10/10
Trillain 2018 máj. 19. - 07:05:30 10/10 Előzmény Jucuska10
(2/2)
Kedves Jucuska10!
Sajnálom, hogy "nem ment át" neked a film valódi tartalma. A történések itt nem a felszínen, hanem a mélyben zajlanak.
Igenis meg kell védenem a filmet, nem véletlenül kapott rangos európai filmdíjat - Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a Piazza Grande-t.
A történetvezetés valóban kicsit vontatott, de ez szükséges ahhoz, hogy a rendező aprólékosan ki tudja dolgozni a jellemeket, és érthetővé váljanak a háttérben meghúzódó konfliktusok. Emellett a színészi játék (főleg a kisfiúé!) és a táj szépsége teljesen kiragad a hétköznapokból.
A női nézőknek talán non plus ultra lehet Alexander Fehling férfias megjelenése is. :)
Régen láttam olyan filmet, amit a moziból kijőve nem tudok hová tenni, de még másnap is rajta kattog az agyam.
Viszont az ne nézze meg, aki egy hollywoodi pörgős thrillerre vágyik, de annak ajánlom, aki szereti a nem könnyen emészthető filmeket, aminek hatása akár több napon át is érezhető.
3/10
Jucuska10 2018 máj. 12. - 23:24:35 3/10
(1/2)
Hát.... nincsenek szavak erre a filmre, de nem a jó értelemben véve.
Az egyetlen ok, ami miatt valami pontot adtam rá (3) az a helyszín és a táj, ahol játszódott az egész és az operatőri munka (már amikor nem kézi kamerával van a felvétel), amúgy nagy nulla.... vagy legalább is így, a megnézése utáni 2. órában....
Az egész film vontatott, a karakterek idegesítően nyámnyilák.

SPOILER
Nem értem, miért várták egy 8 évestől, hogy megértsen mindent és elfogadjon minden szitut.... nyílván nem fogja az apjának tekinteni a srácot, amikor van egy szerető apja...
A baleset utáni szitun meg csak pislogtam... ki látott már olyat, hogy nyílt töréssel nyugodtan tábortüzet gyújtanak és várják, hogy valami legyen? Oks, most hirtelen nem tudnám én se, hogy mit tegyek, de ezt biztos nem. Annyira abszurd volt az egész (mint ahogy az is, hogy a mentők hagyják, hogy a kissrácot az anyja cipelje + leveszik róla a felsőrészt, de a vizes nadrágot nem).... Nem értettem meg...
Egyetlen pozitívuma van a filmnek, hogy azért nyitva hagyja a sztori végét, szóval lehet gondolkodni, hogy meghal a srác (nyilván) vagy valami csoda folytán túléli...