Téma: Gyilkosság

10/10
toscana54 2015 ápr. 06. - 10:28:59 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(71/91)
Az egymást követõ napoknál a második mindig az elõzõ napi rész ismétlése. Hetente egyszer, hétfõn lehet újabb részt megnézni. Április 7-én, kedden a negyedik részt ismétlik, 13-án, hétfõn lesz az 5. rész.
Edmond Dantes 2015 márc. 24. - 21:19:41
(70/91)
Tegnap volt I/1, jövõ hétfõn I/3...vagy I/2? Nagyon nem mindegy, mert I/1 = A ketrec félbemaradt. Két rész = egy sztori? Vagy hogy van ez? Összesen 44 rész, látom. Az akkor összesen hány sztori? Jó lenne tudni...van úgyis az 1. részben egy matekkönyv, meg kéne nézni, hátha abban benne van a megoldó kulcs :)
rina10 2014 dec. 22. - 20:32:16
(69/91)
A híd kivételével még nem láttam ezeket, köszönöm a segítséget. :)
blowup 2014 dec. 22. - 11:03:08
(68/91)
A híd – Bron/Broen
Hajsza – The fall
Broadchurch
Top of the lake

Szívesen.
rina10 2014 dec. 22. - 09:20:48
(67/91)
Tudnátok ajánlani valami hasonló, több részen át ívelõ nyomozós sorozatot? Az eredeti változatot láttam már és A törvény nevébent is. Köszönet elõre is.
9/10
pp13 2014 aug. 22. - 15:19:40 9/10
(66/91)
Végre nem belõtt sérós kisminkelt címlap arcokat látni méregdrága ruhákban egy filmben-sorozatban. Idõjárás ott fent észak nyugaton adja magát tíz napból vagy nyolcszor esik..
Az eredeti sori szerintem nagyon bejövõs zenéjét is okosan meghagyták a tengerentúliak.
Az utóbbi idõk egyik legjobb krimisorozata. 9/10
10/10
tamast2 2014 aug. 14. - 14:56:24 10/10
(65/91)
Jó film, de a fõszereplõnõ bûnronda. Mintha 60 éves lenne egy egy jelenetben. Utánanéztem, a valóságban nem annyira csúnya. Fordítva szokott lenni. Na, mindegy kibírom valahogy.
Polaris9 2014 aug. 06. - 21:02:43
(64/91)
B+ itt mindig esik az esõ,hogy lehet itt egyáltalán élni?
Zizu82 2014 júl. 29. - 08:30:32
(63/91)
A 3. évad mindent visz. Zseniális. Még jobb, mint az elsõ 2 évad volt. Szigorúan felirattal kell nézni, mert Holder dumái nagyon jók és összességében is nagyon sokat ad hozzá, ha eredeti nyelven nézi valaki nem szinkronnal. Az más kérdés, hogy tudomásom szerint még nem szinkronizálták le a 3. évadot vagy legalábbis nincs semmi info róla. Augusztus 1-én adják le a 4. évadot, ami egyben a nagy lezárás is lesz, mert vége lesz a sorozatnak. A 4. évad 6 részbõl fog állni és egybe adják le az egészet a Netflix-en. Sajnos Mo.-on ez még nem elérhetõ, de reménykedjünk az internet *jótékony* hatásában!
Addig is ajánlom mindenkinek feliratosan a 3. évadot. Garantáltan nem fog csalódni!!!
10/10
10/10
melody03 2014 júl. 15. - 21:57:30 10/10
(62/91)
Az elsõ évad rettenetesen izgalmas, fordulatos, mozgalmas, aktív és többszörösen meglepõ volt. Nagyon tetszett, végig izgultam, és pont ezért szeretem nagyon a skandináv krimiket, mert minden és mindenki gyanús és közben úgy figyelek a részletekre, mintha nekem kellene megfejtenem a rejtélyt. Folyamatosan találgattuk ki lehet az elkövetõ és persze mindig ki lett iktatva akire épp tippeltünk! Hatalmas gratuláció. Amíg nem kezdtem el a második évadot, azt sem bántam, hogy nyitott maradt pár kérdés, viszont a második évad (elsõ 4-5 része, eddig) nekem nagy csalódás, csûrik- csavarják a történetet, már senki sem gyanús és közben olyan mintha mindenki sáros lenne... nekem ez már túl zsúfolt és kesze-kusza és cseppet sem olyan eseménydús, mint az elsõ évad. Szerintem a kevesebb több lett volna, mindenesetre kíváncsian várom a folytatást...
Mellékesen megjegyzem, hogy bár az eredetijét nem láttam, kivételesen engem nem zavart ez az amerikás verzió.

Az elsõ évad csillagos 10/10.
10/10
pamparam 2014 febr. 20. - 16:18:18 10/10
(61/91)
Tudja vki, leadják-e a következõ évadot?
mengyan 2014 febr. 16. - 20:58:45 Előzmény Talavera
(60/91)
Na, most hogy vége, nem lett rossz. A sluszpoén a végén - a valódi gyilkos személye - kifejezetten tetszett, azt hiszem, vissza kell nézni az elsõ pár részt. Kicsit tartottam tõle, hogy ellaposodik a vége, de nem így lett.
Talavera 2014 jan. 10. - 20:42:56
(59/91)
Nem lehetne önálló sorozatként nézni és nem összehasonlítgatni az eredetivel? A sok nézhetetlen igénytelen fércmû sorozatfilmek között ez szerintem kiemelkedõen jó, a színészek remekül alakítanak mindenféle brilliáns elõzõ változat ellenére.
habbbea 2014 jan. 03. - 09:42:45
(58/91)
A január 14-re az I. évad 10. részét írták be, a Szólok, ha odaérek- et:
Remélem, nem azt akarják levetíteni!
mengyan 2013 dec. 31. - 12:07:05
(57/91)
LoL! Svéd sorozatnak írom, és a dán címét adom meg! :-) Valójában svéd/dán koprodukció, és Bron/Broen címen látni legtöbb helyen.
mengyan 2013 dec. 31. - 11:06:24 Előzmény Szissssz
(56/91)
Akkor nézd meg az eredeti dán sorozatot. Forbrydelsen (magyarul kb Bûncselekmény, angolul pedig ugyanúgy "The Killing") a címe. Hasonló még a svéd Broen (A Híd) is. Ez hasonló stílusú, de az amcsival ellentétben nem koppintás. A zenéje szerintem a Broen-nek a legjobb: https://www.youtube.com/watch?v=3qEaG4Dw3FE
mengyan 2013 dec. 31. - 10:36:51 Előzmény tanhu
(55/91)
Félre ne érts, egyetértek veled! Kezdek besokallni ettõl az amerikai változattól. Az agyamat, és mindenféle további hasonlóságot a két sorozat között ott dobtam el, hogy megölte magát Larsen alkalmazottja, valamint ekkortájt láttam meg az imdb-n, hogy Holder szerepel a harmadik évadban. Gondolom, nem kell részletezni hogy miért nincs többé hasonlóság a kettõ között. A többieknek meg hagy ne spoilerezzek a két kulcs momentumról. Az eredeti is nagyon hosszú volt, abszolút nem csodálkozom, hogy a második évadot már csak 10 részesre csinálták. Meg a Broen is csak 10 részes. Egy átlagos képességû nézõ agyában kb ennyibõl maradnak meg a fontos dolgok. A dán verziónál pl a legfontosabb dologra az elsõ részbõl csak kb a 10-ik részig emlékeztem, utána elsikkadtam felette, és volt nagy meglepi a fináléban. Na jó, ha nem is 10 komplett részt, de 5-6 résznyi percet (egyik részben többet, másikban kevesebbet) mindenképpen tölteléknek éreztem. És az amcsik erre még rátettek 6 lapáttal. Pffff... Hát, azt hiszem, számomra akkor is csak 20 részes marad ez a sorozat, mert a II/7 volt az utolsó, amit megnéztem. Majd az utolsót még megnézem, hogy kit hoznak ki gyilkosnak.
tanhu 2013 dec. 10. - 18:22:33 Előzmény mengyan
(54/91)
Kizárólag az eredeti!Attól hogy az amerikás verzióba beleteszik a dán fõszereplõt,attól az még nem lesz jó,vagy jobb, sõt.Az m1 meg nyaljon sót, ha ez után bemutatják a forbrydelsent azt már szinte senki sem fogja megnézni...A hasonlóan jó Broen-nek hídnak is megvan a 2.évada.Persze a hülye amerikaiak ezt is lemásolták jellemzõ...Amit õk csinálnak rendben van de amit másoktól lopnak az éhezõk viadalától a tetovált nyálon át azoldbojig azt tartsák meg maguknak,és ne verjék vele a nyálukat, mert attól hogy valamit mesterien reprodukálnak attól az még csak amerikai ízû-zamatú szolgai másolat marad...Valamikor még tudtak és tiszteletben is voltak képesek tartani egy eredeti változatot ami alapján elkészítették a magukét,lásd Hét Szamuráj vs. Hét Mesterlövész.Mind a kettõ remekmû,na de ha összeveted,az egekre ne tedd pl. a Battle Royalet az éhezõk viadalával akkor unottan köpsz egyet az unalomtól,hiába a látvány az éhá film elsõ órája dögunalom, a többi meg pár látványt leszámítva nagy lapos nulla...
9/10
Szissssz 2013 dec. 01. - 01:19:13 9/10
(53/91)
Tetszett a film hangulata, a zeneje piszok jo, a színészek is jól játszottak.
mengyan 2013 nov. 07. - 08:08:37
(52/91)
Na ki vendégszerepel az II/2-ben ügyészként? Na ki??? Sofie Gråbøl, az eredeti sorozat nyomozónõje!!! :D (Azoknak, akik nem látták az eredeti dán sorozatot, és nem ismerik fel: egy félhomályos parkolóházban találkozik Linden-nel) Nagyon jó volt látni együtt a két fõhõsnõt. :)