8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 14:30:14 8/10
(1688/2408)
Bocsi nem akartam tiszteletlen lenni a nevével Spielberg
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 14:29:48 8/10
(1687/2408)
Nem spelberg fogja rendezni az utolsó részeket!!!
dettike88 2009 júl. 28. - 14:14:25
(1686/2408)
Én tegnap láttam a filmet. a 3D csalódás volt, mert csak az elsõ 10 percet csinálták ezzel a technikával, de hozzá kell tegyem, hogy nagyon ott volt a szeren, én majd bep...-ltem :P, megnézném az egész filmet 3d-ben.
A filmrõl: Ahhoz képest nagyon jól megcsináltak, vicces volt meg minden, én percenként hahotáztam fel az elsütött poénoktól. Azonban még mindig nem tudtak leszokni az idétlen és értelmetlen dialógusokról, amiket a fõszereplõk szájába adtak. A barlangos rész nagyon tuti lett és vártam volna a katarzist ... hiába a katarzis nem jött, csak az h Dumbledore apó a halálos átoktól sujtva lebukfencezett a toronyból (meg kell hagyni nagyon elegánsan)
Valami hiányzik!?: Hol a csetepaté? Nekem nagyon hiányzott belõle :( Amilyen jól indult olyan alpos lett a film vége... szerintem.
A szereplõkrõl: Pozitívum, hogy Radcliffe nem akar már minden második percben meghalni. Az még mindig zavar, hogy Grint és Watson karakterét folyamatosan háttérbe szorítják, holott nem csak lelki támaszai Potternek... mind1... Watsonnal még mindig nem békültem ki... Radcliffe-l már kezdek... Grint-et pedig imádom... jelentõsen hozzájárult a film a sikeréhez a játékával! Ciki azonban, hogy a mellékszereplõk olykor jobbak, mint a középpontban állók. A Slughron - Lumpsluck prof-ot alakító színész fantasztikus volt, Tom Felton játéka ebben a részben hatalmas volt. A nagyokról pedig nem is kell beszélni :D õk mindig csodálatosak.
Summa summarum: A film nálam egy hetes ... de csak a komédia miatt :)Lehet, hogy azért mert a Csillagok háborúján "nõttem fel" vagy csak alapjáraton imádom a bunyót, kellett volna bele az akció a végére, mert így most olyan mintha egy a csapat ovis készülne Voldemort ellen, holott a könyvben már sokkal edzettebbek a szereplõk. Remélem Spielberg kihoz vmit a végére, amitõl végre majd elégedett fejjel mászhatok ki a moziból!
10/10
02Lara20 2009 júl. 28. - 14:06:27 10/10
(1685/2408)
Nos igen, Yates nem a legjobb döntés, de nem értem, hogyha Jo látja, hogy milyen lett a film, miért nem szól bele? Végülis ez az õ sztorija, ami a filmek alapján nem jön le. Aztán a színészek sem a legjobbak. Akik jól játszanak az Helena, Alan és Tom, plusz sztem Emma és Rupert is jók. De Dan? Ugyaaan, hiszen õ semmit sem változott! - Leszámítva külsejét - Plusz a szövegek sem voltak jók, egyszerûen hülye, és gyenge beszólások voltak, ugyanis ki mond ilyet, hogy "meg kell dolgoznom egy kicsit"? Meg ha már itt tartunk, Dumbi mondta Tomnak, hogy "én is más vagyok", na ott tényleg röhögõgörcsöt kapott az egész nézõsereg. Ami szánalmas. Mert ennek az egésznke nem viccesnek kellett volna lennie, bár megjegyzem a könyvben voltak jó poánok, és itt is, de még azt is átalakították. Azt nem tudom, hogy a forgatókönyvíró változott-e, de lehet hogy õ csak a hatodik rész rövidített változatát olvasta, mint amikor a gyerek a kötelezõje úgynevezett "könnyített" - vagyis az, ami 100 oldallal kevesebb - részét olvasta. Ennyit az én véleményemrõl.
rainbow27 2009 júl. 28. - 13:42:02
(1684/2408)
Mindenesetre én megfogadom a tanácsodat. Én csak DVD-n láttam a félvér herceget, de mi tagadás kicsit jobbra számítottam, de azért még könyvben is elolvasom(:
10/10
De Goey 2009 júl. 28. - 13:37:56 10/10
(1683/2408)
Sztem aki látta a filmet és a könyvet még nem olvasta, az tegye meg és olvassa el kellemeset fog csalódni. Én a film elõtt olvastam el a könyvet így én nem kellemesen csalódtam, viszont a HP filmek színvonalát eléri :)
hErO 2009 júl. 28. - 12:45:18
(1682/2408)
Szerintem most meglepõen jól sikerült a forgatókönyv az elõzõekhez képest. Engem a viccelõdés annyira nem zavart... volna, ha azt a színészek úgy oldják meg ahogy kell.
A mellékszereplõk simán lejátszották az agyonsztárolt színészeket, akik anno fõszerephez jutottak. Emma Watson jól teszi, hogy lemond a színészi pályáról és inkább továbbtanul más irányban, mert elkeserítõen keveset nyújt.(egyébként ezt leszámítva egy szimpatikus valaki)
Radcliffe most talán többet adott bele, de remélhetõleg nem száll el magától, mert bizony van még min dolgozni. Grintnek meg láthatóan túl nagy feladat volt, hogy õ vigye a komikus szálat a filmben, szerintem nagyon bugyutára sikeredett.
Így talán csak a komolyabb jelentek váltak értékelhetõvé.

Az IMAX 3D-s változat gondolom csalódást okozott sokaknak, mivel csak az elsõ 12 perc volt 3D-s. Bár elismerem az a 12 perc tényleg látványos lett.
2/10
sansz 2009 júl. 28. - 12:33:02 2/10
(1681/2408)
baromi nehéz egy filmet többszereplõsre megcsinálni, de pl a GyU mutatja, hogy nem lehetetlen. Tehetséges rendezõ kell hozzá elsõsorban. A HP filmek szupermensztorik lettek..egyszemélyben a harry körül forog a világ. Nem csoda miért olyan mocskosul beképzelt daniel radcliff(aki büszke volt rá, hogy nem is olvasta a könyvet), az a tehetségtelen senki.

Úgyhogy nem csak néhányak vannak kihagyva, hanem gyakorlatilag mindenki. Alig lehet megismerni a szereplõket. Harry kivételével gyakorlatilag senkit..Harry karaktere meg el van cseszve a filmben úgy, ahogy van.
8/10
monnci 2009 júl. 28. - 12:16:17 8/10
(1680/2408)
jah, elfelejtettem:

********SPOLIER********
8/10
monnci 2009 júl. 28. - 12:13:01 8/10
(1679/2408)
nah, most hogy itthon vagyok bõvebben tudok írni a filmrõl.
szóval:

a legeleje szerintem eléggé össze-vissza volt, aki nem olvasta a könyvet, az nem igen értheti meg már a film elejét sem. /tanulság: mindenki olvassa ki a hp könyveket.;) /
a film többi részében történt ez, meg az, de én igaziból már csak azt vártam, hogy történjen valami izgalmas is. nem mondom, hogy nem voltak benne izgalmas részek, de nem elég... legalábbis nekem.
a legvége, mikor mentek a barlangba Dumbledore-val, azt nagyon meglepett.
mert kétszer olvastam könyvben a 6. részt, és szinte pontosan így képzeltem el a barlangot, meg a hullámzó tengert. és a barlang belsejét is, meg azt a kis 'szigetet' a tóban. úgyhogy ez az egész barlangos jelenet nálam 10/10 pontot ér.
viszont mikor kijöttek a barlangból, és visszamentek a Roxfort-ba, na, az eléggé lerontotta a film végét.
nagyonnagyon hiányzott belõle a harc. kicsit lapos lett a film, mert csak azt mutatták, ami a toronyban történt, azt szinte nem is, ahogy pl Harry barátai harcolnak a háttérben.
meg azt hiányoltam, hogy a könyvben elvilag Dumbledore Harryre bénító átkot szór, hogy ne tudjon közbelépni. itt a filmben viszont Harry csak úgy végignézte Dumbledore halálát. ez engem kicsit zavart.
na, de azér bekönnyezett a szemem, dumbledore volt a kedvencem.:(
viszont a temetést nagyon hiányoltam. nemigaz, hogy Aragorg temetését be tudták rakni a filmbe, ezt meg nem.(!)

Amúgy az a baj, hogyha akár egy szereplõt kihagynak a filmbõl, akkor az teljesen meg tudja változtatni az egész történetet, vagy legalábbis a történet egy döntö fonalát. J.K. rowling nem azért alkotott meg minden apró szereplõt, mert anniyra unatkozott, hanem mert mindenkinek jelentõssége van. Dobby például hova tûnt??
meg még kihagytak néhány szereplõt.
de mondjuk nem várhatom el, hogy mindenki benne legyen a filmben.

összességében ez a film jó volt, örülök, hogy nem vágtak ki 20 fejezetet, mint ahogy az elõzõ részekben tették.

nekem 10/8
-anka- 2009 júl. 28. - 11:42:11
(1678/2408)
Egyértelmûen a kedvenc könyvem volt a félvér herceg és sajnos a filmet nézve eltöprengtem azon, hogy miért is...
Úgyhogy ma el is kezdem újraolvasni. Mert emlékeim szerint ez egy nagyon - nagyon jó rész. A legjobb!
Én nem értem mi szükség volt erre a sok "poénos" szerelmi szálra, ami miatt fontos és sokkal izgalmasabb részek maradtak ki.
(Ron "szia cica" beszólása Lumpslucknak nem tudom benne volt- e a könyvben, de gyanítom nem.) Nem tudom, én nem találtam viccesnek, mert a HP nem egy ilyen film, nem a poénokra kéne rámenni, hanem a hihetetlenül jó sztorira.
Tényleg ajánlom mindenkinek, aki ezt a részt nem olvasta, hogy tegye meg, mert sokmindenrõl maradt le csak a filmes adaptációt nézve.
Nekem borzasztóan hiányzott Dumbledore temetése, a tóparti fehér márvány kripta. (mégiscsak õ volt az atyaúristen a Roxfortban, megérdemelt volna nagyobb tiszteletadást a végén, bár a világító feltartott pálcák elég meghatóak voltak.
Amit agyon is csapott Hermione megszólalása a végén valami smárolásról....pfff annyira nem illett oda. (érdekes, senki sem nevetett a moziban)
Mindezek mellett a filmnek most is, mint mindenkor gyönyörû a képi világa, ami még akkor is magával ragad, ha sz*r a film.
Ja és Malfoy végre annyi idõs lett, ami már jól áll neki. :)
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 11:40:16 8/10
(1677/2408)
Ezenkívül sok hibát is észrevettem, ami még plusz az 5.ös hiányosságából is adódik.
Spoiler
Pl az elején mikor áldogállnak Harryiék a folyosón és a tömeget bámúlják! MCGalagony meg oda hívja õket kiosztani az óra rendet!! ott meg benyögik hogy most nem sikerült az RBF és nem vehetik fel a RAVASZ elõkészítõ órát emiatt!! ILyen témákról a filmben alig esett szó sõt szinte nem is! Aki nem olvast a könyvet azt se tudja mirõl van szó! Mert mellettem ülõ pont ezt kérdezte hogy milyen RAVASZ? Jó ez nagyon kukacoskodás tudom, de azért ebbõl is látszik milyen kuszán csinálják meg a dolgokat!!!

Még egy kis ellent mondás
A film elején a beszéd alatt ugyebár ott áldogálnak a háttérben az aurorok és egyfolytában arról beszéltek hogy mennyire megerõsítették a védelmet. A végén pedig amikor menekülnek ki a halálfalók akkor hogy lehet az hogy hirtelen eltûnt minden aurór ésszinte senki nem állítja meg õket kivéve azt az egyet akit elkábítanak. ???? Nem azt mondom hogy most lõjék le azokat a nagy csata jeleneteket amiket terveznek a végén de legaláb a látcatát fennt tarhatták volna hogy küzd valaki, mint mondjuk az 5.ös végén mert az se volt hosszú de legalább benne volt és hatásos volt.
2/10
sansz 2009 júl. 28. - 11:32:54 2/10
(1676/2408)
Beállt a HP filmek sorába ez a rész is.

Tragikusan rosszak a színészek(piton ás májfolt kivételével), vagy tényleg über rosszak(garry, hermione stb) vagy pedig csak baromira rosszat játszanak, amúgy lehet nem lennének nagyon rossz színészek (rendezõi parancsra nyilván).

Fájdalmas (mindegyik HP-ben, így itt is), hogy mennyire Harryközpontú az egész film, mint valami szupermen.

Egyébként könyvet két módon lehet filmre vinni. Egyik, hogy hû akar maradni a könyvhöz és ha törik, ha szakad filmre veszik azt a könyvet. Nehéz ebben a mûfajban, hogy egy hosszú és bonyodalmas könyvnél a fantáziának nincsenek határai, a megvalósításnak azért már akad. De mondom, azért vannak ebbõl is ügyes próbálkozások.

Másik módszer, hogy a könyv hangulatát visszaadja a film. Ez a célja. És ha erõltetettnek hosszúnak tartja a könyv egyes részeit, akkor átírja, azért, hogy kiemelje azt, amirõl valóban szól. Ezt is lehet jól is csinálni.

A HP-t viszont nem tudom hova tenni, ebbõl is látszik milyen tehetségtelenek rendezik. Illetve az elsõ egynéhány részt még inkább, azok egyértelmûen egy az egyben a könyvet akarták visszahozni. Csak ahhoz sem lett volna elég, hogy húsz lapot lapoznak, a következõt megfilmesítik, majd újabb 20 lapozás..

A mostani HP filmben már sokkal több az "egyéniség", bár elszomorítóan meg sem próbákja követni a könyv hangulatát. Dumbledort eddigse és most sem értem, miért kell egy szánalmas tehetetlen vénembernek ábrázolni. Bár azt is ellentmondásosan. Egyszer ott könyörög jóformán, hogy velemenjen Harry a barlangba, a következõ pillanatban már ott osztogatja, hogy csak úgy jöhet vele, hogy betartja az utasításait...
Egyetlen jó jelenete, ami visszahoz valamit Dumbledore erejébõl, hogy mérgezetten is forgatja a lángot. Igazából Dumbledore személyiségébõl mindig sütnie kellett volna ennek. Nem tettekkel, szavakkal, mondatokkal, jellemmel stb. Ebbõl nullát hoz vissza a film. Fontos monológok, bölcsességeket nem tettek a filmbe, pedig nélküle tényleg csak egy B kategóriás tucattermék. Az, hogy nem teszik bele, mutatja, hogy a rendezõnek gõze nem volt a könyvrõl, baromira nem értette.

Az sem világos nekem, hogy miért a bugyuta szerelmi részrõl szól a film 40%-a. A hangsúly a bugyután van. De megiont az az érzésem, hogy érzelmileg ez a film a dr szöszi szintjén van, ami elszomorító. A könyv is tele van komikummal, de az egésznek van egy ereje..nagyon is életszerû..az életben nem ilyen túljátszott erõltetett a komikum csak komikumízû szerelmi dolgok vannak. Van ez is, van az is. A filmben semmi súlya, semmi mélysége nincs a dolognak.

Bosszantó, hogy ennyire ocsmányak az angol nõk..de ez van. Akor miért nem lehet külföldi csinosabb lányokat felkérni, hogy játsza el pl Ginny szerepét? Ízlések és pofonok, de, hogy Õ feltûnõen szép..hát jujj.

És végül: nem értem miért nem tudtak ép animációs cuccokért felelõs srácokat felvenni. A Roxfort miért egy félig összedõlt, mindenhol poros, romos templom?
Ide jön a széándékos, de nagyon idegesítõ dolog: három színnél alig jelenítenek meg egyszerre többet. Hangulatot fokozni nem így kéne egy ilyen filmben.

Sajnálom, hogy ilyen tucat szemetet csináltak egy nagyonjó, egyedi könyvbõl. Pedig én optimistán állok általában a filmesítési kisérletekhez.

Ja és ha nem ilyen hiéna lenne ez a gusztustalan amerikai világ, akkor simán beleférne, hogy akinek nem tetszett, az visszakapja a jegy árának a felét. Így is lenne rajta haszon, bár nem extra. Oké, jönne a duma, hogy de akkor mindenki visszakérné a felét..Ez nem így menne. Biztos lennének kevesen ilyenek, de biztos, hogy nem lenne jellemzõ.
Persze minden embert alapból tolvajnak nézik hálivúdban, meg a jogvédõék. Az ilyenek után szeretnék tényleg a tolvajuk lenni.
10/10
Naphinel 2009 júl. 28. - 11:27:27 10/10
(1675/2408)
Daniel sajnos még mindig ugyanolyan színészi szinten áll, mint a legelején. Semmit nem fejlõdött, mondjuk õt csak a Copperfield miatt válogatták be, nem mert olyan hûdenagy tehetség lenne.
Emma jól játszik, Rupert pedig fenomenálisan, a gyerekszereplõk közül õ a legjobb, ez egyértelmû!
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 11:25:09 8/10
(1674/2408)
Jó tudom ez a történet szempontjából végül is tényleg elhanyagolható, hogy miért mert a könyvben is a végén csak benyögi Piton hogy miért õ! De a többi részével egyet értek én is túl sok ömlengés de ezt már leírtam lejjebb részletesebben
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 11:23:22 8/10
(1673/2408)
Nem derül ki csak az hogy kicsoda de hogy miért az nem? Ráadásul alig szerepeltetik a "Félvérherceget" a filmben
10/10
JacobMarley 2009 júl. 28. - 11:15:36 10/10
(1672/2408)
Sziasztok!
Lehet, hogy nem sokan osztoznak a véleményemben, de szerintem eddig ez volt a harmadik után a legjobb Potter film, bár már a mozi közben világos lett, hogy nem nagyon lehet összehasonlítani a többivel, ennek teljesen más volt a hangulata, mint az eddigieknek, és a szereplõk is sokat változtak.Néhány dolgot én is hiányoltam, de szerintem így is érthetõ a film, a 8 éves húgom, aki nem olvasta a könyvet tökéletesen megértette, pedig nem egy zseni:)
Spoiler
Szóval ami tényleg hiányzik az a horcruxok megemlítése.Harryéknek nehéz lesz megtalálni a maradék négyet,ha még fogalmuk sincs arról, hogy mik lehetnek azok és Dumbledore azt mondta, bármi lehet horcrux...Leanne magyar hangja iszonyú gáz volt, nem is értem ilyet hogy rakhatnak be...Pitonról nem derült ki, hogy õ árulta el a jóslatot Voldemortnak, ami azért elég fontos lett volna...Fenrir Greybackrõl nem derült ki, hogy vérfarkas, pedig Lupin igazán megemlíthette volna...Lavender rajzolhatta volna gyorsabban a szívecskét a kupé ajtajára, és akkor be lehetett volna szúrni még egy emléket(bár szerencsére a meglévõ 2 szerintem nagyon jó) Viszont engem egyáltalán nem zavart, hogy kimaradt a csata jelenet, így szerintem SOKKAL hatásosabb volt Dumbledore halála, a végén sokan felemelték a moziban a kezüket,amikor a varázslók a pálcájukat tartották.És szerintem a színészek most voltak a legjobbak, Daniel Radcliffe is ügyes volt most.Szóval persze voltak hiányosságok, de nekem tetszett, hogy nem szájbarágós, szerintem nem kell azt se szó szerint elmondani, hogy mitõl félvér herceg Piton, hisz különösebb jelentõsége nincs. 9/10
true.believer 2009 júl. 28. - 11:10:51
(1671/2408)
aki megkérdezi, h miért félvér herceg a félvér herceg, az nem csak h nem olvasta a könyvet, de a filmet se nézte rendesen, mert -ha pár percet is szántak rá- ott kiderült
könyvben sokak szerint a 6. rész a legjobb, ehhez képest a filmek közül a leggyengébb... nem fogja hozni az eddigi sikereket, sokan csalódtak, több idõt kellett volna rá szánni és a fontos momentumokat nem kihagyni/átírni/pár percbe sûríteni... nekem kevés volt a 2 óra és hiányérzetem van
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 10:57:19 8/10
(1670/2408)
Ne 3d-ben mert mindössze 12 perc van megcsinálva úgy a többi normális. Szal nem éri meg kifizetni annyit azért
8/10
borkasztik 2009 júl. 28. - 10:52:22 8/10
(1669/2408)
Sziasztok!! Én direkt megnéztem másodszor is és elvittem két olyan személyt is akik nem olvassák a könyveket!!

Viccesnek tartották, de nem értették õk se hogy most miért félvér herceg? Ha már ez a film címe akkor már igazán illendõ lett volna kidolgozni ezt a témát" hamár ugye errõl is szól). Szerintem a film címének nyugodtan adhatták volna hogy Harry Potter és a Roxford szerelmi élete (Alternatív Harry Potter 6)!!

Mert igen aranyos volt és másodszorra már én is jobban szórakoztam rajta. De azért eszembe jutott hogy a Harry Potter nem csak errõl szól!!(és ez még is csak egy adaptáció nem pedig egy rendezõ által kénye kedve szerint átdolgozott mû) Az rendben van hogy kell változtatás szinesítés miatt, de azt ne a az érthetõség rovására mennyen már. Ha ezekete a szerelmi szálakat és poénkodásokat háttérbe szorítják nem uralják a film 80%-át és elõtérbe kerülne az igazi fõ szála a rengeteg emlékes kutatás és igazi gyászolás, akkor még azt mondanám jó volt.

Mert az igaz hogy ebben a könyvben van a legtöbb érzelmi rész is, de akkor se ilyen mennyiségben! Ebben a könyvben volt a legtöbb információ(több mint eddig bármelyikben) ami megalapozta a 7-es történetét hiszem abban már nincs olyan sok magyarázkodás mennek és harcolnak és az új relytélyekre öszzpontosítanak. és mindazokat amiket megtudtak a 6-osban alkalmazzák.

Egyébként bevallom õszintén jól esett látni a szerlmi vonalakat is de az a baj hogy másról már szinte nem is esett szó! Símán megbírták volna oldani hogy ne csak erre vegtessék a hangsúlyt és aakkor még jó is lett volna mert lett volna párhuzam a szerlmivonal és a sötétség között és még jobban át is érzõdõtt voln az egész!!Én nem kívántam volna túl sokat elég lett volna nekem ha 60% érzelem és 40% relytéyek rész lett volna (direkt nem írtam többet), nem pedig 80% szerelem 20% történet (az is rosszul és kapkodva)

De egyébként aranyos volt és tudtam azonusulni de ez nem Harry Potter