10/10
pathfinder 2008 máj. 19. - 17:11:08 10/10
(3/3)
Igen, de ez már a következmény volt... A többségük valóban mentességet élvezett a felelõsségrevonás alól és ez nyilván kettõs érzelmeket kelt. Nehéz megmondani, valóban tudtak-e a náci birodalom minden húzásáról, hiszen többségük tervezõmérnök és tudós volt, nem álltak kapcsolatban a közvetlen katonai szervezetekkel stb. Ahogy már írtam, engem az döbbentett meg, milyen "alternatív" véget is érhetett volna a háború. Fõleg a V-2 és a sugárhajtású gépekkel kapcsolatban - az atombomba tervezéssel szerencsére még el voltak maradva a film szerint.
elaci 2008 máj. 19. - 16:01:45
(2/3)
Nem nagyon kellett keresgélni ezeket a tudósokat. Ott voltak az amerikai ûrprogramban.
10/10
pathfinder 2008 máj. 19. - 15:52:13 10/10
(1/3)
Nagyon érdekes és új információkkal szolgáló dok.film volt ez számomra. Eddig is tudtam, h. a németek az élen jártak a haditechnológia alkalmazásában, mégis meglepõ, mennyire megelõzték a korukat. Elgondolkodtató, mi lett volna, ha a vezetõik a türelmetlenségüknél fogva nem követnek el néhány hatalmas taktikai hibát és több idõ marad (akár csak + fél év) a fejlesztésekre... (Remélem lesz ismétlése, elég embertelen idõpont volt ez a reggel 6:))