2/10
kékibéla 2020 dec. 08. - 14:53:57 2/10 Előzmény bogotizsolt
(65/85)
Hát igen. Sékszpírben lényegesen jobb...
2/10
kékibéla 2020 dec. 08. - 14:50:37 2/10
(64/85)
Gyalázatos. Kenneth Branagh a herripotter óta a kedvencem. Volt. Ezzel a filmmel egy életre leszerepelt.
janderka 2020 dec. 06. - 20:48:26
(63/85)
Látványos de baromi gyenge. Fillért nem ért volna, ha moziban láttam volna. Egyébként sem értem, miért kell valamit ennyiszer újra és újraforgatni...
Különben meg, ha Poirot, akkor csakis David Suchet - Balázs Péterrel.
granteva 2020 dec. 06. - 19:58:20
(62/85)
Szörnyű ez a feldolgozás, borzasztó a szinkron, bár az eredeti hang is csalódást okozott. Nagy nevű színészek rendkívül alacsony szintű produkciója. Logikátlan kapcsolatok, érzelemmentes szerelem (??) és egy ripacs nyomozó. Ha így gondolják a folytatást is akkor inkább ne. :((((
kosdimamo 2020 okt. 04. - 00:11:02
(61/85)
Technikai kérdés. Kritikátlan aluli volt a hang, függetlenül a raccsolástól. A szinkronszínészek mondanivalója sokszor az érthetetlenségbe veszett... A hangosítás nem segített, mert hullámzó volt a hangszínt és így időnkét az ordítástól kellett megvédeni a fülünket.
Thonuzaba 2020 okt. 03. - 23:44:40
(60/85)
Tényleg szörnyű az a bajusz - a többi pedig átlagos...
1/10
Kaliff 2020 aug. 30. - 18:28:54 1/10
(59/85)
Ez a film szerintem kritikán aluli és hiába néztem magyar szinkronnal, vagy eredeti angol nyelven, ettől az idegesítő raccsolástól (bajusztól) szinte alig lehetett érteni, hogy miről karrrrattyol Brrrrrannnagh.
David Suchet imádni való Poirot volt és nagyon magasra tette a mércét, pedig én Ustinov fan voltam előtte, de bírtam Finley-t is az eredetiben. Az eredeti filmnek volt koncepciója, a színészek magasan verik a jelenlegi branchot. Kedvelem Brannagh-t de ezért kár volt. Ebben a feldolgozásban Poirot egy szeneslapáttal ütném agyon, annyira idegesítő.
További gondjaim:
1. Pilar Estravados nem ebben a story-ban szerepel eredetileg.
2. Szinte minden színész ripacskodik a filmben.
3. Mary Dabenham csak egy mellékszereplő a történetben, Daisy Ridley mégis szokatlanul sok teret kapott. Viszont a kapcsolata a sráccal nekem teljesen hiteltelen és hihetetlen volt. Nem jött át, a színészek valahogy nem érezték ezt a kapcsolatot egymással.
4. A bajusz....vagy mi...
5. A raccsolás az eredetiben...
6. Raccsolás a szinkronban...
(Ezt a raccsolásos böszmeséget egyik előző Poirot sem követte el ilyen szinten - a túltolás túltolása amit Brrrrrannagh művelt, ezért most nagyon utálom őt.)
olahmiki1959 2020 jún. 09. - 05:10:36
(58/85)
Nem volt rossz, de az eredeti, 1974-es változatnak a nyomába sem jön!
olahmiki1959 2020 jún. 06. - 20:11:13
(57/85)
Nekem az egyik nagy kedvencem az 1974-es változat, ezt még nem láttam, úgyhogy kíváncsi vagyok rá.
_goldie_ 2020 márc. 31. - 19:55:04
(56/85)
a film a parádés szereposztás ellenére csalódást okozott
most h végignéztem a filmet ismét el kell olvasnom a regényt mert nem erre emlékeztem..Branagh alaposan átturmixolta az eredetit
bár meglehet csupán annyi történt h teljesen elvonta a figyelmemet a Branagh arcára tapadt extra dupla mókus..ami váltakozva hol az orrlyukaiból csimpaszkodott alá..hol pedig csupán lazán lebegett....
5/10
sexykex 2019 máj. 15. - 18:14:02 5/10
(55/85)
Sohasem olvastam Agatha Christienek ezt a könyvét, holott a Tíz kicsi néger után ugyancsak beletúrtam az életművébe. A Lumet-féle filmet lehet, hogy láttam, de valószínűleg még több ezer filmet ezzel együtt. Ha a felét kétszer, az is elég szép szám. Egyedül a végére a nagy leleplezésre emlékeztem, azt viszont nem mondhatom el. Tetszett! Különösen Kenneth Branagh bajuszkölteménye, ami sajnos eltakarja a most is parádés színészgárdát. Még szerencse, hogy a táj itt-ott kilátszik alóla.
robertsuzuki 2019 máj. 01. - 07:55:34
(54/85)
Lentebb:
"Csináltak egy jó angol krimiből egy irritáló amerikai ripacskodást....nézhetetlen."
ez is 1vélemény.
10/10
bannor72 2019 jan. 30. - 21:31:23 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(53/85)
Rendben megirtad. AC Poirot-át még senkineksem sikerült megfilmesitenie, illetve magát a karaktert sem az forgatókönyvirók, sem a szinészek nem találták el. Értem. Természetes, hogy mindenkiben kialakul egy kép, egy hangulat arról, amit olvas és előfordul, hogy csalódik, ha ezt mások másképpen látják. Ok. Mindenki csak az eredetit olvassa, és maradjon a saját maga álal elképzelt valóságnál. Én támogatom. Bár velem már előfordult, hogy egy film vezetett el a könyvhöz és az irójához :)
Edmond Dantes 2019 jan. 30. - 17:11:47 Előzmény bannor72
(52/85)
Már megírtam tömör véleményemet (40), viszont felhívom a figyelmet: az 51-es hsz tömény SPOILER! Javaslom sürgősen jelezni...hátha akadnak még páran, akik nem ismerik a sztorit ;-)
10/10
bannor72 2019 jan. 30. - 12:25:27 10/10
(51/85)
Sir Kenneth Charles Branagh hálás, de nem könnyű feladatra vállakozott, amikor Agatha Christie egyik legismertebb művéhez nyúlt. Hibátlanul, zseniálisan alkotta meg a filmet. Az ő Poirot-a legalább annyira David Suchet Poirot-a, pont úgy ahogyan AC megálmodta a hires detektiv figuráját. Szerencsére nem utánozta Suchet-t, ettől lett új és más. (Imádom David Suchet által megformált Poirot, az ő alakitása ebben a szerepben brilliáns. Ezt senki sem vitatja. Összenőtt Poirot-al, amikor eljátszotta AC Poirot kalandjait, és lubickolt ebben a szerepben az egyébként méltán hires és elismert Shakespeare- szinész, csakúgy, mint Kenneth Branagh maga is.) ) Ebben a legújabb remake-ben is abszolut érezni AC világát, art deko, a legndeás Orient expressz, az egzotikus helyszinek: a képi világ fantasztikus, a zene kiváló, és vannak benne olyan jelenetek amelyek teljesen egyediek. Az összes nagynevű szinész hozza a megformált karaktert. Minden a helyén van, ahogyan AC megirta. Tényleg hosszasra sikerült a bevezetés, talán azért, hogy aki ne ismerné Poirot figuráját megkapja a megfelelő betekintést, ami persze nem elég, hiszen 70 történet bemutatása (David Suchet-vel) kell hozzá, hogy érezzük, ismerjük a nyüasznyi rezdüléseket, mondatokat amiből megértjük, megismerjük AC detektivjét. MIndezért nem igazán értem a birálókat: igen ez egy remake 2017-ből. Nem több, nem kevesebb. Egy nagyon jó film, nagyon jó szinészekkel és megvalósitással. Akár ott is kezdhetnénk, hogy belekötünk AC miért igy irta meg az alapsztorit: kevéssé hihető történet, ahol a soförtől, a dadán keresztül a biró fiáig stb. mindenki vállvetve lemészárolja a könyörtelen gyilkost. Kockáztatom az életemet a halott volt főnökömért? Hát ezért más AC világa, az akkori világ. Ha már remake: igaz, akár helyezhetnénk a jelenbe is Liam Neeson lenne Poritot, a klasszikus vonat, ultramodern high-tech lenne wifi-vel, száguldana át a kontinensen, ahol betemetné a lavina, Poirot élete árán is lecsatolná a kocsikat, hogy védje az igazságot, jönne a felementő sereg 200 autóval, hilikopterrel, repülővel, sielve érkeznének a helyszinelők, és minden gyanúsitott azonnal ügyvédet kérne stb. Eseteleg a jövőbe, ahol minden második emberről kiderülne "idegen" félig gép, Poirot szürke agysejtjeit a gonoszok végre megszerezhetnék....... Végülis miért is ne? És akkor hová lesz AC és az a milliő?
2/10
potii 2019 jan. 21. - 21:50:35 2/10
(50/85)
Ez az eddigi legrosszabb feldolgozás. A Suchet féle nagyságrendekkel igényesebb és ott lehet azonosulni a szereplőkkel, illetve a történet is szépen van felépítve. Ez borzalom.
Querelle82 2018 dec. 02. - 10:05:46 Előzmény Noire
(49/85)
Én meg állítom , hogy nem az, és akkor most mi van ? Neked tetszik, nekem nem ...
5/10
bogotizsolt 2018 nov. 17. - 13:11:05 5/10
(48/85)
Sok hűhó semmiért . Ugye kedves Mr Branagh ?!
7/10
RMS Titanic 2018 okt. 30. - 17:34:43 7/10
(47/85)
Nem olyan rossz, de kellene bele valami új. Ha ez nincs, akkor felesleges remake-t csinálni. A színészek munkája jó, de Kenneth Branagh nem a legjobb Poirot. Elsősorban inkább a könyvet ajánlom. Ez már a negyedik feldolgozás, a legjobb a Suchet-féle 2010-es epizód, a legrosszabb a modernizált 2001-es.
3/10
Owl 2018 okt. 12. - 19:47:01 3/10
(46/85)
Nekem nem tetszett. Ez a történet már megint olyan, mint a Dallas, mindenki ismer mindenkit, továbbá Poirot még azt is tudja, hogy "A jegyszedőnek az anyja egy malomtulajdonos kulák szeretője volt. Bevallotta." Innentől nincs izgalom. Azt se értem, hogy SPOILER a gyerekrabó miért is nem ismert fel senkit a rá vadászó családból, mikor A-Z-ig mindenki ott tolongott a vonaton... És még figyelmeztetést is kapott egy "nagyon komoly" névtelen fenyegető levél formájában, nyilván az egyik családtagtól. Miközben az egész kiccsalád együtt tervelte ki és valósította meg a gyilkosságot. Háááát, ez gyenge volt. A kötelező négerről ne is beszéljünk, botrány, amit művelnek ezekben a polkorrekt filmekben. Most az afroamerikaiak biztos nagyon boldogok, hogy csökkent a diszkrimináció! Nevetségesen primitív hozzáállás! A díszletek azért tetszettek.