Téma: Hal a tortán

Cordelia 2015 márc. 16. - 19:47:25
(4244/4264)
nem, nem, a borsóka az a zsírba szaggatott galuska
filoszemitabélus 2015 márc. 16. - 16:24:34 Előzmény Cordelia
(4243/4264)
a boldog békeidõkben külön tálalták és csináltak a fõtt húshoz isteni torma vagy fokhagyma mártást. Ti a New York-i változatot eszitek? Még lehet bele tenni BORSÓKÁT és májgombócot. Minél gazdagabb, annál jobb.


Itt van egy kis irodalom a borsókáról:

http://www.webbeteg.hu/cikkek/eloskodok/64/galandfergesseg
babanya 2015 márc. 16. - 16:19:00
(4242/4264)
Hát--- én sem nézem, csak belenézek, de elég, fõleg arra, hogy ki hogyan eszik. Ha nem olyan családban nõtt fel, ahol megtamították, hogyan kell terített asztalnál viselkedni,ezekre a celebekre már ragadhatott volna rá egy kis illem - sok-sok helyen láttak már éttermet, evõ embereket, stb - szóval Mónika pl. egyik kezével ráfekszik az asztalra, másik kezével könyököl, úgy eszeget. Nem a kezést emeli a szájához, hanem a száját szinte a tányérba, mint a kutyusok. Ez a mûsor a szép terítésen kívül szólhatna arról is, hogyan viselkedjünk, vagy legalább is alkalmazkodjunk a környezethez.
tortura 2015 márc. 11. - 17:39:52
(4241/4264)
Ezt a hetet nem nézem. Hétfõn, mikor láttam, hogy kik lesznek, akkor döntöttem így. Bevallom, én a szereplõk alapján döntök, a többi nem is nagyon érdekel (ki mit hogy fõz). Ez egy szórakoztató mûsor, és ha nem szórakoztat, akkor minek nézzem. Épp akkor kapcsoltam oda, mikor a három trampli verte az asztallapot, hogy nem szépek a vékony nõk (az édességet meglátván), és a durung még meg is erõsítette õket ebben. Jahhh, ha õk mondják....
Cordelia 2015 márc. 11. - 14:35:29 Előzmény tortura
(4240/4264)
ezen a héten klárikám, maunika és dzsudi olyan palávert csapnak minden este, mint a piaci kofák: nem lehet érteni, mit mondanak, akkora a ricsaj.
Nem értem Mónika ételsorát: málnaleves, töltött karalábé, orosz krémtorta? Külön megkérve a vendégeket, hogy ne zabálják fel a tortát, mert kell a gyerekeinek (?). Ezek után "kinek az ablakán néz be a ló?"
Cordelia 2015 márc. 11. - 14:32:52 Előzmény olahmiki1959
(4239/4264)
a boldog békeidõkben külön tálalták és csináltak a fõtt húshoz isteni torma vagy fokhagyma mártást. Ti a New York-i változatot eszitek? Még lehet bele tenni borsókát és májgombócot. Minél gazdagabb, annál jobb.
tortura 2015 márc. 05. - 18:14:02
(4238/4264)
Nem néztem végig a tegnapi adást, csak idõnként bele-belenéztem, míg a másik csatornán reklám volt. Viszont nagyon jó volt ez a rész, meg kell hagyni. Volt humor, báj, csipkelõdés, minden. Janicsák Veca egy hihetetlenül bájos hölgy, Oszvald Marika meg egyenes fenomenális.
tortura 2015 febr. 22. - 17:07:43 Előzmény pneklara
(4237/4264)
Egyetértünk. Annak idején, mikor Kozsóval, Rékával, Szilvivel meg Gangstával voltak egy csoportban, ott is holtverseny alakult ki a végén: Kozsó és Bangó lettek nyertesek - azonos pontszámmal. Kozsó nagyon elegáns volt, azonnal felajánlotta a nagyasszonynak a díjat.
Akkor jobb is, hogy nem néztem, ha így alakult.
olahmiki1959 2015 febr. 21. - 14:55:46
(4236/4264)
Mindkét változat jó, és elfogadott.
Nálunk mindig minden a levesben van, nem külön tálban a zöldség és a hús, mert ha úgy tálalod, akkor a lébe beletéve a dolgokat, esetleg lehûtik a levest, az meg nem jó.
És gazdagabbnak, gusztusosabbnak is néz ki a levesestál, benne a színes zöldségekkel, a cérnametélttel, a húsokkal - abba is hagyom az írást, mert olyan éhes lettem, mint egy farkas...:)
10/10
Szissssz 2015 febr. 21. - 10:16:25 10/10
(4235/4264)
Az én nagymamám a húslevest nem így tálalta.
Nála külön tálon volt a hús és a zöldség, nem a levesben.
pneklara 2015 febr. 21. - 07:39:16
(4234/4264)
Szerintem ez egy akkora neveletlenség, hogy a háziasszony tüntetõen nem eszik a vendégeivel. Olyan, mint ha azt mondaná: legeljetek drágáim, én csak nézlek benneteket. Azért mímelhette volna az evést, hacsak igazoltan nincs valami epekólikája. Abban a bõségtálban talált volna valamit, amin elrágódhatott volna. Csak azért mondom, mert Margitka lépten-nyomon kioszt mindenkit a jólneveltségrõl, akkor ezt nem tartja furcsának, hogy bele sem kóstolt a fõztjébe?Na, róla nem lehet feltételezni azt sem, hogy õ ajánlja fel Fásinak a csecse aranyhalacskát, mondván, neki van már vagy 6 darab. Fási megtette volna.Margitka mellé máskor csupa zöldfülût kell beosztani vacsorapartnernek, akik a zacskós leves - zacskós puding menüvel elfogadják a sorrendet, mert Margitkával szemben gyõzni nem lehet. Nem feltétlenül a kaja miatt.
olahmiki1959 2015 febr. 21. - 05:36:31
(4233/4264)
Így lenne ötösöm a lottón...
Naná, hogy Bangó Margit nyert, egyébként valószínûleg megérdemelten...:)
Az már a szerkesztõk hülyesége, hogy Fásyt és Bangót mindig egy mûsorba teszik, mert így Fásynak soha nincs esélye egyedül nyerni...:)
habcsi 2015 febr. 19. - 20:32:05
(4232/4264)
"Kedves" Ádám! Én.....Neked.....erre...... az estére....... -o....azaz-minusz nulla pontot adok, de még azt sem érdemelnéd meg! A TV2 helyében ezt ebben a formában, nem engedtem volna leadni! Ez a reklám helye volt Nálad! Ebben nem volt, kedvesség-szeretet-barátság-meghitség! Fúj! Blö! :P
elizabeth 2015 febr. 18. - 22:35:06
(4231/4264)
Már nem tudja hol a határ, mit csináljon jó dolgában. Hivalkodó, gusztustalan.(Fásy)
pneklara 2015 febr. 18. - 16:01:43
(4230/4264)
Olyan ez, mint a munkahelyi névnapozás. Az egyik vitt egy kis pogácsát, a másik már egy kis édeset is. A harmadik egy kis salátát, a negyedik már rendelt salátabárból,aztán már utálta mindenki, hogy mivel kell túltenni a másikon, mert kevesebbet snassz volt vinni.
Csak azt tudják átverni, aki nem tud fõzni. Aki rendszeresen fõz, az idõben, módszerben, alapanyagban sejti, mi a szemfényvesztés.
Ha Marika és Zsülike is beáll kavargatni, 17 fogást idõre összehozni nagy mûvészet. Egyébként meg minek?Ki bír ennyit enni, aki egyébként gyökeret rágicsál egész héten? Biztos vagyok, hogy a cehhet a csatorna állja, a forgatás után visszamennek és dekára perkálják az árat.
Fási van olyan gáláns, hogy átengedi a díjat Margitkának, õ meg el is hiszi, hogy megérdemelten nyert, pedig ki merne 4 pontot adni a mûvésznõnek?
olahmiki1959 2015 febr. 18. - 15:34:08
(4229/4264)
Olvastam a bulvárhírekben, hogy Fásy Ádám ma 17 fogásos, királyi vacsorát fog felszolgálni a vendégeinek, ami szerintem, - legyen akármennyire pazar kiállítású, és csodálatos ízekben gazdag az az ételsor, - már a groteszk kategóriájába tartozik.:D
Nevetséges az az erõlködés, ahogyan ezek rivalizálnak egymással, - fõleg Bangó Margitról, és Fásy Ádámról beszélek, - mindegyik túl akar tenni a másikon, és presztízskérdésnek tekintik, hogy megnyerjék a versenyt.
- Tessék mondani, 17 fogást hogy lehet elkészíteni, hány ember segítsége, és mennyi idõ kell hozzá? - kérdem én félénken, - azonkívül, nem lenne sokkal egyszerûbb, ha meghívnák egymást a legdrágább éttermekbe, mindenki azt és annyit ehetne, amit és amennyit csak akar, és a végén az aznapi házigazda fizetné a számlát???
Ahelyett, hogy egymást - és a nézõket - hülyítik adásról adásra?...:)
Még az is nyíltabb és becsületesebb lenne, mint ez a cirkusz...:)
pneklara 2015 febr. 18. - 08:00:18
(4228/4264)
Ahogy elnéztem, Demcsák Zsuzsa helyett mindent a barátnõi készítettek.Itt-ott belevágott, belekapart valamit az alapanyagba, de még arról sem gyõzött meg, hogy tud fõzni. Ehhez képest úgy körített, magyarázott a vacsoránál, mint egy mesterszakács. Volt egy érzésem, hogy a barátnõkön túl egy szakács különítmény is dolgozott a vacsoráján.Az elõételét nagyon dicsérte az asztaltársaság, de a bacon színébõl úgy ítéltem, meg sem sütötte, csak átmelegítette.Bebe is erõteljesen fûszerezett, ezt olyankor szokták, amikor nem találják az ízt. Hazugság ez a mûsor is a köbön.
Bangó Margit egyre jobban irritál. Mikor már önmagát is annyira komolyan veszi, hogy mellette minden más jelentéktelenné válik, vagy annak kénytelen érezni magát.
10/10
Szissssz 2015 febr. 17. - 22:59:47 10/10
(4227/4264)
Szerintetek az nem hiba, hogy amikor Demcsák Zsuzsa az elõételt kiosztotta, a férfiak elé tette le az ételt elsõnek s csak legutoljára kapta meg Bangó Margit. Szerintem a hölgyek elé illik letenni elõször az ételt (én legalábbis ezt tenném ) s ott is az idõsebbik elé elsõként. De lehet, hogy én gondolkodom rosszul, nem tudom.
Amikor a vadhúst ették, akkor meg az tûnt fel, hogy Zsuzsa a szósz öntése után a túlcsorduló mártást az öntõ oldaláról az ujjával letörölte s utána pedig onnan lenyalogatta. Hát, szerintem ezt sem nagyon illik csinálni az étkezõasztalnál.
Egyébként meg ez a szájbarágós stílus, meg a nagy megfelelési kényszer nekem nem jön be.
olahmiki1959 2015 febr. 17. - 18:49:38
(4226/4264)
Igen, nagyon sok kérdés felmerül az emberben ilyenkor.
Az is eszembe jutott, hogy - ha jól emlékszem - Bangó Margit már 4, vagy 5 alkalommal megnyerte a "Hal a tortán"-t.
Miért kell állandóan, újból és újból visszahozni a mûsorba valakit, aki már ilyen sokszor szerepelt?
Nincs a TV2 tarsolyában más, ismert ember?

... Az igazságnak azért annyival tartozunk, hogy Réka és Bódy Sylvi akkor nagyon csúnyán viselkedett, (én is emlékszem arra a bizonyos adásra) nem is a "pereputty" szó volt, ami nálam igazából kiverte a biztosítékot, - bár, az igaz, hogy nagyon sértõ lehetett a Bangó családra, akik a szívüket-lelküket kitették, hogy a vendégeket maximálisan kiszolgálják, - hanem az, hogy a két csaj teátrálisan eljátszotta, hogy nem ízlik nekik a kaja, papírszalvétába köpték vissza falatot, mintha valami borzasztó dolgot kellett volna enniük, - és ez nekem sem tetszett.
Akármekkora celebnek gondolja magát valaki, azért viselkednie tudni kell...:)
tortura 2015 febr. 17. - 18:16:19
(4225/4264)
Annak idején - még régen - egy másik fórumon én is szóvá tettem ugyanezt. Ne tudd meg, hogy nekem estek. Ráadásul párhuzamosan a mûsorral a másikon is õ volt Pimasz úr házigazdája. Annak idején, mikor konfliktusba keveredett Rékával, szerintem én voltam az országban az egyedüli, aki nem Bangó Margitnak adott igazat. Ugyanis Réka pont ugyanezt kifogásolta. De senki sem az igazságtartalmával foglalkozott, hanem azzal, hogy a pereputty szót használta. Ezt meg olyan trágárságnak vették sokan, mint ha legalábbis a b betûs kötõszót használta volna. Pedig már arra se kapja fel a kutya se a fejét. A válasz a kérdésedre egyébként, szerintem igen, vele fogják megnyeretni. Valamiért nagyon tolják a szekerét.