fürmender 2009 jan. 05. - 15:46:56
(21/41)
Azokkal értek egyet, akik szerint a film elgondolkodtató volt. De, legalább is szerintem, ez a legtöbb ami errõl a filmrõl elmondható. Meg sem közelíti Redford "suttogó" c. - szerintem messze a legjobb - rendezését és csak nosztalgiával tudok gondolni arra, hogy ebbõl az elgondolkodtató alapanyagból Sydney Pollack milyen remek mozit tudott volna csinálni.
speedytibi 2009 jan. 04. - 21:19:00
(20/41)
"félretéve a szcientológia miatti ellenszenvemet"-mi az hogy a vallása alapján ítéled meg,azért letett õ valamit az asztalra. Mert mindenki ezt a bulvárszart nyomja, ez aztán frankó hozzáálás.
6/10
Les 2008 aug. 18. - 18:49:02 6/10
(19/41)
Kicsit unalmas, de gondolkodtató film volt. Meryl nagyon jól alakított.
Meryl miatt néztem meg. A szereplõk jók, és végén hiányérzetem volt.
7/10
severus992 2008 aug. 16. - 03:35:02 7/10 Előzmény ReBii
(18/41)
Szerintem is jo Meryl Streep alakítása.de a film...én ugy gondolom egy kicsit unalmas volt,bár elgondolkodtató!
ReBii 2008 júl. 20. - 23:40:12
(17/41)
Meryl Streep természetesen itt is jó, de maga a film - szerintem - semmitmondó. Nagy nevek, mondanivaló teljesen szokványos, ebben a témában sokszor jobbak készültek már.
6/10
witty girl 2008 jún. 17. - 12:59:10 6/10
(16/41)
Szerintem nem rossz film, sõt, egy kicsit még elgondolkodtató is. Talán azért éreztem így, mert még nem láttam olyan sok filmet ebben a témában.
De még így is azt kell mondanom, hogy egy kicsit valóban unalmas. Talán tényleg amiatt, hogy az embernek nincs ideje megismernie a szereplõket, mind a három szál külön fut, és bár összekapcsolható, de ez mégsem sikerült annyira. Viszont ha hosszabb lett volna, akkor meg túlságosan elnyújtottnak éreztem volna.
7/10
votiv 2008 jún. 12. - 11:37:57 7/10
(15/41)
Ez a film színdarabnak, max tévéjátéknak lenne jó. Két szobabelsõben játszódik az egész, aki akcióra, izgalomra vágyik, csalódni fog. A színészi játékok erõs közepes szintûek, ekkora nagyágyúktól azért többet vár az ember. A téma érdekes, elgondolkodtató, aktuális, de épp ezért olyan, mint egy demokrata (Redford ;)) kiáltványa a háború ellen, és az amerikai sajtó ejnye-bejnyézése, hogy kiszolgálja a politikát: kezdetben helyesli és támogatja a háborút, majd a kudarcot látva mossa kezeit, köpönyeget fordít, és azzal ostorozza a vezetõket, hogy illegitim az egész, nem is voltak tömegpusztító fegyverek (holott ezt kezdetben/nagyon hamar tudhatták), tessék azonnal mindent visszacsinálni.
Egyszer meg lehet nézni, nálam 7/10.

Akit a háború kulisszatitkai érdekelnek, annak inkább ajánlom a Charlie Wilson háborúját, és fõleg annak zárszóját: "These things happened. They were glorious and they changed the world - and then we fucked up the end game." Zseniális.
10/10
skillet 2008 jún. 05. - 20:50:57 10/10
(14/41)
olvastam a hozzászólásokat. nem nagyon nyerte el a tetszéseteket ez a film. én kilógok a sorból ezek szerint, mert nekem bejött. azt hittem unalmasabb lesz. talán ha túllépik a 90percet, és mondjuk még húzzák vagy fél órán át... akkor lehet, hogy én sem lennék róla ilyen jó véleménnyel. de nekem tényleg bejött. egyszerû volt mint a pofon. a film eredeti címe, ha jól fordítom: oroszlánok bárányokért. találó. nagyon is az. szerintem érdemes megnézni ezt a filmet. én sem csípem az amcsikat, ennél a filmnél mégsem éreztem azt, hogy megint egy amerikai nyál film. én dokumentum filmnek mondanám. és ebben a témában kimondottan jónak érzem.
4/10
Vicaevi78 2008 ápr. 30. - 23:51:34 4/10
(13/41)
Nagyszerû a szereplõgárda, de a film kicsit lapos volt, és nekem is hiányérzetem volt a végén...
4/10
beo71 2008 ápr. 25. - 11:35:31 4/10
(12/41)
Mindenki ellenzi a háborút,mindenki megérti a miatta szenvedõk érveit,de uraim nem sok ez egy kicsit.A 20.-ik háborús filmben már hidegen hagy a szegény amerikaiak sorsa.5/10.Ja és láttam már unalmas filmet,ami mégis megmozgatta az agyamat és napokig foglalkoztatott,de
õszintén emberek erre a filmre ki fog emlékezni 2 nap múlva.Tudom ajánlani Charlie Wilson háborúját 10/10.
D.G.P.F. 2008 márc. 31. - 18:15:05
(11/41)
Nekem olyan volt, mintha csak vázlat lenne, és a film csak ezután jön.
A film mindhárom vonalából lehetne egy-egy filmet készíteni, és a hármat összehozták egy 1óra 20perces filmbe.
Hiányérzetem van a végén.
5/10
Karolka 2008 márc. 17. - 19:27:22 5/10
(10/41)
Nekem nem igazán tetszett! Már kicsit unom is ezt a terrorizmus dolgot...ezer meg ezer filmet próbálnak csinálni belõle! Jó szereplõk voltak, többet is kihozhattak volna belõle!! nehezen indul, gyors a vége... a fiúk jelenete volt az egyetlen érdemleges!!
Naseem 2008 jan. 18. - 22:28:00 Előzmény vitmarci
(9/41)
Nekem tetszett a film.Ém még egy Redford filmben sem csalódtam soha.Szerintem kur..a jó film volt. Szerintem Cruise nem mondhatott ellen Redford felkérésének.
6/10
Manda 2007 dec. 17. - 20:44:38 6/10
(8/41)
Ja, és egyébként biztos, hogy a film kormányt támogató propagandának nem fogható fel, hiszen a film nem foglal állást a kérdésben, csak bemutatja mindkét oldalt. A háborút pártolók elé pedig pont hogy görbe tükröt állít.
6/10
Manda 2007 dec. 17. - 20:41:53 6/10 Előzmény vitmarci
(7/41)
Hát igen. Nem a legjobb film amit életemben láttam, de nem is olyan borzasztóan rossz. Túlzás lenne ezt mondani. Igazából ez nem egy rossz ötlet, csak;
1; borzasztóan elcsépelt
2; hiányosan, sõt, rosszul van feldolgozva
3; csapnivaló a rendezés

Az egész filmben körülbelül 3 jó jelenet van;

***SPOILER***


amikor Janine elkezd végre rájönni, hogy mekkora marha volt, és hisztizik egy jót;
amikor a két szerencsétlen, a beskatulyázásból kitörni vágyó fiút lelövik;
és az újságírónõ pityergõs jelenete a film legvégén.

***VÉGE***

Már nem azért mondom, de ebbõl azt a következtetést vonhatjuk le, hogy a film egyetlen vígaszát a színészi alakítás(ok) - Streepre gondolok - adhatják, de igazából még az se, mert nincs is szerep, amiben ki lehetne bontakozni. A profizmus azért látszik..
Hát, nem tudom, tényleg, aki nem Cruise - van egyáltalán ilyen..? -, Streep vagy Redford rajongó, az ne nézze meg. Aki meg az alábbi 3 csoportba tartozik, nem fogja megbánni, csak hümment egyet, és különösebb katarzis nélkül elhagyja a mozit.
Hesztia 2007 dec. 08. - 12:33:33 Előzmény Lois Lane
(6/41)
Mondjuk úgy, hogy Redford rendezte a filmet, és ez egy promó kép a forgatásról?:)
Lois Lane 2007 dec. 07. - 21:09:38
(5/41)
Tényleg érdekes, hogy egy szobában vannak.....még a város se egy ahol tartózkodnak! :D
vitmarci 2007 dec. 03. - 17:15:02
(4/41)
NEM AJÁNLOM SENKINEK!

Egy propagandafilm szerintem.

Ha valakinek nincs világpolitikai rálátása, és nincs igénye cselekményre sem, feltétlen nézze meg.

Hónapok óta a legrosszabb film amit láttam, pedig sokat filmezek.

Mellesleg dühített, hogy ilyen nyíltan fényzik az USA politikáját - fõszerepben a köztudottan Bush-elkötelezett Tom Cruise..
6/10
Manda 2007 nov. 30. - 18:24:32 6/10
(3/41)
2500..? oké, hogy megszorítások, de egy mozijegy még nem kerül ennyibe..
Magyarul vegyem úgy, hogy ez a nagy felhajtás, ami körülötte zajlik, csak politikai puffogtatás? De hát mi a mondanivalója ennek a filmnek? javára válik ez valakinek?
1/10
Pitta78 2007 nov. 27. - 16:12:45 1/10 Előzmény Manda
(2/41)
Üdv! Tegnap láttam premier elõtt. Szerintem ritka rossz a film...