6/10
sawyerx 2023 máj. 24. - 14:03:38 6/10
(42/42)
Méltó folytatás, talán még jobb is, mint az első. Szegény gyereket már rendesen sajnáltam, az első rész semmi ahhoz képest, amit itt kap fizikálisan-mentálisan :D
A vontatottság sok helyen megvan + az iskolai és otthoni haláleset után szerintem életszerűtlen, hogy a hatóságok nem keresik a srácot, de összességében szórakoztató film.
A leszámolás meg tisztára mint a Terminátor 1 vége, csak a babagyárban :)

6/10
10/10
nikato 2021 okt. 22. - 17:19:16 10/10
(41/42)
Ebben már nagyon poénos Chucky és szerintem ez a szinkronhang állt neki a legjobban (Szatmári György), bár az elsőben Zana József is kiváló volt! (Nem értem a többi részben miért nem vitték ezeket a hangokat tovább?)
Ez a rész inspirálta közvetlenül a Chucky sorozatot, ami most fut amerikában (remélem nálunk is adják majd), Don Mancini, a sorozat készítője szerint Chucky kinézete az ebben látottra hasonlít a leginkább, mert ez a rajongók kedvence! Feltűnik majd Andy és Kyle is a sorozatban!
9/10
King Diamond 2019 jún. 25. - 22:11:21 9/10
(40/42)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Az első résznél még elfelejtettem írni, hogy elolvastam az eredeti forgatókönyv kiszivárgott részleteit, hogy mik lettek volna még benne a filmben, de akkor jóval hosszabb lett volna (mindenesetre voltak benne érdekes dolgok). A Gyerekjáték második része nekem kicsit jobban tetszett az elsőnél, de volt legalább olyan jó. Én még ezt is inkább horrornak/thrillernek mondanám, annak ellenére, hogy Chucky által jóval több poént és humoros beszólást/jelenetet kapunk. Tetszett, hogy gyakorlatilag az első rész közvetlen folytatása, az már kevésbé, hogy a főszereplő kissrácon (aki most is kb. ugyanazt hozza, mint az első részben) kívül nem tért vissza az anyja és a rendőr (olvastam, hogy eredetileg mindkét karakter/szereplő/színész visszatért volna és költségcsökkentés miatt döntöttek végül amellett, hogy nem--nem biztos, hogy jó döntés volt). A többi színész nem rossz, főleg a szőke kiscsaj, aki ismerős volt a Vészhelyzetből (és olvastam, hogy ez volt az első egész estés mozi, amiben játszott). Chucky karaktere nekem sokkal jobban tetszett, mint az első részben és ehhez nagyban hozzájárult a humor/poénfaktor. A "feltámasztása" jó volt, a gyilkolászásai sem rosszak, úgy látom, így, két rész alapján, hogy neki is az elsődleges "fegyvere" a sima kés (mint Michael Myersnek), de azért olykor használ mást is. A beszólásai zseniálisak (például mikor az elején találkozik a másik babával a házban), fergetegesek, és persze, lehet betegesnek/betegnek is nevezni, mint ahogy az egész történetet/filmet. Ettől függetlenül és a már említett humorfaktor miatt jóval szórakoztatóbb, mint az első része. A végén a leszámolás hasonló, mint az első részben, Chucky rengeteg mindent túlél, ami engem egyáltalán nem zavar(t), egy horror sorozat főgonoszának ez a dolga. A zenék most is jók és nekem a magyar szinkronnal sem volt problémám, Chucky magyar hangja nem ugyanaz, aki az első részben, de szerintem a mostani jobb volt (érdekes, hogy az ISZDb-n nincs feltüntetve, hogy ki az). A youtube-on megnéztem a film kivágott/kibővített jeleneteit is, van, hozzátesz valamelyest, főleg az alternatív/kibővített befejezés (nekem így még jobban is tetszett volna). Mindent összevetve egy picit jobban sikerült szerintem az első résznél, pont a poénfaktor megemelése miatt.
8.5/10
9/10
Endo The Cat 2019 márc. 12. - 16:48:56 9/10 Előzmény Ricsi213
(39/42)
A magyar szinkron nem jó. Nézd meg eredetivel.
10/10
nikato 2015 máj. 06. - 10:14:26 10/10
(38/42)
Kb. úgy kel életre, mint Jason, a Péntek 13.-ból. :D
8/10
lotto 2011 dec. 17. - 15:32:24 8/10
(37/42)
Ja! Ezt kisgyerekkoromban hogy néztük hugommal!:)) Félõsek vtunk, de ekkor már láttunk 1-2 Igazi horrort, ezen már csak szórakoztunk, NAgyon bejött akkor, ha jol emlékszem ez vt a legjobb rész!

"Neked is levágom a lábadat tõbõl!!":DD

Szép gyermekkor, mi ezt néztük+ a Friday13 összes részét asszem szombat 10tõl, akkor jók vtak!!!!!
deral5 2010 máj. 31. - 23:43:48
(36/42)
Én kiskoromban kb 7-9 évesen néztem meg... És itt vagyok élek virolok, nem lettem elmebeteg. Normális ember vagyok. Attól, hogy a szülök megengedik hogy a gyerekük nézzen ilyeneket néha néha, nem azt jelenti, hogy hülyék... Mikor nézzen az ember horrorfilmet, 18 évesen? Ettõl max fél egy gyerek és nem lesz semmi baja. A gyerek jobban odabújik a szülõhöz... jó hatása is lehet 1 hororfilmnek :))
Lasagne 2009 szept. 10. - 21:23:05 Előzmény damienisback
(35/42)
Ha van egy két nemnormális a családban aki vagánykodni akar, akkor sajnos akaratlanul is megnézi az gyerek..
10/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 10. - 09:45:42 10/10
(34/42)
sokan nincsenek vele tisztában és gyerekként is néznek horrorfilmeket, majd jönnek sírni, hogy így beszartam, úgy beszartam, ennyi vért és erõszakot, stb, stb...
Lasagne 2009 szept. 10. - 08:46:03 Előzmény damienisback
(33/42)
nem mondod..:-O
Ricsi213 2009 szept. 06. - 00:36:04
(32/42)
Ma néztem meg elõszõr ezt a filmet de ez nem horror hanem vígjáték... Annak a babának a hangja istenem kivi vok az 5 re az biztos viccesebb
pathfinder 2009 szept. 06. - 00:29:27
(31/42)
Nem nézünk. Elérte a célját. Örülnék, ha rám is így tudna hatni 1-1 thriller-horror.
Rika 2009 szept. 06. - 00:17:58
(30/42)
Okés, nézzetek hülyének, de én ettõl nagyon nagyon kiakadok és megrémülök. Bármilyen más horrort röhögve végignézek, de ez áááá
10/10
damienisback 2009 szept. 05. - 21:13:56 10/10
(29/42)
ez a horror lényege...
Lasagne 2009 szept. 05. - 21:11:12
(28/42)
ezek a babák krvára kiakasztanak...én is gyerekkoromban láttam egy pár mpt de már attól rettegtem.
pathfinder 2009 szept. 05. - 19:12:48
(27/42)
Az elsõ 2 rész klasszikus, a mûfaj kedvelõinek erõsen javallott darabok. A 3. rész a 'minek ezt folytatni?' kategória, de még nézhetõ. ( Fõleg azért, mert a fõszereplõ srác karakterét szépen kibontják ). A többi felejtõ.
10/10
g.kobold 2009 szept. 05. - 18:32:15 10/10
(26/42)
Üdv mindenkinek!

Eléggé vegyes érzelmeket váltott ki e szép sorozat-a hozzászólásokból ítélve. Nos,ízlések és pofonok.
Néhány dolog azonban tagadhatatlan:
az elsõ rész volt a legjobb(mint általában minden filmnél)
a 2-3.is jó,és simán nézhetõ.Messze felülmúl sok mostanában készült horrort.
A 4-5.részt -akinek nem jön be-mint horror-vígjáték érdemes végignézni,
és nem kell tõlük valami ütõs dolgot várni.
Amúgy meg,mára már klasszikussá vált e remek kis horror-trilógia.
Trilógia,mert az utolsó kettõt mint említettem,nem igazán lehet horrornak nevezni.
Mindettõl függetlenül,nem csak kezdõ horrorosoknak ill.fiataloknak ajánlható. Szerintem bárki ujra megnézheti,ki régen látta.
Kellemes borzongást mindenkinek!
csancsy 2009 szept. 05. - 17:33:23
(25/42)
Régen én is szerettem mindhárom részt, és még ma is szívesen megnézem újra, hisz jelentõs szerepet játszott a film világában. DE el kell ismerni, hülye és morbid témát ölel fel:):):):) És mostanában inkább már röhögni szoktam nem félni (régen féltem kb. 10 éve) a filmen, kicsit enyhén szólva vicces, hogy egy kisbaba csak úgy terrozizál és megöl mindenkit, mikor simán le lehetne ütni egy kis pöttömnyi babát:):):):):):) De mondom azért nem rossz film, jól fel van építve ijesztõ a kisebbeknek, de a témája nagyon vicces és nem reális, de hát sok film van mely nem reálisXDXDXD
re'kus03 2009 aug. 09. - 00:34:28
(24/42)
Ez nagyon gagyi film. Az összes része...
RobertDowneyJr 2009 márc. 08. - 15:02:57
(23/42)
Nekem az elsõ része nagyon tetszett..azóta sincs olyan jó horror, ebben a második részben kicsit csalódtam, de azért még mindig jobb, pár mai horror filmnél!