Téma: Harag

9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 29. - 13:33:17 9/10
(87/427)
Tudtam, hogy elõ fog jönni ez a "Wikipédiát mindenki szerkesztheti" szöveg :) Éreztem. Tudod mit, ne küld el a könyvet, mert nagyon nem érdekel. Ment a rinya, hogy miért nem találják el a Shermanokat, hát azért mert nem lehet normálisan lõni Tigrisbõl menet közben, gyanítom ha gyakran csinálták volna ezt, szépen tönkre is megy a tank. Nem akarsz elmenni filmes producerekhez katonai szakértõnek és tanácsadónak? :D
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 29. - 09:44:06
(86/427)
Nem én tudom jobban, hanem ez a szakkönyv ami nem olyan komolytalan mint a bárki által - pontatlanul -szerkeszthetõ Wikipédia.
(ha gondolod elküldöm, pdf-ben csak 58 MB) ;)

És még egyszer leírom, hogy megértsd: a lövegstabilizálás hiánya csak annyit jelent, hogy mozgás közben a távoli célokat nagy valószínûséggel elhibázta és nem azt, hogy a KwK 36-ot ekkor nem lehetett elsütni.
bynowsky 2014 okt. 29. - 08:13:30
(85/427)
Ügyi vagy!
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 28. - 19:57:48 9/10
(84/427)
Ajánlom az "offtopic elrejtése" nevû gombocskát. Nagyon hasznos ám :) Mellesleg ezt is offtopicba kellett volna küldened, ez a lényege. Jaj de megmondós kedvemben vagy ma, ejnye.
bynowsky 2014 okt. 28. - 18:52:18
(83/427)
Nagyokosok!
Miért nem csináltok magatoknak egy privát fórumot? Vagy esetleg beszéljétek meg privátban, hogy mejikõtök nagyobb király a harctéri tudományokban!
Gondoltam megnézem milyen véleménnyel vannak a nézõk a filmrõl. Ehelyett önjelölt szakértõk magasszintû vitáját olvasgathatom normális hozzászólások helyett! Tiszta dedó!
Tisztelet a kivételnek.
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 28. - 09:56:30 9/10
(82/427)
Péter, Péter, ha okoskodsz, akkor legalább a saját csapdádba ne essél és olvasd végig :)
"A toronyforgatás legalább fele sebességû a még használhatónak, de az ideálishoz képest inkább a negyede, ezt az ellenséges harckocsik gyakorta kihasználták. A lövegstabilizálás hiánya miatt csak álló helyzetbõl tüzelhetett."

És akkor most jön az, hogy te jobban tudod mint a Wikipédia. *sátáni kacaj* Legközelebb álljon le veled vitázni az, akinek Béla az anyja.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 28. - 08:49:41
(81/427)
Mondtam én neked , hogy olvass figyelmesebben. :)

Az csak a harctéri szabályzatban (Merkblatten) volt elõírva, hogy "A löveggel csak álló helyzetben lehet lõni."
(mint ahogyan az is, hogy minden megállást mûszaki átvizsgálás kellett volna kövessen)

Ez nem azt jelentette, hogy a Tigris csak állóhelybõl volt képes tüzelni. ;)
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 27. - 22:50:42 9/10
(80/427)
Jaj ecsém, én nem fogok megint leállni veled vitázni... Ez egy valóban amatõr dolog, de gondolták a készítõk, hogy a nézõk 99,99%-a nem ekkora Tigris-mûszerész, mint te vagy és nem fogja õket zavarni. Érdekes módon egy másik filmnél (Jenkikapitány 2), egyáltalán nem zavartak az ennél kb 20x nagyobb blõdségek és lódítások. Egyébként akkor mondok én is egy ilyen hibát, ami nekem feltûnt: a Tigris a filmben menet közben lõ... pedig ilyet a valóságban nem tudott. A Tigris csak állóhelybõl volt képes tüzelni. Remélem most még több szõrszál áll fel a hátadon. Csókolom.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VI#A_l.C3.B6veg_h.C3.A1tr.C3.A1nyai
Sz Peter 2014 okt. 27. - 18:19:18
(79/427)
Ha már válaszolsz egy kommentre, azt nem ártana végigolvasnod. ;)
Egyébként errõl a "vicces" jelenetrõl van szó:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/10/20/tank_harckocsi_brad_pitt_shialabeouf_harag_fury_video/

Az is marhaság, hogy elsõre nem lövi keresztül a Sherman-t kb 10 méterrõl (amit 1000 méterrõl is tud a Tigris).
Viszont az még nagyobb, hogy mikor mögé kerülnek, csak a Panzer tornya fordul, a harckocsi nem. Ilyet még a legzöldfülûbb harckocsizó sem tenne.
9/10
ADIZS 2014 okt. 27. - 17:52:02 9/10 Előzmény babrafax
(78/427)
***moderálva***

1. Én is írtam, hogy a film vége szerintem túlzás.
2. Miért olyan nehéz felfogni, hogy elõállhatott olyan helyzet, hogy átmenetileg a németek túlerõben vannak? Eredetileg a filmben is az amerikaiak 5 (4?) tankot küldtek a keresztezõdés megvédésére, amibõl maradt 1, az is majdnem harcképtelen állapotban. Ha nem futnak bele a Tigrisben, akkor ez a pár tank könnyedén visszaveri azt a 200-300 német katonát, mert nem volt semmiféle tankelhárító fegyverük (a páncélöklöket hagyjuk, nyílt terepen öngyilkossággal ér fel azzal a tank felé futkosni). Tehát az eredeti terv szerint túlerõben lettek volna az amerikaiak, de a túl nagy veszteségek miatt õk kerültek hátrányba.

"Meg olvass utána szakirodalmat!De ezek a besorozott fiatal ujoncok is mint kiderült , elég jó kiképzést kaptak!"

Igen, nagyon jól ki lehet képezni 4 nap alatt egy 12 éves kisfiút, valóban.

"De nem a túlerõn kéne lovagolni hanem azon,hogy 5 ember ripityára alázz 300 elit katonát akik annyira hülyék hogy nemm használnak páncélöklöt vagy gránátot!"

Íííííírtam, hogy ez túlzás, viszont megnéztem volna milyen nagy károkat tudsz te repeszgránátokkal okozni egy tanknak.

"A filmet egyáltalán láttad kicsi mókus aki még elhiszi az emrikai bácsi meséit?Hm?"

***moderálva***
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 27. - 17:42:46 9/10 Előzmény Sz Peter
(77/427)
Ki beszélt a Tigrisrõl? Eddig az volt a rinya tárgya, hogy a páncélelhárító ágyukkal miért nem lõttek ki egy tankot sem. A Tigris az egy harckocsi, nem pedig elhárító. Amúgy az is kilõtt 3 vagy 4 jenki tankot, mire hátulról eltalálták. Német páncélostábornokokat meg kár emlegetni, kötve hiszem, hogy nekik lett volna a tisztjük eldönteni, hogy hány újonc szolgálhat a tankokban.
babrafax 2014 okt. 26. - 22:07:58
(76/427)
AIDZS haver így próbálod védeni az amerikai mundért??Fizetnek érte?Miért fáj az neked,hogy a filmbeli német túlerõ kamu volt?Meg olvass utána szakirodalmat!De ezek a besorozott fiatal ujoncok is mint kiderült , elég jó kiképzést kaptak!De nem a túlerõn kéne lovagolni hanem azon,hogy 5 ember ripityára alázz 300 elit katonát akik annyira hülyék hogy nemm használnak páncélöklöt vagy gránátot!A filmet egyáltalán láttad kicsi mókus aki még elhiszi az emrikai bácsi meséit?Hm?
razsu72 2014 okt. 26. - 18:24:56
(75/427)
Sziasztok!!
Hm...2 napja láttam a filmet ..és megmondom õszintén nem erre számítottam!!...Pedig nagyon szeretem a háborús filmeket..Szeretem Brad Pittet is..de ez a film untatott ..és vártam már hogy vége legyen...Nem izgultam egy karakterért sem....
A tankos jelenetek valamit javítottak a filmen..de nekem ez csak 10/5.
8/10
Sadenal 2014 okt. 26. - 18:15:25 8/10
(74/427)
Volt ott heroikusság, giccs és erõltetett jelenet, de végül is mûködött a film. Amerikai háborús film, szóval nem vártam sokat, de azért meglepõdtem, hogy:


SPOILER

Vannak benne jó-fej németek, és a végén a srác aki benéz a tank alá, nah az vitte a prímet (és nem gúnyolódok). Az emberség jelei ott voltak és ez szerintem adott egy plusz löketet a filmnek, annak ellenére hogy Amerika megint fasza volt és kinyírt egy csomó embert egy tank, amit amúgy kurva könnyen elintézhettek volna ha egy 4 fõs csapat nagy ívben megkerüli és hátulról beleereszt 4-et.

SPOILER OFF


Shia LaBeouf meg Pitt egész jók voltak ez a Logan gyerek is életszerûen hatott.Szóval végül is jó volt ez...ha nem úgy fogjuk fel mint objektív háborús filmet ami 100 %-ig lefedi a valóságot.


8/10
10/10
hunati 2014 okt. 26. - 17:41:45 10/10
(73/427)
Hûûû...mennyi okos ember van itt :D szánalmas gyerekek... ami jó az jó! Ez a film pedig szuper ;)
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 26. - 16:15:34
(72/427)
Amatõr, kezdõ harckocsizókra nem bíztak Tigriseket!
Azért Guderian ennyire nem volt hülye.
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 26. - 13:54:33 9/10
(71/427)
Erre megint van egy tökéletesen egyszerû válasz, amit szerintem kb 40x dörgölt a film az orrunk alá: a német katonák fele újonc, konkrétan gyerekek. Nem csoda, hogy nem olyan hatékonysággal kezelik a fegyvereket, mint az elvárható lenne.
9/10
ADIZS 2014 okt. 26. - 13:52:48 9/10
(70/427)
Sok helyen :) Nem vagyok történész, de azért azt marha nehéz lenne elképzelni, hogy egyetlen egy csata ne lett volna, ahol a németek többen vannak. Még 1945 márciusában is volt ideig-óráig sikeres támadó offenzívájuk a németeknek (tavaszi ébredés). A tengely csapatai folyamatosan vonultak vissza, nõket és gyerekeket soroztak be, komolyan annyira nehéz felfogni ép ésszel, hogy volt olyan helyzet, amikor a túlságosan elõrenyomuló amerikai vagy orosz csapatok azzal a helyzettel szembesültek, hogy annyira elõre mentek a tartalékot hátrahagyva, hogy egy halom németet halmoztak fel maguk elõtt?
PzZoll 2014 okt. 26. - 08:59:18
(69/427)
Na így talán.
PzZoll 2014 okt. 26. - 08:58:29
(68/427)
Ezt a képet sikerült találnom.