antika4 2009 júl. 24. - 00:14:05
(1328/2408)
Nekem ez a rész tetszett a legjobban, bár a három ripacskodó "gyerekszínészek" borzasztóan játszottak, bár eddig se alakítottak nagyot, de most...szörnyûek voltak! Amúgy a film tetszett, nem olyan gyors, mint az elõbbiek, de ez így sokkal jobb! Ajánlom mindenkinek!
10/10
hangyás 2009 júl. 24. - 00:09:13 10/10
(1327/2408)
Éjféli premieren voltam az Arenában, háááát õszintén nekem elég nagy csalódás volt... :(
A 3D az pedig mézes madzag... Csak az elsõ 12 perc 3D utána felvillan a kis ikon h. vegyük le a szemüveget. Az ami 3D az tényleg látványos (halálfalók "repülése" , a híd összeomlása, Harry újságja :D ).
Nem tudom mások hogy vannak vele de ha már 3D akkor én a kviddics-re szavaztam volna, az biztos klassz lett volna 3D-ben. Na mind1 így mindenki egy csalódott sóhajtás után levette a szemüvegét és úgy néztük tovább (az ország legnagyobb vásznán ami nem elhanyagolható) :P

ööö asszem ennyi
csíny letudva
akosd 2009 júl. 24. - 00:00:57
(1326/2408)
Elsõre nem sok jót tudnék mondani a filmrõl, mert annyira nem nyerte el a tetszésemet. Valószínûleg ez annak tud6ó be, hogy a könyvet nagyon szeretem.

Szerintem a film túl sötét lett. Ez már a másik oldala annak a bizonyos lónak, amin könnyû átesni. Érezhetõ ez abban, hogy nagyon sok zene (sõt effektus) nélküli jelenet. Csak mutatják a színészeket, de semmilyen hang nem szólal meg. Engem ez zavart.

Tényleg fontos az is, hogy utaljanak arra, hogy ezek a gyerekek már nem gyerekek, de azért ennyire nem is kellett volna giccsbe fullasztani a filmet néhány jelenetnék. SPOILER: pl az elején a csaj a bárban szerintem egyenesen nevetséges.

Fontos emlékeket hagytak ki, de valahogy érteni lehetett nélküle is a filmet.

SPOILER: Az Odú felgyújtása egyenesen felesleges. Nem lett volna jobb valamilyen jó kis csatajelenetet beletenni?

LEGNAGYOBB BAJOM: Amikor Harry el akarja rejteni a bájitaltan-tankönyvet, akkor ezt nem õ teszi meg, hanem Ginny. Vagyis Harry nem látja meg a kõszörnyet a parókával, aminek van a fején egy diadém. Vajon milyen diadém? Ugye? A 7. rész egyik legfontosabb része vált így kötelezõen megváltoztatandóvá.

POZITÍV: Luna és Piton játéka. A csaj megint valami fantasztikus és a professzor úr is a legutálnivalóbb pozitív szereplõ.

Valószínûleg meg fogom nézni még egyszer. Kíváncsi vagyok, akkor mi lesz a véleményem.
10/10
02Lara20 2009 júl. 23. - 23:57:59 10/10
(1325/2408)
Én is láttam ma/tegnap... Szóval éjfélkor:), és hát jobb volt, mint az 5, de nem volt olyan hûû de jó.. Mármint oké, a jó poénok tetszettek, de ilyen béna beszólásokat, mint hogy;"Szép a bõre", vagy;"Meg kell dolgoznom", stb. Enyhén gáz volt. Aztán amikor Harry Felix-et ivott, olyan volt, mint aki részeg... Azért ez durva volt, de amit az arcomantula rágójánál csinált, azon nagyon nagyot röhögtem! Viszont akkor is... A nõvérem azt mondta, õ megrendezi újra a filmet, és amikor a Ginny - megjegyzem az egyik kedvenc karakterem, szóval nem õt fikázom - bekötötte a Harry cipõfûzõjét, könyörögni kezdtem neki, hogy rendezze meg újra, de semmiképpen se legyen benne olyan, hogy; "Nyisd ki a szád!", Hunyd be a szemed!", és Oh... "Fogd meg a kezem!" Szóval durva volt...:S De a barlangos résznél az egész jobb sorunk egy emberként ugrott meg, amikor Harryt elragadta egy inferus... Azért szép volt;) Utsó megjegyzés: Sztem túlhangsújozták Herm-Ron szerelmet, és a Ginny-Harry-t is.
5/10
darkman006 2009 júl. 23. - 23:54:51 5/10
(1324/2408)
Én feladtam az 5. tõl kezdve, talán egy extra változat segítene(5-6)de azt kétlem mert, pénz pénz pénz!!!
De hogy a hetedik maga lesz a katasztrófa az tuti és ezen a látvány elemek sem segítenek
sqe 2009 júl. 23. - 23:37:42
(1323/2408)
Én most néztem meg másodszor a moziba! A párom oda van érte és látatlanba elõre lefoglalta két alkalomra a jegyet(éjszaka 0:05 és másnap 20:30).
Hát az elsõ reakcióm:
Hol a vége? Nem kaptam eleged!!!!
Másodikra:
Miután az elõzõ alkalom éjszakai vetítése kissé lefárasztott, néhány részt átaludtam, de bizton állítom nem horkoltam :)
Mivel tudtam, hogy mire számítok, azt tapasztaltam, igen kidolgozott és felépített rész lett. Remélem a kritikusok is hajlanak az ismételt mozizásra, mielõtt tollat ragadnának és lepontoznák.
Hogy egy Transformers mondással éljek, "több van benne, mint ami látszik"!

http://www.myrss.hu/kereses/tags/harry+potter/
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 23. - 23:29:09 6/10
(1322/2408)
Nem akarok senkivel sem vitatkozni, azt sem akarom, hogy meggyõzzetek az ellenkezõjérõl a dolgoknak, csak elmondom a véleményemet, mint HP-fan.
Nekem ez a film csalódás volt...
Ami tetszett:
- Dumbledore szála
- Draco szála és Tom Felton játéka
- A horcrux keresése és Dumbledore halála
- Az aláfestõ zenék
Ami nem tetszett:
- Emlékek: miért hagyták ki a többit?
- Szerelmi szálak: egy 154 perces filmbõl szerintem nem kellett volna 100-at Von-Vonra, McLaggenre, meg cipõfûzõ-kötõs Ginnyre áldozni
- az Odú elpusztítását bemutató plusz jelent: mi értelme, mi jelentõsége volt? Hogyan akarják a 7-ben folytatni ezt a szálat?
- Rengeteg fontos jelent kimaradt...ez nem lenne idegesítõ alapból, ha helyette nem csupa felesleges,gyomorforgató hülyeséggel töltötték volna ki a játékidõt.
10/6, összességében voltak benne nagyon szép, látványos és megható jelenetek, de 2 és fél órából számomra kb. fél óra volt élvezhetõ, a többi egy szemét a véleményem szerint.

Amit meg a port.hu-s kritika ír: hogy aki nem olvasta a könyvet, simán megérti a filmet az elõzõekkel ellentétben? HAZUGSÁG. Aki mellettem ült, értette az eddigi összes filmet, ennek viszont a végén nekem kellett elmagyarázni, mi miért történt...
1/10
Sövényke 2009 júl. 23. - 23:25:49 1/10
(1321/2408)
Igen, ez a film azoknak jó, akik nem olvasták a könyvet, csak akik meg szeretik, és esetleg 3x-4x átrágták magukat rajta, azoknak ez maga a kínszenvedés. Ez már tényleg csak arról szól, hogy kaszáljanak minél többet rajta. Én megfogadtam pár hónapja, hogy ha a kedvenc részemet (azért ez, mert itt már látszik, hogy nõnek, komolyodnak a szereplõk és az érzelmi oldal is elõtérbe kerül, megjegyzem, a 7es könyvnek azon táborába tartozom, akik enyhén szólva is úgy gondolják, hogy el lett cseszve) elrontják - márpedig ebben majdnem hogy biztos voltam, tekintve a rendezõ személyét - akkor nem nézem meg a hetest. Tudom, nem nagy érvágás ez egy ekkora cégnek, de én a magam személyében ezzel tiltakozom! Ebben a filmben olyan gyerekes, nyálas, erõltetett dolgokat zsúfoltak be, ami arra jó, hogy elcsábítsa azokat, akiknek fogalmuk sincs a könyvrõl. Mellesleg már az 5ösben is hagytak ki olyan részeket (pl. Mundungus), amit nem tudom, hogy oldanak meg a 7esben, pedig már itt is fontos szerepe lenne, mivel Harry egy csomó idõt azzal tölt el, hogy visszaszerezze Sirius holmiját.
Ki szeretném ábrándítani azokat, akik nagy valamit várnak a 7esttõl, mert hiába lesz két részre vágva, az is csak arról fog szólni, hogy teletömjék a nem létezõ akcióelemekkel és a csöpögõs lovestorykkal. Ennyi az én véleményem.
1/10
Sövényke 2009 júl. 23. - 23:16:12 1/10
(1320/2408)
Nekem az elsõ 3 tetszett csak, sõt a 3. ami a legjobban, a negyediktõl fogva csak csalódni tudok, de egyre nagyobbakat!
5/10
darkman006 2009 júl. 23. - 23:06:17 5/10
(1319/2408)
Megnéztem a filmet de nekem nem jött be egyáltalán, olyan lapos a film( aki olvasta a könyvet az tudja mirõl beszélek).Pl.: dumbledor harryt nem az állomáson szedi fel hanem vernon bácsikájátol hozza el, hermione nem a folyosón pityereg hanem egy szobában, a többi jó.A karácsony wisleyknél süti kínálás és az elódzódott a cipõfûzõ címû elõadás, ez érdekes olvastam a könyvet de seholsincs ilyen rész.Meg még van a filmben egy végzetes hiba: eldugom a könyvet címû elõadás. harry maga dugja el a könyvet egy szekrénybe és rátesz egy szobrot(7. rész fontos lessz, hokrux).A filmben ginny dugja el a könyvet és még hamar lett bekavarva a románc. david yates ezt "elnézte" ebbõl már nem fog kimászni.Remélem Yates a halál erekjéit két részben forgatja, ha nem én idegrohamot kapok mert érdekes lenne egybe zsúfolni a cselekményt.A film annak jó, aki nem olvasta a könyvet. Aki olvasta annak maga a katasztrófa. Yates ezt elb..tad forgasd ujra!!! És ez nem vicc ehez hogyan kapcsolod a halál erekjéit halvány lila gõzöm sincs.
7/10
Semprini 2009 júl. 23. - 22:35:52 7/10
(1318/2408)
Igen, olvastam valahol, hogy kihagyták a lényeget a fináléból. Az utolsó részt viszont kettévágják, tehát az meg el lesz nyújtva, na mindegy, ettõl még lehet, hogy jó lesz.
tamaraforever 2009 júl. 23. - 22:34:46
(1317/2408)
Ahogy telnek az évek, úgy rosszabbodnak a HP-k.. Az elsõ két rész még nagyon jó volt, a harmadik még jó, negyedik nézhetõ. Viszont az ötödik.. nekem túl sötét, oké, hogy a könyv is ilyen dehát.
10/10
Csobi95 2009 júl. 23. - 22:34:08 10/10
(1316/2408)
nagyon fontos honnan tudom letölteni???!!!lécci segítsetek
9/10
Andrew8 2009 júl. 23. - 22:34:02 9/10
(1315/2408)
Semprini a következõ részben ( 2. felében leginkább) félig csak csata lesz méghozzá óriási szó szerint. :is. :D. :D Ezért nem is akarta a direktor erõltetni most még. :)
Kis SPOILER:
Bár a végén lett volna egy kis harc a rend tagjaival elvileg. :)
7/10
Semprini 2009 júl. 23. - 22:28:39 7/10
(1314/2408)
A filmek színvonala egészen a negyedik filmig emelkedõ tendenciát mutatott, elõször az 5. résznél éreztem azt, hogy gyengébb lett, mint az azt megelõzõ. És most másodszor ez a véleményem. Persze tisztességes, korrekt iparosmunka, de nem több, nem lett egy újabb szenzációs fantasy-csoda, amit az ember várna tõle. Helyette átment tinivígjátékba (sokaknak gondolom pont ez tetszik benne), a szereplõk hozzák a formájukat, látványilag viszont nagyon keveset ad Akció szinte nincs is, és a fantázialények csapata sem bõvült újabb taggal. Egy-két jelenet elég darkosra sikerült, de nagyon messze van a 4. vagy 3. résztõl, és még az enyhe csalódást jelentõ ötödiktõl is.
Nem mondom, hogy untam, de kicsit azért másra számítottam. (Mondom ezt úgy,hogy a könyveket nem olvastam.)
10/7
8/10
borkasztik 2009 júl. 23. - 22:27:41 8/10
(1313/2408)
Tovább folytatva csak nem akartam mindent egybe leírni, mert ha túl hosszú úgyse olvassák el!!XD

Na szóval, amit láttam az jó volt, és tetszett is,de számomra nagyon kevés, és van hiányérzetem nem is kicsit. Mint mondtam a Harry Potteres fehling átjött, de valahogy kevesebb volt a varázslat, amit humorral próbáltak ellensúlyozni!! A humor nélkül sajna ez volna a leggyengébb hiszen minden fontos részt kihagytak!Amit egyáltalán nem értek hiszem ebben nem volt olyan sok mellékes szál szinte minden csak az emlékes jelenetrõl szólt, de õk mégis a melékesre fegtették a nagyobb hagsúlyt.
Összeségében ebben a részben a könyvben se történnek olyan sok csaták mint a filmben, de ott ellensúlyozták a relytélyekkel emlékes kutatásokkal,de itt azokból nagyon keveset valósítottak meg. És nem érzõdött át a fontosságuk illetve a relytéjességük.

Jó volt, de kapkodott is. (tudom egy kicsit ellent mondásos de ilyenket érzek egyfolytában a filmmel kapcsolatban, hogy igen igen jó volt de nagyobb hagsúlyt fegtettek a mellékes részekre mint a fontosabbra). Ezért mint egy önálló film jó volt, de mint könyvadaptáció elég szegényes!! Az emlékes részekre nem fegtettek elég hangsúlyt sem a hocruxosra. (Muszály volt mégegyszer megemlíteni)

A végén a barlangos jelenetbe csalódtam a legjobban!!Nem éreztem át ugyan azt a nagyon veszélyes misztikus kalandhajszát mint a könyvben!! Amit mutattak jó volt de nagyon kevés és ott is úgy éreztem mintha egyfolytában sietnének csak!!Azért a tavas jelenetnél mindenki megilyet az jó volt!! XDXD

A **** halálának megrendezésénél én kellemeset csalódtam! Ott nagyon izgultam, pedig tudtam mi lesz!!!
Spoiler
Ugye mikor a toronynál Harry alul van! Ott látszik hogy akarna valamit tenni a pálcával, de Piton lecsitítja így olyan érzetet akartak kelteni, hogy még bizzál bennem majd én megoldok mindent és a végén paff még is megöli. Én ezt éreztem ott. Szóval annál a pontnál nem éreztem úgy mint oly sokan hogy teljes káosz!!

Tehát összegezve jó volt sokat nevettem rosszabbra számítottam, de jóval siettebnek és kapkodósobbnak éreztem mint bármelyiket eddig!! Az 5-ös rész továbbra is maradt a kedvencem azt nem tudta überelni. Az 5-ös hosszabb terlyedelmének ellnére jobb adaptációnak tarto,mert nem tûnt kapkodósnak, de ez van sajna nagyon látszott hogy a 7-es résznek készítik elõ a terepet!
Abszolút meglepetés számomra a végén megjelent a fõnix és a Dumbledor sokkal higattabb volt mint eddig bármikor.
kurusta.zsolt 2009 júl. 23. - 22:22:00
(1312/2408)
:) Meg nekem kicsit sok volt ez a "hormontúltengés"
de elvikben Amerikában kritikusoknak is bejött.....

Valaki le tudja irni h 3D be megnézni? Meg h mely jó jelentek vannak megcsinálva 3D-be?
kurusta.zsolt 2009 júl. 23. - 22:13:19
(1311/2408)
Szerintem ez a film sem lett jobb mint az 5.

Jó pár rész kihagytak ami a könyvbe volt a legfontosabbak szerintem:

- hopponálás ima 7. részbe fontos
- csata a roxfortban (3Dbe sokat dobot volna rajta)
- esküvõ beharangozó

Meg volt jó pár változtatás is ami nem tetszett.Pl amikor Ginnyvel eldugták a könyvet a Szükség Szobájában... A könyve Harrry dugta el egy szobor mellé ami a 7 részben fontos mert a fején van a 7. horcrux.

Meg Ginniyvel is elég hamar összejött Harry miközbe könyve csak a "szerencse lé" után kezdenek járni...

De sööszégében mivel szeretem a HPt ezt a részt is megnéztem prmeierkor és még jó párszor megnézem :)

( U.I lehet pár dolgot elirtem mert 1 hónapaj olvastam a könyvet és kihagy a memóriám :d )
kitti992 2009 júl. 23. - 22:11:09
(1310/2408)
Sziasztok! Én ma láttam délután az új részt moziban és sztem nagyon jó volt.:-))) Én is egy-két részt értelmetlennek tartottam. :SS A véleményem viszont nem változott, a film megnézése után is ez a kedvenc részem, mind filmben és könyvben is. (+ 7. kötet és esetleg a 3. rész filmben amit még nagyon szeretek).
Ahogy korábban olvastam már hogy a honlapot amit most ajánlani fogok nektek már írta ide a szerkesztõ a fórumba, most én is szeretném ezt tenni. Úgy gondolom érdemes megemlíteni, mert itt található az új filmbõl már képek, de vannak idézetek is. www.zene-sorozat-film.gportal.hu
Elnézést kérek elõre is azoktól, akit ez zavarni fog. :-)
9/10
Andrew8 2009 júl. 23. - 21:56:33 9/10
(1309/2408)
SPOILER SPOILER!!!!!! Ne olvassa el senki az írásomat amíg nem látta a filmet!!!!!. Bocsika érte elkapott a hév. Nem is akartam belerakni bármily spoilertm de olyan sokan írják ezeket a kihagyásokat. :(