beatrix555 2008 szept. 18. - 16:04:26
(4/24)
2 M. :) az õskori kihalt állat nevét mamut-ként írják, de három m-el használnak szavakat pl az áruház-at is 3-al írják, stb, ezért terjedhetett el a 3-as alkalmazása, pedig helyesírásilag a "mamut" a helyes.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 18. - 14:54:06
(3/24)
én is 3 m-mel írnám.
A mammut, mint mértékegység nálam nem számít, mert úgy tûnik, senki sem hitelesítette.
7szünyü 2008 szept. 18. - 14:47:46
(2/24)
Én felvettem anno cédére, elég súlyos darab :-))) (Ha jól emlékszem, olyan közepes/gyenge B. Vihogni persze biztos lehet rajt, csak megfelelõ hozzáállás kérdése :) Olyan Mamut-szintû.)
// Mi lenne, ha kineveznénk a ratyihorror mértékegységének az 1 mamutot?
// OFF: Apró nyelvészeti kérdés: emlékeim szerint, legalábbis én annak idején úgy tanultam, a mamut írásmódja 3 m-mel történik, vagyis: mammut. Ennek ellenére ma sok helyütt a 2 m-es mamut alakkal találkozom. A latin neve mammuthus, ángliusul is mammoth-ként fut. Most akkor 2 vagy 3 m a helyes? /OFF
pozsizsuzsi 2008 szept. 18. - 12:07:33
(1/24)
Rettenetesen büszke vagyok, én nyitom meg a topicot. Sõt, még szavazni sem szavazott senki sem. Én sem fogok vaktában, mert pár röpke kockát valamikor tegnap hajnalban, (igaz, már félálomban) elcsíptem az elõzetesbõl, és az alapján lehet, hogy jó vihogós. Szóval, még az is meglehet, hogy csemege lesz.