offtopic
Anditos 2011 jan. 03. - 19:49:25 Előzmény Anditos
(25/45)
Bocsánat, nem Süti, hanem Zsüti, természetesen.
offtopic
Anditos 2011 jan. 03. - 17:12:51 Előzmény francika
(24/45)
Értjük mi is a filmet, azért ez nem a Forrás vagy a 2001 Ûrodüsszeia, hogy napokig adjon gondolkodnivalót. Amit én is kifogásolok, az az unalom és a színészi játék. Karády nekem sem a kedvenc színésznõm, de az életrajzi filmeket nagyon kedvelem, ezért várakozással ültem le a tévé elé, de nem hatott rám a film. Rudolf Péter meg ugyanazt a karaktert hozta Sütiként, mint a többi filmjében, már ezerszer láttunk tõle hasonló alakítást.
far vik 2011 jan. 02. - 22:03:39
(23/45)
Karády és Nagy-Kálózy egyaránt elég fárasztó tud lenni. Talán bevállalom, hogy belenézek.
10/10
francika 2010 szept. 05. - 23:04:03 10/10
(22/45)
Jézusom, itt mindenki Titanic meg Farkasokkal táncoló ripacskodást várt? Talán még a heppiend is hiányzott?
Ez egy gyönyörûen letisztult stílusú, pontos színészi játékkal megmunkált hiteles alkotás, csak érteni kell!
feketevipera 2010 szept. 05. - 19:45:12
(21/45)
Annak idején elkezdtem nézni, de inkább abbahagytam, egyáltalán nem kötött le. Hogy Karádyról is szót ejtsek, szerintem énekesnõnek még elment, de színésznõnek nem igazán volt jó. Ahány szerepben láttam, majdnem mindegyikben modoros volt, a végzet asszonyán kívül mást nem nagyon tudott eljátszani, nem tudott hiteles lenni egy alvilági nõ vagy egy egyszerû származású asszony szerepében. Amúgy meg az a véleményem, hogy nyugodtan lehetne filmet forgatni rengeteg más színésznõnk, színészünk életérõl is. Azt hiszem, Bacsó is úgy járt, mint Jancsó Miklós, egy idõ után eltolódott a kommerszebb, felszínesebb filmek felé. Sajnos.
10/10
Skultetyko 2009 okt. 20. - 20:56:44 10/10
(20/45)
Azért Bacsó Péter rendezett még néhány filmet, de lehet, hogy van, aki csak a Tanút ismeri...?
Ez a film viszont tényleg nem a legjobb alkotása.
4/10
rizso10 2009 jún. 29. - 00:24:22 4/10
(19/45)
egyetértek, nekem tök olyan a film, mintha csupa amatõrök szerepelnének benne, ráadásul olyanok a kommunikációk, a reakciók, amik nincsenek az életben... én nem ajánlanám senkinek
bourne 2008 aug. 25. - 13:53:51
(18/45)
annak idején nagyon vártam ezt a filmet ... ebben a nagy hévben sikerült is megvennem a film alapján írt könyvet, mely tartalmazott egy cd-t is, amin a filmben elhangzó dalok szerepeltek / ezt csak azért írtam le, mert amikor megláttam a könyvet, nagyon elcsodálkoztam, h már itt tart a magyar merchandise gépezet /
aztán megnéztem a filmet is ... próbáltam már elõre felkészíteni magam arra, h Nagy-Kálózy bármennyire is jó színésznõ, azért Karády közelébe sem érhet ... és ez nem Nagy-Kálózy hiányossága, hanem Karády érdeme ...
összességében sajnos nem tetszett a film ... vannak jelenetek, amikor annyira döcögõs, h csak no ... mintha a rendezõ otthon azon gondolkozott volna, h egy egy jelenettel mit is kezdjen??!!! ...

maradt hát a cd és az örök dalocska ... "kis cigaretta te hidd nekem el, h engem is csak égve dobtak el ..."
7/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 22:25:31 7/10
(17/45)
Alföldi Róbert készített interjút a Bacsó Péterrel. ebben beszélgettek a Horthy-rendszerrõl. azt mondja a Bacsó:
- Horthy egy olyan rendszert akart fenntartani, ami már rég elavult.
- neked még ezt tanították, mi?! - mondtam a tv elõtt mérgelõdve.
A kuka Alföldi meg csak bólogatott, fogalma sem volt az egész dologról. ahogy hallottam az apja pártosságát a kommunista rendszerben, úgy hiszem, õ is ezt hallhatta otthon.
7/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 22:21:22 7/10 Előzmény napraforgó
(16/45)
az még hagyjám, de a pontatlan, udvariatlan tv2 kb 40 perccel elõbb kezdi el adni, mint ahogy ki van hirdetve.
7/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 22:16:47 7/10
(15/45)
örülök, h vannak még magyar emberek, akiket nem festett át a mai és régi politika.
nyugodtan fejtsd ki a véleményeidet, én ezentúl mindig figyelek rád!
Dr Milton 2008 júl. 23. - 20:37:05
(14/45)
Nah végre nem én szállok elsõként síkra Horthy mellett. Hadd áruljak el egy mûhelytitkot: a film elõtt megnéztem a fórumot, meg elolvastam a tartalmat, és volt egy olyan érzésem, h lesz egy-két elejtett, sunyi vagy nem is annyira burkolt célzás a kormányzó inkompetenciáját illetõen. Azért nem akartam beleírni mert a fórum beszégetése nem ilyen irányba indult el, de most Miklós1900 táptalajt adott a gondolataimnak. Ahányszor van egy újgenerációs magyar film/értsd: 1990 utáni/ ami érinti a Horthy-érát szinte mindig van benne valami alamuszi gyalázás, amit radikálisabb vagy szókimondóbb emberek történelemhamisításnak neveznek. Most sem volt ez másképp, akadt pár alamuszi utalás. Nálam már itt erodálódott a film hitelessége, de ha csak magára a történetre koncentrálok akkor is hiányérzetem van. Vki említette, hogy jó 'alapanyagból' félrossz históriát hoztak össze. Én is így látom valamint azt is észrevételezném, hogy a film mintha nem tudná eldönteni, hogy inkább a háborús idõk szenvedéseit mutassa be vagy a mûvésznõ magánéletét. Ennek folyományaképp minkettõbõl vesz egy kicsit és nem jut el sehova, nem kapcsolja össze a végén vagy csak bénán. Gyenge teljesítmények, semmitmondó story jellemzi ezt a többre hivatott forgatókönyvet. És propaganda...
7/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 17:22:54 7/10
(13/45)
7/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 17:21:46 7/10
(12/45)
"A kormányzó nem egy lángész", "ezt a háborút elveszítjük" hangzik el a filmben.

A nemesség ábrázolása gyér, elnagyolt, talán manipulatív, de mindenképpen rossz.
Talán egy baloldali rendezte ezt a filmet?
Én nem tudom, de a film jó; ha kisebb hibák, tévedések, tisztelenlenségek is vannak benne.
Jó, nézhetõ, de nem a legjobb (bár Bacsótól ez is nagy teljesítmény, ha Lumnitzerjét vesszük).
Azért ostobának nevezni azt az embert, akit Hankiss Elemér és a Median a hetedik legalkalmasabb magyar államférfinek tart az egész magyar történelembõl egy kicsit tiszteletlenség, mégha az egyik szereplõ szájába is adjuk. A többi szereplõ egyetért vele.
Õ még így tanulta, így mondták a barátai, hát miért lenne máshogy?
mert a történelmet meghazudtolták.
és ezt már ideje lenne mindekinek észrevennie.
offtopic
kts5 2008 júl. 23. - 00:02:34
(11/45)
Népbutitás...Szerintem.

Még jó, hogy éjeli bagoly vagyok, de ez az idõ már nekem is abszurd...
10/10
KaksziLajos 2008 júl. 22. - 18:46:34 10/10
(10/45)
Rudolf Péter (ebben is) zseniális!
efes 2008 júl. 22. - 17:55:08
(9/45)
Amúgy a video jobb, mert át tudod tekerni a reklámokat.
efes 2008 júl. 22. - 17:54:22
(8/45)
Egy tippem van a megoldásra: ne kapcsolja be a tévét senki se este 8-kor, viszont húzza fel mindenki a vekkert és nézze ezt a filmet, pl. A mindenható nézettségi mutatók akkor azt fogják mutatni, hogy Barátok közt abcúg, de a hajnali Karádya menõ.

Szerintem azért ebben az esetben nincs is olyan túl nagy különbség...
Sunday3 2008 júl. 22. - 17:35:32 Előzmény napraforgó
(7/45)
Egyetértek. 8 körül nézhetetlen mûsorok mennek . Például ez is érdekes filmnek tûnik, fõmûsoridõben miért nincs ilyen?? A videó nem ugyanolyan.
szevia 2008 júl. 22. - 14:35:06 Előzmény napraforgó
(6/45)
Videomagnó!