pkonsti 2014 márc. 02. - 16:46:18
(115/195)
Az 1966-os Grand Prix címû film szerintem jobb. Igaz csak fikció, de pont ezért emészthetõbb, hisz a Rush egy életrajzi film, és ehhez képest sok tévedés volt az eredeti eseményekhez képest.
Nagyon jó a film, de a hibáktól nehezen tudok eltekinteni, ezért nálam 7/10.
8/10
beo71 2014 márc. 02. - 12:31:32 8/10
(114/195)
AZ EDDIGI LEGJOBB f 1-ES FILM. Mondjuk ez nem nagy szó, ilyen Stallonés baromságok után, de a film jó.8/10.
Most úgy éreztem, talán jobb lett volna, ha kevesebbet tudok a történetrõl, mert néha zavart, hogy azt éreztem : na, most ez azért lett ilyen, mert egy filmnek ilyennek kell lennie....de, ez csak kukacoskodás ( én azt szeretem, ha kisgyermeki lelkesedéssel nézhetek egy filmet és minden mást elfelejtek)igazából ez egy nagyon jó film, minden a helyén van és jól mûködik.
10/10
meridian74 2014 márc. 01. - 02:36:35 10/10
(113/195)
Amúgy a szinkronja is jó lett, pl a végén nincs félreérthetõ helyzet azzal, hogy hanyadik lett Hunt (egyesek belezavarodtak a feliratos verziónál...)

Nálam 10/10 a film.
10/10
meridian74 2014 márc. 01. - 02:13:09 10/10
(112/195)
Nagyon jó film lett.

De ugyanígy kíváncsi lennék Ayrton Senna életére is.
norberto999 2014 febr. 27. - 20:53:07
(111/195)
Egyik legjobb film amit valaha láttam, pedig gyûlölöm a Forma1-et. Egyértelmûen 10/10.
10/10
Hellas 1903 2014 febr. 27. - 20:23:41 10/10
(110/195)
Nagyon jó életrajzi film , szerintem ez a film másodjára sõt többszöri megnézés után is nagyon jó pedig én se nézek már vagy 5 éve forma-1-et,2013 legjobb filmjei között ott van !
10/10
Mojzer 2014 febr. 27. - 19:33:13 10/10
(109/195)
Nagyon jó film,nem értem miért nem jelölték oscarra Daniel Brühlt.
10/10
7/10
Danzsé 2014 febr. 27. - 16:01:18 7/10
(108/195)
Hát egyszer meglehetett nézni, de a 9,5 értékelés az enyhén szólva túlzás. Vannak izgalmas jelenetei + a színészi alakítás is jó, de a rendezés lehetett volna sokkal jobb is. 7/10
AndrewHungary 2014 febr. 25. - 15:56:59 Előzmény bator75
(107/195)
Ez az a film, amire azt mondom: kötelezõ darab! 10/9 nálam, ami nagy szó, nem szoktam csak úgy szórni ezt az osztályzatot. ;)
bator75 2014 febr. 24. - 18:49:11
(106/195)
Nem rossz a film, de nem beszélnék róla szuperlatívuszokban.
Az az érzése az embernek mintha gyorsan átfutánk a fõhõsök életének filmjét.
Bele-bele tekerünk, valahol elidõzünk egy kicsit, majd megint kattintunk egyet a csúszkán.
A vége viszont zseniális, ahogyan a két pilóta levonja a konklúziót, és láthatjuk hogyan alakult az életük a késõbbiekbe. Igazi kis életbölcsességek, akár a Barátok közt végén is láthatnánk hasonlót, ha véletlenül odakapcsolnánk.
Itt viszont nem a Novák Laci meg Vili Bá osztja az észt, szóval ÜT a vége nem kicsit.
Én ennek titulálom a magas pontszámokat, hiszen elég ritka az ilyen jó kis befejezés.
Meklód fia 2014 febr. 23. - 09:42:16 Előzmény Meklód fia
(105/195)
viszont elismerésem, hogy sikerült ugyanolyan kinézetû szereplõkkel eljátszani, mint az igaziak. Ez egy nagyon jó pont és nálam fontos, mert pl. az Életrevalók c. filmben ezt a dolgot teljesen leszarták.
Meklód fia 2014 febr. 21. - 18:24:30
(104/195)
már 2 éve nem vagyok forma-1 rajongó, de mégis úgy döntöttem, hogy megnézem ezt a filmet.
Gondolom a rendezõ számára nehéz kihívás lett volna úgy megcsinálni, hogy a verseny jelenetekbõl kivehetõ is legyen valami. Jöttek az össze-vissza száguldós bevágások, de megmondani egyszer nem tudtam volna ki van elõrébb, ha nincs a kommentátor. A pontverseny állását is jobb lett volna többször hangoztatni, hogy ne mi agyaljunk már azon is.
cene7 2014 febr. 21. - 02:41:06 Előzmény Ayrton Corvus
(103/195)
úristen.... ja és gondolod egy ilyen fim forgatókönyvét többször?? ezekre csak te jöttél rá vagy mi? te szimplán kötekedsz a filmmel ,tipikus olyan ember vagy akinek semmi se jó
jooasszony 2014 febr. 19. - 17:15:08
(102/195)
Jó film, ajánlom mindenkinek. Hunt tényleg nagyon érdekes figurája a sport történelemnek. Magánélete nagyon kalandos, az igazi hedonista. Élete végéig lázadó playboy maradt. Nagyon nagy szívvel és szenvedéllyel élte meg a sportot is, különlegesen technikás volt, a beceneve: "Hunt the Shunt".
A fõszereplõk nagyon jól árnyalták a két sportoló barátságát és különbözõ temperamentumát. Sajnos Hunt nem úszta meg azt, hogy kétfelén égette magát és 45 évesen érte a végzetes szívroham.
k11zoltan 2014 febr. 13. - 22:17:52
(101/195)
Nem rajongok a F1-ért, és a film sem nyûgözött le igazán.
Egyszer azért meg lehet nézni.
Csörpi123 2014 febr. 13. - 16:51:32
(100/195)
Teljesen indokolatlan ez a 8.2 vagy mennyi az imdbn. Max aki nagyon követi a forma 1-et, annak jobb lehet mint egy átlag film de annak is csak 1 fokkal.A feszültségkeltõ zenével és egy-két kamerabeállítással van becsapva a nézõ. A zenéje többet sejtet mint amennyi ez a film.Fel van pátoszosítva az egész. Igaz történet amibõl szó szerint több ezer van a sporttörténelemben!
10/10
Viktor6665 2014 febr. 13. - 00:58:33 10/10
(99/195)
Rég láttam ilyen jó filmet. 10/10
10/10
pepe555 2014 febr. 10. - 10:24:37 10/10
(98/195)
Csak egy jótanács. Legközelebb írd ki a mondandód elejére, hogy Spoiler.
Ayrton Corvus 2014 febr. 09. - 02:11:45
(97/195)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nagyon jó film lenne, ha nem nyílna a bicska a zsebemben. A film tele van olyan ordító hibákkal ami nekem rosszul esik. Én nem 2000-ben láttam az elsõ gp-t, hanem 84-ben 6 évesen. A mai napig kutatom az F1 történelmét, böngészem az eredményeket, amihez egy élet is rövid lenne. Jó lett volna, ha egy olyan rendezõ készíti el a filmet aki ebben töltötte el gyerekkorát, fiatalságát, akiben olyan mértékû alázat lett volna, hogy pontosan vissza adja a valóságot, mert ez a film csak részint valóság.
Na akkor bele kezdek.
1970 Formula 3. Niki Lauda az életbe nem versenyzett a Brit Forma 3-ba, ha igen szeretnék róla eredményt, adatott látni. Fikció.
Lauda nem 73-ban debütált a BRM-nél, hanem 71-ben a March színeiben az osztrák Gp-n, a 72-es szezont is végig náluk versenyezte.
73-as szezonzáró Watkins Glen, Francois Cevert halálos roncsai az edzésen, a nevét nem mondják, ráadásul a rendezõ és a producerek egy óriási bakit lõttek, a you-n már fent van törölt jelentként, kivágták a másnapi eredményhirdetést ahol Hunt második lett, Lauda pedig a tréleren hozza be a kocsiját. Hunt lenéz Laudára. Pillanatok az egész, de mégis fontos.
Hunt legjobb eredményét produkálta, míg Nikinek addig egy ötödik helye volt.

Jó lett volna csak villanásokba berakni Niki 74-es elsõ Ferrari gyõzelmét, majd Hunt és a Hesketh csapat elsõ sikerét 75-bõl, ahol pont Lauda elõtt nyert. Ezzel szemben mit tesz a film ugrik két évet és úgy állítja be, mintha Niki a világbajnoki címet azért szerzi meg, mert Hunt kiesik a futamon, de legalábbis arra utal, hogy azon a futamon harcba van Nikivel. Közben a keserû valóság Hunt célba ér ezen a 75 Október ötödikei futamon, a negyedik helyen végez a vb-n szintúgy. Lauda már egy futammal korábban világbajnok volt, sõt papíron szinte már Ausztriába megnyerte a vb-t.

A 76-os Brit GP-t tényleg megnyerte Hunt, de ezt a gyõzelmet elvették tõle, errõl a film mélyen hallgat. Ez azért volt furcsa mert amikor a filmbe ezt a jelenetet vártam, azt jelentik be, hogy visszakapták a Spanyol gyõzelmüket, ez rendjén is van, de ez a történet elferdítése.

Nürburgringi jelenetekbe is vannak bakik, de ezt hagyjuk, felfogom vágási hibának. Azonban a szabadedzésen történt balesetet amit légi felvételbõl mutatnak sehol nem találom. Irtózatos nyílt lábszártörés. Sehol nem említik ezt a balesetet, sehol nincs róla anyag. Szerintem ez a jelenet fikció volt a pálya veszélyességét akarta bemutatni.
Jó lett volna egy rendes lassítás amikor leesik Lauda sisakja, ezt szinte csak kockázva látható. A drámaiságot fokozhatták volna, aki látott Lauda balesetérõl fotókat, ahogy ott fekszik a földön szétégett fejjel, a versenyzõtársak körülötte, az tudja mirõl beszélek.

Monza. Lauda nem tudta, hogy lámpával indítják õket, senki nem szólt neki. Hunt a sóderágyba, itt is olyan érzést keltenek mintha az utolsó körben esett volna ki, közben jóval korábban.

Fuji. Huntnak valójában elég lett volna egy negyedik hely is, mivel több futamot nyert mint Lauda.
A filmben Watson a verseny végén pörög ki valójában már rég nem volt versenyben. Hunt óriási csatát vív Laffite gyönyörû Ligier-Mátrájával és megelõzi óriási küzdelemben Regazzonit, hát majdnem, Regazzonit tényleg megelõzte, de a másik versenyzõ a késõbbi világbajnok Alan Jones volt.
Láttam egy fotót amin Hunt szinte nekiugrik Teddy Mayernek, aki közli vele te vagy a világbajnok, a filmben ez nagyon finoman volt bemutatva.
Lauda nem volt a helyszínen amikor Hunt világbajnok lett, egy taxiban ült és a reptérre tartott, legalábbis mindenhol ezt olvastam az elmúlt 20 évben.

Chris Hemsworth túl izmos és túl jóképû volt Hunt szerepére, ettõl függetlenül nagyon jól játszotta. Hunt olyan igazi kiélt, koravén típus volt. Egyetértek azzal a véleménnyel a néhai Heath Ledger lett volna a tökéletes választás. Daniel Brühl hangja az teljesen Niki Lauda, megdöbbentõ.

Egyéb finomságok a Hesketh csapat Hunt nélkül is az F1 részese maradt, a film azt a benyomást kelti végleg abbahagyták, pedig még volt pár sikertelen szezonjuk.
Szegény Jochen Masst úgy ábrázolták mint valami rock zenészt, nem volt olyan hosszú haja.
A Nürburgringi versenyzõi eligazításon próbáltam kistabilizálni ki-ki. Fittipaldi, Peterson kilõve. Az egyik versenyzõ teljesen úgy nézet ki, mint Jacky Ickx, csak aztán észrevettem a Tyrrell overált. Ezt nagyon félvállról vették. Merzariot (õ mentette ki Laudát) csak onnan ismertem fel, hogy a számomra kedves Cristian Solimeno alakította, rákacsint Jamesre amikor a futam megrendezésérõl szavaznak.
Marlene Lauda az tényleg 100%.
Biztos, ha megnézném még vagy kétszer több ordító történelmi pontatlanságot találnék. Hasonló vágási bakikról nem is beszélek, azt eleget láttam a Felpörgetvében (na annál a filmnél nem tudtak megvezetni, mert azt a szezont élõben láttam, csak ráépítettek egy fikciót).

Nem baj, majd 20 év múlva kijön egy rekonstruált változat, de úgy érzem itt is csak a pénz volt a fontos. A mérce továbbra is Grand Prix és a Le Mans, na meg a Senna dokumentumfilm.

Megváltozott a világ 20-30 éve a legkisebb hibáért is az alkotókat megkövezték volna, most már senki se veszi észre, csak néhány hozzám hasonló lökött.
Régen nem volt net, nem volt wiki, youtube, az emberek képbe voltak, most pedig ott van minden elõttük mégis vakok.
Grigorij 2014 febr. 01. - 12:02:32
(96/195)
A film visszaélt azzal, hogy a jelzett év versenyeit elég kevesen figyelhették "testközelbõl", akik legalább forma 1-es rajongók voltak akkor és legalább az egyetlen újság, az Autó-Motor alapján követték az évadot, azok tudják, hogy a filmnek gyakorlatilag semmi köze a valósághoz! Akim meg legalább az osztrák tévén látták is a dolgokat, na azok ma már kevesen vannak...
A film másik DURVA hibája, hogy a bevágott jelenetek és a makettek még távolról sem igazak, a versenyjelenetekben még arra sem ügyeltek, hogy például a Ferrari ugyanazon modellje legyen látható 5 percen belül, a makettek meg egy torz méretû, szerintem gokart-féleségre fuserált mûanyag kaszni, mert egy F1-es autó akkoriban sem volt kispolszki méretû...
A film egyedüli pozitívuma, hogy a két figura, az életmûvész Hunt és a hideg, számító Lauda jellegét jól ábrázolja...
De hogy lett volta köztük valami fokozott verseny, az egy baromság!
Két szál az igaz: Lauda hibája és egyéni tragédiája, illetve Hunt bazi nagy szerencséje (hogy Lauda többre értékelte az életét már, mint hogy egy esõfalban beguruljon és világbajnok legyen...)
Mindez persze nem von le semmit abból, hogy egy látványos és a fiatalabbaknak érdekes kortörténetet vittek "filmre", de realitást ne keressünk a mûben!