1/10
Barnus92 2021 nov. 02. - 20:59:22 1/10
(16/36)
Komédia, káosz, összeszedetlenség jellemzi a filmet.
Kb az utolsó 30 percről inkább hazamentünk...felháborító
5/10
Norbert Szalai 2021 okt. 30. - 19:43:46 5/10
(15/36)
Vannak benne jó hangulati elemek és vérben sincs hiány,de a borzalmasan hektikus és feleslegesen túlmagyarázós forgatókönyv sokat rontott az összképen.
5/10
danek87 2021 okt. 27. - 13:02:49 5/10 Előzmény sawyerx
(14/36)
Ennek az előzményét mindenképp érdemes.Kevesebb a gyilkolás meg a gore viszont vannak hosszan kitartott feszült jelenetei akárcsak az eredetinek.Annak a folytatása a 81-es, mai fejjel nézve nekem már unalmas,lapos volt rengeteg túlzással és töltelékjelenettel,elvoltam vele de nem kifejezetten szeretem.Remakekből én csak párra mondanám azt hogy jobb mint az eredeti, pl a Texasi remake tetszett,bár az eredetivel is elvoltam...a remake mai fejjel szórakoztatóbb de az eredetinek viszont volt egy hangulata számomra...a sziklák szeme sztem remake egyértelműen túlnő az eredetin,ami eleve rosszul is öregedett,Köpök a sírodra dettó.A Péntek 13-ból viszont nem szeretem a remake-et,kifejezetten idegesítő tinibandát sikerült belerakni.A PC sztem se volt túltolva annyira hogy zavaró legyen.Michael egyszerűen mindenkit legyilkol,legyen az néger,meleg,fiú lány... stb... nem válogat ,se személyekben se eszközökben :)
7/10
sawyerx 2021 okt. 27. - 11:09:34 7/10 Előzmény danek87
(13/36)
Szerintem Laurie a régiekben is csak biobábként funkcionált, élettelen volt a karaktere, aki még az iskolában is csak félénken nézeget, ehhez képest itt a kevés játékidejében hitelesen alakított.
A korábbi kommentemnél füllentettem, mert az első részt láttam végig, a másodikat pedig feléig, utóbbit tegnap fejeztem be, és a finálé alapján nem értettem, hogy hogyan illeszkedik a rendőrös flashback a régi filmekhez - de utánanézve és a kommented alapján már világos, hogy az újak csak a legelsőt veszik alapul.
Nem vagyok a remake-ek híve, de a régi Halloween-Texasi-Péntek-Rémálom filmek nevetségesen gagyik mai szemmel, a feldolgozások minden szempontból hitelesebbek és élvezhetőbbek. Hiába ugyanaz az agyatlan gyilkolás a téma, a technika és látvány itt igenis nagyban számít.

A film végével kapcsolatban azt sajnáltam, hogy azt bizonyos "fordulatos finálét" (ami egyébként várható volt) ilyen vágásokkal és lassítva, alatta monológgal oldották meg. Egyben, lineárisban szerintem nagyobbat ütött volna.
Ja és még nagy pirospont, hogy a PC-t nem erőltették, persze, voltak melegek és négerek, de egyáltalán nem tolták túl, ahogy a humorosabb részeket sem. Sőt, Amerikában petíciót is indítottak valami barmok, hogy a tűzoltók legyilkolását vágják ki a filmből...

Ma bepótlom a közvetlen előzményét :)
5/10
danek87 2021 okt. 27. - 09:56:00 5/10
(12/36)
Nekem kevésbé volt pozitív az összkép mint az alattam megnyilatkozóknak.Párhuzam vonható a Halloween Kills és a 81-es film között,mindkét film közvetlen folytatás,egy éjszakát ölelnek fel,globálisabb-egész városra kiterjedő Myers vonallal,valamint harsányabbak mint elődjük.És sajnos mindkét film is ugyanott hibázik,már az első képockáknál,egyértelműsítik Myers természetfeletti jellegét.Tudom hogy a 2018-as rész minden folytatást kukáz,a 78-as eredetit folytatja ,ahhoz hűen egy földhözragadtabb gyilkossal és pont emiatt volt zavaró hogy a folytatásra Myers sebezhetetlensége és természetfeletti jellege ismét előkerül.Maga a film egyébként egész tempós és alighanem a legmagasabb killcount-al (10 után már nem számoltam :D) rendelkező slasher.A gyilkosságok egész jók,az elszenvedői már annál kevésbé.Ahogy írták alattam is,ostobenkó "csakazértse" ésszerűen cselekszem karakterekkel van telepakolva a sztori.Laurie mellékszereplővé degradálódik,csupán néhányat bölcselkedik a kamerába, ami az egész jó társadalomkritikát szájbarágóssá teszi.A flashback-ek tetszettek,jók voltak a kapcsolódási pontok az eredetihez,viszont a behozott régi karakterek közül senkit nem tudtam kedvelni,az emlékek és felidézgetések ellenére nem igazán van mélységük.Még a Strode famíliának inkább.A 2018-as film jobban teret engedett a karakterfejlődésre-lelki világuk bemutatására.A vége felé lévő harc 1 a tucat ellen...hááát...őő nem írok rá semmit.

Apróbb SPOILER

A záróképkockára szerintem számítani lehetett,csak a "mikor" volt a kérdéses

SPOILER VÉGE

Eddig csak rosszakat írtam pedig egy erős középmezőnyt a szériából simán hoz...csak az előzménye után nekem kevés.Félek hogy a trilógiazáró bármilyen monumentálisra vagy drámaira is sikerül majd,amilyen dolgokat megléptek már a szériában ...nem lesz súlya. Nekem 5/10
10/10
Tamás12345 2021 okt. 26. - 15:38:52 10/10
(11/36)
10/10!!
8/10
dexterzjee 2021 okt. 26. - 09:58:03 8/10
(10/36)
Mi moziban neztuk meg, nehol kicsit unalmasnak tunt a story, de ettol eltekintve tetszett a film.
7/10
sawyerx 2021 okt. 25. - 21:01:19 7/10
(9/36)
A két régi elsőt láttam, amik egyáltalán nem tetszettek, úgyhogy erre nem szívesen váltottam jegyet, de pozitív csalódás. Még úgy is, hogy a közvetlen 2018-as előzményét sem ismerem. Nincs benne felesleges rész, nincsenek felesleges drámázások és szentbeszédek, az egész egy nagy adrenalinbomba, miközben a régi karakterek visszahozása és a flashbackek remekül összekötik a régi epizódokkal.
A zene és a képi világ valami brutál jól el lett találva, főleg, mikor Myers kib*ssza a szekrényajtót és terminátorként megindul a zenére. Az effektek és hangeffektek szintén első osztályúak, volt néhány megugrás a moziban egy-egy váratlan loccsanásnál.
A film kerek egészként nem állja meg a helyét, egy trilógia középső darabja, pár rész elég kiszámítható, összességében egy erős 7/10-re értékelem.
3/10
Era1980 2021 okt. 24. - 21:24:41 3/10
(8/36)
Atya ég! Meg ne nézzétek. Unalmas, szürreális néhol vicces. Gáz!
10/10
gergely1999@iclud.com 2021 okt. 24. - 08:28:14 10/10
(7/36)
Nagyon tetszettek a kivégzések!
Nagyon szorakoztato ! 10/10
9/10
Clementi 2021 okt. 24. - 01:56:18 9/10
(6/36)
Igaz nem volt olyan jó, mint a 2018-as rész, de voltak benne jó ötletek, a slasher és gyilkolászós része is nagyon rendben volt, bár szerintem egy kicsit túlzás, hogy ennyien le lettek mészárolva. Összességében nekem tetszett, és szerintem ha jövőre kijön a befejező rész, egy nagyon jó trilógia lesz belőle, amit jó lesz majd egymás után megnézni. Ugyhogy szerintem eléggé lehúzták itt egyesek a filmet, de nagyobb problémák nincsenek vele. Aki szereti ezt a műfajt és a franchise-t, annak tetszeni fog.
2/10
blood.1 2021 okt. 23. - 01:49:12 2/10
(5/36)
jó poén volt
10/10
gergely1999@iclud.com 2021 okt. 21. - 21:49:06 10/10
(4/36)
Ku.... jooo
5/10
danek87 2021 okt. 08. - 09:48:08 5/10
(3/36)
Úgy tudom a sztori ott veszi fel a fonalat ahol az előző abbamaradt és végig éjszaka fog játszódni (hasonlóan a 81 es folytatáshoz) valamint a legmagasabb killcount-al rendelkező Halloween film.
Bunca18 2021 okt. 07. - 22:23:32
(2/36)
ez egy kva jo film lesz!!
joe80 2021 szept. 02. - 22:52:16
(1/36)
nagyon várom,de a full befejezést mégjobban!