Téma: Hálózat

8/10
nikato 2022 nov. 24. - 17:19:49 8/10
(43/43)
Jó film, jó színészgárdával, de nem értem Faye Dunaway alakítása miért lett Oscar díjas? Beatrice Straight 5 p 2 mp-et szerepelt, ez lett a legrövidebb szereplés amiért valaha Oscart kaptak, Peter Finch pedig még az átadó előtt elhunyt, így posztumusz kapta meg.
Vigilante 2022 nov. 22. - 07:45:06
(42/43)
3 nagyon erős momentum a filmből, kb a kvintesszenciája:

https://www.youtube.com/watch?v=_2agg3zjUyQ
https://www.youtube.com/watch?v=Rm_Vp88c4d4
https://www.youtube.com/watch?v=ps66AQ-00Kg

Nagyon durva, hogy ez a film lassan 5 éves lesz.

"Ti vagytok a valóság és mi az illúzió."
breeder 2015 febr. 24. - 18:50:24 Előzmény csabaga
(41/43)
Talán egy kicsit az emberibb oldalát is meg akarta mutatni a rendezõ ennek "a kegyetlen, könyörtelen és egyúttal törtetõ világnak", azért volt benne ez a szerelmi szál.
csabaga 2015 febr. 23. - 16:50:45
(40/43)
Szerintem megállná a helyét ha az alaptémára szorítkozna,de akkoriban még a Keselyû három napjában is volt egy elég nehezen magarázható szerelmi vonal.
breeder 2015 febr. 23. - 01:47:30 Előzmény csabaga
(39/43)
Én is egy kicsit elméláztam Holden-en, hogy mennyire érdekesen mutat(ott) Dunaway mellett. De végül is szerintem jól döntött a rendezõ. Mert ha például egy bájgúnár mellé rakja a színésznõt, akkor nagy valószínûséggel beleszürkül a szerepébe és az életbe nem kap ezért az alakításáért Oscar-t. Legalábbis valahogy én ezt érzem.

A történet egyébként nagyon jó. Sok emlékezetes momentum van benne. Persze a mai (pörgõs, akciókkal teli) produkciók mellett nem állná meg a helyét, de nem is ez a lényeg, hanem a mondanivalója. Mert hogy ennek a filmnek bizony van mondanivalója, méghozzá nem is akármilyen. Olyan, ami a ma emberére is hatással tud lenni. Nagy valószínûséggel még talán magunkra is ismerhetünk a sorok között. :)

8/10
csabaga 2015 febr. 17. - 17:02:44
(38/43)
Csak az a szerelmi szál ne lenne,fõképen hogy Holden 70 évesnek néz ki...Egyébként kiváló,szerencsére a régi(Benkõ Gyula,Földi Teri,Bács Ferenc)szinkronnak van meg.
Az újabb rémes,igaz valósághûbb,mivel angolul nincs magyarázó narráció a film elején és végén.
pie85 2014 márc. 08. - 18:31:05
(37/43)
a téma, az alakítás jó. és kultikus, fontos darabnak is tartom, viszont sajnos egyáltalán nem kötött le :/ egy órát sikerült néznem a filmbõl, aztán érdeklõdés hiányában megszakítottam. lehet csak rossz passzban néztem. azért szeretnék még egy esélyt adni neki, talán a második fele kicsit érdekesebb lesz. pedig sajnálom, mert abszolút jó a témaválasztás, és ez a kritika, hogy lerántják a leplet errõl az egész tv-hazugságról és nézõszám manipulálásról. de ez számomra félórába sûrítve bõven elég lenne.
na, talán legközelebb, egy más hangulatban talán sikerül végignéznem és átértékelnem ezt a filmet.
Faye Dunaway jó nõ volt 35 évesen :)
9/10
Viktor6665 2013 nov. 30. - 01:37:01 9/10
(36/43)
Most néztem végig, egyelõre még nem tudom hova rakni. Mindenesetre a színészi játék fantasztikus benne és adott gondolkodnivalót.
10/10
offtopic
kenubita 2013 febr. 17. - 13:47:48 10/10
(35/43)
A MODERN AMERIKAI FILMTÖRTÉNET EGYIK LEGFONTOSABB DARABJA. KÖTELEZÕ.
ma.il 2012 szept. 24. - 14:13:03
(34/43)
9/10
wake up 2011 dec. 18. - 15:46:21 9/10
(33/43)
Erre a filmre úgy bukkantam rá, hogy megnéztem a Legyél Képben-t (a nagy videómegosztón található, ajánlom mindenkinek), és abban idéztek belõle. Felkeltette az érdeklõdésem és még többet kaptam, mint amit vártam.
Durva, hogy '76-ban engedtek ilyen nagy igazságokat kimondani egy filmben, és aztán engedték nagy publicitáshoz jutni és még Oscarral is megdobálták. Úgy tûnik, azóta jelentõsen szûkült a szólás- és véleményszabadság, viszont erõsödött a látszata. Éppen ezért gondolom, hogy ennek alapfilmnek kell lennie minden gondolkodó ember életében. Fiktív tévétársaságról szól, de hatalmas igazságokra világít rá. Van benne nem egy, nem kettõ ütõs jelenet. '76-ban 10/10-et adtam volna rá, most egy 9-est.
8/10
kritiza 2011 dec. 18. - 15:33:20 8/10
(32/43)
Nagyon jó film. Igaz, mai szemmel egy kicsit lassú és látszik rajta a kor, amit úgy értek, hogy a filmes technika még elmaradottabb volt akkor. Valamint a szinkron is hagy kívánnivalókat maga után. De a téma rendkívül fontos. Gondolatébresztõ jelenetekkel van tele, nem is tudom, mikor láttam olyan filmet utoljára, amit ennyire fontosnak éreztem. Legszívesebben ajánlanám mindenkinek.
zoolio 2011 aug. 18. - 17:20:14 Előzmény Watchmen
(31/43)
Az elõtte lévõ South Parkot is félbehagyták (szerintem).
Watchmen 2011 aug. 15. - 09:28:37
(30/43)
Rohadt jó film lett volna, ha leadják végig. A Filmmúzeum pedig eléggé megbízható csatorna, de ilyet bakizni, hogy leadják az elsõ 1,5 órát utána meg adják egybõl a Privátfilmek vágatlanul címû kihagyhatatlan mûsorukat. Remélem azért leadják normálisan is egyszer. Mert így ez csak félfilm volt!
3/10
lunatic99 2011 aug. 03. - 09:33:14 3/10
(29/43)
'76-ban se volt ez jó film, most se az. Ha fontos témáról rossz filmet csinálnak, azt nem muszáj szeretni. Még akkor se, ha a hiúság legyezgetésére kiváló.
mérlegelõ 2011 máj. 15. - 14:37:09
(28/43)
Igaza van mindenkinek, aki megállapította, hogy most már igazi "aktualitását" éljük e folmnek... Talán ezért is van viszont, hogy némelyek számára 'szájbarágós' - kézközeli tendenciákat neveznek nevén: de mikor is készült??? - A színészi játékot illetõen esetleg kismértékben Faye Dunaway "inthetõ meg" mesterkélt momentumokért, de amúgy az egész (õt is beleértve) szintén briliáns. - Mindenesetre nem hízelgõ diagnózis a világra nézve - s hogy idejutottunk...
oscillator999 2011 máj. 15. - 01:38:39
(27/43)
Uh, mennek itt a kõkemény vélemények. Hadd ajánljam, pofátlan módon, a saját blogomat: http://hesgotcancer.blog.hu/2011/05/14/atfm_68
sanjust 2011 máj. 15. - 00:28:46 Előzmény lunatic99
(26/43)
Egyáltalán nem unalmas és nem szájbarágós nagyon is éles kritikájú film.Remek szatíra ,ami nem is annyira szatirikus ,mert igen sok minden visszaköszön belõle ma is azoknak ,akik figyelmesebben nézik a Tv-t.A karakterek is kíválóak ,és a színészek is remekelnek ,Faye Daneway különösen brilliáns ,de atöbbiek is.Méltó alkotás ez Lumettõl atöbbi zseniális filmje mellé.
3/10
lunatic99 2011 ápr. 09. - 14:52:57 3/10
(25/43)
Gyerekek, most komolyan... Tényleg tetszik nektek ez az unalmas, vontatott, végigpofázós, szájbarágós vacak? Nem értem, mért imádja mindenki. Engem mindenesetre irritál, amikor a számba rágnak mindent, amikor nem kell semmin agyalni, amikor egy témát ilyen sekélyesen tolnak a pofámba. Aztán meg fájdalmas volt ilyen jó színészeket ripacskodni látni. Faye Dunaway az egyik legjobb színésznõ a világon, de amit itt mûvel az már fáj. Még William Holden is nagyon erõltetett volt. Egyedül Robert Duvall hozta a színvonalat, de egy ekkora kupac sz*rt õ sem bírt egyedül elvinni a hátán. Arra számítottam egyébként, hogy a vége felé lesz valami, ami miatt érdemes végigszenvedni a két órát, de nem volt. Sõt, a vége felé lett egyre borzalmasabb. Amikor Max szakított Dianával, az már nevetséges volt. Ment megint a komoly arcba mondás, hogy a nõ már nem is tudja, mi a valóság, meg hasonlók. Nevetséges volt, amit mondtak meg az is, ahogy mondták. Csak azt nem értem, egy olyan rendezõ, mint Lumet, aki megcsinálta a k*rvazseniális Zálogost, hogy tudott ilyet kiadni a kezei közül? Borogatást!
sanjust 2011 márc. 03. - 22:44:57 Előzmény majorlacko
(24/43)
Így igaz, sokak érdeke a nép elhülyítése ,fogyasztóvá züllesztése,és a politikusok is jobban tudják manipulálni az ilyen masszát.