boneyard 2007 ápr. 26. - 22:21:45
(150/250)
Nekem nem jött be a film. Az elõzõ részek sztem százszor jobbak voltak. Ulliel alakításával nem volt bajom, az alaptörténet is rendben lenne, viszont miután megérkezik Lady Murasakihoz semmi extra. Szvsz az egész sztori arra megy ki, h megcsinálhassák a folytatását...
little_girl 2007 ápr. 14. - 19:36:15
(149/250)
most volt idõm megnézni a filmet. a srác egész jó, némelyik jelenet jó, a sztori már kevésbé. Furcsa, én nem hasonlítottam Sir Anthony Hopkins féle Hannibalhoz, csak megnéztem a filmet. A srác amúgy is említette, hogy nem óhajtotta az elõbbi Hannibalt koppintani. Az is igaz, hogy a többség azt a Hannibalt szerette volna viszontlátni gyerekként, akit megismerhettünk felnõttként.
9/10
King Diamond 2007 ápr. 07. - 13:20:37 9/10
(148/250)
Tegnap néztem meg a filmet moziban és ahhoz képest hogy sokan mennyire lehúzták szerintem jó lett, nekem tetszett. Épphogy egész jól játszotta a fiatal Hannibal-t a Ulliel, szpen végigvitték, hogy hogyan vált azzá, amit utána még jobban megismerünk. A nagynénjét alakító színésznõ, Li Gong még mindig ott van a topon, meg nem mondaná az ember, hogy 42 éves...
A történet is jó volt, de nem feltétlenül kéne hasonlítani magát a szerepet Hopkins-szal, mert ez is más, meg az is. Mindketten jól játszották Lecter-t, nyilván sokak felállították a mércét e film megnézése elõtt és azoknak nem is jött be Ulliel alakítása, de szerintem ez felesleges. Szerintem mindketten jól játszották.
Nekem is volt egyfajta elvárásom a filmmel kapcsolatban, de engem meggyõzött, és szerintem van olyan színvonalú mint az elõzõek.
Huko 2007 ápr. 01. - 15:24:34
(147/250)
sokkal rosszabbat vártam,sokaktól hallottam,hogy ilyen meg olyan rossz lett.
szerintem abszolút nem!
nekem a végén lévõ jelenet tetszett a legjobban,amikor választhatott volna a Nõ és a normális élet, vagy a bosszúállás folytatása között...
én legalábbis ezt (is) éreztem benne.
jó film.
Arden 2007 márc. 29. - 17:30:32 Előzmény Pistie
(146/250)
:D:D:D:D

A vörös sárkányban "csak" 20évet kellett volna fiatalítani rajta, és az se jött össze... Bár Anthony utószinkronizálhatta volna a fiatal Hannibalt... legalább a hangeffektek miatt.:D
^PsychoDad^ 2007 márc. 28. - 21:58:53
(145/250)
Hát ilyen butaságot amit mpolgar írt....
Egy szavadat nem látom alátámasztva a film megnézése után!
Teljesen jól van felépítve a srác bekattanása!
Pistie 2007 márc. 25. - 19:34:54
(144/250)
Manapság már biztos képesek lennének megfiatalítani, amilyen technikák léteznek.. Persze így mesterkéltebb lenne mint Uriel, de a puszta tudat, hogy Hopkinsot látjuk a festékréteg alatt, emelné a film színvonalát. Najó, ez csak poén volt ;)
Arden 2007 márc. 25. - 19:25:13
(143/250)
"ahhoz képest hogy a Mester, Hopkins nem vállalta a szerepet"

Hát azt megnéztem volna, ahogyan Anthony eljátsza 20éves önmagát.:)))) Azért azt hiszem visszamenõleg az összes Oscart megkapta volna amire jelölték.:)))
Pistie 2007 márc. 25. - 19:17:50
(142/250)
Nem igazán értem egyébként, hogy mit nem lehet érteni azon, hogy hogyan lett Hannibalból a késõbbiekben pszichopata.. Egyszerû: gyermekkori trauma. Ha neked legyilkolnák ismeretlenek a szüleidet, utána mintegy utolsó kívánságként a húgodat próbálnád védeni litván dezertõröktõl, akik az éhhaláltól való félelmükben feldarabolják és megeszik õt, valószínûleg belõled sem válna épeszû ember...

Tökéletesen elég volt annyi részlet, amennyit ebbõl bemutattak. És az, hogy túl könnyen viseli, újfent megalapozatlan.. az árvaházban éveken át nem beszélt, csak gyötörték álmában a démonai, ám késõbb megtanulta hogyan lehet úrrá felettük: ha bosszút áll húga gyilkosain. Hasonló megnyugvást jelentett Clarice-nek a Bárányok hallgatnak-ban, azzal, hogy megmentette a Cathrine-t a Buffalo Billtõl, megnyugodott a lelke, és nem hallotta többet a bárányok sikolyát, amire viszont nem volt alkalma hogy megmentse...

Mindazonáltal a legvéresebb és legkegyetlenebb Hannibal-film. Aki hiányolja belõle a lélektani helyzeteket, és az intelligens párbeszédeket, az nézze a Bárányok hallgatnakot, nem lehet mindegyik filmtõl ugyanezt elvárni. Lecternek a cella mögött nem volt más vágya, mint hogy kiismerje Clarice-t, itt pedig végeznie kellett a gyilkosokkal. Ennyi, szerintem ötletesen és jól megvalósították a dolgot, ahhoz képest hogy a Mester, Hopkins nem vállalta a szerepet. Az ifjú színész szerencsés módon eredetijét akarta utánozni, és sok helyen sikerült is neki... 10/8
hotyka 2007 márc. 25. - 18:38:22
(141/250)
Hát elég felszínesen nézed akkor afilmeket,szerintem,
Miért nem magyaráz meg semmit? Várható volt,hogy gyermekkori trauma áll a háttérben,remélem,nem valami misztikus dologra vártál okként a szadizmusára.Ehhez nem kell ész.
Én nem így nézem a filmeket,hogy ,,hát volt az az örült,aki lekaszabolt mindenkit bossúból,azt csá" stílusban. A film értékelése szerintem ennél többrõl kéne szólnia,mit egy ilyen mondatnak,amit te mondasz. De hát aki így néz filmeket,attól ne várjunk jobb kritikát persze....
Arden 2007 márc. 20. - 16:56:08
(140/250)
(Nincs itt olyan, hogy ban? Mert lehet hogy használni kellene ezt a becses opciót...)

Amúgy a fordítás elég sokat dobott a könyvek nyelvezetén bizonyos kereteken belül - de ez magánvélemény.
Tika 2007 márc. 20. - 14:16:16
(139/250)
A filmet a múlt héten láttam, és meg kell valljam: kellemes csalódás volt. Ahogy már többen írtátok, szerintem sem érdekes összehasonlítani Szõr Hopkins-szal, úgyhogy errõl ennyit. Jó film. 8/10
Zsenivagyok 2007 márc. 20. - 13:40:13
(138/250)
Tisztelt moderátor személy!

Te aki rendteremtési, népnevelési feladataidat azzal a céllal kaptad, hogy minket halandó és esendõ embereket mint holmi smasszer visszaterelj a helyes útra , és a topic erkölcsi felelõseként igazán tiszteletre méltó az a teher amit a vállaidon cipelsz a mi és a fórum érdekében.

De! Fel kell hívjam a figyelmedet egy apró, ám nem jelentéktelen hibára, amelyet valószínûleg a nemes ügy iránt érzett buzgalmad hevében követtél el, ami persze nem kisebbítette az általad leírtak appercipiálhatóságát, de talán fontos. Ez pedig a törlése kerül a törlésre kerül helyett.
Nos, remélem ebbéli megjegyzésemet nem találod majd dehonesztálónak.
.
Redfield 2007 márc. 19. - 22:43:04
(137/250)
Üdv! Ajánlom figyelmedbe a "300" topic-ot. Ez valami, ami személyesen neked szól. És aki a dalt küldi... no igen. Sejtheted.
Juccmokk 2007 márc. 19. - 21:55:36
(136/250)
Igazad van teljesen, de nem bírtam ki.....
Babszi 2007 márc. 19. - 20:55:17
(135/250)
Látod,ebben egyetértek a film nyelvileg gyengus,de a könyv is.Ez lehet annak a következménye,hogy mégiscsak a sokadik bõr...

De,ha úgy nézem valahol jogos,hogy nem adják Lecter szájába a megszokott szóvirágokat,elvégre õ sem úgy pottyant ki az anyjából.Nem biztos,hogy túl jó lenne,ha ugyanolyan mûveltnek mutatnák be tizenévesen,mint ötvenévesen.
Babszi 2007 márc. 19. - 20:42:55
(134/250)
Na ez már mindennek a teteje!Azon poénkodni,hogy ki mit gépel el,ne már!
Komolyan azon gondolkodom,nem is kellene diliházba zárni Dr.Lecterünket,hisz úgyis csak az "ennivalóan gorombákat" eszi meg.Ahogy elnézem rá férne az emberiségre egy ilyen szelekcíó.Régen a vírusok pusztították a testileg gyengéket,most Hannibálokat kéne rászabadítani a szellemi roggyant bunkókra?Hmmm....

Pesze,akinek nem inge ne vegye magára!
Zsenivagyok 2007 márc. 19. - 12:14:33
(133/250)
thx.
Juccmokk 2007 márc. 19. - 10:11:38
(132/250)
Elnézést, erre a hozzászólásra reagáltam.
Juccmokk 2007 márc. 19. - 10:09:24
(131/250)
... és nem újjaimat, hanem ujjaimat.