Kitimi 2012 jún. 14. - 14:25:02
(2593/2913)
Én is ezt mondtam, hogy nagyon nem kedveltem õket. Jót nevettem a jellemzéseden, teljes mértékben egyetértek :D
Castia 2012 jún. 14. - 14:16:43
(2592/2913)
Ehhez azért hozzátenném, hogy Prentiss és Rossi épp olyan személyek helyett érkeztek, akiket az eredeti felállásban nem bírtam, sem karakterként, sem színészként. Elle állandóan úgy húzogatta az orrát, mintha valami büdöset tartottak volna elé, vagy citromba harapott volna, Gideonról pedig a túlkelt lángostészta jut mindig az eszembe, ha ránézek. Szóval - számomra legalábbis - ezzel a két váltással éppenhogy a nem kedvelt karaktereket cserélték ki, és így lett ideális a felállás. Amikor egy kedvelt szereplõt cserélnek le, az már más tészta, azért nem jött be se Seaver, se az a fekete csaj. Jó, nyilván én egy személyben nem vagyok egy reprezentatív minta, de azért még lehettek így vele páran.
Castia 2012 jún. 14. - 13:59:24
(2591/2913)
Ismerem néhány korábbi filmjébõl, színészként nincs vele bajom, de azért... most néztem meg az adatlapját, 49 éves. Lehet hogy azt hiszik, a fiatalabb generáció (Seaver) nem jött be, akkor most kipróbálják az idõsebbet, de nem hiszem, hogy ez egy nyerõ ötlet. Ha esetleg õ végzi JJ. korábbi munkáját a sajtóval, kiskosztümben, magassarkúban, az még hitelesnek tekinthetõ, de fegyverrel a kezében és terepen mondjuk egy erdõben, vagy akármilyen akcióban nem tudom elképzelni, egyszerûen nem reális. Én abszolút amellett voltam/vagyok, hogy ne hozzanak be senkit, de ha már annyira ragaszkodnak a hét fõs létszámhoz, akkor fiatalítani kéne az átlagéletkoron, nem feljebb vinni. Egy 30-35 közötti nõ már nem újonc, van már elég tapasztalata, múltja, ugyanakkor akciókban sokkal hasznavehetõbb.
Kitimi 2012 jún. 14. - 13:38:15
(2590/2913)
Ép ésszel fel nem tudom fogni, hogy a network miért erõlteti annyira ezt az új szereplõ dolgot. Hétköznapi emberként nem látok bele annyira abba, hogy a sorozatok üzleti része hogyan mûködik, de egy pár dolog nem hagy nyugodni.
Akkor lenne értelme a "helyettesítésnek" , ha valaki sokak által kedvelt színész jönne, aki esetleges rajongótáborával növelné a nézettséget, de ebben a helyzetben még azt sem jelentene garantált sikert. Személy szerint errõl a nõrõl nem is hallottam soha. Tényleg Paget-et olyan sokan szeretik, hogy nagyon nehéz lesz elfogadtatni egy új embert. Ahogy írtad, biztos hogy esni fog a nézettség, tehát pont az ellenkezõjét fogják elérni. Ugyanakkor még az új csaj "gázsiját" is fizetni kell. Duplakiadás.
Ellenérvként ott van, hogy 2 esetben már bejött az új karakter alkalmazása. Ugye Paget a 2. évad közepe, Joe Mantegna a 3. évad közepe felé érkezett, de akkoriban még teljesen más volt minden.Egyrészt a sorozat még ifjú korát élte, keresték a megfelelõ irányvonalat. Másrészt számomra két meglehetõsen unszimpatikus szereplõ helyére érkeztek újak.
Talán nagyobb lett volna a siker esélye, ha ha nem rögtön az évad-nyitóban szembesítenek minket az új arccal, ha nem hagynak egy kis idõt, hogy megbarátkozzanak az emberek az új helyzettel.
Na de majd meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok, de az biztos, hogy 6 évet nem lehet csak úgy megváltoztatni...
Kitimi 2012 jún. 14. - 12:27:06
(2589/2913)
Én is most olvastam. Nem hiszem el, hogy a network megint nem tudta annyiban hagyni a dolgokat :(
Nem tudom mire számítanak még a 6. évados szereplõcseréket követõ negatív visszhang után.
Kb. 2 hete láttam egy szavazást, ahol azt kérdezték a rajongóktól, hogy akarnak-e Emily helyére új szereplõt?
Gondolom az eredmény nem éppen tekinthetõ reprezentatívnak, de a szavazók 90%-a NEM-mel voksolt. Azért ez már csak jelent valamit? Na mindegy. Belõlem az elfogultság beszél. De az biztos, hogy Paget nélkül nem lesz ugyanaz :(
DDLL 2012 jún. 13. - 20:57:12
(2588/2913)
Nem láttam az elejét, meg a közepébõl is kimaradtam, de a végét láttam. De ezek szerint nem én maradtam ki, hanem tényleg nem volt most megmagyarázva! Nekem furi volt, ez az egész, hogy miért tartották õket és miért ölte meg azért, mert bement a kislányhoz. Ez kicsit "gatyi" rész volt innen nézve!
SPOILER
Mondjuk azért azt a családot (ha lenne ilyen)akinek az utsó pillanatban halt meg a fia, nagyon-nagyon sajnáltam, fõleg mikor mondta a férj,h akkor tegnap még élt! Ez vmi borzalmas élmény lehet!
Miranda666 2012 jún. 13. - 20:16:32 Előzmény DDLL
(2587/2913)
Hát ez az! - nem derült ki. Ebbõl a részbõl sajnos éppen az hiányzott, ami a Gyilkos elméket magasan a többi krimisorozat fölé emeli: a gyilkos, ha nem is elfogadható, de legalább magyarázható, mély lelki sérülésekbõl fakadó motivációja. A legjobb részekben a gyilkosság nemcsak az áldozat, hanem az elkövetõ tragédiája is egyben. Itt ez elmaradt, helyette kaptuk a reményt soha fel nem adó anya figuráját, rá fókuszáltak.
DDLL 2012 jún. 13. - 14:55:04
(2586/2913)
Tegnapi (06.12) részben, miért rabolt gyerekeket az öreg házaspár? (láttam,h a nõ kicsit kattant volt)És miért ölték meg õket???
Elõre is köszi!
10/10
mimi169 2012 jún. 07. - 22:49:32 10/10
(2585/2913)
Spoiler
Mert egy idióta ember által szervezett számítógépes versenyen keresztül, arra ösztönözet a fiatalokat, hogy fojtogassák magukat és ebbe haltak többen bele.
SJQ 2012 jún. 07. - 22:03:30
(2584/2913)
Vki elmondaná, hogy a szerda(06.06.) adásban, miért lettek (ha)öngyikolosok a gyerekek???? :D köszi!
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 21:21:29 10/10
(2583/2913)
Mármint, hogy épületeket bontanak le egybõl.
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 21:18:44 10/10 Előzmény Lala87
(2582/2913)
Most is vannak olyan rendõrök/nyomozók, akiket nem érdekel az egész és nem ássák mélyre magukat, hogy megtudjanak ezt-azt, és van aki tenne valamit, de nem ér elég messzire a keze. Nem lehet minden esetet megoldani, viszont ki lehet elemezni. Egyébként a holttesteket is lehetne exhumálni, persze ehhez a családnak kell a beleegyezése, és nem hiszem, hogy aki 50 éve temette el a szerettét, az fel akarja ásni újra és átélni megint az egészet. Gondolom ezek az emberek (az áldozatok családjai) már túltették magukat ezen az egészen, az áldozatok meg halottak, nekik már mindegy. Meg különben is, ha pl. tényleg meghalt már a Zodiákus, akkor úgysem tehetnek semmit, ismét zsákutca..
Azt mondjuk valahol meg tudom érteni, hogy nem fognak egy egész épületet lebontani azért, mert feltehetõleg (!) van ott 3 holttest..ez csak a filmekben van így.
Lala87 2012 jún. 06. - 17:00:50
(2581/2913)
Állítólag miután útbaigazítást kértek a rendõrök tõle vagy levelet írt vagy felhívta a rendõrséget hogy milyen balfékek már hogy ott volt az orruk elõtt. És az illetõ állítólag olyan dolgokat is említett amit nem hoztak nyilvánosságra. A járõrök meg visszaemlékeztek rá és megrajzolták a fantomképet és az a rajz olyan volt mint a mások által (túlélõ, stb.) leírt gyanúsított. Abban a mûsorban beszéltek arról is hogy ha fejlettebb lett volna a technika akkor hatékonyabban nyomozhattak volna.
A DNS vizsgálatot a 80-as évek közepén, végén kezdték használni a bûnüldözésben.
Az ilyen régi ügyekkel az is lehet baj hogy megsemmisültek a minták. Meg az ID-t nézve sokszor az az érzésem hogy még Amerikában sem tesznek meg mindent a nyomozás érdekében. Pont most volt a tv-ben egy 1983-as eltûnés. Találtak pár holttestet akkoriban, de a hajsütõrõl vett hajszál alapján, illetve hogy nem talált korábbi kéztörésre utaló nyomot a kórboncnok az azonosítatlan holttesten, ezért elvetették hogy az eltûnt lány lenne. Aztán egy újonnan kinevezett kórboncnok doktornõ 2004-ben úgy döntött hogy DNS mintát vesz az azonosítatlan holttestekbõl amelyek már évtizedek óta megoldatlan esetek. És kiderült hogy köztük volt a lány. Csak épp akkoriban nem vette az orvos a fáradtságot hogy megröntgenezze normálisan a testet, a hajszál meg egy másik lányé lehetett aki használhatta a hajsütõt. Szóval pár évtizede nem voltak elég tapasztaltak a rendõrök, nem vettek mintát mindenrõl, mert ki gondolta volna hogy mondjuk egy borítékról vett nyálminta alapján azonosítani is lehet valakit. Ha olyan körülmények közt tárolták a bizonyítékokat akkor még talán 30 év múlva is segítség lehetne a nyomozásban. De nem tudom hogy vennék-e a fáradtságot hogy pl DNS mintát vegyenek a régi gyanúsítottak rokonaitól. Egy másik esetben meg valószínûsíthetõ hogy egy kórház parkolójában tüntettek el 3 embert és valami lokátorral furcsa egyenetlenségeket mutattak ki, de nem hajlandóak feltörni a betont. Számomra az ilyesmi érthetetlen....
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 16:32:13 10/10
(2580/2913)
És egyébként meg honnan tudják, hogy tõle kértek útbaigazítást, ha nem tudták rábizonyítani senkire?
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 16:31:24 10/10
(2579/2913)
Nem biztos, hogy, ha lett volna DNS vizsgálat akkor elkapták volna. Vannak olyan sorozatgyilkosok, akiket még így se kaptak el. Egyébként 1960-ban még nem volt? Mikortól van? Errõl pl. semmit se tudok, majd utána nézek. :)
De egyébként meg gondolom vannak tárgyi bizonyítékok, amikrõl most is lehetne mintát venni, ha lenne rajta, gondolom már azóta nézték és nem találtak semmit.
Lala87 2012 jún. 06. - 15:23:03
(2578/2913)
Ez a Zodiákus olyan mint Hasfelmetszõ Jack. Csak találgatnak. Mázlijuk volt hogy a DNS vizsgálat kifejlesztése elõtt tevékenykedtek. Az a legbosszantóbb hogy állítólag az utcai járõrök még útbaigazítást is kértek tõle amikor a nyomában voltak....
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 14:37:10 10/10
(2577/2913)
Régebben én is néztem az ID-t, jó kis adó, érdekes sztorik vannak. De mostanában idõhiány miatt már semmit se nézek, meg nem is érdekel a 66 millió reklám miatt.
Mondjuk azt nem tudom miért hagyta abba az emberölést, mert elvileg olyan sokáig nem is ténykedett, vagy csak nem tudnak további áldozatokról és nem tudják a Zodiákushoz kötni. Ha meg mondjuk még él, akkor miért hagyta abba? A sorozatgyilkosok nem sûrûn állnak le az öléssel..
Bár azt a sorozatnál nem tudom elképzelni, hogy még folyamatban lévõ ügyrõl írjanak forgatókönyvet, egyrészt gondolom nem tehetik meg, másrészt meg, ha meg is tehetik biztos vagyok benne, hogy kiverné a biztosítékot külföldön.
Lala87 2012 jún. 06. - 13:45:23
(2576/2913)
Ja amúgy azt is el tudtam volna képzelni, hogy az igazi gyilkos folytatja amit elkezdett akkoriban, de a rész végén továbbra sem kapják el. Na de nem én írom a forgatókönyvet :) 2-3 hét múlva meglátom hogy is gondolták az írók.
Lala87 2012 jún. 06. - 13:17:32
(2575/2913)
Elkezdtem nézni azt a mozifilmet, de nem tetszett a lelkemnek ezért hamar elkapcsoltam. Nem minden gyilkolászós filmet vagyok képes megnézni. A Gyilkos Elméknél is szoktam ezt érezni, de ott arra gondolok hogy ez kitaláció, de persze el tudom képzelni hogy sok esetben valódi esetekbõl nyerik az ötletet. Viszont az Investigation Discoveryn láttam az egyik mûsort a Zodiákusról. Ott épp az egyik lehetséges gyanúsítottat vizsgálgatták, hogy vajon tényleg õ lehetett-e. Persze már az az ember is meghalt. Érdekes volt. Valószínû hogy az igazi, bárki is volt már nem él, azért hagyhatta abba a gyilkolást. Meg ugye a másik lehetõség hogy lecsukták akkoriban.
Szintén azon a csatornán van a Kivel házasodtam én össze. Az egyik részben Gary Ridgeway (õt is szokták emlegetni a Gyilkos Elmékben)volt felesége beszélt. A nõ semmit nem vett észre abból hogy egy sorozatgyilkossal élt, durva. Meg elvileg a férfi szerette õt. De ezt Doctor Reid kifejtette az egyik részben hogy a szexuális szadisták nem képesek a szerelemre, azon a jeleneten a filmben jót nevettem. http://www.youtube.com/watch?v=bkDMfGH0LqM&feature=share
10/10
Sphinx 2012 jún. 06. - 12:40:02 10/10
(2574/2913)
Egyébként úgy tudom, hogy akit gyanúsítottak meghalt már. Készült egy film is, szerintem jó lett, bár sokan kritizálják.