true.believer 2009 jún. 14. - 08:20:08 Előzmény hancurka
(347/747)
engem érdekelne az irodalmi elemzésed. :) de csak ha megnéztem a filmet, mert sok jót hallottam róla, kíváncsi is vagyok rá, meg is van, csak meg kell nézni (de ehhez majd kell egy jó idõpont). edward norton pedig remek színész, jó alakításai vannak! :) Amerikai história X-rõl vki véleményt? sajnos még azt sem láttam (azt tudom, hogy durva film... bár gondolom kinek mi :D) de majd fórumon megnézem a hsz-okat.
10/10
offtopic
damienisback 2009 jún. 14. - 08:06:59 10/10
(346/747)
nézd meg az utolsó pár kommentelõ értékelését. persze ez nem jelent semmit, hiszen lehet, hogy te is "mentalista" vagy mint vincent és akkor neked is csak a szar filmek jönnek be...
minerva9 2009 jún. 13. - 22:04:50
(345/747)
Ez jó film?
10/10
zbomb 2009 máj. 27. - 11:44:51 10/10
(344/747)
Egy szóval: tökéletes!
10/10
10/10
nika89 2009 máj. 18. - 19:45:38 10/10
(343/747)
Nálam "A" kategóriás. Mindenkinek más az ízlése,nem tetszhet mindenkinek.
10/10
nika89 2009 máj. 18. - 19:29:22 10/10
(342/747)
Hát ez a legjobb film,nem is vitás! A leg-leg!
coolart 2009 máj. 05. - 18:57:34
(341/747)
kiváló
10/10
thgab 2009 ápr. 28. - 17:01:26 10/10
(340/747)
Az egyik kedvencem a kedvenc színészemmel.
"Nem a munkád vagy... és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menõ ruha vagy! Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban."
10/10
andesz89 2009 ápr. 13. - 18:50:11 10/10
(339/747)
kedvenc film!
nagyon tetszik h sötétség veszi körbe a filmet.nemcsak a képivilágot hanem a karaktereket is.
Edward Norton iszonyat jól játszik benne!!
nagyon jók a mûfaji keveredések és h végig leköti a nézõt.nincsenek benne klisék és teljesen realisztikus
nem lehet megunni!!
10/10
acidphase 2009 ápr. 13. - 17:57:48 10/10
(338/747)
amugy pont az a 2 batman film amit emlitett ez a sötét indián, pont azok nem kellenének az imdb listaba.. de ez mar csak sajat velemeny.
10/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 13. - 11:30:03 10/10 Előzmény Winyettyu
(337/747)
holy fucking crap....
10/10
acidphase 2009 ápr. 13. - 00:48:42 10/10
(336/747)
mar a ponyvaregeny topikjaba is nagyot kamillaztam ezen az iq tigrisen, de itt ratett egy lapattal..
erre még az sem lehet mentség h 18 éves... aztán lehet h 10 év mulva nagyokot fog nezni majd mostani beirásán..
10/10
offtopic
norton15 2009 ápr. 12. - 21:11:47 10/10
(335/747)
Maradj meg a rajzfilmeknél. Ezt meg úgy 15 év múlva nézd meg, amikor majd körberöhögöd magad, hogy milyen hülyeséget mondtál most.
5/10
Winyettyu 2009 ápr. 12. - 21:06:53 5/10
(334/747)
jah csak igazából az izgalom hiányzott ebbõl a filmbõl.. mert köbö semmi nem volt benne.. láttam hogy ilyen meg olyan jó de rájöttem h ami imdb-n 8.0 fölött van azt nem szabad megnézni mert nézhetetlenül unalmas meg olyan "minõségi":D ez alól persze kivétel a sötét lovag meg a batman kezdõdik meg egykét film de nemigazán mérvadó oldal.. nekem haverom hozta át.. mondta h mennyi jót olvasott róla meg minden.. és a végén csak lestünk h akkor ez most mivolt. ugyanez volt a ponyvaregénnyel is.. azt is istenítik mint az állat.. de hiába.. a 2000 elõtti filmek mind gagyik egytõl egyik a rajzfilmek kivételével.. de tényleg nincs semmi 2000 elõtti jó.. legalábbis nekem nincs a magam 18 évével ezek a filmek mondjuk úgy h "nem jönnek át":D (túl kevés benne a számítógépes effekt biztos..:\ )
10/10
ray33 2009 ápr. 01. - 22:03:34 10/10
(333/747)
Ez a legzseniálisabb film amit valaha láttam.Minden részlet rendkivül ki volt dolgozva és nagy igazságokat tartalmazó mondások hangoztak el a filmbe,emelett a skizofrénia minden tünetét is rendkivül jól bemutatta a film ,a társadalom problémáit is remekül leirta,vagy is egyszerüen minden benne volt ebben a filben,hatalmas müvet alkotott a két föszereplö szinészi játéka és a forgatókönyvirõ zsenialitásának az egyvelege.Nálam 10/10
10/10
baker_ 2009 márc. 30. - 13:15:08 10/10 Előzmény dave1
(332/747)
SPOILER

elõszöris nem hívták Jack-nek meg úgy semminek a narrátort, nem derült ki a neve. a skizonfrén vonal sztem meg telitalálat, mégis, hogy lehetett volna ennél jobban kitalálni az egészet? a film végén meg a nyakát lövi át csak, szóval addig biztos kihúzta vele amíg felrobbant minden. Tyler viszont ott abban a pillanatban, ahogy meghúzza a ravaszt fõhõsünk meghal, nem a seb miatt, hanem az akarata miatt. ott azzal betelejesült, hogy meg merte húzni a ravaszt, ezzel Tyler-nek annyi volt.

egyébként a könyvben a vége nem így van teljesen. valójában úgy van, hogy a Parker-Morris toronyház tetején áll a narrátor és Tyler pisztolyt nyom a szájába. ekkor megjelenik Marla mögötte pedig a terápiás csoport, mivel a templomtól kezdve követték. ahogy megjelenik Marla, Tyler abban a pillanatban eltûnik, fõhõsünk marad egyedül és pisztoly szegez a fejéhez. elkezdi üvöltözni, hogy húzzanak el mert mindjárt felrobban az egész, majd miután eltelt a 10 perc elmarad a robbanás és fõhõsünk elkezdi szidni Tylert, hogy mért paraffin-nal keverte a nitroglicerint fûrészpor helyett, ugyanis a paraffin sose mûködik. közben a csoport meg marla kiabálja, hogy hadd, hogy segítsünk, ekkor megjelenik egy rendõrségi helikopter és fõhõsünk arcon lövi magát.
gerhajdu 2009 márc. 28. - 17:38:36
(331/747)
Belekezdtem a filmbe, de személy szerint sok újat nem tud adni nekem. Nagyon sok velõs mondanivaló benne és ügyes a történetmesélés, de nem nagyon kötött le. Régóta tudom, amit a film közölni akar, és magam is tudnék róla írni. Az ember egy olyan élõlény, amelyik berögzült utasításokkal kell minden nap és ami alapján él, azok csak fogalmak és gyakorlatilag nem léteznek: a civilizáció, törvény, jog, pénz.. ezeknek élünk. Szerintem akit elõször érdekelnek az ilyen filmek, az van olyan tapasztalt, hogy tudja ezt. Mint ahogy azt is, hogy az életért harcolni kell.
Szóval nem vett le úgy a lábamról a film, mégse akarom megítélni, mert nem néztem még végig. De a végét, csattanót már elõtték nekem:DD
Viszont örülök, hogy végre láthatom B.Pitt igazi tehetségét. Eleve sokkal jobban áll neki ez a laza ,szókimondó karakter. A többi filmjeiben folyton túl kigyúrt, ápolt bõrû, de minimum szexis, jól kinézõ. Nem olyan hiteles. A Harcosok klubjában sokkal jobban tetszik.
10/10
blowurmind 2009 febr. 22. - 20:39:49 10/10 Előzmény baker_
(330/747)
ezt hívják úgy, hogy szubjektív idõ :)
kenny69 2009 febr. 12. - 19:05:24
(329/747)
Szerintem nem volt rossz a skizofrén vonal, legalább a film végén az ember a fejére csap hogy "-Hü bazzeg" én szeretem az ilyesmit.

A lövés szerintem egyértelmü. Azzal hogy megmerte húzni a ravaszt, megölte magában Tylert. Nem direkt lõtt mellé, tényleg meg akarta ölni magát.
dave1 2009 febr. 08. - 23:37:58
(328/747)
David Fincher rendkívûl jó rendezõ ugye- ezen a filmen is megéri gondolkodni. A hátköznapi társadalmat kritizálja tulajdonképpen- nem is kicsit. Plakátarcú, zabáló, értéktelen zsírosbödönöknek, kurváknak, szemét, töketlen barmoknak mutatja be õket. Igen, bármennyire is provokatív, de így van. A Harcosok klubját azért hozták létre, hogy egy kicsit az õsi érzéseket visszahozzák életrõl és halálról, a túlélést eszközzé tegyék, ezzel legyenek õk másak, jobbak mint az elszürkült világ. Szabad életet hirdetnek, nem félenk odaütni, amikor kedvük támad. Tyler gyakrolatilag mindannyiunk belsõ énje, aki meg is meri csinálni, amit mi nem. Kimondja, odavág, öl, kínoz, durván kefél. Mindannyiunk belsõ ösztöneinek egyvelege. Jack ezzel szemben a hétköznapi ember, a töketlen plakátarcúak táborából, akivel Tyler ismerteti meg milyen is igazán szabadnak lenni. Megváltoztatni azonban nem tudja. Belép a képbe Marla, és felzilálja a két férfi különös kapcsolatát. Ellentétek gyülekeznek a fejük fölött, Jack komolyodni látja Tyler egyre fokozódó elmebaját, és persze Marlába is szerelmes. A vége.

SPOILER

Egyetértek azzal hogy fölölseges volt ez a skizofrénia-vonal. Értem én, hogy ezzel akarták megmutatni, hogy Tyler, aki tudatunk legmélyén van, de ezt megoldhatták volna máshogy, mert ez így értelmetlenül és erõltetetten hat. Olyan, mintha az addig nagyon jó és mûvészi vonalon haladó filmbe amolyan muszájjal beleraktak volna egy hülye klisét. Mellesleg a végén ezt a lövés dolgot sem értettem. Most hova lõtt? Ha a fejébe, akkor hogy élte túl? Ez is nagyon valószínûtlen, és itt látszik, hogy mennyire fölösleges volt az egész pszicho-sztori. Én valahogy úgy oldottam volna meg, hogy Tyler lelkileg akkora hatással legyen Jackre, hogy teljesen eggyé válnak, mondjuk vérszerzõdést kötnek, testvériség, vagy valami ilyesmi. Vagy Jack totál pszichopata lesz Tylert, és csak AZT HISZI, hogy benne él, hiszen Tyler ezt akarja vele elhitetni, és a végén valóban Tylert lövi le. Na így valahogy tökéletes lenne a film.

SPOILER VÉGE

Remek volt az operatõri munka, a Harcosok klubja brutalitásával, sötétségével kontrasztban a sötét városképek, az utolsó kép meg egyfajta apokaliptikus hangulatot adott a filmnek. A három fõszereplõ remekül alakít, különösen Norton. Viszont néha kicsit úgy érzem, hogy a szabadságon kívül az erõszak mellett is némiképp állást foglal, ez lehethogy hülyeség, de én így éreztem végig. Ezáltal volt egy kis megmagyarázhatatlan ellenszenv az összes szereplõ iránt, nem igazán tudtam velük azonosulni. De ez nem olyan lényeges, csak én így érzem. Összességében ez tényleg nem mindenkinek való film, mondanivalóját az arcunkba köpi, még durvábban talán, mint a Hetedik, viszont fent tartom, hogy a csavarral némiképp lehúzták a filmet.