
Szép a látvány, jó a zene.
Ennyi.
A történet gyenge, sõt rossz.
Clooney ellazázza az egészet, Sandra Bullock meg végig lihegi, a többi ûrhajós halottat játszik. Több szereplõ nincs, csak két hang a hangszóróból. Az egyik egy részeg kínai.


4 pont
1/10
somabalaton 2014 jan. 17. - 00:13:43 1/10
(370/791)
csak azért regisztáltam, hogy elmondhassam, hogy ez mekkora sz@r. ennek a filmnek Oscart? na ne vicceljünk.
SPOILER: legalább a tükrözõdõ Gangeszt megmutathatta volna ha George barátunk szerint olyan szép. amúgy õ miért nem maradt Sandra Bullock kezében? mi volt az a vonzás ami a légtelen ûrben tovább vitte? ja és kedves Ryan poroltóval irányba állítja magát, de nem tud normálisan megkapaszkodni? meg az oxigén dolog. percenként estek a százalékok. de nyugi! a ruhában van még elég. egy negyed órára való simán. még társaloghatunk is simán
szóval szerintem borzasztó gyenge volt, de hát ízlések és pofonok. nekem inkább pofonok.
Keló Scofield 2014 jan. 16. - 19:52:48 Előzmény borkasztik
(369/791)
Az egészben a legjobb amirõl szól a film: Gravitáció, vagyis az a kb. 2 perc ami a film végén van :D.

Ezért legjobb film jelölés? Ami még bosszantóbb, legjobb fõszereplõ díj jelölés?! Ne már, az egész egy zöld háttér elõtt játszódik...
borkasztik 2014 jan. 16. - 12:10:13
(368/791)
Én nem láttam még, de kíváncsi leszek miket hoztak össze. Persze biztos tele lesz túlzásokkal, de rengeteg ûrhajós filmeket is feldolgoztak már ahol szintem sok õrültség volt benne a hangulat mégis megvolt. MOndjuk ilyen sítlusú filmekben nem is várok el Nat Geo tényszerûséget.. Én csak azt néztem hogy a játékidõ 90 perc xd Nekem egy jó film minimum 2 óránál kezdõdik :D Szóval ebbõl is látszik lehet kicsit erõltetet lesz, de azért mégis ha kijön megnézem kíváncsiság kedvéért.
10/10
smartdrv 2014 jan. 15. - 23:22:17 10/10
(367/791)
tudtad, hogy egyszemû óriások sincsenek?
5/10
anonymus977 2014 jan. 15. - 17:54:38 5/10
(366/791)
A történet iszonyatosan gyenge. 10/1.
A film valóságalapja pedig teljesen röhejes, ugyanis az elsõ törmelékfelhõ felbukkanása után a valóságban már mindenki meghalt volna.
(Ugyanis egy ütközéskor sokkal kevesebb nagy törmelék keletkezik, és sokkal több apró (láthatatlan) méretû finom "homokszemcse" jön létre.)
Na most egy ilyen ütközéskor, csak képzeljétek el mekkora "porfelhõ" keletkezett volna.
És egyetlen porszem se találja el Sandra Bullockot ûrruháját? Pedig egy mikroszkópikus részecske is akkora lyukat ütne az ûrruhán, hogy Sandra Bullock vére a nyomáskülönbség miatt azonnal felforrna, miközben a teste azonnal megfagyna a hideg világûrben. Jó kis film volna, mi?
Bár ha már itt tartunk, akkor az összes szereplõ már a film elsõ 5 percében megvakult volna...
És még rengeteg ilyen, és ehhez hasonló ellentmondás van a filmben.

Szóval, ez a film csak azoknak való, akik csak annyit tudnak a világûrrõl, hogy hideg és nincs benne oxigén.
Bár a film direkt azzal kezdõdik, hogy erre külön felhívják a figyelmet. (hátha még valakinek ez se tiszta...)

De ezektõl eltekintve, még így sem egy olyan film, amit esetleg egy unalmas estén még egyszer megnéznék.
10/10
pandamacko 2014 jan. 15. - 10:20:23 10/10
(365/791)
Nagyon jó volt (3d-ben néztem moziban). Én minden percét élveztem és végig izgultam, hogy sikerüljön neki. A látvány és a hangok is minden a helyén volt, bakik nélkül. Csak ajánlani tudom!
10/10
sioux 2014 jan. 14. - 20:02:41 10/10
(364/791)
Akinek az ingerküszöbét felnyomták az A-Zs kategóriás akció és horrorfilmek, azoknak unalmas. Sokaknak meg nem. Fõleg azoknak, akik egy-egy jeleneten elgondolkodnak. Általában a színészi játék sem rossz, pont attól hiteles, hogy mintha magukat adnák -és épp ott rossz, ahol felveszik a profi kliséket. Inkább a szájukba adott mondatok hollywoodi szabványszerûek itt-ott, de maga a film jó, az erényei messze túlnõnek ezeken az apróságokon. Vannak gyöngyszem képek - akiknek a film unalmas, ezeket észre sem veszik, nem hogy gyönyörködnének az ilyenekben - pl amikor R. Stone az elsõ nagy menekülési küzdelem stressze után pillanatok alatt kicsit elernyed, majd magzatpózban lebegve elalszik. A hiba az Ön érzéketlen készülékében van. És bizony a film fizikája is helyén van és gyönyörû, de ehhez meg kell bizonyos intellektuális élvezeti képesség is.
4/10
Morghulis 2014 jan. 14. - 19:11:56 4/10
(363/791)
Ang Lee.. hé Ang Lee! Ja, hogy õ nincs itt. Meg is látszik!
Látvány nélkül forintot se érne. Habár nem vittek túlzásba semmit, volt egy szép nagy CGI bolygónk, 2db CGI ûrállomással, nahát! Unalmas, túlhypeolt (ilyen kb minden évben akad), borzasztó alakításokkal. Történet NUKU, megmenekül e vagy nem miután beüt a szar (sablonos giccsparádé. BAFTA Best Original Screenplay... ????????? Emberek hát mi van itt? Persze oké hogy ízlések, látványos és a hatásvadászat, de velem biztos nem etetik meg ezt a filmnek csúfolt valamit.
Bullock annyira volt hiteles/szimpatikus hogy már inkább a széket fejelgettem ahelyett hogy az együttérzés halvány sugarát is megtapasztaljam iránta. Clooney meg inkább szóra sem érdemes. Olyanok voltak a karakterek mintha a színészek magukat játszották volna egy ilyen szituációba, semmi profizmus, semmi felépítettség, vannak és kész.
Az apró bugyutaságokat már meg sem említem, annyira nem érdemes foglalkozni vele.
Keló Scofield 2014 jan. 14. - 19:02:22
(362/791)
Nos, az ûrben tényleg nincs súlya:)- Egy véleménynek.
10/10
sioux 2014 jan. 14. - 18:21:31 10/10
(361/791)
Akármilyen órán -helyett, mellett le lehet vetíteni, és sokfajta órán lehet beszélgetni róla. Meg órán kívül is. Irodalom, fizika, filozófia (ontológia, etika, esztétika, technológia és ember és természet viszonya stb), pszichológia stb. mind játszik. Egy világ van, sokfajta megközelítéssel, értelmezéssel, szemponttal.
10/10
sioux 2014 jan. 14. - 18:17:12 10/10 Előzmény Keló Scofield
(360/791)
Szerinted. Szerintem meg nagyszerû. És érvtelen is vagy. Tehát a véleményednek nincs súlya.
10/10
smartdrv 2014 jan. 14. - 00:51:58 10/10 Előzmény sioux
(359/791)
én inkább irodalomórán vetíteném le, negyedikeseknek, vagy nem tudom, valahogy úgy, hogy a tananyagot négyéves keretbe foglalja az Odüsszeia és a Gravitáció: az a mû, ami az írásbeliség hajnalán, az akkori eszközökkel, a legtöbbet mondta el az akkori ember és akkori környezete viszonyáról, és az a mû, ami napjainkban jutott el ugyanide

nem tudom, hogy meg fogja-e nyerni az Oscart, vagy más szempontok erõsebbek lesznek de ez tkp. mindegy is. ez a film egy másik pályán játszik
10/10
smartdrv 2014 jan. 14. - 00:40:09 10/10 Előzmény sioux
(358/791)
én inkább irodalomórán vetíteném le
Keló Scofield 2014 jan. 12. - 18:13:48
(357/791)
Mekkora divat lett, ez a fizikai dolgok minõsítése:)
Egyébként a film gyenge, de nem azért, amiért.
10/10
sioux 2014 jan. 12. - 17:29:37 10/10
(356/791)
***SPOILER***

Nem feltétlenül szállt volna el R. Stone -nem feltétlenül szippantotta volna ki az ûr. Mivel szkafanderben volt, zsilipelés helyett a kapszulában fokozatosan lecsökkenthette a nyomást és akkor ki tud szállni (vagy kis túlnyomásnál csak kis sebességgel kilövõdni), mint ahogy ûrsétánál is kimennek. A poroltóval igenis lehet haladni, csak nehéz célzottan haladni... Éppen ezért kellett szerencsétlenkednie, így volt megközelítõen életszerû -de persze csak megközelítõen, mert tényleg nagy gyakorlottságot igényelne. Ez is megérne egy fizikatanári misét, hogy hol kell tartani a poroltót, hogy ne kezdj eszeveszett pörgésbe (az ember tömegközéppontjánál menjen ki az oltóanyag).
10/10
sioux 2014 jan. 12. - 10:49:50 10/10 Előzmény portponthinnye
(355/791)
Azért messze nem teljes a happy end...
10/10
sioux 2014 jan. 12. - 10:45:06 10/10 Előzmény Magonc
(354/791)
***SPOILER ****
Azért, mert,
a hallucinációja során Kowalsky révén rájött egy megoldás reménysugárra, ami addig fel sem merült benne(azért adta fel korábban). És azt próbálta meg. Fantasztikus ötlet volt a tûzoltókészülék hajtómûves megoldás is, ezzel azért rengeteg ûrsétát kellene gyakorolni, hogy így célba találjon, szerintem nagyobb összevisszasággal lehet vele csak repkedni, és meg is perdítené, de azért "fizikailag" nem lehetetlen ez az elem sem.
10/10
sioux 2014 jan. 12. - 02:18:27 10/10 Előzmény antiszudorika
(353/791)
Kevés film éri meg jobban. Moziba való "mozi" ("movie"). Nagy képernyõn és 3D-ben kell látni -ez TV képernyõn messze nem hat így. Vitatkozom azokkal, akik szerint nem nagy durranás. Nagy. Nagyon nagy. Nem csak látványelemekben, hanem (a néhol sajnos megjelenõ hollywoodi klisék ellenére is) a szereplõk lelkiállapotának alakulását tekintve is, sõt filozófiai elgondolkodtatnivalót is nyújt. Én kevesebb zenével csináltam volna meg (ugye a magányt, a világbavetettséget, a világûr csendje jobban kifejezi - és a kontraszt, az öröm is erõsebb így az ember társ hangjának), de hát mégiscsak a csak kommerszfilmzabálóknak is kell valami izgalom fokozó. A pörgés, a sodródás, az ütközések mind a helyükön vannak - egy fizikatanár minimum egy tartalmas fizikaórára padhoz szögezheti a nebulókat a filmbõl vett munícióval (impulzus és impulzusmomentum megmaradás és következményei, a magunktól származó irányváltás és lassítás-gyorsítás lehetetlensége, a keringésben folyamatos szabadesés van és nem zéró gravitáció, minden folyadék gömb alakja,a világûr hidege és melege, a hang (nem)terjedése a világûrben, a légkörben a légköri súrlódás (közegellenállás) gyújtó hatása, stb.) Ha a mátrixból kultuszfilm lehetett, ez sokszorosan megérdemelné.

A port.hu viszont megérdemel egy nagy lefelé mutató ujjat! Hogyan lehet ilyen felszínes, oda nem figyelõ beharangozót írni? Nem látták a film elejét? Szó sincs meteorokról, a katasztrófát nem az okozta.
10/10
Krisztian5 2014 jan. 11. - 21:09:36 10/10 Előzmény Magonc
(352/791)
Lehúzta az oxigént hogy elaludjon hogy ne legyen a tudatánál mikor meghal, de az oxigénhiányos álapot néha eufórikus állapothoz is vezet.